Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 16 do 30 z 78

Téma: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

  1. #16
    Expert člen Avatar uživatele B3N
    Datum registrace
    Jun 2018
    Příspěvky
    308

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Presne tak. Asi bude najlepšie tento vymazať a používať ten druhý

  2. #17
    Server admin
    Datum registrace
    Mar 2018
    Umístění
    Jailbreak
    Příspěvky
    615

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Benovi som už písal, ale teraz k všetkým. Vždy si overte cs:go stránky cez túto stránku. Tá vam ukáže či je stránka safe alebo ide len o scam.
    Pozor na neschopných, sú schopný všetkého.

    „Only you... can make this world seem right...
    Only you... can make the darkness bright...
    Only you...“

    𝕂𝕒𝕔𝕠 ﺕ

  3. #18
    Profesionální člen
    Datum registrace
    Oct 2018
    Umístění
    Západ ČR
    Příspěvky
    297

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Celkově, nikdo by neměl otevírat "stránky" když vám příjde zpráva že si máte vyzvednou free předmět nebo (50euro free) na té stránce xdd. To už je jasné, že to je scam.

  4. #19

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Overia ti to aj cez kreditku. Potom to už máš save a nemusíš vytvárať nový účet.
    „Vedomosti nepoužívané sú vedomosti zneužívané“ - Old Keyam
    „Daj si pozor na muža, ktorý nehovorí a na psa, ktorý nešteká“ - Čejenci
    „Je lepšie mať menej hromov v ústach a viac bleskov v rukách“ - Apači


  5. #20
    Expert člen Avatar uživatele B3N
    Datum registrace
    Jun 2018
    Příspěvky
    308

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Môžte mi niekto prosím povedať ako sa to overuje cez tú kreditku? Ja sa v tom nejak neviem vyznať

  6. #21
    Profesionální člen
    Datum registrace
    Oct 2018
    Umístění
    Západ ČR
    Příspěvky
    297

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Citovat Původně založeno Indian0 Zobrazit příspěvky
    Overia ti to aj cez kreditku. Potom to už máš save a nemusíš vytvárať nový účet.
    Celkově ono to je jedno jak to budeš mít zabezpečené. Ta "scam stránka" má na to script, když se tam někdo přihlásí, tak automaticky ho to scammne. Upraví údaje atd, maju na to naprogramovaného robota, který během 20s ti změní uplně všetko. A nepotřebuje ani tvoje ověření. Když se tam přihlásíš tak tam zadáš přece ten kod a ten kod funguje ještě nějak "cca" 1min po zadání.

  7. #22

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Citovat Původně založeno B3N Zobrazit příspěvky
    Môžte mi niekto prosím povedať ako sa to overuje cez tú kreditku? Ja sa v tom nejak neviem vyznať
    Steamáci vyhodnotia či ti bol účet odcudzený ak to to prejde cez nech a potvrdia to, budú od teba chcieť niečím potvrdiť to, že si hry kupoval ty. Buď cez psc kódy ako písal Čiňaň alebo číslo platobnej karty ak si platil s ňou. Oni ti už pošlú všetko potrebné. Len ak budeš niekam písať číslo karty, dávaj bacha kam. Ak ti odpíšu, kľudne mi pošli screeny do PMky ak by si si s tým nevedel poradiť. Naposledy som to riešil s kamošom pred pár rokmi, neviem presne ako im to funguje teraz. Steam Guarda máš aktivovaného? Resp. mal si?
    „Vedomosti nepoužívané sú vedomosti zneužívané“ - Old Keyam
    „Daj si pozor na muža, ktorý nehovorí a na psa, ktorý nešteká“ - Čejenci
    „Je lepšie mať menej hromov v ústach a viac bleskov v rukách“ - Apači


  8. #23
    Expert člen Avatar uživatele B3N
    Datum registrace
    Jun 2018
    Příspěvky
    308

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    !!!DOLEŽITÉ NOVINKY!!!
    Zistil som že ten účet ešte normálne existuje neporušený akurát ho má ten scammer a posiela ľuďom odkazy na scam stránky. Mám na mysli tento účet https://steamcommunity.com/profiles/76561198053640985/ tak hlavne na to neklikajte kto ma má v priateľoch.
    Momentálne sa ho snažím získať späť cez steam support ak by ste mi niekto vedeli pomôcť tak budem veľmi vďačný.

  9. #24
    Administrátorka Avatar uživatele Britny
    Datum registrace
    Feb 2013
    Umístění
    V pohodlí domova
    Příspěvky
    6,541

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Říkala jsem si, že není možný, aby ti všechno zmizelo, pokud by ti tvůj steam vrátili. V první řadě tvé hry, které máš už dané v knihovně jsou tam navždy - ty nejdou nějak vymazat, odstranit no prostě cokoliv. Dále vidím, že tvé itemy jsou všechny v inventu a je to jenom díky týdenní ochraně kterou máš na to, aby sis za tu dobu vyřešil vrácení steamu zpět. Po tu dobu nemůže dotyčný, který ti ukradnu steam s ničím obchodovat přes komunitní trh, ani to nikomu posílat.
    Steam podpora po tobě 100% nebude chtít celé č. tvé karty, ale pouze ti vybere random čísla na té kartě, které můžeš znát jen ty. Takže se tím řiď. Jakmile by ti steam vrátili, tak si okamžitě všechno změn, heslo, email, hod si to i na mobil, jako ochranu a neklikej na kraviny.

    Na mě už to zkoušeli 2, jeden hodil odkaz a hned si mě odebral z přátel a druhý mě odkazy co půl hodina spamoval, takže šel okamžitě z přátel pryč, takový lidi si ani tam nenechávejte, protože už to nejsou vaši přátele, pravděpodobně jsou to scammeři. Jako řekla bych "ještě, že GO nehraju" protože velké % podvodů a krádeže je díky němu, ale dokážou hodit odkaz na cokoliv, takže prostě radím neklikat, jak už bylo řečeno na NIC.
    Člověk si nemůže zachovat věčný život, ale může si zachovat věčné jméno

    STEAM REP BRITNY


  10. #25
    Expert člen Avatar uživatele B3N
    Datum registrace
    Jun 2018
    Příspěvky
    308

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Ďakujem velmi britny. Tvoj príspevok mi dal velkú nádej že ten účet získam späť. Ja momentálne čakám kým sa mi ozve steam support

  11. #26
    Administrátorka Avatar uživatele Britny
    Datum registrace
    Feb 2013
    Umístění
    V pohodlí domova
    Příspěvky
    6,541

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Citovat Původně založeno B3N Zobrazit příspěvky
    Ďakujem velmi britny. Tvoj príspevok mi dal velkú nádej že ten účet získam späť. Ja momentálne čakám kým sa mi ozve steam support
    Nevím sice jak si přesně žádal podporu, ale dělá se to přes ukradený účet - když dáš to více, tak je tam "nahlásit účet" Ještě jednou jsem tam za tebe napsala, protože je tam i možnost, že je můžu požádat o přezkoumání a nahlásit ho i já. Už jsem nahlašovala 3 acc a vždy to dobře dopadlo, ale je jasný, že hlavně ty budeš muset jednat. Pokud ti ho ještě nevrátili, tak napiš znovu, čím víc, tím líp a rychleji se to vyřeší.
    Já to dělám jednoduše. Co nejvíc toho napíšu přes google překladač (oni si to tam už dají dohromady), psala jsem jim, že si omylem kliknul na spam reklamu na GO itemy a ihned ti byl steam odcizen, hodila jsem tam i ten odkaz, prostě vše možně popsat co se stalo. Ty jen musíš napsat to samé + dodat k tomu na jaký email si to měl, jaké třeba tel. číslo si k tomu měl přiřazené. Protože já k tomu mám i telefon. Potom, že sis dobíjel hry i přes kreditní kartu, tam klidně zatím můžeš uvést údaje než se tě třeba zeptají, kdy vyprší platnost té karty a poslední 3 čísla ze zadní strany. Na to by se tě možná i tak zeptali. Pokud si tam měl nějaké finance, tak třeba kolik cca jestli si to ještě pamatuješ a kdy sis to naposledy dobíjel, zkrátka to co můžeš vědět jen a jen ty, nikdo jiný. To by jim mělo stačit a účet by ti měli vrátit. Takhle to chodí, čím víc jim o tom všem a o sobě napíšeš, tím rychleji se ti vrátí než ti vyprší lhůta - což jsem jim také napsala, zda by to nemohlo být vyřešené co nejrychleji, aby ti z něj nemohl nikdo nic ukrást. Snad to pomůže a hlavně ti přeji hodně štěstí.
    Naposledy upraveno Britny; 26-03-20 v 16:03.
    Člověk si nemůže zachovat věčný život, ale může si zachovat věčné jméno

    STEAM REP BRITNY


  12. #27
    Expert člen Avatar uživatele B3N
    Datum registrace
    Jun 2018
    Příspěvky
    308

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Keď som klikol na tú scam stránku tak vlastne ten scammer len vymenil môj účet za nejaky prázdny no a následne som cez steam podporu požiadal o vymazanie toho prázdneho účtu a napísal som čo sa vlastne stalo. tel. číslo som si tam nikde nezadával ale kupoval som hry cez kreditku tak som tam teraz napísal posledné 3 čísla z nej.
    A ďakujem za rady :)

    E: pre istotu som ešte napísal aj z 2. účtu že mi ukradli účet
    Naposledy upraveno B3N; 26-03-20 v 16:55.

  13. #28
    Pokročilý člen
    Datum registrace
    Jul 2019
    Příspěvky
    126

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Z mojej vlastnej skúsenosti

    Mne dvakrát scammli účet kvoli tým stránkam, čo som vtedy nevedel že sa jedná o scam.
    Poviem ti nasledovne čo treba urobiť :

    1. Zachovať kľud, skontrolovať si email, ak tam máš napísané že - Steam Guard bol zrušený, zmenená email adresa a tl číslo, hneď píš na steam support.

    2. Oni sa ti ozvú do 2/3 dní ( tak to bolo u mňa )

    3. Steam supp zmení heslo na také, že ti pošlú to heslo na email a ty si vlastne zadáš to heslo a svoju email adresu
    + do správy pre Steam support napíš svoju email adresu ktorú si mal na steame pred scammom.

    4. Zadáš to heslo, čo ti poslal Steam support a emailovú adresu ( svoju ).

    5. Zmeň si email, tl číslo, heslo a nikdy neprijímaj žiadosti od hráčov s menším lvlom ako 5 alebo majú na svojom profile linku.
    + zablokuj si / odstrán si toho týpka, ktorý ťa scammol.

    Nemusíš sa báť, účet dostaneš naspäť so všetkým, čo si v ňom mal, hry, itemy a tak. Ešte pripomínam, ak si zadal do steamu číslo kreditnej karty, tak hacker má možnosť vidieť číslo karty a PIN ( majú na to program )
    Pravidelne si kontroluj kartu, ak sa ti tam dačo sťahuje zo steamu bez toho, aby si si to ty stiahol, je 99% šanca že hacker / scammer má tvoju kartu. Tak si ju zablokuj alebo zruš.

    Buran
    Naposledy upraveno Buran; 27-03-20 v 14:06. Důvod: Oprava slova

  14. #29
    Expert člen Avatar uživatele B3N
    Datum registrace
    Jun 2018
    Příspěvky
    308

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Spravil som všetko čo si mi napísal a z účtu mi našťastie nič neodišlo. Kvôli korona vírusu im bude spracovanie žiadosti trvať dlhšie ako 2-3 dni takže dúfam že dovtedy mi ten scammer ten účet nepokazí.

  15. #30
    Pokročilý člen
    Datum registrace
    Jul 2019
    Příspěvky
    126

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Z účtu ti nič neodíde, budeš mať všetko, čo si na ňom mal. Scammerom ide o to, čím viac účtov ukradnú, tým viac liniek poslú. Scammer sú vlastne ľudia, ktorím ide o poškodenie/ukradnuté účtov alebo iného majetku. To je ich práca. Im netreba nejaké nanič itemy ( bez urážky), im robí radosť to, že ti účet ukradnú a ty máš zlý pocit, si nešťastný a tak.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •