Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 15

Téma: oprava+item a změna

  1. #1
    Profesionální člen Avatar uživatele SpLaXS
    Datum registrace
    Jul 2014
    Umístění
    Kopřivnice
    Příspěvky
    271

    oprava+item a změna

    čaute,
    napadly mě tady tyto 3 věci. které jsem postřehl..
    1. drop štítu
    jedná se o to, že jsem viděl commando s swat shieldem.. Což pokud vím, tak zbraně by se neměly dát pickovat ze země.. Tudíž prosím o opravu..

    2. třída "Sniper" mi přijde taková holá oproti jiným třídám
    vím, že se sniper hraje hlavně z dálky a s AWP, ale mohl by mít nějakou tu šanci na insta kill pomocí nože.. A když ne už ten nůž, tak alespoň speed 140-150 na maxu..

    3. ITEM: "zpomalovač (Název si vymyslete samixd)"- princip tohoto itemu je snad jasný- zpomalit nepřítele. Dám příklad, běží na vás rychlý protivník a vy nemáte žádnou šanci ho zpomalit. (u některých zbraní) Dříve tohle uměl glock, který byl v novém "COD" u některých tříd odebrán. Tudíž, co takto přidat nový item, alespoň na zkoušku?

    Poprosím o vyjádření, nejlépe i s důvodněním..

  2. #2

    Odpověď: oprava+item a změna

    1. NE Skôr item swat štít by mohol fungovať podobne ako item awp.
    2. NE Sniper vôbec nie je "holý". Zrýchľovať určite nie. Samé fofry na tých Fordoch.
    3. NE Skôr mohol by byť presne opačný item. Ktorý by pri zásahu nespomaľoval.
    „Vedomosti nepoužívané sú vedomosti zneužívané“ - Old Keyam
    „Daj si pozor na muža, ktorý nehovorí a na psa, ktorý nešteká“ - Čejenci
    „Je lepšie mať menej hromov v ústach a viac bleskov v rukách“ - Apači


  3. #3
    Profesionální člen Avatar uživatele SpLaXS
    Datum registrace
    Jul 2014
    Umístění
    Kopřivnice
    Příspěvky
    271

    Odpověď: oprava+item a změna

    Citovat Původně založeno Indian0 Zobrazit příspěvky
    1. NE Skôr item swat štít by mohol fungovať podobne ako item awp.
    2. NE Sniper vôbec nie je "holý". Zrýchľovať určite nie. Samé fofry na tých Fordoch.
    3. NE Skôr mohol by byť presne opačný item. Ktorý by pri zásahu nespomaľoval.
    U toho prvního bodu se už bavíš přímo o itemu, ale normální picknutí štítu ze země? To je jak kdyby sniper měl M4 nebo i jiné zbraně (Kdyby to fungovalo)

  4. #4

    Odpověď: oprava+item a změna

    Citovat Původně založeno SpLaXS Zobrazit příspěvky
    U toho prvního bodu se už bavíš přímo o itemu, ale normální picknutí štítu ze země? To je jak kdyby sniper měl M4 nebo i jiné zbraně (Kdyby to fungovalo)
    Jediný kto ho môže dvihnúť tak to je comando. Takže ani veľmi nie. Comando má aj tak neskutočne zlý balanc oproti ostatným, takže také to občasné nájdenie a zdvihnutie štítu je len taká občasná čerešnička na torte. A na ďalšie kolo ho aj tak nemá, toto je chyba čo robí hru zaujímavejšou a nie menej zaujímavou.
    „Vedomosti nepoužívané sú vedomosti zneužívané“ - Old Keyam
    „Daj si pozor na muža, ktorý nehovorí a na psa, ktorý nešteká“ - Čejenci
    „Je lepšie mať menej hromov v ústach a viac bleskov v rukách“ - Apači


  5. #5
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: oprava+item a změna

    Podľa mňa, písanie o nových itemoch a pridávnych veciach nemá cenu. Veľa itemov tu bolo a vecí že Kotel písal že sú fantastické, ale nič s toho nebude, lebo nemá čas o tom sa často píše aj na serveru, aj keď som tam bol už len zriedkavo odvtedy. Napríklad to s tím zdvíhaním štítu, to je asi chyba ktorú nikto nepredpokladal a ktorú nemá kto opraviť, veď keď si vezmete, Swat proti Commando. Commando beží omnoho rýchlejšie a zabíja jedným bodnutím používa rovnakú zbraň deagle a prebodne aj cez štít. Swat beží omnoho pomalšie, nemá super nôž a ma tiež deagle, plus mu o 100% viac ako iným classom uberajú výbuchy a ak nájde awp item. Beží stále rýchlejšie ako ostatný + stále ma ten nôž. Ak swat dostane awp beží veľmi pomaly, nemá štít čo je k nemu charakteristické ako ku jeho classu výbuchy uberajú rovnako a nemá ani 200hp. Čiže sniper malý lvl. Pôvodne sa veľa hralo že swat, ale začalo sa písať že ak ukradne komando štít tak ušetri veľa hendikepov. Nedávno som sa napojil, niekoľko hráčov s komando a hneď ma požiadali či si nedám swat že chcú skúšať my brať štít, lebo sú s nim vraj nesmrteľný. (Takto my to ten hráč napísal) To je všetko k prvému. Podľa mňa by mali byť tie classy vyrovnane. Nie že jeden zoberie predmet inej classy a stane sa silnejší než obe dve dokopy.

    Potom to druhé, sniper je expert do diaľky, podľa mňa by na blízku mal byť veľmi zraniteľný. Nie mu dávať že ešte dokáže rozpárať experta na boj s blízka (komando). To by sa potom prestala hrať polka classov.

    3 Sa my zdá že sem píšeš všetko proti classu commando. Najprv píšeš aby nemohol brať štít iného classu s čím súhlasím, lebo to je item iného classu. Potom aby bol sniper s nim rovnocenný a teraz aby ho spomaľoval nejaký item keď ma len tu malú šancu, aby niekoho zabil na krátku vzdialenosť nožom, tak ho ešte majú spomaľovať náboje s rôznych classov a zbrani.

  6. #6

    Odpověď: oprava+item a změna

    Citovat Původně založeno Military Zobrazit příspěvky
    Podľa mňa, písanie o nových itemoch a pridávnych veciach nemá cenu. Veľa itemov tu bolo a vecí že Kotel písal že sú fantastické, ale nič s toho nebude, lebo nemá čas o tom sa často píše aj na serveru, aj keď som tam bol už len zriedkavo odvtedy. Napríklad to s tím zdvíhaním štítu, to je asi chyba ktorú nikto nepredpokladal a ktorú nemá kto opraviť, veď keď si vezmete, Swat proti Commando. Commando beží omnoho rýchlejšie a zabíja jedným bodnutím používa rovnakú zbraň deagle a prebodne aj cez štít. Swat beží omnoho pomalšie, nemá super nôž a ma tiež deagle, plus mu o 100% viac ako iným classom uberajú výbuchy a ak nájde awp item. Beží stále rýchlejšie ako ostatný + stále ma ten nôž. Ak swat dostane awp beží veľmi pomaly, nemá štít čo je k nemu charakteristické ako ku jeho classu výbuchy uberajú rovnako a nemá ani 200hp. Čiže sniper malý lvl. Pôvodne sa veľa hralo že swat, ale začalo sa písať že ak ukradne komando štít tak ušetri veľa hendikepov. Nedávno som sa napojil, niekoľko hráčov s komando a hneď ma požiadali či si nedám swat že chcú skúšať my brať štít, lebo sú s nim vraj nesmrteľný. (Takto my to ten hráč napísal) To je všetko k prvému. Podľa mňa by mali byť tie classy vyrovnane. Nie že jeden zoberie predmet inej classy a stane sa silnejší než obe dve dokopy.

    Potom to druhé, sniper je expert do diaľky, podľa mňa by na blízku mal byť veľmi zraniteľný. Nie mu dávať že ešte dokáže rozpárať experta na boj s blízka (komando). To by sa potom prestala hrať polka classov.

    3 Sa my zdá že sem píšeš všetko proti classu commando. Najprv píšeš aby nemohol brať štít iného classu s čím súhlasím, lebo to je item iného classu. Potom aby bol sniper s nim rovnocenný a teraz aby ho spomaľoval nejaký item keď ma len tu malú šancu, aby niekoho zabil na krátku vzdialenosť nožom, tak ho ešte majú spomaľovať náboje s rôznych classov a zbrani.
    S tým swatom máš pravdu, akurát keď máš rýchlosť na maxe vtedy je swat silnejší ako comando. Ja by skôr pár klasám ubral. Sniperovi by som určite ubral rýchlosť aby sa viac hrala classa so scoutkou(nepamätám si ako sa presne volá). SS by som to zmenil tak že by som im nechal v zásobníku m4 a ak len po 20 nábojov aby to bolo viac o aime ako o fulloute. Vystrieľa 30 nábojov z m4 a potom vytiahne ďalších 30 z ak. Swatovi upraviť ochranu aby ho nezabijali HE, miny... (malo by to fungovať ale nefunguje) a pridal by som mu ešte jednu secundárnu zbraň(usp for example). Je tam proste zlý balanc medzi classami.
    Naposledy upraveno Indian0; 08-01-18 v 14:33.
    „Vedomosti nepoužívané sú vedomosti zneužívané“ - Old Keyam
    „Daj si pozor na muža, ktorý nehovorí a na psa, ktorý nešteká“ - Čejenci
    „Je lepšie mať menej hromov v ústach a viac bleskov v rukách“ - Apači


  7. #7
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: oprava+item a změna

    To áno, tie zmeny by neboli zlé, ale možno by som ubral trocha obrany SS, miesto tých 30 nábojov na 20. To by sa M4A1 nepoužívala a všetci by behali s Ak47 a navyše, by sa to mnohým nepáčilo. Keď tak s Ak47 by som ubral 10 nábojov, ak by to išlo o ubratiu nábojov, lebo viac uberá cez steny a menej sa používa. Míny by swata mali zabíjať, aby to nebolo nešportové, že preráža míny bez itemu. By som skôr ešte pridal útočný class "Bomb Expert" s nejakou ľahkou zbraňou, ako ump45 a bol by imúnny voči všetkým výbuchom a granátom, za cenu zbrane s nižšou rýchlosťou streľby a 9mm pištole. Protector by tiež mohol byť odolnejší, keď ho konečne niekto hrá, zjavy sa tam rambo lvl 40 a zastreli 1 dávkou na hs Protectora lvl 140 a ten po chvíli buď chodí s iným rambom, alebo sám da ramba. :D Čo je také že nie je moc classov a kvôli zlému rozdeleniu bodov ktoré majú určené max na to a to, sa ešte aj polovica nepoužíva. Aj fire-support by potreboval zlepšenie, som videl asi 4 hráčov čo ho aktívne hrali, od doby čo tam je. Cibule čo už mohol mať pradávno Protectora lvl 150, vyexpil niekoľko iných postáv, lebo 10 hráčov s 14 mali ramba.

    Ale zas táto téma asi nebude mať moc prínos, lebo nič s toho nebude. Dávnejšie Kotel keď som zo skupinou hráčov testoval nejaké veci, tak písal čo všetko sa pomení a ešte sa skoro nič nezmenilo. Opravili sa akurát veľmi vážne chyby, hry ako ten item dynamit čo zhadzoval server, ale stále ho zhadzuje a prestáva fungovať, aj keď už nie tak často. Potom swat mal napísané že int zosilňuje damage a som to s niekoľkými testoval pár map a strieľal som im a chodidla zo základnou int a max. a zistilo sa, že tam je rozdiel na 20 zásahov s max int a s min 10Hp to sa už opravilo. Ale Kent sa napríklad nevrátil už pomaly to bude pol roka aj čo náhrada za jeho schopnosť bola nájdená, na čo poukazoval niekoľko mesiacov na serveru hráč Mr.Fox. Mapa čo Kotel písal že čoskoro zavedie, že sa mu páči tiež nič. Itemy že veľa je dobrých, ale nemá čas ich urobiť. Viem že ak to jeden človek robí tak to skoro nebude, no admini nejaký písali, (nebudem písať ich mená) že nemajú prístup k tomu, aby mohli príkladne stiahnuť kópiu servera a testovať na nej svoje itemy a upravovať ich. Čiže aj keď by sa do toho mohlo pustiť 100 ľudí, tak skúša to stíhať len jeden, čo je podľa mňa chyba. Pardon že som sa tak rozpísal.

  8. #8
    Profesionální člen
    Datum registrace
    Aug 2014
    Příspěvky
    267

    Odpověď: oprava+item a změna

    Ja bych rekl, ze balanc je tam dobry, u snipera je dulezity ho ustrilet, ted ma hp a obranu 0 ve statech, takze par ran a je po nem, diky rychlosti ho ustrilis(zalezi jakej ma aim) upravovat SS? Bylo by to z nevyhodneni class a uz by se to nehralo a sel jsi nekdy s SS proti rambovi? Tam si rad za tolik naboju, Rambo te preskoci, ze nestihas tocit mys a nakonec te zabije na 3 rany do hlavy, nekdy i min, zalezi na itemu a statech, scoutka se hraje, jen musis mit lvl/aim/itemy , sniper se hraje vic, protoze awp je srdcovka, nebudu prece plivat se scoutkou :-D

  9. #9
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: oprava+item a změna

    Ide o to aby nebol nevýhodný, ale aby sa znevýhodnili tak, že by boli rovnomerne hrane ako aj ostatné postavy. Pokiaľ tam bude sniper 4 SS 4 protector 1 treba dosiahnuť, dať aby to bolo sniper 3 SS 3 a Protector 3. To by bolo najlepšie a sem tam priemer. Ak trvá taký pomer že je stále najviac rambov alebo snaiprov cele týždne. Tak to určite nie je dobre, ani rozmanite. To potom každý myslí čo čítam každý deň, že ktorý klass je najlepší? A nikto o žiadnom nič nevie, tak sa odporúčajú stále 3 rovnaké dokola každému nováčikovi a som tam asi jediný čo píše že každý klass je dobrý len záleží na tom ako dobre hráč ovláda jeho zbraň. Tuším keby som to nepísal, tak by tam nebol ani ten 1 hráč čo tam hrá Fire-Support a ide mu to zaň, pôvodne hral tiež ramba ako každý druhý.


    Dodatok:
    Ohľadom toho snaipra, je to expert na diaľku, čo by to bolo, ak by snaiper čo sa občas stáva, utekal rýchlejšie ako komando na blízku a ešte ho zabíjal pištoľou, alebo zastaví vystrelí s awp a uteká komandu ďalej.
    Taktiež kvôli tomu že sniper rýchlo behá je väčšinou v prvej línii, medzi komandom a ostatnými a ešte ujde vždy ďalej a zastrelí prenasledovateľa. Potom nemôžeš brať že sniper ma 0 v hp a obrane. Predstav si že ma lvl 150 + notes 5 nakoniec nejak prežiješ 5 výstrelov prídeš k nemu a uteká rýchlejšie ako ty s pištoľou v ruke, čo vedie k tomu, že proti nemu idu ďalší snajperi a to je nekonečný reťazec spôsobujúci spam jedného classu v lepšom prípade po ňom idu swatovia a teda sa nestane, že sa na jednej ulici ostreľuje 10 snaiprov. Už tam par je veľké lvl a s notesmi používajú awp, ako keby to bol nôž. Potom SS sa nehrá že trafíš 3 náboje s 30 a vytasíš ďalších 30 ale ide o to, že ma dve populárne zbrane, ktoré hráči radi používajú a vedia s nimi a ďalšia s ktorou to vedia menej je extra. Potom alpha sniper zo scout uberie 150hp a awp 230. Tak alpha by mohol byť mŕštenejší ako ten s Awp. Navyše musí dať max do int aby si navýšil o 25% že okamžite usmrtí nepriateľa do hs, čo ma awp na max. Rambo je tiež silný, ale o ňom sa veľa píše aby bol zhoršený na mnohých vláknach preto tu o ňom netreba písať.
    Naposledy upraveno Military; 08-01-18 v 16:13. Důvod: Pridaný dodatok

  10. #10

    Odpověď: oprava+item a změna

    Citovat Původně založeno Military Zobrazit příspěvky
    Ide o to aby nebol nevýhodný, ale aby sa znevýhodnili tak, že by boli rovnomerne hrane ako aj ostatné postavy. Pokiaľ tam bude sniper 4 SS 4 protector 1 treba dosiahnuť, dať aby to bolo sniper 3 SS 3 a Protector 3. To by bolo najlepšie a sem tam priemer. Ak trvá taký pomer že je stále najviac rambov alebo snaiprov cele týždne. Tak to určite nie je dobre, ani rozmanite. To potom každý myslí čo čítam každý deň, že ktorý klass je najlepší? A nikto o žiadnom nič nevie, tak sa odporúčajú stále 3 rovnaké dokola každému nováčikovi a som tam asi jediný čo píše že každý klass je dobrý len záleží na tom ako dobre hráč ovláda jeho zbraň. Tuším keby som to nepísal, tak by tam nebol ani ten 1 hráč čo tam hrá Fire-Support a ide mu to zaň, pôvodne hral tiež ramba ako každý druhý.


    Dodatok:
    Ohľadom toho snaipra, je to expert na diaľku, čo by to bolo, ak by snaiper čo sa občas stáva, utekal rýchlejšie ako komando na blízku a ešte ho zabíjal pištoľou, alebo zastaví vystrelí s awp a uteká komandu ďalej.
    Taktiež kvôli tomu že sniper rýchlo behá je väčšinou v prvej línii, medzi komandom a ostatnými a ešte ujde vždy ďalej a zastrelí prenasledovateľa. Potom nemôžeš brať že sniper ma 0 v hp a obrane. Predstav si že ma lvl 150 + notes 5 nakoniec nejak prežiješ 5 výstrelov prídeš k nemu a uteká rýchlejšie ako ty s pištoľou v ruke, čo vedie k tomu, že proti nemu idu ďalší snajperi a to je nekonečný reťazec spôsobujúci spam jedného classu v lepšom prípade po ňom idu swatovia a teda sa nestane, že sa na jednej ulici ostreľuje 10 snaiprov. Už tam par je veľké lvl a s notesmi používajú awp, ako keby to bol nôž. Potom SS sa nehrá že trafíš 3 náboje s 30 a vytasíš ďalších 30 ale ide o to, že ma dve populárne zbrane, ktoré hráči radi používajú a vedia s nimi a ďalšia s ktorou to vedia menej je extra. Potom alpha sniper zo scout uberie 150hp a awp 230. Tak alpha by mohol byť mŕštenejší ako ten s Awp. Navyše musí dať max do int aby si navýšil o 25% že okamžite usmrtí nepriateľa do hs, čo ma awp na max. Rambo je tiež silný, ale o ňom sa veľa píše aby bol zhoršený na mnohých vláknach preto tu o ňom netreba písať.
    Nemôžem nič len súhlasiť.
    „Vedomosti nepoužívané sú vedomosti zneužívané“ - Old Keyam
    „Daj si pozor na muža, ktorý nehovorí a na psa, ktorý nešteká“ - Čejenci
    „Je lepšie mať menej hromov v ústach a viac bleskov v rukách“ - Apači


  11. #11

    Odpověď: oprava+item a změna

    Stit pre commando je jeho jedina vyhoda ak je v neskorsej faze kola (plant,75% timu mrtvoly) proti classam s dlhymi zbranami (m4 , ak 47 , awp ... ) alebo s gulometom.
    Akonahle ide commando proti niecomu takemuto bez notesu neomexu a stitu tak to je na 90% iste ze commando zomrie takze to nie je az tak OP.

    Military : Odkedy commando kraja cez stit ?

  12. #12
    Pokročilý člen
    Datum registrace
    Sep 2015
    Umístění
    Handlová
    Příspěvky
    176

    Odpověď: oprava+item a změna

    Tak military po tvojich mega textoch som aj zabudol o čom je téma ale nevadí :D 1. Mne osobne to commnado nevadí zo štítom (ustrielaš to aj tak aspoň ja). 2. Čo sa týka snipera tak nehaľ by som to tak ale tá šanca s knifom 1/2 to by so vrátil je to také malinké plus (a nebude to také OP ako pred tým keďže nie je taká kondícia ako pred tým :D) 3. Nesúhlas.

  13. #13
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: oprava+item a změna

    To tu tuším moc hráčov nemá záujem o vyrovnanie postáv. Viem že štít 90% zásahov nožom nezastaví, je to chyba ktorá je už od snaď počiatku cska1.6, to vie snáď každý, takže tvoj komentár keď si nehral swata, je mimo tému.


    Taktiež sa odbáča od témy.
    Téma je o tom, ako bolo spomenuté, prvý komentár, znevýhodnenie postavy komando. S čím nesúhlasím, podľa mňa je komando akurát a radšej by sa mali znevýhodniť najviac hrane postavy, aby sa začali hrať aj tie, na ktoré sa veľmi často zabúda a taktiež opraviť chyby ktoré doteraz na serveru pretrvávajú.

    Pády serveru, občasné lagy, nedobre fungujúci item dynamit v prípade zmeny s nejakej postavy na class Swat sa často stane že hráč prvé kolo začne bez štítu za swata až na druhé kolo začne hrať zo štítom, bratie itemov iným classam ktoré s jednej postavy urobia hybrida dvoch postáv, ktorý je silnejší ako obe naraz, príkladne commando berie štít swatovi. Alebo bug, keď na konci kola hráč strelí raketu, ta po konci kola nezmizne a zraní hráčov v novom kole na spawne, zablokovanie dverí mínami.... a omnoho viac ďalších o ktorých by sa dalo ešte 10 minút písať. Určite by som začal postavami, lebo cele je to o tom, že za nich ľudia hrajú a končil by som drobnými chybami, ako že hráč zastrelení jedovatým nábojom, po opätovnom zrodení s resus itemom utŕži poškodenie jedom, čím vlastne je oživený s menej hp, ako by mal mať.

    Venované hráčovi Mr.Fox:
    (Taktiež by sa mohla pridať postava Kent, jeho neprítomnosť už dlhodobo spôsobuje veľkú nespokojnosť, nejakým hráčom. Na čo jeden skoro 3 mesiace pravidelne niekoľkokrát denne poukazoval a spomínal.)
    Naposledy upraveno Military; 09-01-18 v 18:14. Důvod: Pridany dodatok "Venované hráčovy Mr.Fox:"

  14. #14

    Re: oprava+item a změna

    COD jsem hrával dlouhou dobu a můžu říct, že tak jak to je udělané teď, to je podle mne nejlepší. Je lepší, když je nějaká classa slabší než druhá, neboť vyexpit tu classu dá nějaký čas. Když přijde týpek s 200 lvl např. Swatem, tak je to frajeřina. Plus se tu vytváří menší systém "counter-picků", což vytváří prostor pro lidi, kteří to chcou hrát víc na brain a vybírají si ty nejvýhodnější classy pro danou mapu nebo pro counter pro jiné hrané classy. Tím, že byste to všechno vybalancovali všechno na stejnou úroveň, byste to jak já rád říkám "zlolkařili".

    Bugy jsou zase něco jiného a měly by se opravit. Štít by měl mít právě jen Swat a měl by ho mít vždy. Grenadier byl zase původně můj nápad, ale jeho mechanismus měl být úplně jiný, než jaký je. On měl být právě tou ikonicky nejtěžší classou, neboť neměl mít žádnou zbraň. Měl mít v ruce pět HE, Smook, dva Flashe a nůž. Při každém killu by dostal jedno HE navíc. To by byla právě postava, která by se hodila do map, kde jsou úzké prostory nebo celkově malých map. To, co tam je teď, má daleko k původnímu návrhu a záměru udělat nejtěžší postavu na vyexpení.
    Naposledy upraveno Grakon2702; 09-01-18 v 18:40.

  15. #15
    Nováček
    Datum registrace
    Jun 2017
    Příspěvky
    21

    Odpověď: oprava+item a změna

    Lovu Zdar všetkým mrtvym kentom :( aj ked ich bolo strašne málo ,80% serveru nevie čo bol kent zač a nechápem prečo im to neukázat či zas nemá kotel čas ?klasika končím nemá to cenu :)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •