Zobrazit výsledky od 1 do 8 z 8

Téma: Blue screens

  1. #1
    Expert člen Avatar uživatele Asiimovíček
    Datum registrace
    Jul 2015
    Umístění
    žiju doma D:
    Příspěvky
    306


    Blue screens

    Dobrý den,

    Poslední dobou se podotýkám s problémy, které ze začali už dít přibližně už 7 dní zpět.

    Dnes k večerních hodinách se tyto problémy rozšířily, trochu jsem nechápal o co šlo, tak jsem udělal pár virových testů a dignostik.
    Po virových testech se problémy ještě víc rozšířily, jakoby to vyvolalo nějakou apokalipsu v mém PC.. bruh...

    Dnes se mi taktéž zobrazili tyto dead screeny s kódy:

    Kód:
     irql not less or equal
    Kód:
     critical process died
    Kód:
     kernel security check failure
    Kód:
     faulty hardware corrupted
    Nenaznačuje to náhodou, že něco už pomálu odchází ?

    S pozdravem,
    Asiim

    btw. při psaní tohoto mi to nespadlo, tak nechápu.

    E: I když plánuji celý stroj vyměnit, potřebuji, aby to ještě nějakou dobu vydrželo, než se k tomu odhodlám :D
    Naposledy upraveno Asiimovíček; 03-12-19 v 21:14.
    My Steam Profile (from SteamDB)

    „Když se vytratila veškerá naděje, když nikdo nepřichází na pomoc a krásy života vyprchaly, zjišťuji, že pomoc přece přichází, i když nevím jak a odkud.“

  2. #2
    Profesionální člen Avatar uživatele Vachyas
    Datum registrace
    Nov 2016
    Umístění
    Chernobyl
    Příspěvky
    294


    Odpověď: Blue screens

    A co jsi dělal (změnil/instaloval/odstranil) za poslední týden?

  3. #3
    Expert člen Avatar uživatele Asiimovíček
    Datum registrace
    Jul 2015
    Umístění
    žiju doma D:
    Příspěvky
    306


    Odpověď: Blue screens

    Akorád malwerbites včera.

    Před měsícem aktualizované ovladače GPU, ale to ještě nezlobil.
    My Steam Profile (from SteamDB)

    „Když se vytratila veškerá naděje, když nikdo nepřichází na pomoc a krásy života vyprchaly, zjišťuji, že pomoc přece přichází, i když nevím jak a odkud.“

  4. #4
    Profesionální člen Avatar uživatele Vachyas
    Datum registrace
    Nov 2016
    Umístění
    Chernobyl
    Příspěvky
    294


    Odpověď: Blue screens

    Ty bluescreeny jsou způsobeny SW chybou, na HW to nevypadá. Můžeš zkusit obnovení nebo reinstal OS. Každopádně pokud se umíš na internetu pohybovat a nestahuješ a instaluješ kde co, tak ani žádnej antivir nepotřebuješ, páč ten ti to častokrát dojebe ještě víc.

  5. #5


    Re: Blue screens

    Blue screeny jsem řešil nedávno na svém starém ntb. Diagnostiky antivirů a hardwaru nic nenašly, přeinstalace winu nepomohla. Vyřešil jsem to koupí nového ntb.

  6. #6
    Expert člen Avatar uživatele Asiimovíček
    Datum registrace
    Jul 2015
    Umístění
    žiju doma D:
    Příspěvky
    306


    Odpověď: Re: Blue screens

    Citovat Původně založeno Vachyas Zobrazit příspěvky
    Ty bluescreeny jsou způsobeny SW chybou, na HW to nevypadá. Můžeš zkusit obnovení nebo reinstal OS. Každopádně pokud se umíš na internetu pohybovat a nestahuješ a instaluješ kde co, tak ani žádnej antivir nepotřebuješ, páč ten ti to častokrát dojebe ještě víc.
    Bavil jsem se s spolužákem, prý se domnívá totéž, že když jsem odstranil viry, že se tím odstranily soubory, které mohly být podstatné pro stabilní chod.
    Ještě prý mohu zkusit nějakou aktualizaci systému ale moc na to já osobně nesázím.

    Citovat Původně založeno Grakon2702 Zobrazit příspěvky
    Blue screeny jsem řešil nedávno na svém starém ntb. Diagnostiky antivirů a hardwaru nic nenašly, přeinstalace winu nepomohla. Vyřešil jsem to koupí nového ntb.
    Je to řešení, ale jak už jsem zmiňoval, nějakou dobu do ještě musí vydržet.

    E: Dneska jsem PC zkusil nějak zatížit (cpu, zaplnil kompletně ramky, zatížil disk a bůh ví co jsem tomu všechno prováděl) a nespadlo to ?
    Tož otázka, zda nemam podniknout něco, co by nějak ověřilo integritu souborů systému ?
    Naposledy upraveno Asiimovíček; 04-12-19 v 18:06.
    My Steam Profile (from SteamDB)

    „Když se vytratila veškerá naděje, když nikdo nepřichází na pomoc a krásy života vyprchaly, zjišťuji, že pomoc přece přichází, i když nevím jak a odkud.“

  7. #7
    Nováček Avatar uživatele Iluminato
    Datum registrace
    Jan 2015
    Umístění
    JailBreak, Furien
    Příspěvky
    58


    Odpověď: Blue screens

    Skús najprv diagnostikovať konkretnejšie, pri akých úkonoch ti blue screen vyskoči a proces ukončí.
    Potom zistiť ktoré sw a hw za daným úkonom stoja a skontrolovať ich funkčnosť postupne.
    Ďalej skús systémový nástroj troubleshooter, či nenájde konkrétnu chybu. Ak nepomôže ani to a nič nezistíš,, skús spustiť nástroj na kontrolu systémových súborov ako správca a prezri problémy a ich riešenie. Ak nepomôže, skús odstrániť všetky posledné aktualizacie a nastavenia na obnove systému.
    Ak tiež nič, skús prezrieť ovládače a ich aktualizacie a aktualizuj ich.
    Ak ti nepomôže nič z toho, použi DISM, konkretne restore health ako správca. Ak nepomôže, skús zapnúť pc v mode clean boot, a procesy spúštaj postupne, pre izolovanie problemu a jeho diagnostiku.
    Aaaak ti nepomôže nič z tohto všetkého tak ti ostane už len aktualizacia biosu alebo samotné preinštalovanie operačného systému.
    Z tychto všetkych možnosti ti jedna určite pomôže :D takže vela štastia :D

  8. #8
    Expert člen Avatar uživatele Asiimovíček
    Datum registrace
    Jul 2015
    Umístění
    žiju doma D:
    Příspěvky
    306


    Odpověď: Blue screens

    Vzhledem k tomu, že jsem byl línej to nějak hledat a pátrat se v tom.. Podle bráchy je 100% šance na problém v systému, tak jsem si prostě zálohoval věci přes sekundární systém ohledně mého projektu a takové prostě věci, co si asi každý člověk zálohuje a reinstalovat jsem si hlavní systém.
    Pro mě to je jednoduší, když mam klíč od systému spojený s Microsoft účtem.
    Od té doby jsem nic nezaznamenal.
    My Steam Profile (from SteamDB)

    „Když se vytratila veškerá naděje, když nikdo nepřichází na pomoc a krásy života vyprchaly, zjišťuji, že pomoc přece přichází, i když nevím jak a odkud.“

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •