Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 56

Téma: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

  1. #1
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Thumbs up Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    By ma zaujímalo, aké plány sú na Kotelne pripravené, neverím tomu že by si Kotel nechal ujsť toľko ľudí ktorých by mohol na všetky servery prilákať, trebárs aj exkluzívni novinkami, keď teraz kvôli tomu vírusu všetci odchádzajú s prác a ako blázni sa zatvárajú v bytoch na celé týždne.

  2. #2
    Ex-admin (Tsk)
    Datum registrace
    Aug 2018
    Umístění
    Aim servery
    Příspěvky
    347

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Zdravím,

    Je priam neuveriteľné čo sa deje v poslednej dobe, ktorá môže byť aj pre niekoho šťastná. Dúfam, že sa to čoskoro vytiahne nad 300-vku hráčov. Predovšetkým majiteľ môže byť len spokojný, že prichádzajú nový, ale aj starí hráči, kt. si znova pripomenuli históriu Kotelny.

  3. #3
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    To áno, na mnohých miestach a nie len u hry cs1.6 začali tvrde bojovať o to, kto si viac hráčov zoberie k sebe. Kotelna je celkom rozbehnutá, čiže tu by to nemusela byť pre Kotla tak obrovská námaha aby niečo vyrobil a zaujal.

  4. #4
    Ex-admin (Tsk)
    Datum registrace
    Aug 2018
    Umístění
    Aim servery
    Příspěvky
    347

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Je pekná teória, že sa niektorí naozaj vrátili späť. V posledných týždňoch sa mi zdá, že je to naozaj pekne rozbehnuté a mohlo by to ísť aj dokonca vyšším nárastom. Doteraz sa ja čudujem, pretože už dlhšiu dobu som nezažil tzv. väčší prírastok hráčov. Je samozrejmé, že by sme sa mohli čoskoro dočkať nejakých nových zmien. Akurát som v škole a pravdepodobne pomaly už musím končiť, pretože 12:10 končí hodina. Potom doma, ale už poobede sa vyjadrím k ostatným tvojim príspevkom za posledné dni.

  5. #5
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Som poctený tvojou prítomnosťou v tomto článku. Ale musím poznamenať, že ak neprídu aj nejaké hmatateľné novinky, zmeny a viac, tak to na Kotelne bude ešte o to horšie, ako pred nárastom hráčov. Všetci budu ponúkať hory, doly a na Kotelne nič, výsledok bude jasný. Síce príde veľa ľudí si pripomenúť staré časy, ale keď zistia že sa za roky zmenilo len málo tak odídu.

    Okrem toho, aj sama stránka Kotelny ma značné vady, pretože veľa hráčov čo nehrá a chcelo sa vrátiť si myslí že kotelna už niekoľko rokov neexistuje. Osobne som bol pozrieť závadu ktorá tomu nasvedčovala a niektorým aktívnym hráčom s dávnych dôb píše varovné oznámenia niekoľko rokov od anti vírových programov (rôznych) pri otváraní Kotelni, čohokoľvek na nej od fóra, serverov po stránky na stiahnutie cska že nebezpečie, vstup na vlastne riziko, pokračovať... Väčšina tých ľudí odišla a keď sa pokúsili niekoľko krát vrátiť vždy im vypisovalo, že je niečo zamorené a mysleli si, že kotelna už neexistuje.

    Rovnako zbytočné problémy sú pri pripájaní zo zahraničia, kvôli tej bezpečnostnej blbosti čo sa nainštalovala, že musíte mať najaktuálnejšie csko ale stiahnuté len s Kotelny.... Radšej nech príde 2x viac cheaterov a 2x viac čestných hráčov, ako by malo byť miesto 40 hráčov len 20. Čím viac hráčov tým viac cheaterov, čím menej hráčov tím menej, je dosť adminov malo by sa zabrať na naberaní hráčov, bez hráčov riešenie cheatov je zbytočné, aj nech admini majú čo robiť, keď neobsluhujú módy na serveru ako kedysi, počasie, režim hry, rady nováčikom....

    Ďalšie závady priamo v samotnej hre od Kotelny. Musíš mať najaktuálnejšiu hru od Kotelny stiahnutú aby si mohol hrať. Ale neviem či Kotel šetrí, tam dal asi launcher ktorý mu niekto zdarma dal a pravidelne sa kazí, prestáva úplne fungovať celá hra že sa nedá ani spustiť, či máte v tom módy, alebo len úpravy, alebo sa toho ani nedotknete. Ubehne 2 mesiace až 8 a zaručene prestane ´plne fungovať čo znechutilo a odradilo aj ohromné množstvo ľudí ktorý pre csko vyrábali rôzne mapy a minimody. Ja som si napríklad spravil osobný supermód, 2 mesiace som ho v pohode hral preistotu som odpojil internet dva mesiace offline zapol som internet že si zahrám server s Kotelny a csko sa ani nespustilo, pritom som ho deň predtým bez problému hral. Kotelovi to napíšem 3x vada rovnaká, 3x stiahnutá nanovo hra, ubehne určitá doba, koniec. 3x rovnaká odpoveď od Kotla, neviem čo s tým je, stiahnite nový... Keď do nového dám súbory zo starého, zas ta vada. Ak ho neupravím hrám pár mesiacov, zase vada. Pritom tých 13+- rokov dozadu čo kotelna nemala ani servery som stiahol launcher a fungoval 7 rokov úplne v poriadku, pokiaľ som tu hru dočasne nezmazal, ešte aj mód na funkčnú helikoptéru som tam mal, ako aj mapy čo by si prešiel za 5 minút jedným smerom. Problém bol že to csko malo skoro 32GB+- a počítač mal max kapacitu s týmto a ostatnými programami voľnú iba okolo 20GB a potreboval som uvolniť miesto. Nakoniec som to po 3x čo sa pokazilo niečo v hre prestal úplne hrať, po možno 15 rokov.

    Ďalšie problémy, ako by ich nebolo dosť, samotné servery. Hráči písali že chcú viac itemov, napríklad na veľmi hraný mód vtedy CoD. Pretože zastrelil si napríklad 3 nepriateľov a 3x si odhodil rovnaký item, čo bol v tej hre top. Kapitánov notes 5. Nič sa nepridalo, potom jeden item zhadzoval celé mesiace hru, všetci na to upozorňovali presne písali ktorý to je a za akej udalosti to zhadzuje server. A ani neviem či sa to vôbec doriešilo. Potom server SH (Superhero) celé roky jedna schopnosť zhadzuje server a napriek tomu to ani dodnes aj keď každý vie, za akej udalosti to zhadzuje server aj čo zhadzuje, isto to dodnes nie je vyriešené. Ohľadom tých itemov, aj na fóru sa rozbehla téma že ak je tak málo itemov, tak nech pre veľké leveli zmenšia max počet kapitánskych notesov ktoré im môžu padnúť na 3, aby nepohltili veľké leveli toľko striel, ako by mali šancu získať hráči s malým levelom. Väčšina hráčov aj s veľkými levelami súhlasila, no ostalo to úplne bez odozvy. Čo isto veľa ľudí sklamalo, aj preto je tento server prázdnejší.

    Ďalší problém sú herné mená, príde mnoho nových hráčov a budu si musieť miesto mena výstižného, jednoduchého a takého ktoré si zapamätajú a chcú ako napríklad "Herkules", budú si musieť dať meno ako je "P4TR1CK_011" pretože čo až hlavu zastavuje jak niečo také sa mohlo stať. Dám meno SWAT príklad, napojím sa na server a napíše toto, toto meno je zabanované. Nech niekto napíše jediný normálny dôvod, ako sa môžu vôbec banovať herné mená? To môže každý hráč či chce alebo nie dostať náhodne vygenerované meno, ktoré nie je zabanované. Alebo nech každý hráč nosí vo vrecku notes zo svojim herným menom, aby si zapamätal že sa nevolá ako väčšinou "Hulk", ale že sa na tom serveru s levelom 40 volá "Quitus Maximus Aurelius" a na druhom s levelom 32 "Publius Kamilius Epidus".....

    Ďalšia vec ľudia chceli aby sa aj boti vylepšovali, expili a mali aspoň aury na expiacich serveroch, všetci hráči vyexpia level 40 čakajú na hráčov a musia aby sa nedívali na múr zabíjať na 1 náboj botov. Keď bol na SH max lvl 30 ľudia či na lvlu 10 alebo 30 si pochvaľovali že sa vedia vylepšiť, že vedia ohroziť aj max lvl, ale dokázali dosiahnuť len max lvl 15. Písalo sa aby mali aspoň max lvl 20, miesto toho dali že nemôžu získať ani lvl 2. Takže teraz príde hráč lvl 10 a môže sa medzi levelmi 40 expiť na botoch úrovne 1, čo mu logicky nedá toľko, ako keď ho niekde dívajúceho sa do muru pri šťastí zastreli s levelom 15.

    Potom niektoré nové mapy, hráči keď ich nie je veľa skúšajú nové mapy a potom zistia, že tam nemôžu proti sebe dať botov a musia čakať tých 5 minút, než pôjde použiť hlasovať o novej mape. A tak tam budu sami dvaja hrať na mape, ktorú nepoznajú a nevedia sa nájsť.
    Naposledy upraveno Military; 11-03-20 v 15:05.

  6. #6
    Profesionální člen
    Datum registrace
    Oct 2018
    Umístění
    Západ ČR
    Příspěvky
    297

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Je problem, že na to Kotel hlavně nemá čas :D takže by se někdo musel třeba najít aby u toho např strávil 4-6hodin denně aspon týden

  7. #7
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Ale to nie je vôbec pravda. Máš tisíce ľudí ktorý by sa potrhali aby mali to čo tu ma Kotel. Niekoľko ľudí úplne od nuly budujú intenzívne komunitu ako ma Kotel, ešte dnes a píšu jak sa všetko dá, čo všetko pridajú na čom pracujú a to v časoch, keď máte miesto tisícov ľudí stovky. V podstate si toto ani Kotel nezaslúži, niekto dáva cele úspory a čas aby niečo vybudoval, zveľadil a váži si to a niekto to má, každému píše to nemám čas, nič s toho nebude, už koľko 5 rokov stále dokola. Kotel to má lebo to v správny čas rozbehol a rok dva sa o to možno staral.
    Napríklad človek čo založil zombie servery, vraj predal aj vlastné auto, aby ho stvoril aj keď si s neho robili srandu, že nič také nemôže existovať. 4 roky bol na tom serveru 10 až 15 hodín denne a ešte aj sa pýtal hráčov čo by chceli zlepšiť. Napríklad napísal, všetko je v poriadku. "Áno". To som rád. Jeden hráč napísal, môžem biť prosím ďalšie kolo nemesis? Začalo ďalšie kolo urobil s neho nemesisa. Za celu existenciu servera rozdal 4 bany. Bol hráč ktorý sa stal survivorom, opevnil sa aj keď to pravidla zakazovali, všetkých zastrelil, urážal skrytého posledného zombíka tak ho zmenil v nemesisa, keď stratil rýchlosť pod paľbou guľometu, tak ho zmenil v assasina, sa kus priblížil zas ho zmenil na nemesisa a rozdrvil toho hráča, čo lámal pravidlá a každého urážal. A ďalšie kola, išli ako by sa nič nestalo a ten hráč si ani nič iné podobné viac nedovolil. Potom bol zombie čo sa nemôže hýbať ak nestratí určité množstvo HP alebo nie je moc blízko človek. Ubral mu hp presne aby sa rozbehol a ešte mu ho cez konzolu obnovil, čo mu celkovo zabralo nejakých 50 sekúnd. To by sa nestalo, nič s toho keby sa tváril jak ho všetko obťažuje, možno by ani zombie hry neboli. Veď csko ovplyvnilo ako jedná s prvých strielačiek všeličo. A to nie je všetko, aj keď mal plný server a fungoval dobre, ešte aj keď mu to išlo, tak sa veľká časť ľudí snažila mu ten server vypnúť a sabotovať, pretože vraj streľba do chodiacich mŕtvol (zombie) je proti slušnej kresťanskej spoločnosti a verejne mu pred všetkými nakladal, jeden admin s druhého servera, v dobe keď to spustil a ešte to bola beta verzia. Prišiel tam spýtali sa ho, čo poviete teraz, celú dobu ste vraveli vraj ten server s chodiacimi mŕtvolami nebude nikdy existovať a nik naňho nevkročí, je plný už tretí týždeň. Ospravedlníte sa? No a v tedy to začalo, tam rozpútal peklo na zemi a 5 ľudí čo mohli mať cez 25 tam do seba nakladalo.
    Naposledy upraveno Military; 11-03-20 v 15:45.

  8. #8
    Ex-admin (Tsk)
    Datum registrace
    Aug 2018
    Umístění
    Aim servery
    Příspěvky
    347

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Opak je pravdou a je možné očakávať len prírastok, ak sa to náhodou nejakou vadou nepokazí a nezníži.

  9. #9
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Prírastok sa práve že dá očakávať, ale dokedy. Stále išli čísla dole a predsa nikto kvôli chrípke, nebude opevnený 8 rokov v bytoch. Ak teraz nezaujmeš tak sa vrátia k bežnému životu a na Kotelnu zabudnú. To je to, čo mám na mysli.

  10. #10
    Majitel
    Game Master
    Avatar uživatele Kotel
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Plzeň
    Příspěvky
    10,395

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Bujná fantazie. Nic z toho, co jsi psal, nesouvisí s počtem hráčů. Vrchol byl 1200 online a pak to šlo dolů, protože už jsou prostě novější hry (většina hráčů přešla na csgo).
    Sám hraju jen na csku z kotelny a nikdy jsem s tím problém neměl. Znáš nějakou hru, kde se připojíš i s 5 let starou verzí klienta od win xp po win10? Žádná taková není.
    Pokud ti něco hlásí viry, tak bys měl spíš vyčistit pc.
    Pochybuju, že by měl někdo problém se připojit s nějakým nickem. To se stává vyjímečně. Vip není tolik, aby něco takového mohlo nastat. Nebo jestli myslíš jen superhero, tak ten server je mrtvý dávno.
    Zahraniční hráče chci nějak vyřešit líp, tohle je nouzové řešení kvůli cheaterům. Chtělo by to řešit spíš nějakou nutností registrace na webu nebo lepším klientem (který ale není možné udělat kvůli blokaci na windows 10).

  11. #11
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Isteže takú poznám. Okrem toho sa veľa ľudí vracia ku starším hrám. Tie nové sú už len + grafika a náročnosť na výkon, ale sú stále to rovnaké čo staršie hry, ktoré sú v mnohých veciach jednoduchšie.

    Čo je lepšie a hranejšie Unreal Tournament 3 alebo UT 2004. No staršia verzia 2004 je okrem grafiky a efektov snáď úplne vo všetkom lepšia.
    Čo je lepšie BF2 alebo BF3/BF4.. No Battlefield 2 je skoro vo všetkom lepší, má ešte aj hru bez internetu pre jedného hráča, editor, tisíce máp a módou a tiež je to úplne stará ale stále fungujúca perfektne verzia jedna.

    Druhá vec. Ak sú hráči nespokojný a server na ktorom hrajú padá 6x denne pričom 4 týždne na to upozorňujú. A človek ktorý to ma na starosť píše že teraz niečo robí pozrie sa na to a po 5 týždňov problém pretrváva dokonca to skupina hráčov zneužíva na zmenenie zvolenej mapy. Tak to určite nebude znamenať že všetci budu šťastný keď dajú jasne vedieť že sú nespokojný. A potom očakávate že budú ich počty stúpať. Jednému hráčovi ste osobne písal, pred všetkými, že mu vrátite do Hry Class postavy ktorý veľa ľudí chcelo, ubehol rok skončil aj s priateľmi celý rozčúlený o tom spamoval po fórach a nič. Je táto postava "Kent" zavedená dnes už na CoD serveru?

    Je opravený bug schopnosti frieza, na SuperHero, ktorá už pred piatimi rokmi spôsobovala výpadky servera? Ak hráč to robil schválne, dokázal každých 67 sekúnd zhodiť zas a znova server aj mapu. To vám príde ako nedostatočný dôvod toho, že hráči odchádzali s toho servera? Mne stačilo keď ma jeden chcel vyhnať lebo expil malého lvl 8+- hráča a za 6 minút sme zmenili 4x mapu.


    Toto je núdzové riešenie. To je ako odpoveď človeka čo to vzdal. Núdzové riešenie ktoré trvá možno už viac ako 3 roky. Myslíte si že všetci, tisíce ľudí budu úplne všetci do jedného na vás čakať ďalších 5 rokov? Až sa nájde niekto kto to možno za vás vyrieši, samozrejme tu sú ďalšie poburujúce správy o tom, jak všetci píšu že niečo také nemôžu, k niečomu takému ich nepustíte, všetko ide cez vás, všetko musíte odsuhlasiť.

    Blokacia na Windows 10. To ma byť ospravedlnenie alebo výhovorka? Chcete povedať že nič iné neexistuje. Alebo chcete povedať, že ste museli celé roky čakať až príde Win 10 že možno na ňom to nepôjde? Tisíce ľudí mohlo tu byť a stále sú úplne všade iba neriešiteľné problémy.

    To sa stáva výnimočne? A dôvod prečo sa to vôbec po všetkých tych rokoch stáva. Čo ja viem tak sa nikdy nič také nestavalo, tak prečo sa to posledné roky deje skoro často (Výnimočne) keď sa to vôbec nestávalo. Frieza taktiež v úplne dávnych dobách fungovala na snáď počiatku Kotelny. Ako je možné že ani tá nefunguje.

    Vyčistiť vírus. Jak môžem niekomu povedať, kto má úplne nový herný počítač a ide na kotelnu kde mu píše antivirus že zablokoval prístup pre veľké riziko, že si ma vyčistiť vírus zo svojho počítača a ešte ak takýto problém ma, každý s tímto antivirusom.

    SuperHero je mŕtvy dávno? S vašim prístupom a znechuteným ku vlastným serverom a portálu by ste mohli napísať, ako ste to pred troma rokmi prezentoval týmto rovnakým postojom ku celej Kotelni. Kto za to že vaše servery nie sú dosť atraktívne môže. Nedaj bože já a hráči čo vám písali že každých 15 minút Server Super Hero padá a zamŕza, čo sa deje ako ste práve priznali po asi viac ako piatich rokov dodnes. Ten server keď som ho začal hrať mal cez 12 hráčov, každý deň v jeden moment a väčšina skoro dva roky čakala na nápravu.

    Taktiež žiadali pridať ešte zo 5 nových hrdinov aby bol pestrejší výber, miesto toho ste niektorých odstránil že vraj podľa vášho názoru nie sú dosť používaný pričom to boli schopnosti, že buď máte jednu alebo druhú, nebolo možné mať obe naraz. Takže to o to pestrejšie bolo.
    Rovnako hráči chceli viac itemov na server CoD a miesto toho ste nejaké odstranil.
    Naposledy upraveno Military; 11-03-20 v 23:34.

  12. #12
    Majitel
    Game Master
    Avatar uživatele Kotel
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Plzeň
    Příspěvky
    10,395

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Servery jsou z části závislé na tom, co udělá Valve, což je od začátku špatně a znemožňuje další vývoj. Poslední úprava od nich zařízla další skvělej mód a nemám chuť vůbec něco dalšího dělat. Řešením by bylo úplně odříznout steam a mít vlastního klienta. Bohužel na to chybí zdrojové kódy.

  13. #13
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Alebo to zhrnúť stačí, ako to tu každému celé roky píšete. Že nemáte vôbec záujem nič riešiť. Chyba je proste iba vo vás, len sa vyhovárate na každého a na všetko že čo jak nemáte, čo vám kto nedal, čo nemôže fungovať alebo nie je. Ale stačí napísať komukoľvek, všetci ukážu na to že všetko ako aj rozhodnutia idu cez vás. Pred asi 4 rokmi som vám napísal, mám záujem o kopiu serveru CoD mal som skupinu ľudí čo videli v ňom potenciál, na ktorý dodnes s vysoka verejne prdíte. Ešte aj práca vaša, je že vôbec nič nie je dokončené, ani dorobené, všetko padá, veci čo sú sa rušia, nové sa nepridávajú, ignorujete ľudí ktorý vám skúšali pomôcť to tu rozbehnúť, alebo ďalšie veci stoja 5 rokov a týmto tempom neohrejete tu polievku, ani o 7 rokov. Na vašom mieste by som sa od hanby a bez cti plazil po kanáloch.

  14. #14
    Majitel
    Game Master
    Avatar uživatele Kotel
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Plzeň
    Příspěvky
    10,395

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Kdo chtěl pomoct, tak pomohl. Víš o tom prd. Řekni mi, proč bych měl mít zájem tu něco dělat?

  15. #15
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Bol jeden človek na vašom mieste, nemal ani komunitu ani peniaze, zo snom ktorému sa všetci smiali v dobe keď neboli ani technológie na to. Vyrobil vlastný engine, pluginy, moduly, skiny, zvuky, oblohu, efekty, itemy. Založil zombie server, napriek tomu, že mal desiatky nepriateľov čo ho neustále zhadzovali. Nakoniec na tom serveru vznikla celá komunita desiatok serverov a on na tom svojom trávil denne 10 až 17 hodín a neustále vyrábal celé roky nové a nové itemy a postavy. Až mu došli po 7 rokov financie a musel to predať celé. HD-Koras. A teraz som prešiel na Kotelnu a je tu človek, ktorý je úplne opak, skazený, lenivý a celé roky všetci aj ten človek píše nemá záujem. To vy ste snáď po niekom dostal celú tuto komunitu za 2 eura.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •