Zobrazit výsledky od 1 do 7 z 7

Téma: Potrebujem PC radu

  1. #1
    Nováček
    Datum registrace
    Sep 2012
    Příspěvky
    5


    Exclamation Potrebujem PC radu

    Zdravíčko páni, ukázal som sa tu zasa po 10 rokoch a prichádzam s prosbou.
    Mám technický problém na mojom PC že sa mi peehrieva CPU.

    Zostava:
    CPU: Ryzen 5 3600
    Grafika Nvidia Geforce GTX 1060 6GB
    GPU: Rog BF350 tuším teraz z hlavi neviem, niesom doma.

    Doska je nová, čiže je tam aj najnovší bios.

    Ale včera po prechode z 16 ram na 32. Mi pc po hodine hrania hádzal chybu že CPU je prehriate a vypínalo mi hry, freez a zavrelo. Teplota procesora 91Celzia crashe . Chladič je originál určený na to CPU, pasta tam je pôvodná ten procesor mám mesiac a pól. Keď si otvorím stats vyťaženia tak procesor vyťažujem na 3-16%. Grafika nedosiahne viac než 60C čiže je v norme podľa tabuliek. Bedňa je otvorená zo všetkých strán čiže tou to nebude. Vlastne je to naozaj od dobi čo tam je 32gbram a nie 16. Ale nejde mi to dohlavi ako môžu ramky toto spôsobiť. Skúsil by som ich vybrať ale je mi ľúto tých peňazí koľko som za ne dal. Mal by som dať väčší a lepší chladič alebo čo ? Naozaj neviem.

    Ďakujem za rady

  2. #2


    Odpověď: Potrebujem PC radu

    Čau, nejdřív zkus vyměnit chladič a přepastovat to.

  3. #3


    Odpověď: Potrebujem PC radu

    Čao,
    jestli máš AMD boxový chladič, tak zvaž koupi aspoň nějakého chladiče na ten CPU. Např. Fera nebo Spartan od SilentiumPC. Nejsou drahé. To by ti mělo pomoc od vysokých teplot CPU a snížit je aspoň na těch 80 - 85°C.
    Nebo pouprav křivku otáček ventilátoru na tom boxovém chladiči a uvidíš, jestli to pomůže.
    - Chcete-li zažádat o unban, založte "Žádost o Unban". Vaše žádost bude řešena.
    - Jsem ochoten zkrátit či úplně zrušit ban.

  4. #4
    Nováček
    Datum registrace
    Sep 2012
    Příspěvky
    5


    Odpověď: Potrebujem PC radu

    Citovat Původně založeno Latins Zobrazit příspěvky
    Čao,
    jestli máš AMD boxový chladič, tak zvaž koupi aspoň nějakého chladiče na ten CPU. Např. Fera nebo Spartan od SilentiumPC. Nejsou drahé. To by ti mělo pomoc od vysokých teplot CPU a snížit je aspoň na těch 80 - 85°C.
    Nebo pouprav křivku otáček ventilátoru na tom boxovém chladiči a uvidíš, jestli to pomůže.
    Mám priamo na CPučku chladič bol originál k tomu aj s pastou.
    Ale nieje problém dokúpiť niaky raketový

  5. #5


    Odpověď: Potrebujem PC radu

    Fera 2 mi drží i7-3930K (první 6jádru od Intelu), na 55 °C. Takže Ryzen 5 bude chladič uplně v pohodě.

  6. #6
    Nováček
    Datum registrace
    Sep 2012
    Příspěvky
    5


    Odpověď: Potrebujem PC radu

    Zdravíčko páni, už som sa dostal k riešeniu ktoré som praktikoval padol som o 50C. Zohnal som lepší chladič, prepastoval a pridal 2prídavné vetráky. Avšak som kúpil chladič s vetrákom, po každom spustení PC sa točia všetky vetráky okrem toho CPU a bios mi vyhodí chybu že je zapojený CPU Fan ale nejde. Po tom keď ho odpojím a zapojím sa roztočí na plné otáčky a zas vypne. Cpu ide v poriadku len ten jeden fan je problém.

    V PC mám všetko zapojené správne, bude to skôr niečo v biose ,ale mám najnovší kedže mám novú dosku a do nej sme dávali najnovšiu verziu.

  7. #7


    Odpověď: Potrebujem PC radu

    Máš to v CPU_FAN? Když zapojíš jiný větrák, dělá to stejné? Zkusil si default setting biosu?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •