Zobrazit výsledky od 1 do 12 z 12

Téma: Výchozí brána wifi

  1. #1
    Stálý Maniak Avatar uživatele BiA Fz
    Datum registrace
    Aug 2011
    Příspěvky
    1,820


    Výchozí brána wifi

    Ahoj, prosím ajťáky o rady, nepomohl ani Google.

    Problém zkráceně: každých cca 30 sekund až 5 minut mě Win 10 odpojí od internetu, že "výchozí brána není dostupná", automatická oprava "resetuje adaptér Wifi" a na chvíli to zase běží, ale opakuje se to stále dokola.

    Podrobnosti: Máme doma celkem 4 stroje. Na jednom mám Win 7 a problém není. Na třech ostatních jsou Windows 10 a tato chyba se objevuje na všech, jen někde častěji, na jednom noťasu v ideálním případě třeba jen 2x za den.

    Co jsem zkoušel a nepomohlo:
    samozřejmě aktualizaci ovladačů, kterou všude na internetu radí. Přes Windows, přes program SlimDrivers, i přes stránku výrobce.
    přeinstalaci Windows, instalace všech aktualizací Windows
    mázaní cache

    nic dalšího jsem nevygooglil, že by se s tím dalo dělat.

    Předem děkuji za každou radu, případné další potřebné info poskytnu.

    Kontakty: steam nebo PM
    The melody of logic will allways play out the truth.

  2. #2


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Re: Výchozí brána wifi

    Ahoj. Problém může být v tom, že pro ten router je to buď moc zařízení najednou, nebo jsi v oblasti, kde je spousta wifin, které se vzájemně ruší. Pro začátek bych zkusil popřemýšlet nad tím, zda by nebylo lepší některé zařízení připojit kabelem a sledovat, jestli se na nich objevila nějaká změna. Popř. můžeš zkusit na routeru přepnout vysílání signálu na jiný kanál.

  3. #3
    Stálý Maniak Avatar uživatele BiA Fz
    Datum registrace
    Aug 2011
    Příspěvky
    1,820


    Re: Výchozí brána wifi

    Moc děkuju za tipy :-)
    Jiná wifina to asi nebude, jsou tu jen dvě - ta naše a od sousedů, která sem sotva dosáhne.

    Zato těch zařízení je opravdu hodně, tím by to být mohlo. Přes den jedou většinou 3 PC a 5 mobilů. S tím bohužel nic neudělám, jestli to je tím :( protože router je v jiném patře. Je mi ale divné, že ani na mobilech ani na tom počítači kde jsou Win 7 s tím problém není. Čekal bych spíš, že to bude někde v nastavení u desítek, když se to děje jen na nich.

    Kontakty: steam nebo PM
    The melody of logic will allways play out the truth.

  4. #4
    Administrátor
    Server Admin
    Avatar uživatele Bezdak
    Datum registrace
    May 2011
    Umístění
    Hlavní nádraží
    Příspěvky
    4,204

    *VIP*



    Re: Výchozí brána wifi

    A když ti to vyhodí tuhle chybu na těch win10 tak ti nefunguje jen internet, ale na router se dostaneš nebo ani router neodpovídá na ping? Co přesně máš za router?

  5. #5
    Stálý Maniak Avatar uživatele BiA Fz
    Datum registrace
    Aug 2011
    Příspěvky
    1,820


    Re: Výchozí brána wifi

    K síti zůstávám připojený, ukáže to žlutý vykřičník a že není přístupný pouze internet. Router zjistím a editnu.

    EDIT: Router zjistím až zítra (v neděli), budu muset k domácí do bytu..
    EDIT2: Model routeru: TP-LINK, TL-WR841N
    Naposledy upraveno BiA Fz; 04-08-19 v 12:04.

    Kontakty: steam nebo PM
    The melody of logic will allways play out the truth.

  6. #6
    Expert člen Avatar uživatele Asiimovíček
    Datum registrace
    Jul 2015
    Umístění
    žiju doma D:
    Příspěvky
    306


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Re: Výchozí brána wifi

    Citovat Původně založeno BiA Fz Zobrazit příspěvky
    K síti zůstávám připojený, ukáže to žlutý vykřičník a že není přístupný pouze internet. Router zjistím a editnu.

    EDIT: Router zjistím až zítra (v neděli), budu muset k domácí do bytu..
    Dobrý den,

    Co jsem z toho vyčetl, chyba nejspíše nebude ani na tvé straně či poskytovateli připojení, ale chyba systému (tedy chyba na straně Microsoft a Windows 10), poslední dobou jsou aktualizace Windows 10 stále více a více k ničemu, ba hůře.. Ještě snad snižují výkon počítačů a to i High End platformě.

    V tomto případě bude nejlepší asi počkat na nějaký relevantní aktualizaci pro Windows 10 od Microsoftu.

    Dodatky:
    V dnešní době jsou i obyčejné routery pojmout i 12 zařízení najednou, myslím si, že tam by nebyl problém.

    V případě rušení jak zmiňoval Lišáček náš, mohlo by se toho taktéž týkat, ale když toto tvrzení je odvráceno tím, že na Windows 7 to jede bez jakýkoliv problémů, takže tam bych asi nehledal problém.

    Nevím zda to jde, ale nejlépe desítky na tom byli před October updatem.. Tak zda lze nainstalovat tu určitou verzi před tím updatem.. tož nevím.

    V případě by bylo taktéž dobré se podívat po originálních ovladačích Wi-Fi karty do tvých PC.

    E: Nikdy ale opravdu nikdy neaktualizuj ovladače přes nějaké aplikace 3. stran.. (Avast Update tool či co to je.. Apod. s****) Vždy v tom je nějaký háček a nebo ti to rovnou p**** PC.. mam to ozkoušené..

    S pozdravem,
    eeeeh...
    Naposledy upraveno Asiimovíček; 04-08-19 v 11:25.
    My Steam Profile (from SteamDB)

    „Když se vytratila veškerá naděje, když nikdo nepřichází na pomoc a krásy života vyprchaly, zjišťuji, že pomoc přece přichází, i když nevím jak a odkud.“

  7. #7
    Stálý Maniak Avatar uživatele BiA Fz
    Datum registrace
    Aug 2011
    Příspěvky
    1,820


    Re: Odpověď: Re: Výchozí brána wifi

    Citovat Původně založeno Asiimovíček Zobrazit příspěvky
    poslední dobou jsou aktualizace Windows 10 stále více a více k ničemu, ba hůře.. Ještě snad snižují výkon počítačů a to i High End platformě.

    V tomto případě bude nejlepší asi počkat na nějaký relevantní aktualizaci pro Windows 10 od Microsoftu.
    Tohle můžu jen potvrdit, včera večer mi to našlo nové aktualizace - a změnila se ikonka, takže teď místo žlutého vykřičníku mi vyskočí glóbus se značkou zákazu stání... to jsou opravdu aktualizace hodné nejnovějšího produktu Microsoftu. Trochu se bojím, že se relevantní aktualizace nedočkám. Jen než tohle dopíšu, tak jsem musel třikrát dávat opravu :(



    Citovat Původně založeno Asiimovíček Zobrazit příspěvky

    V případě by bylo taktéž dobré se podívat po originálních ovladačích Wi-Fi karty do tvých PC.
    Jsem připojený přes USB Wifi adaptér, kde jsem instaloval ovladač z přiloženého CD a zkoušel i aktualizovat, bohužel bez výsledku. Jinak jsem výše doplnil typ routeru.
    Vidím to tak, že opravdu buď čekat na update, nebo budu muset nainstalovat i na zbylé PC sedmičky (což jsem měl asi hned, ale tak nějak jsem doufal, že to spraví aktualizace anebo to nějak vykoumám.

    Citovat Původně založeno Asiimovíček Zobrazit příspěvky

    Nevím zda to jde, ale nejlépe desítky na tom byli před October updatem.. Tak zda lze nainstalovat tu určitou verzi před tím updatem.. tož nevím.
    Tohle taky nevím, možná by to stálo za zkoušku, ale je to vůbec možné stáhnout aktualizace k určitému datu? Mám totiž pocit, že možná právě někdy tou dobou to začalo zlobit na notebooku, který mám nejdéle a který dříve tuhle chybu nedělal.
    Naposledy upraveno BiA Fz; 04-08-19 v 12:35.

    Kontakty: steam nebo PM
    The melody of logic will allways play out the truth.

  8. #8
    Discord admin Avatar uživatele Revan
    Datum registrace
    Feb 2013
    Umístění
    Furien, Jump, Knife, Aim
    Příspěvky
    788


    Odpověď: Výchozí brána wifi

    Skús reinstall ovládačov a máš povolené DHCP?

  9. #9


    Odpověď: Výchozí brána wifi

    Ty ještě žiješ?...

    V tomhle případě bude spíš problém na straně routeru. Zkus dat router do továrka, případně kup jiný a vyzkoušej.

    Pokud jsi už zkoušel vyloučit SW problém a v podstatě i HW (závada se projevuje na více počítačích), tak je to jediná možnost. Určitě je tam spojistost s win10, protože mají jiný systém zacházení se sítí, ale to by muselo zlobit všem lidem co mají 10.
    Naposledy upraveno znedlob; 04-08-19 v 23:45.

  10. #10
    Expert člen Avatar uživatele Asiimovíček
    Datum registrace
    Jul 2015
    Umístění
    žiju doma D:
    Příspěvky
    306


    Odpověď: Výchozí brána wifi

    Citovat Původně založeno znedlob Zobrazit příspěvky
    Ty ještě žiješ?...

    V tomhle případě bude spíš problém na straně routeru. Zkus dat router do továrka, případně kup jiný a vyzkoušej.

    Pokud jsi už zkoušel vyloučit SW problém a v podstatě i HW (závada se projevuje na více počítačích), tak je to jediná možnost. Určitě je tam spojistost s win10, protože mají jiný systém zacházení se sítí, ale to by muselo zlobit všem lidem co mají 10.
    Spíše můžeme vyloučit i závadu v routeru, protože i mě se kolikrát stane, že Wi-Fi karta v notebooku, na kterém si pouštím music bota pro TS3, jen tak přestane fungovat.
    To nemluvím o tom, že se to stává i když mam připojený pouze main přes kabel a notebook přes Wi-Fi a popřípadě mobil, když něco potřebuji na něm.

    Bude nejspíše nejvhodnější přeinstalovat všechny PC na Windows 7 Pro a dál se s tím nepatlat..

    E: Taktéž zajímavé, když celkem často ti hází notebook blue screen..
    Naposledy upraveno Asiimovíček; 05-08-19 v 09:14.
    My Steam Profile (from SteamDB)

    „Když se vytratila veškerá naděje, když nikdo nepřichází na pomoc a krásy života vyprchaly, zjišťuji, že pomoc přece přichází, i když nevím jak a odkud.“

  11. #11
    Stálý Maniak Avatar uživatele BiA Fz
    Datum registrace
    Aug 2011
    Příspěvky
    1,820


    Re: Odpověď: Výchozí brána wifi

    Citovat Původně založeno Off_Man Zobrazit příspěvky
    Skús reinstall ovládačov a máš povolené DHCP?
    DHCP mám povolené a ty ovladače jsem instaloval nové cca před týdnem, tak si nemyslím že by nová instalace pomohla :-/

    Citovat Původně založeno znedlob Zobrazit příspěvky
    Ty ještě žiješ?...

    V tomhle případě bude spíš problém na straně routeru. Zkus dat router do továrka, případně kup jiný a vyzkoušej.

    Pokud jsi už zkoušel vyloučit SW problém a v podstatě i HW (závada se projevuje na více počítačích), tak je to jediná možnost. Určitě je tam spojistost s win10, protože mají jiný systém zacházení se sítí, ale to by muselo zlobit všem lidem co mají 10.
    Jestli se život po třicítce dá tak nazvat, tak žiju :-D Dokonce jsem nainstaloval zase csko a včera byl odpoledne na serveru, dost dlouhou dobu to nespadlo.

    Když o tom přemýšlím tak se dá ten problém omezit- dole v bytě totiž mají k routeru připojený kabelem notebook s Win 10 a tam problém nemají - takže problém mají počítače, které mají Win 10 a jsou připojené přes Wifi. Navíc se problém "sám pomalu léčí" - notebook co začal blbnout loni na podzim, tak včera vypadl za celé odpoledne už "jen 2x" a včera mi na tomhle aktuálním PC vypadl net během první půl hodiny 7x, dnes už jen 5x. První dny to bylo kolem 15-20 vypadnutí.




    Citovat Původně založeno Asiimovíček Zobrazit příspěvky
    Bude nejspíše nejvhodnější přeinstalovat všechny PC na Windows 7 Pro a dál se s tím nepatlat..
    Asi to opravdu bude nejrazantnější řešení - já teď počkám, jestli ten problém neodezní, jak jsem psal výš, a když by to pořád dělalo brakule, tak holt půjdou desítky pryč. Stejně se mi od začátku nelíbí to prostředí, ale zase si říkám, že sedmičkám brzo skončí podpora.

    Kontakty: steam nebo PM
    The melody of logic will allways play out the truth.

  12. #12


    3 z 3 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Re: Odpověď: Výchozí brána wifi

    Jestli ti nedělá problém angličtina, zkus tyhle stránky. https://windowsreport.com/default-ga...le-windows-10/. V češtině toho moc nenajdeš.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •