Zobrazit výsledky od 1 do 9 z 9

Téma: Téma: Program na vytváření map.

  1. #1
    Nováček
    Datum registrace
    Dec 2019
    Příspěvky
    41


    Exclamation Téma: Program na vytváření map.

    Ahoj lidi, potřeboval bych poradit s menším problémem.

    Týká se to programu, který vytváří v Counter-Strike 1.6 mapy, textury a jiné takové vymoženosti.

    Nevím zda tomu budete rozumět, ale zkusím to napsat po lopatě..

    Dalo by se udělat to, že by se daly překonvertovat fotky z mobilu, či počítače či jiného přístroje do souboru, ve kterém jsou například mapy de_dust2, de_nuke..

    Těmi fotkami myslím auta, baráky či okolí a celé to překonvertov do souboru ve kterém jsou mapy vyjmenované nahoře..
    Myslím že to je (.bsp či .bsm).


    Sice vím, je to divná otázka ale prosím o inteligentní odpovědi.


    Dodatek:
    Mám dotaz ohledně nebes v Counter-Strike 1.6, dá se to udělat stejně? Udělat fotku v reálu a hodit to do toho formátu?

    thx to all 4r yur help :)

  2. #2


    0 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Re: Téma: Program na vytváření map.

    Zdravím. Je mi líto, ale i po tvé snaze moc nerozumím tomu, co vlastně chceš. Co má být vlastně výsledkem po tom překonvertování fotek do map?

  3. #3
    Nováček
    Datum registrace
    Dec 2019
    Příspěvky
    41


    Odpověď: Re: Téma: Program na vytváření map.

    Citovat Původně založeno Grakon2702 Zobrazit příspěvky
    Zdravím. Je mi líto, ale i po tvé snaze moc nerozumím tomu, co vlastně chceš. Co má být vlastně výsledkem po tom překonvertování fotek do map?
    Jak se dělají normálně mapy, například na hide n seek a jiné módy, tak jsem myslel, že by to šlo taky nějak udělat s těmi fotkami? :D ale to je asi nereálný, že?

  4. #4


    Re: Téma: Program na vytváření map.

    Jestli máš na mysli to, že si do mapy přidáš fotky jako textury, tak to možné je. Musíš mít však zdrojový soubor mapy, díky kterému ho budeš moct otevřít ve VHE, program, který ti konvertuje fotky do osmibitového formátu a program wally, který ti ty fotky zabalí do .wad souboru. Ve VHE pak ten .wad soubor přidáš do konfigurace a budeš v něm moct použít ty fotky jako textury. Zde je na to podrobný návod: https://tvorbamap.cz/articles.php?article_id=42

  5. #5
    Nováček
    Datum registrace
    Dec 2019
    Příspěvky
    41


    Odpověď: Re: Téma: Program na vytváření map.

    Citovat Původně založeno Grakon2702 Zobrazit příspěvky
    Jestli máš na mysli to, že si do mapy přidáš fotky jako textury, tak to možné je. Musíš mít však zdrojový soubor mapy, díky kterému ho budeš moct otevřít ve VHE, program, který ti konvertuje fotky do osmibitového formátu a program wally, který ti ty fotky zabalí do .wad souboru. Ve VHE pak ten .wad soubor přidáš do konfigurace a budeš v něm moct použít ty fotky jako textury. Zde je na to podrobný návod: https://tvorbamap.cz/articles.php?article_id=42
    A kdybych si vyfotil přes mobil oblohu tady u mě v Brně, dalo by se to taky překonvertovat do hry?
    Například noc? Či den :D.

    Nebo nevím, auta, domy? Dalo by se to pak ve hře zrealizovat? Třeba i stromy, parky atd?

    A to stejné u zbraní? Jakoby kdybych si vybral nějakou fotku z Googlu.. (teď nemyslím fotky z Counter-Strike 1.6, ale reálné zbraně), tak by šlo z té fotky udělat texturu do hry?

    Chtěl bych jakoby pak z toho udělat mapy tak proto se ptám

    Jimak, Děkuji že jsi mi ochoten pomocí :").
    Jestli jakoby chápeš co tím myslím..?

  6. #6
    Profesionální člen Avatar uživatele Vachyas
    Datum registrace
    Nov 2016
    Umístění
    Chernobyl
    Příspěvky
    294


    Odpověď: Téma: Program na vytváření map.

    Ano jde to, ale ne tak lehce, jak si myslíš. Všechny ty fotky ti budou sloužit jako textury, ale abys je mohl nějak použít, musíš si ve VHE vytvořit bloky (3D modely). Např. kdybys chtěl do hry dostat auto z reality, musel bys nejdříve vytvořit 3D model a poté mu přidělit textury, což by byly ty fotky, ale musel bys to auto vyfotit z každý strany.

  7. #7


    0 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Re: Téma: Program na vytváření map.

    Stromy a auta je nejlepší vytvořit jako modely v .mdl souborech, které pak přidáš ve VHE do mapy. Ale ono to už není tak jednoduché. Musel by ses naučit pracovat v nějakém modelovacím programu. Navíc to nefunguje tak, že bys měl nějaké ultraHD modely, které by vypadaly jak vyfocené z mobilu. Engine má nějaké svoje limity. Všechny textury musí být osmibitové. Plus si musíš dát pozor na vysoký počet polygonů. Při vysokém počtu se může hráčům snížit FPS při jejich renderování ve hře.

  8. #8
    Nováček
    Datum registrace
    Dec 2019
    Příspěvky
    41


    Odpověď: Téma: Program na vytváření map.

    Děkuji oběma za pomoct, neznáte nějakou stránku kde bych si tohle vše mohl přečíst a kde jsou návody na tohle? Kromě té kterou mi poskytl @Grakon2702?

    A znáte nějaký modelovací program? Pár jich znám, ale nemám na to kompatibilní systém, jelikož mám starý OS a ten program vyžaduje vysoké parametry.

    Můžete mi doporučit nějaké novější? Aby ale jely na OS Windows 10 či 7.

    Budu vám vděčný kluci :))))

  9. #9
    Profesionální člen Avatar uživatele Vachyas
    Datum registrace
    Nov 2016
    Umístění
    Chernobyl
    Příspěvky
    294


    Odpověď: Téma: Program na vytváření map.

    Blender je nejběžnější modelovací program, ze začátku se ti to možná bude zdát složité, ale když se koukneš na nějaký tutorialy na YT, tak bys to časem mohl umět. :D

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •