Strana 3 z 6 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 31 do 45 z 78

Téma: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

  1. #31
    Expert člen Avatar uživatele B3N
    Datum registrace
    Jun 2018
    Příspěvky
    308

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    To som teda nevedel. Myslel som si že scammerom ide o CS:GO skiny a peniaze

  2. #32
    Expert člen Avatar uživatele B3N
    Datum registrace
    Jun 2018
    Příspěvky
    308

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Takže je to niečo také ako keď si v CS:GO niekto zapne hacky a má radosť z toho že je prvý v tabuľke a ostatným kazí hru?

  3. #33
    Pokročilý člen
    Datum registrace
    Jul 2019
    Příspěvky
    126

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    V podstate áno.
    Prepáč, momentálne nemôžem niečo napisat, som mimo domova a mam posledne dáta. Keď prídem domov, tak ti ešte niečo napíšem.

  4. #34
    Pokročilý člen
    Datum registrace
    Jul 2019
    Příspěvky
    126

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    No dobre, som už tu.
    Takže, poznáme 2 typy scammerov. ( Označím ich Scammer 1, Scammer 2 )

    Scammer 1
    Tento typ Scammera je, že posiela linky na účty priateľov daného scammnutého hráča. Im ide o to, že ti ukradnú účet na nejakú dobu ( záleží, či napíšeš na Steam Support alebo nie ).
    Ukradnú ti účet, zmenia ho na skrytý, nie že private, ale že nevidíš aké má hry, inventár, priateľov a ďalšie veci, vidíš len jeho meno, steam level a popis.
    Čiže to znamená, keď nevidíš na svojom scammnutom účte nič, neznamená že si všetko stratil.
    Scammera jednoducho spoznáš, ak ti pošle linku na nejakú trade stránku a napíše ti to v angličtine že napríklad : Hello! You can win this AWP ASIIMOV! Enter your password and join and win!
    Ešte k tomuto scammerovi, ak klikneš na tú linku a zadáš email + heslo ALE nezadáš Steam Guard kód ( Steam aplikácia na mobile ), tak on sa ti do účtu nedostane. Aj kebyže mu dáš všetko možné, adresu, tl číslo, email, heslo, meno ale nedáš mu Steam Guard kód, može isť akurát tak do riti. Je možné že ťa scammol pomocou toho, že si buď zadal aj Steam Guard kód, alebo naopak, ho nemáš ( ak nemáš, odporúčam ti ho zabezpečiť ti, vďaka tomu máš profil bezpečnejší ).
    Ak máš záujem tradovať itemy, dávam ti linky na tieto stránky ( poznám ich, používam ich dlho a sú overené, žiadny scamm ) - scrap.tf, tradeit.gg, csmoney, STN Trading
    + k týmto scammerom, im nejde o itemy, peniaze na účte, im ide o to zobrať ti účet a šíriť ďalej linky na stránku, kde ti účet zoberú. Im je jedno či ho dostaneš či nie, oni pošlú cez tvoj účet linku a idú ďalej a tvoj účet je bez majiteľa.

    Steam Guard : Mobilná apliakácia, pomocou ktorej prijímaš trade, dostávaš upozornenia na správy a všeličo možné. + máš k tomu Steam Guard kód, ktorý chráni tvoj účet pred scammermi.

    Scammer 2
    Tento typ scammera je In-Game alebo Online.
    Je to vlastne človek, ktorý ti pošle žiadosť o priateľstvo a chce trade. Tu sú zase 2 typy.

    Typ č.1
    Chce trade, dajme tomu tvoj skin AWP ASIIMOV za jeho AK - Safari Mersh, proste ide mu o to, aby si ty mu niečo drahé tradol za lacné. Itemy si najprv vždy over, akú majú hodnotu a potom konaj.
    Typ č.2
    Snaží sa ťa nejako obalamutiť tak, že ti začne hovoriť že by chcel vyskúšať tvoj skin / item a potom ti ho vráti, alebo že pošli mi ty prvý trade a ja ti potom pošlem druhý. A stane sa to, že ty mu pošleš, on prijme, odobere si ťa a blokne. Dovidenia, scammnutý si bez itemu. Na týchto bohužiaľ Steam support nefunguje...
    Mne sa to raz stalo, že mi zavolal na Steame, hovoril mi že pošli mi prvý trade, lebo mne sa nedá prijať to, že ty dáš item a ja dám tiež a prijmeme a máme obidvaja. Pošli ty prvý a ja ti hneď. Tak som mu poslal, povedal, dobre prijal som, počkaj, pošlem ti. Zrušil call, odobral a zablokoval.

    Existuje taká stránka, ktorá je síce zameraná na trade itemov z TF 2, ale výhoda je v tom, že ti vedľa mena daného hráča ukáže :
    VAC Status : Ok
    Trade Status : Ok
    Ak to má toto vedľa profilu, záleží, či budeš s ním tradovať alebo nie.

    VAC Status : Suspected (Pozor, niečo tu nehrá ), VAC Banned
    Trade Status : Suspected (Pozor, hráč môže byť scammer, ale nemusí) , SCAMMER!

    Všetko to nájdeš na backpack.tf

    Dúfam že ti toto troška pomôže a verím že účet dostaneš späť. Drž sa.

    Buran
    Naposledy upraveno Buran; 27-03-20 v 18:57. Důvod: Menšie úpravy

  5. #35
    Administrátorka Avatar uživatele Britny
    Datum registrace
    Feb 2013
    Umístění
    V pohodlí domova
    Příspěvky
    6,537

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Jo, to to jsem ti taky zapomněla říct no, pokud si tam měl uložené údaje - kreditní karty, tak oni ty údaje budou znát, jako tvoje jméno, bydliště atd. Takže si raději změn heslo ke svému in. bankovnictví jestli nějaké máš. A poškodit účet ti můžou jedině tak, že ti na něm budou cheatovat, abys dostal VAC - na GO. Takže ti vlastně steam znehodnotí a ty nebudeš moci i tak používat ty itemy z inventu co máš na GO, protože jak dostaneš VAC, tak se ti to blokne, ale snad ti to včas vrátí, že ti nestačí udělat nějakou neplechu. Ale hlavně nezapomínej, že VAC se může dávat i zpětně, když už by s ním někde hráli, tak oni to kontrolují postupně. No nevím, jak by to bylo kdybys ho dostal během toho, že si psal, že ti byl odcizen, protože mnoho takových lidí bylo a VAC jim nezrušili.

    Jako já mám na svém acc asi 3 lidi z jiné země (ověření), jinak to jsou samí CZ/SK takže doporučuju všem aby si tam nepřidávali cizince. Ted nedávno jsem tam měla jednu slečnu, která i stremovala, no všechno bylo v pohodě, skoro jsme si ale nepsaly, byla taky z cizí země, ale byla ověřená, takže sem jí tam měla a ted nedávno - jak jsem psala, sem ji musela odstranit, protože z ničeho nic mi spamovala neustále link na GO skiny. Takže mi to přišlo velmi podezřelé a vzhledem k tomu, že stejně byla cizinka a skoro jsme si nepsaly, tak sem raději smazala. Takže já si dávám pečlivě pozor, kdo mi posílá pozvánky a pokud vidím, že už má dotyčný někoho v přátelích a fakt není cizinec, tak to přijmu, no stejně většinu mého steamu tvoří zde kotelnáci. Ale je to jen menší rada pro všechny, najděte si čas, koho neznáte, tak ho smažte, udělejte si čístku, pokud vám záleží na vašem steamu. Já si musím dávat pozor, protože jsem velký lákadlo - vysoký lvl, dobré hry, žádný VAC. Ale už taky všechno skryju, čím mín toho druzí vidí, tím líp :D
    Naposledy upraveno Britny; 27-03-20 v 19:36.
    Člověk si nemůže zachovat věčný život, ale může si zachovat věčné jméno

    STEAM REP BRITNY


  6. #36
    Expert člen Avatar uživatele B3N
    Datum registrace
    Jun 2018
    Příspěvky
    308

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    K Dazzlovi:
    No tak to vyzerá tak že môj účet má scammer 1. Teraz som si pozeral účet a všimol som si že mám level 10 (predtým som mal level 9 čo mi príde trochu komické :D) a scammer mi zmenil na profile krajinu a zahral si Spacewar (tieto 3 veci nechápem).

    K Britny:
    To sa stalo alcatrazovi že mu niekto hackol steam účet a následne naň dostal VAC. No dúfam že mne to ten scammer neurobí. Ja na steam účte mám teda len CZ/SK ľudí pretože sa mi nechce baviť s nimi po anglicky :D

    edit: steam support sa mi ešte stále neozval a na svojom bankovom účte som nezaznamenal žiadne zmeny (až na to že mi konečne prišli peniaze z poisťovne ktoré som mal dostať už pred 3 mesiacmi :D)
    Naposledy upraveno B3N; 27-03-20 v 19:51.

  7. #37
    Pokročilý člen
    Datum registrace
    Jul 2019
    Příspěvky
    126

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Možno je to ,,zvláštny druh'' scammera. Je možné že mu išlo iba o ukradnutie účtu a využívaniu ho ako vlastný. Zatiaľ s takýmto typom scammera som sa nestretol.
    Napíš mi prosím ťa, akú krajinu tam dal. Bo viem podľa krajiny, aký druh scammera to je.

  8. #38
    Server admin Avatar uživatele RenTGen
    Datum registrace
    Oct 2016
    Umístění
    Aim, Inferno, Awp
    Příspěvky
    69

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Najlepší dôkaz aký možeš support poskytnúť je výpis z účtu, paypalu alebo kod psc ktoru si na tom steam ucte pouzil

  9. #39
    Administrátorka Avatar uživatele Britny
    Datum registrace
    Feb 2013
    Umístění
    V pohodlí domova
    Příspěvky
    6,537

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Tak to máš zatím dobrý, že tam vylepšuje lvl a hraje divný hry. Je taky možný, že ti scammeři ukradnou účet a nechtějí ho ani znehodnotit, ale prodají ho někomu jinému, což se mohlo stát tobě, že už steam vlastní někdo jiný, než ten zloděj. Což by byla tvá výhoda, ten by ti nechtěl steam znehodnotit a odpovídalo by to tomu, že navýšil lvl a hlavně pokud to podpoře déle trvá, tak tím že by to byl normální člověk už, tak jen pozdrží to, aby ti něco zmizelo. Ale bacha, vidím, že už hrál i GO a je to Rusák no, ti většinou cheatují :/ Tak snad nebude jeden z nich.
    Člověk si nemůže zachovat věčný život, ale může si zachovat věčné jméno

    STEAM REP BRITNY


  10. #40
    Pokročilý člen
    Datum registrace
    Jul 2019
    Příspěvky
    126

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Akože nechcem nadávať a urážať ruský národ, ale za mňa sú Rusi debili a skôr oni takto robia neplechu na steame cheatovaním, scammovaním, kradnutím účtov a predávajú ho iným.
    Mne napríklad ukradli/scammli účet 2x a bol to ten istý Rus ( mal ruskú email adresu)

  11. #41
    Expert člen Avatar uživatele B3N
    Datum registrace
    Jun 2018
    Příspěvky
    308

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Stačí sa pozrieť na môj profil. Dal tam Russian Federation

  12. #42
    Expert člen Avatar uživatele B3N
    Datum registrace
    Jun 2018
    Příspěvky
    308

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Rusko ako krajina nieje zlá ale keď dojde k CS:GO tak rusi sú najviac toxickí a zlí ľudia

  13. #43
    Pokročilý člen
    Datum registrace
    Jul 2019
    Příspěvky
    126

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Tak Rusko je krajina s najväčším počtom scammerom.
    Ďalej sú to Japonsko, Turecko a Austrália

  14. #44
    Expert člen Avatar uživatele B3N
    Datum registrace
    Jun 2018
    Příspěvky
    308

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    Napísali mi zo supportu že mi ten fake účet vymažú ale nevyjadrili sa k tomu ukradnutému účtu tak som napísal späť no uvidíme

    e: toto mi napísali: https://ctrlv.cz/isFA

  15. #45
    Administrátorka Avatar uživatele Britny
    Datum registrace
    Feb 2013
    Umístění
    V pohodlí domova
    Příspěvky
    6,537

    Odpověď: !!!Velmi Dôležíté!!! SCAM na steame

    No napsal tam, zda máš ještě nějaké otázky at se ho zeptáš :D Tak se ho zeptej, kdy je možné, aby ti steam vrátili, nebo jak dlouho to trvá, když už se tímto aspon někdo zabývá.
    Člověk si nemůže zachovat věčný život, ale může si zachovat věčné jméno

    STEAM REP BRITNY


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •