Zobrazit výsledky od 1 do 10 z 10

Téma: Minecraft server - SuVa REBORN

Threaded View

  1. #1
    Banned
    Datum registrace
    Nov 2011
    Příspěvky
    66


    4 z 6 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Minecraft server - SuVa REBORN

    aHOJ,

    Keďže ja - ako mnohí iní - mám teraz viac času ako zvyčajne, popadla ma náhla túžba vrátiť sa k istej kostičkovej hre. Nikdy ma však nebavil singleplayer mód a keď som prechádzal cez známe servery z väčšiny mi bolo na grcanie, lebo boli prepchané blikajúcimi farebnými nápismi na každom kroku, módami, pluginami, eventami, UltraVIP balíčkami, lietajúcimi jednorožcami a pod. Zo žiadneho som necítil tú nostalgickú príjemnú atmosféru, v ktorej sme prekopali nejednu noc. Rozhodol som sa teda oprášiť svoje bohaté skúsenosti s nastavovaním a adminovaním MC serverov a v podstate za jedno popoludnie som si nastavil minimalistický server s citlivo vybranými základnými pluginami, s ktorými som mal cieľ vytvoriť autentický majnkrafťácky oldschoolový zážitok, kde môžeme pekne spolu hrať a hra zároveň nie je nezmyselne jednoduchou (zabudnite na príkazy ako /back pre návrat po smrti). Projekt som nazval SuVa REBORN na počesť nášho skrachovavného projektu SuVaCraft, ktorý som pred pár rokmi prevádzkoval s pár ďalšími ľuďmi. Dosť bolo kecov, teraz k tomu podstatnému:

    Špecifikácia serveru:
    • IP ADRESA: 54.37.205.134 (doménu keď tak kúpim časom, zatiaľ je to zbytočné)
    • Verzia MC: 1.15.2
    • Druh serveru: Survival / Vanilla
    • Obtiažnosť (spawnovanie mobov): Hard
    • PVP: Zapnuté (možnosť vypnúť v rezidencii)
    • Povolené príkazy pre hráčov:
      • /spawn - Teleport na spawn (je treba 5 sekúnd sa nehýbať)
      • /sethome (/delhome <meno>) - Nastaví (resp. zmaže) na danom mieste jeden z Vašich domovov. Je povolené mať zároveň nastavené max. 3 domovy
      • /home <meno> - Teleport na určený domov (je treba 5 sekúnd sa nehýbať)
      • /msg <meno> (/reply) - Napísať súkromnú správu (resp. odpovedať) hráčovi
      • /res select | create | remove | rename | set | pset... - Príkazy na správu rezidencií - starí hráči si pamätajú, potom sem keď tak môžem hodiť tutoriál. Je povolené mať zároveň max. 5 rezidencií, nedá sa ne teleportovať.
      • /tpa <meno> | /tpahere <meno> - Príkazy na teleportáciu k iným hráčom, druhá strana musí potvrdiť.
      • /vd - Zaháji hlasovanie / zahlasuje za zmenu noci na deň. Čas sa zmení, keď zahlasuje nadpolovičná väčšina online hráčov.


    Ako som povedal, server bol vytvorený celkom narýchlo, takže je možné, že aj pri tejto obmedzenej funkcionalite sa nájdu nejaké bugy, preto prosím o zhovievavosť a ich nahlásanie mne priamo v hre, v tomto threade, alebo sem na fóre do PMky. Čo sa týka lagov, nechcel som do toho vrážať veľké peniaze za VPS, ale držal som sa pri nastavovaní best practices popísaných na internete, tak snáď to pár online hráčov zvládne, keď tak to budem tuniť naďalej (v každom smere v okolí spawnu je prvých 150 chunkov pregenerovaných, takže skúste necestovať príliš ďaleko, inak bude väčší nápor na server). Enjoy.
    Naposledy upraveno aviatik; 27-04-20 v 14:44.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •