Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 25

Téma: JB - změna pravidel během hry

  1. #1
    Ex-admin Avatar uživatele Giussepe
    Datum registrace
    Oct 2011
    Umístění
    Nové Město nad Metují
    Příspěvky
    2,374

    JB - změna pravidel během hry

    chci si stěžovat na hráče The big bad fox - STEAM_0:0:61307767 .
    Kopali jsme penalty, ale on během hry změnil gólmana. Prvních pár lidí tedy mělo strašnou výhodu, protože hráč wedix v bráně byl lempl.

    Nemám demo, ale věřím, že bude potrestán, neboť na mé straně je pravda. Bůh, Nakládaná Okurka a další hráči nechť jsou mi svědkem, že hovořím pravdu.

    Děkuji za vyřízení.
    Naposledy upraveno Giussepe; 27-03-20 v 00:01.

  2. #2

    Re: JB - změna pravidel během hry

    Zdravím, jedná se o stížnost na mne.

    Vysvětlím situaci: Byl jsem Simon a dal jsem hráčům hru, kde stříleli míčem do branky. Měli se do ní trefit, měli na to jeden pokus a pokud se netrefili, měli mít kill. V brance byl zároveň jeden mnou zvolený dozorce, kterého jsem později během hry vyměnil za sebe, protože nic nechytal.

    Mé osobní posouzení je takové, že se nejednalo o měnění pravidel hry, pravidla hry byla pořád stejná. Nejednalo se ani o nadržování, protože nikde není určeno, který hráč je v chytání míčů lepší -> nikdo nebyl ani před tím ani potom v nevýhodě či výhodě. Jednalo se pouze o rozdíl skillu, který mohl a nemusel být stejný.

    Já samozřejmě sám za sebe nemohu posuzovat stížnost na mne. Nyní tedy prosím vyčkej na vyjádření ostatních administrátorů. Ti posoudí situaci a napíšou sem svůj verdikt.
    Naposledy upraveno Grakon2702; 27-03-20 v 00:17.

  3. #3
    Ex-admin Avatar uživatele KajSinek
    Datum registrace
    Sep 2016
    Umístění
    Košice
    Příspěvky
    1,763

    Odpověď: JB - změna pravidel během hry

    Zdravím,
    aký bol dôvod zmeny brankára? Pretože nevedel nič chytiť a tým pádom by prežilo túto atrakciu viac hráčov a mohlo sa počas 1 kola zabaviť viac hráčov? Ako viem, tak túto situáciu chráni pravidlo:


    Nie je to na trest, ale za mňa by sa to robiť nemalo, že sa úmyselne zmení brankár, za účelom zbavenia sa hráčov.

    Taktiež neviem ako to je, ale ak by to nebol admin, tak predpokladám, že toto hlásenie tu ani nie je. Je to niečo, čo sa rieši in-game. Nevidel som celý priebeh, ale ak sa konalo niečo zlé a bol druhý admin na serveri, tak sa to malo riešiť už tam. Nech to dopadne ako len chce, ale ako sa hovorí. Aj majster tesár sa niekedy utne.

  4. #4
    Ex-admin Avatar uživatele Giussepe
    Datum registrace
    Oct 2011
    Umístění
    Nové Město nad Metují
    Příspěvky
    2,374

    Re: JB - změna pravidel během hry

    Citovat Původně založeno Grakon2702 Zobrazit příspěvky
    Zdravím, jedná se o stížnost na mne.


    Mé osobní posouzení je takové, že se nejednalo o měnění pravidel hry, pravidla hry byla pořád stejná. Nejednalo se ani o nadržování, protože nikde není určeno, který hráč je v chytání míčů lepší -> nikdo nebyl ani před tím ani potom v nevýhodě či výhodě. Jednalo se pouze o rozdíl skillu, který mohl a nemusel být stejný.
    Tohle je naprosto zavádějící tvrzení. Ale budiž, přistoupím na tvoji logiku. Nikde není určeno, který hráč je v chytání míčů lepší. Ačkoli bylo ze hry jasně patrné, že wedix je kopyto a tys byl lepší, i přesto předpokládejme, že nemáme o skillu ani jednoho hráče žádné informace. Když nemáš žádné informace, tak z toho nemužeš vyvozovat žádné závěry, tedy ani zda někdo byl či nebyl ve výhodě nebo nevýhodě. Z toho plyne, aby měli hráči stejné podmínky, měli by mít všichni hráči stejného brankáře. Předpokládáme-li, že neznáme skill obou hráčů, souhlasím s tebou, že se nejedná o nadržování, nicméně o změnu pravidel se jedná, protože pro část hráčů se změnily podmínky.

  5. #5
    Administrátor
    Server Admin
    Avatar uživatele Koprakek
    Datum registrace
    Feb 2014
    Příspěvky
    12,949

    Odpověď: JB - změna pravidel během hry

    podle toho co píše Giussepe, tak má pravdu, jelikož je nesmysl v půlce měnit brankáře, protože je kopyto... tím pádem umožnil těm prvním střelit gol bez problému... poté jsi jej vyměnil a začal se třeba víc snažit, měl zůstat buď to stejný brankář a nebo začít od znova... Sry že se do toho pletu
    - S úsměvem dojdeš daleko, ale ještě dál dojdeš s úsměvem a se zbraní.
    - Namířenou pistolí a laskavým slovem dosáhnete mnohem víc než jen laskavým slovem.
    ... A nakonec ten, pro koho jsi byl ochotný schytat kulku, bude držet zbraň.


  6. #6

    Odpověď: JB - změna pravidel během hry

    Můj názor jest následovný: Chápu, že Grakon vyměnil brankáře, určitě to nemělo co do činění s pravidlem jak výše vypsal Kajsinek, neboť jestli Wedix úmyslně nechytal, aby všichni přežili, tak neměla ta atrakce žádný smysl, a proto chápu vyměnění brankáře.
    Nic méně, hráči by měli mít stejné podmínky, z čehož vyplývá, že se mělo hrát od začátku. V tomto případě tomu tak však nebylo, a proto byli někteří hráči znevýhodněni/zvýhodněni.

    Každopádně to není nic hrozného, za co by se měly trhat hlavy :D, ale že se jedná o Grakona, tak UKŘIŽOVAT !!!
    Každý úspěch jehož dosáhneme, nám udělá nepřítele. Chceme-li být oblíbení, musíme být průměrní.

  7. #7

    Re: Odpověď: JB - změna pravidel během hry

    Citovat Původně založeno KajSinek Zobrazit příspěvky
    Zdravím,
    aký bol dôvod zmeny brankára? Pretože nevedel nič chytiť a tým pádom by prežilo túto atrakciu viac hráčov a mohlo sa počas 1 kola zabaviť viac hráčov? Ako viem, tak túto situáciu chráni pravidlo:
    Toto pravidlo bohužel již hlouběji nespecifikuje to, které situace jsou považovány za rychlé se zbavování hráčů. Můžeme se odvíjet od toho, kdy a za kterých podmínek bylo zavedeno. Jedná se o dobu dávnější, kdy bylo trendem nachytávání hráčů na slovíčkaření za účelem rychlého zbavení se počtů vězňů. Typickým příkladem z dřívějších let je např. to, kdy Simon přikázal vězňům jít k bočním stěnám boxu, kde následně byli obarveni všichni vězni, kteří byli u zadní stěny a následně zabiti. To jde ruka v ruce s pravidlem č. 19, které zakazuje zbytečné fragování vězňů. Tohle v tomhle případě nenastalo. Všichni hráči byli zabaveni hrami od začátku kola až do jeho konce stejně jako vždycky u mého Simonování. O tom, co kdo považuje za rychlé se zbavování hráčů, můžeme vést diskuze na dlouhé zimní večery, protože se jedná o individuální pohled na věc. Já svůj styl Simonování se snažím přízpůsobit tomu, ať jsou všichni dostatečně zabaveni, ale zároveň i tomu, aby kolo příliš dlouho netrvalo a aby hráči příliš dlouho nečekali mrtví na další kolo. Aby se z nudy neodpojili a server nepřišel o hráče.

    Citovat Původně založeno Giussepe Zobrazit příspěvky
    Tohle je naprosto zavádějící tvrzení. Ale budiž, přistoupím na tvoji logiku. Nikde není určeno, který hráč je v chytání míčů lepší. Ačkoli bylo ze hry jasně patrné, že wedix je kopyto a tys byl lepší, i přesto předpokládejme, že nemáme o skillu ani jednoho hráče žádné informace. Když nemáš žádné informace, tak z toho nemužeš vyvozovat žádné závěry, tedy ani zda někdo byl či nebyl ve výhodě nebo nevýhodě. Z toho plyne, aby měli hráči stejné podmínky, měli by mít všichni hráči stejného brankáře. Předpokládáme-li, že neznáme skill obou hráčů, souhlasím s tebou, že se nejedná o nadržování, nicméně o změnu pravidel se jedná, protože pro část hráčů se změnily podmínky.
    Právě kvůli tomu, že nikde není pevně stanoven skill hráčů, nelze posoudit, zda byl někdo v nevýhodě, či nikoliv. To jednoduše proto, že nejsme roboti, kteří mají nastavené pevné hranice. Wedix nechytl první čtyři míče (jestli si dobře pamatuji, ale to je více méně jedno). Tento hráč klidně mohl mít větší skill než já a třeba se mu prostě jen výjimečně nedařilo. Tak samo, já bych mohl mít větší skill, ale třeba by se mi výjimečně nedařilo. Z toho vyplývá závěr takový, že ať už vyměníme v bráně hráče jakéhokoliv, konečný výsledek je náhodný. Z toho vyplývá, že v naší situaci měli všichni stejnou šanci nehledě na to, kdo byl v bráně, právě kvůli tomu, že konečný výsledek byl náhodný.

    Edit: zároveň musím dodat to, na co jsem zapomněl. Jedná se o slovíčkaření, co se pravidel týče, ale pravidla hry změněna nebyla. Uvedl jsi, že byly změněny podmínky, což jsem se snažil vyvrátit v textu před tímhle. Ikdyby opravdu došlo ke změně podmínek, pořád to je jen změna podmínek, nikoliv pravidel.

    Citovat Původně založeno Koprakek Zobrazit příspěvky
    podle toho co píše Giussepe, tak má pravdu, jelikož je nesmysl v půlce měnit brankáře, protože je kopyto... tím pádem umožnil těm prvním střelit gol bez problému... poté jsi jej vyměnil a začal se třeba víc snažit, měl zůstat buď to stejný brankář a nebo začít od znova... Sry že se do toho pletu
    Máš práva na JB, takže máš plné právo se k situaci vyjádřit. K tvému příspěvku bych však chtěl dodat, že od začátku bychom začit nemohli, protože by nastala situace, kdy jedna skupina hráčů by měla dva pokusy a druhá jen jednu. To už by nadržování opravdu bylo.
    Naposledy upraveno Grakon2702; 27-03-20 v 01:41.

  8. #8
    Administrátor
    Server Admin
    Avatar uživatele Koprakek
    Datum registrace
    Feb 2014
    Příspěvky
    12,949

    Odpověď: JB - změna pravidel během hry

    Nebylo by to nadržovaní jelikož každý by začal na nové s tím stejným... takhle je fakt nesmysl měnit brankaře...
    - S úsměvem dojdeš daleko, ale ještě dál dojdeš s úsměvem a se zbraní.
    - Namířenou pistolí a laskavým slovem dosáhnete mnohem víc než jen laskavým slovem.
    ... A nakonec ten, pro koho jsi byl ochotný schytat kulku, bude držet zbraň.


  9. #9

    Re: Odpověď: JB - změna pravidel během hry

    Citovat Původně založeno Koprakek Zobrazit příspěvky
    Nebylo by to nadržovaní jelikož každý by začal na nové s tím stejným... takhle je fakt nesmysl měnit brankaře...
    Dovolím si s tebou nesouhlasit. Vem si to z pohledu toho vězně. Jeden hráč dá na první pokus gól a na druhý už ne, přičemž je u toho druhého zabit. To pro toho hráče znamená, že ať už první pokus dopadne jakkoliv, vždycky má možnost si ten druhý pokus pokazit. Potom po něm nastoupí druhý hráč, dá gól na první pokus a má prostě vyhráno. Nemá další druhý pokus, kde si to může pokazit stejně jako ten první hráč. To je vůči tómu prvnímu hráči nefér a nadržuje se hráči druhému.

  10. #10
    Ex-admin Avatar uživatele Giussepe
    Datum registrace
    Oct 2011
    Umístění
    Nové Město nad Metují
    Příspěvky
    2,374

    Re: Odpověď: JB - změna pravidel během hry

    Citovat Původně založeno Grakon2702 Zobrazit příspěvky
    Dovolím si s tebou nesouhlasit. Vem si to z pohledu toho vězně. Jeden hráč dá na první pokus gól a na druhý už ne, přičemž je u toho druhého zabit. To pro toho hráče znamená, že ať už první pokus dopadne jakkoliv, vždycky má možnost si ten druhý pokus pokazit. Potom po něm nastoupí druhý hráč, dá gól na první pokus a má prostě vyhráno. Nemá další druhý pokus, kde si to může pokazit stejně jako ten první hráč. To je vůči tómu prvnímu hráči nefér a nadržuje se hráči druhému.
    Ale to, že golmana, kterej v kuse za sebou pustí 4 goly, a tím tak dost zvyšuje pravděpodobnost, že pustí i ty následující, vyměníš za jiného, kterej v kuse za sebou právě naopak nepustí ani jeden gól, to ti fér přijde?

    Jo, vlastně přijde, protože nemáme kvantifikovanou veličinu "skill hráče" a všechno to bylo dílem náhody a wedix měl jen stráááášnou smůlu a ty stráááášný štěstí.


    Jen tak bokem...
    Kdyby to byl náhodný proces jak ty tvrdíš, tak sis mohl celou tu šaškárnu ušetřit. Máš náhodný jev který nabývá dvou stavů:
    1) dáš gol
    2) nedáš gol

    aby to bylo fer, predpokladejme, že má rovnoměrné rozložení, tedy pravděpodobnost každého jevu je 1/2. To znamená, že každý druhý gola nedá. Jinými slovy, mohl si nás v klidu postavit do řady a každýho druhýho odstřelit jako psa, protože přece - je to náhoda.

    Toliko k tomu, že chceme hráče zabavit, ale ne se jich zbavit. :-))

  11. #11
    Administrátorka Avatar uživatele Britny
    Datum registrace
    Feb 2013
    Umístění
    V pohodlí domova
    Příspěvky
    6,537

    Odpověď: JB - změna pravidel během hry

    Grakone, tvůj příspěvek č. 7 je moc dlouhej, takže se mi nechce číst, ale přečetla jsem ostatní :D a musím souhlasit s příspěvky č. 4 a 5 .. Neměl si ho měnit, měl si nechat původního a nebo to udělat od znovu s tím, že tam budeš jen ty. Chtěl si slyšet názor jiných adminů a většina se shodla stejně..
    Člověk si nemůže zachovat věčný život, ale může si zachovat věčné jméno

    STEAM REP BRITNY


  12. #12

    Odpověď: Re: Odpověď: JB - změna pravidel během hry

    Citovat Původně založeno Grakon2702 Zobrazit příspěvky
    Dovolím si s tebou nesouhlasit. Vem si to z pohledu toho vězně. Jeden hráč dá na první pokus gól a na druhý už ne, přičemž je u toho druhého zabit. To pro toho hráče znamená, že ať už první pokus dopadne jakkoliv, vždycky má možnost si ten druhý pokus pokazit. Potom po něm nastoupí druhý hráč, dá gól na první pokus a má prostě vyhráno. Nemá další druhý pokus, kde si to může pokazit stejně jako ten první hráč. To je vůči tómu prvnímu hráči nefér a nadržuje se hráči druhému.

    Pojďme k tomu tedy přistoupit jinak, tvůj názor je takový, že ti co to dali na první pokus, by to po změně golmana nemuseli dát a cítili by se ublíženě... budiž, Ale, kdyby jsi defakto zrušil tu atrakci kde byl gólman Wedix a následně dal “novou” atrakci, kde už by jsi byl gólman ty, tak přeci jsme na tom úplně stejně, jak kdyby šli všichni od začátku :D, tudíž tvůj názor v tomto případě je nesprávný.
    Každý úspěch jehož dosáhneme, nám udělá nepřítele. Chceme-li být oblíbení, musíme být průměrní.

  13. #13

    Re: Odpověď: JB - změna pravidel během hry

    Citovat Původně založeno Giussepe Zobrazit příspěvky
    Ale to, že golmana, kterej v kuse za sebou pustí 4 goly, a tím tak dost zvyšuje pravděpodobnost, že pustí i ty následující, vyměníš za jiného, kterej v kuse za sebou právě naopak nepustí ani jeden gól, to ti fér přijde?

    Jo, vlastně přijde, protože nemáme kvantifikovanou veličinu "skill hráče" a všechno to bylo dílem náhody a wedix měl jen stráááášnou smůlu a ty stráááášný štěstí.


    Jen tak bokem...
    Kdyby to byl náhodný proces jak ty tvrdíš, tak sis mohl celou tu šaškárnu ušetřit. Máš náhodný jev který nabývá dvou stavů:
    1) dáš gol
    2) nedáš gol

    aby to bylo fer, predpokladejme, že má rovnoměrné rozložení, tedy pravděpodobnost každého jevu je 1/2. To znamená, že každý druhý gola nedá. Jinými slovy, mohl si nás v klidu postavit do řady a každýho druhýho odstřelit jako psa, protože přece - je to náhoda.

    Toliko k tomu, že chceme hráče zabavit, ale ne se jich zbavit. :-))
    Pokud chceš mluvit o pravděpodobnosti, tak to, že někdo střelí gól, je pravděpodobnost 50 % kvůli tomu, že máme pouze dva konečné stavy, které jsi sám zmínil (dáš gól, nedáš gól). To, jaký stav nastane, je dílem náhody. Jestli si dobře pamatuji, Wedix pustil první čtyři míče, já chytil tři (nebo čtyři) míče a následně pustil tři míče. Nechytil jsem všechny do jednoho. Důvod mé změny byl ten, že jsem se domníval, že to dokážu lépe. Domněnka však není fakt, o který bych se mohl opřít. Klidně jsem mohl pustit všechny. Wedixe jsem mohl a nemusel vyměnit za sebe. To už by bylo jedno, protože výsledek by byl stejně náhodný. Využil jsem toho, protože můžu.

    Citovat Původně založeno JustDoItNigga Zobrazit příspěvky
    Pojďme k tomu tedy přistoupit jinak, tvůj názor je takový, že ti co to dali na první pokus, by to po změně golmana nemuseli dát a cítili by se ublíženě... budiž, Ale, kdyby jsi defakto zrušil tu atrakci kde byl gólman Wedix a následně dal “novou” atrakci, kde už by jsi byl gólman ty, tak přeci jsme na tom úplně stejně, jak kdyby šli všichni od začátku :D, tudíž tvůj názor v tomto případě je nesprávný.
    Nemohl bych to zrušit jako jednu atrakci a dát jako novou atrakci, kde chytám nově já. Znamenalo by to, že by se malá část hráčů bezdůvodně účastnila atrakce, kde mohou přijít o život, navíc. To je opět nadržování těm, kteří by do té atrakce navíc nešli.

    Citovat Původně založeno Britny Zobrazit příspěvky
    Grakone, tvůj příspěvek č. 7 je moc dlouhej, takže se mi nechce číst, ale přečetla jsem ostatní :D a musím souhlasit s příspěvky č. 4 a 5 .. Neměl si ho měnit, měl si nechat původního a nebo to udělat od znovu s tím, že tam budeš jen ty. Chtěl si slyšet názor jiných adminů a většina se shodla stejně..
    Svým příspěvkem č. 7 se obhajuji od tvrzení v příspěvcích 4 a 5. Vyjádření adminů jsem tady chtěl, to je pravda. Já mám však právo se obhájit. Zatím jsem nebyl přesvědšen o tom, že bych pochybil na základě současných pravidel. Až tak přesvědšen budu, svou chybu uznám. Druhá věc je taková, že se prostě demokraticky rozhodne, že jsem pochybil a záležitost se uzavře. V takovém případě to budu brát jako nové pravidlo.

  14. #14

    Odpověď: JB - změna pravidel během hry

    Ahoj, na serveru sem byl,
    chápu Giuho, ikdyž sem trochu pil.
    Já dal gól víceméně bez problému,
    avšak gólmanovi trochu pošlému.
    Grakon sáhl k nevídané změně,
    kdo mohl tušit, že dojde k výměně?
    Giu potom grakonovi tyčku dal,
    "To je snad proti pravidlům", rozzlobeně dodal.
    Byl však zabit bez debat,
    mezi zuby podotkl: "To mě můžete jebat".
    Plný zlosti sepsal stížnost na fórum,
    ten Grakon je snad netvorum.

    Seriozně nejde ani tolik o to, že by to byl nějaký velký přestupek, ale aby Grakon pochopil, že se tohle fakt dělat nesmí :D
    Naposledy upraveno Nakladana Okurka; 27-03-20 v 10:45.

  15. #15
    Server admin Avatar uživatele DeadJoy
    Datum registrace
    Oct 2014
    Umístění
    Jailbreak
    Příspěvky
    225

    Odpověď: JB - změna pravidel během hry

    Ahoj. Kdybych viděl, že golman je lempl a nedělá co má, atrakci zruším a nic neměním protože to nemá smysl, aby polovina střelila prakticky zadarmo a druhá s nějakou šancí, že to golman chytí. A nebo atrakci dám od znova s úplně novým brankářem. Co se týče atrakce, Grakon chtěl prostě, ať ta atrakce má smysl a proto to udělal. Já bych za tohle na něho nedával stížnost, jen bych na to poukázal na serveru a postupoval bych už z zmíněných, mojich návrhů co jsem psal na začátku.
    Naposledy upraveno DeadJoy; 27-03-20 v 11:40. Důvod: oprava slova
    Life is illusion.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •