Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 31 do 45 z 56

Téma: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

  1. #31
    Stálý člen Avatar uživatele Enjoy
    Datum registrace
    Nov 2017
    Umístění
    Ten Nejoblíbenější
    Příspěvky
    599

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Bráško, chtěl bych vidět tebe jak udělá fungující herní portál z 1.6 která je stará, Kotel má taky svůj život hlavně na tohle nemůžeš zapomenout, ostatní už napsali to nejhlavnější
    Keep calm and smoke

  2. #32
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Citovat Původně založeno Dannyko Zobrazit příspěvky
    Zaujímalo by ma čo by si robil na KOTLOVOM mieste ty keď píšeš, že ten čas čo tu je vraj nič poriadneho nespravil... Môžeš byť rád, že portál ešte funguje a skoro bez akýchkoľvek problémov. Možno nie som na kotelne tak dlho ako ostatný ale za tie roky si myslím, že spravil dosť a zaslúži si aj trochu času na oddych. Tak sa trošku uvedom čo tu píšeš...

    E: Mohol by to prosím niekto locknuť?
    Čo by som robil? No stačí sa pozrieť na príspevky, ktoré som písal a nemusel by si sa pýtať. Síce by bolo tých 6 serverov ale mali by všetko, aj by si si mohol vybrať nie 4 ale s 80 postáv za ktoré by si hral.
    Okrem toho, aký to ma zmysel tu už zase riešiť keď všetko sa v reálnom čase 3 hodiny vysvetľovalo do skoro 2 rána, na tom hlavnom fóru kde sa tie texty mažú a jediná vec nebola čo by Kotel, alebo hocikto vyvrátil, že je to úplná nepravda. Vidíš čo Kotel popísal sám, napísal že vlastne niečo nie je v poriadku celé roky. Sme prešli na hlavnú stránku fóra a tam sa priznal že za to môže a ešte sa priam občas zdalo že sa kajal pred všetkými. Podľa mňa len nechcel aby sa to natrvalo uložilo sem, lebo tam sa to po pár príspevkoch maže. Tri hodili sa to tam neustále preberalo, tak snáď nečakáš že to budem sem písať, aby nejaký génius nakoniec napísal. Nič také sa nestalo.... Potom na konci ho tam jeden človek ostal obhajovať, ako keby bol Kotel mentálne chorý. Že on za to nemôže, že všetko to čo úplne všade píše, píše síce, ale že to tak nemyslí, že ho nepoznám. Tiež aj zato že nevynáša tento server môžu všetci ostatný. Veď kto iný mal všetko v plnej moci, mapy, servery, módy všetko, ešte aj to aký hráč sa napojí podľa mnohých Adminov celé roky čo písali, všetko išlo cez Kotla. Pritom takýto server by mu v pohode mohol vynášať aj toľko že by ani do práce ísť nemusel, je spôsobov ako to dosiahnuť veľa, aj som ich popísal. Ale stále ako som písal zostanem u toho čo som napísal "V jeho prípade a dnešnom postoji to určite nehrozí. Pokiaľ nezačne hľadať chybu nie v úplne každom, kto hrá tie servery ale v sebe."
    To keď niekto napíše, príkladne že "Áno to že odišli odtiaľto s toho serveru ľudia, je moja vina lebo som nemal čas niečo opravyť, trabárs 5 rokov server SH, 5 rokov padá tak že ho hráč môže zhadzovať každých 67 sekúnd, no kto by to hral? Odpoveď, nemal som čas..." Tak ho niekto obhajuje Tak to on tak nemyslel, čo tebe s toho vychádza?
    Alebo nápise, že je my jedno čo je zo servermi, napíše že je mu je jedno že týchto 11 ľudí, 9 mesiacov žiadali, že či pridá ich postavu a aj keď im odpísal že ich postavu má a povedal že ju čoskoro pridá, už stačí ju len pridať, tak sa tak nestalo, ani po 6 mesiacoch a celý server ty hráči do pól roka s zlostníkmi spamami na fórach opustili... A potom zas ten jeden človek napíše Ale to Kotel nemyslel vôbec zlé Ale Kotel napíše že problém bol vo všetkých tých hráčov, že odišli bez dôvodu....
    Naposledy upraveno Military; 15-03-20 v 12:30.

  3. #33
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Epické, že človek ktorý nakladá na Kotla ho zrazu obhajuje a hneď po obhajobe do hodiny príde správa, že so mnou súhlasí. Tu sa rozmáha nejaký démon.... Krajšie napísané

  4. #34
    Discord admin Avatar uživatele Revan
    Datum registrace
    Feb 2013
    Umístění
    Furien, Jump, Knife, Aim
    Příspěvky
    788

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Strašne dlhá správa a nechce sa mi to čítať. Stačí ak mi odpovieš na otázku či vidíš cs 1.6 portál ako dlhodobú a stabilnú zárobkovú činnosť v dnešnej dobe.

  5. #35
    Ex-admin Avatar uživatele Fast212
    Datum registrace
    Jul 2015
    Umístění
    Já sem všudezdejší martinku.
    Příspěvky
    941

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Vieš v čom je ten problém military? Ako dlho už fahčí kotelna (ani neviem 10 rokov zhruba? možno viac). Proste sa kotlovi už nechce ako kedysi a či mu to máme za zlé alebo nie tak jemu je u riti. Robí si to podla seba, no teda už skor nerobí ale aj tak. Elán aj chuť do toho časom upadne ale kotel nerobí úplné hovno, a ked sa obajví voláka chyba na servery alebo z VIP tak to rieši pomaly hned, jediné čo už prestal riešiť je "UPDATE" serverov. 1 6tka vydrží ešte tak 2 3 4 roky max. lebo sú vydávané nové, lepšie, graficky kvalitnejšie hry a tu už vačšinou hrajú aj tak len stály zákazníci, tak bohužial už nevidí další rozvoj, čo je pochopitelné. Niekde už neviem kde písal že sa venuje hlavne iným hrám tak snád mu to víde.
    A ešte k tomu že by mu mohol zarábať len portál:
    Za 1. V dnešnej dobre už určite nie možno pár rokov dozadu áno.
    Za 2. Keby to nastavil tak aby mu zarábal portál tak by musel byt hlavný zdroj príjmu len reklama a VIP, a to by tu bolo 20x viacej sťažnosťí že sa z kotelny stáva druhé GS, a odišlo by ešte viacej ludí ktorí sú tu hlavne kvoli tomu že si na servery zahráš a máš šancu byť najlepší aj bez VIP. Na GS je táto varianta nemožná.
    Už neni čas huliť...

  6. #36

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    1.6 už nezachrániš, zbytočne tomu venuješ úsilie. Nečítal som všetko, ale tie nápady, čo sa vždy spomínajú sú strašne naivné a nemysli si, že by fungovali. Mal som možnosť týždeň byť vychovávateľom v družine, kde boli tretiaci/štvrtáci a zopár piatakov, keď sa bavili o hrách, tak nikto ani len nespomenul 1.6, všetko to boli nové hry. Zbytočne tu vypisuješ slohovky, ktoré pravdepodobne každý len preskakuje. ;)
    Naposledy upraveno Darongodx; 16-03-20 v 12:45.

  7. #37
    Nováček
    Datum registrace
    Jul 2016
    Příspěvky
    6

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    1.6 nikto nezachráni to z kerej piči berieš
    Takisto vieš koľko detí hrá 1.6?
    Komunikoval si niekedy s nimi?
    Hrával gathery s komunitami?
    Bol niekedy na gs a zažil tam komunikáciu?
    Skôr tá 1.6 žije na deťoch :D

  8. #38
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Citovat Původně založeno Revan Zobrazit příspěvky
    Strašne dlhá správa a nechce sa mi to čítať. Stačí ak mi odpovieš na otázku či vidíš cs 1.6 portál ako dlhodobú a stabilnú zárobkovú činnosť v dnešnej dobe.
    Isteže, ak k nemu pridáš ešte aj ďalšie staršie hry, tak určite áno a zo všetkých získaš aspoň okolo 10.000+ ľudí. Dôkazy o tom sú všade. Ani netreba popisovať.

  9. #39
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Citovat Původně založeno Fast212 Zobrazit příspěvky
    Vieš v čom je ten problém military? Ako dlho už fahčí kotelna (ani neviem 10 rokov zhruba? možno viac). Proste sa kotlovi už nechce ako kedysi a či mu to máme za zlé alebo nie tak jemu je u riti. Robí si to podla seba, no teda už skor nerobí ale aj tak. Elán aj chuť do toho časom upadne ale kotel nerobí úplné hovno, a ked sa obajví voláka chyba na servery alebo z VIP tak to rieši pomaly hned, jediné čo už prestal riešiť je "UPDATE" serverov. 1 6tka vydrží ešte tak 2 3 4 roky max. lebo sú vydávané nové, lepšie, graficky kvalitnejšie hry a tu už vačšinou hrajú aj tak len stály zákazníci, tak bohužial už nevidí další rozvoj, čo je pochopitelné. Niekde už neviem kde písal že sa venuje hlavne iným hrám tak snád mu to víde.
    A ešte k tomu že by mu mohol zarábať len portál:
    Za 1. V dnešnej dobre už určite nie možno pár rokov dozadu áno.
    Za 2. Keby to nastavil tak aby mu zarábal portál tak by musel byt hlavný zdroj príjmu len reklama a VIP, a to by tu bolo 20x viacej sťažnosťí že sa z kotelny stáva druhé GS, a odišlo by ešte viacej ludí ktorí sú tu hlavne kvoli tomu že si na servery zahráš a máš šancu byť najlepší aj bez VIP. Na GS je táto varianta nemožná.
    Tak áno, šanca že by zarábal len tento portál a dnes, je veľmi malá. Ale tých 200€, bez zasahovania do hráčov by mohol každý mesiac utiahnuť. Minimálne by mal mať Kotel 1 server, kde je množstvo vecí, zbraní, väčšie mapy a viac vecí, trebárs mix niekoľkých serverov, dobre vybalancovaný a hráči môžu skoro všetko rozumne získať, vytvoriť, všetko by sa im ukladalo aj staty, alebo by mohli skoro všetko kúpiť a ten čo by do toho dal 500€ by veľa získal, ale nebol by nadriadený nad ostatnými. Napríklad by za 9€ kúpil extra slot a nosil by dve pištole, to by vystrieľal hlavnú zbraň, pištoľ a prípadne 2 pištoľ. Neovplyvnil by tým iných hráčov a získal by niečo, pre seba hodnotné, alebo by to získal na lvl 60 expením. Príkladne by si hráč kúpil sadu skinov na zbrane čo by mal od úrovne 100 a server by ich podporoval, tak by všetci videli že on nosí skiny na zbrane na levelu 10 od úrovne 100, čo by bola aj pre Kotla pozitívna reklama, čo by si hráči neuvedomovali, ale chceli by ich tiež hneď kúpiť aspoň niektorý. Pretože mohli by si ho nasadiť, čo je kúzlo 1.6, ale na serveru by všetci videli že nosí základný. Reklamy by mohol mať, napríklad pozri si 5 reklám a získaj denný bonus. Hráči by ich mohli stlačiť, tým spustiť a podporili by tak kotelnu a získali by napríklad na 10 minút, 10% bonus expov, každý deň.

    Okrem toho ľudom nejde o grafiku. Ak to chceš úplne bez obchádzania. Tak áno, niektorý sú že je im jedno čo hrajú, ak to má grafiku, lenže taký ľudia sú ťažko chorý tam hore. Ako jeden môj sused, no ten má 9cm hlbokú preliačinu na hlave. Ktorú nezakryje ani šiltovka. On by dokázal tvrdiť, aj tvrdí, že hra kde ťukáš guličku, alebo kde robíš jeden úkon je viac, ako hra kde máš mapy veľké 195km, tisíce vozidiel a módov a tvrdil by to len pre to, že tá hra s guľičkou ma ultra grafiku grafiku. Dokonca som musel mu zháňať mechanika počítaču, aby nebol na mna nazlostený. Lebo s 15 ročným počítačom stiahol rôzne hry všetky dal na Ultra a to okamžite a mu vyhorel počítač (kabeláž) no to je skôr extrém. Veľké množstvo ľudí sa vracia ku starým nenáročným hrám, kvôli mnohým veciam.

    1) Ak sa napojí 12 ľudí do hry nebude celý server zastavovať kvôli tomu že 20% ľudí ma lagy.
    2) Nekazia tie efekty tak oči
    3) Zober si hru čo ma 10 rokov a dnešnú, sú skoro rovnaké. Lenže ta staršia hra je jednoduchšia, väčšinou má hru pre jedného hráča, rovnaký princíp aj logiku a väčšina ľudí si môže do nej vyrábať svoje vlastné minimody + editor.
    4) Sú lacnejšie
    5) Majú už osvedčené a rozbehnuté servery aj svoju komunitu a väčšinou cheaty ktoré sú na nich, nie sú tak neľudské ako na tých moderných. Príklady: stará hra, nekonečno zásobníkov, akékoľvek zbrane k výberu bez limitu na level hráča. Nová hra strieľate skrz celú mapu a všetky objekty a vždy dávate HS, lietate a používate teleport.
    6) U nových hier vyhráva ten s najlepším počítačom, u mnohých videí napríklad s Battlefield vidíte že hráč útočí s boku a aj keď na 7 metrov strieľa zo samopalu hráč pod paľbou sa otočí a streli do hs toho hráča a nestratí ani HP.
    7) U starých hier, hráči ktorý ich hrajú nemajú záujem cheatovať. CS1.6 je s nejakého dôvodu výnimka. Dôvod je že tie nové hry príkladne, kúpite hru bez prémia a máte 5 máp 70 zbraní. Kúpy hru hráč s premiom, môže si vybrať že miesto humwe po nastupení doň sa premení na prémiové vozidlo ktoré mal nastavené ako alternativu tohoto vozidla, mínam odolné s granátometom, terénny Hunter s proti raketovým zabezpečením pre prémiových hráčov za 4€. A ešte aj ostrelovacie pušky prémiové instantný kill na zásah do hrude, nie len ľahké ale aj ťažké guľomety. A potom bodaj by každý kto tiež za hru zaplatil o 6€ menej a nehľadal cheaty.
    8)

  10. #40
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Citovat Původně založeno Darongodx Zobrazit příspěvky
    1.6 už nezachrániš, zbytočne tomu venuješ úsilie. Nečítal som všetko, ale tie nápady, čo sa vždy spomínajú sú strašne naivné a nemysli si, že by fungovali. Mal som možnosť týždeň byť vychovávateľom v družine, kde boli tretiaci/štvrtáci a zopár piatakov, keď sa bavili o hrách, tak nikto ani len nespomenul 1.6, všetko to boli nové hry. Zbytočne tu vypisuješ slohovky, ktoré pravdepodobne každý len preskakuje. ;)
    Nové hry sa spomínajú preto, lebo majú veľký portál priamo v televízii. To čo Kotel mohol do toho investovať napríklad 5 rokov dozadu. Tak to nevyužil, veľa spoločnosti tam platí a oni každý deň rozprávajú a hrajú nové hry. Dnes je to už drahé. Lenže keď sa na nich zadívaš, tak grafika je inde ale princíp je rovnaký. Potom ohľadom toho že csko 1.6 nezachránim. Ja nie, ale hráči áno. Pred piatimi rokmi sa tiež písalo, že jak csko o 5 rokov už nebude ani existovať. Napísal som, že to je nezmysel a čo sa stalo. Sme tu po 5 rokov a vzniklo mnoho nových portálov na csko ktoré si silne konkurujú. Dokonca do jedného čisto Slovenského chodí denne cez 85% ľudí zo zahraničia, konkrétne my dovolili mať túto informáciu s Ruska.

  11. #41
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Citovat Původně založeno Exinel Zobrazit příspěvky
    1.6 nikto nezachráni to z kerej piči berieš
    Takisto vieš koľko detí hrá 1.6?
    Komunikoval si niekedy s nimi?
    Hrával gathery s komunitami?
    Bol niekedy na gs a zažil tam komunikáciu?
    Skôr tá 1.6 žije na deťoch :D
    Myslíš [gs] Game sites? Ak áno, bol som tam asi jeden rok na jednom špeciálnom serveru, také 4, 5 rokov dozadu, ale podľa môjho názoru, je ta komunita dosť pobarbarštená, ale platia dobre. Pokiaľ niekto nepíše že cheater, meno hráča a čo spravil, tak hráte a aj za 30 minút nikto okrem občasného nadávania do mikrofónu, nikto nič nenapíše, ani nepovie. Napríklad trvalo 27 minút aby jeden napísal že bol reset serveru a že preto my zmizli leveli a aj to napísal tak ako keby som ho kopal. Do tej doby som obehával všetky servery a menil mená, ani adminom sa nič nechcelo.

  12. #42
    Profesionální člen Avatar uživatele Military
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    213

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Ohľadom tých starších hier, ako bolo spomínané.

    Stále sa celkom hrá, hra Knights and Merchants všetky diely a to medzi všetkými vekovými skupinami. Hra vydaná v roku 1998 ma tiež svoju komunitu.
    Unreal Tournament 2004, ešte aj demo, ktoré ma celkovo do 20 máp a len nejaké 2-4 postavy hrá celkom dosť ľudí.
    CS1.6 to ani spomínať nemusím
    Stalker Rôzne typy stalkerov, sú to obrovské komunity ešte dnes, väčšie ako csko1.6 Dôvodom je to, že do tých hier vychádza týždenne množstvo módou, takmer všetky majú podporu a super módy podporujú, aby si každý užívateľ vedel hru upravovať podľa svojich predstáv. Príkladne vyšlo niečo celé ako je Kotelna k stiahnutiu a je tam Kotel, čo ju spravil a všetkým hráčom rozpráva odpovedá a vytvára demá a rôzne úpravy ako manuáli, že čo ako zmeniť, aby mal každý použivaťeľ, presne to, čo chce mať.
    Project I.G.I. 2 Covert Strike Dobrá hra aj pre jedného hráča aj pre viac. Či už hráte pre viac alebo jedného hráča, musíte vedieť dobre strieľať.
    Codename Outbreak Chválená hra v rôznych prestrelkách, multiplayer už skoro vôbec nejde, ale aj hra pre jedného hráča je výborná. Od hráča sa žiada dobré strelecké znalosti, pretože je to prvá hra kde majú zbrane spätný ráz a ešte aj ste v prečíslený na nepriateľských teritoriách.
    Vietcong Asi rok dozadu komunita pre viac hráčov vraj skončila, bola predaná niekomu, kto ju chcel zrušiť lebo to bola jeho konkurencia. Hra bola podobná ako cs1.6 len viac téma Vietnam s komunitou ako má cs1.6 dnes.
    Tom Clancy, Rainbow Six Menej úspešná počiatočná konkurencia hry cs1.6. Bola výborná, veľmi ťažká hra jedného hráča, ale na rozdiel od hry cs1.6 žiadala ostrejšie reakcie, strategicko taktické myslenie a bola tam väčšia realita v tom, že vás mohli aj dva zásahy na rovnaké miesto zastreliť.
    Rainbow Six Covert Operations Podobné ako vyššie. Lenže múdrejších a zručnejších hráčov je málo, tak s toho neskôr po evolúcii vzniklo toto, ale uchytilo sa to viac :( Keď si pozriete tento trailer tak to pochopíte. S každej postavy, je terminátor, samuraj, alebo nejaký dávič. Napríklad v oficiálnom trailery recenzia na jednu postavu, jak policajt hodí toxicky granát do miestnosti a potom sa prechádza vo výparoch medzi mŕtvolami, zabarikádovaných teroristov, prípadne aj rukojemníkov, to je k smiechu. Vždy mali tie postavy niečo, ale že sa teraz za 15 sekúnd prevŕtajú skrz múr, (len aby hráč nemusel rozmýšľať aký granát hodiť cez dvere a jak do miestnosti) a podobné epické schopnosti to nebolo.... https://www.youtube.com/watch?v=PKVHI0Y3-dA
    Naposledy upraveno Military; 16-03-20 v 17:44.

  13. #43
    Majitel
    Game Master
    Avatar uživatele Kotel
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Plzeň
    Příspěvky
    10,395

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    <center>
    <video id="player" playsinline controls>
    <source src="https://csko.cz/neco/wow/77267331_422832415306477_4922113021788028928_n.mp4 " type="video/mp4"/>
    </video>
    </center>
    .....



    teď vážně. pokud budu mít čas a chuť něco dělat, tak to udělám. nějakou dobu řeším vlastního klienta i server, čímž bych měl kompletní kontrolu nad hrou. pokud by se to podařilo, objeví se zcela nové možnosti. podpora steamu by se postupně zrušila a vytvořila by se defakto nová hra. dál je nutné vyřešit registraci hráčů kvůli cheaterům a obchazečům. buď aktivace přes sms nebo nějaké jiné unikátní identifikátory. ale v současném stavu není možné pokračovat.

  14. #44
    Expert člen Avatar uživatele Asiimovíček
    Datum registrace
    Jul 2015
    Umístění
    žiju doma D:
    Příspěvky
    306

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    A co ten anticheat ? Ten nestačí vylepšovat ? Jak moc je to těžké s anticheatem pracovat, smím-li se zeptat ?
    My Steam Profile (from SteamDB)

    „Když se vytratila veškerá naděje, když nikdo nepřichází na pomoc a krásy života vyprchaly, zjišťuji, že pomoc přece přichází, i když nevím jak a odkud.“

  15. #45
    Majitel
    Game Master
    Avatar uživatele Kotel
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Plzeň
    Příspěvky
    10,395

    Odpověď: Šanca Kotelny k preplneniu serverov

    Pokud není možné dělat updaty, tak je to těžké. Systém maže automaticky všechny programy, které se pokusí něco stáhnout. Řešil jsem to půl roku, pak jsem to vzdal.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •