Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazit výsledky od 16 do 25 z 25

Téma: Now reading...

  1. #16


    Odpověď: Re: Odpověď: Re: Now reading...

    Citovat Původně založeno SomTu/sefk_O Zobrazit příspěvky
    Jj, zaklínač je v pohodičke, ak sa ti páči žáner, tak určo kupuj
    Vieš poradiť nejaké schopné kníhkupectvo? Rovno kupim celý pakeľ, len ceny sa hýbu 100€+ a to sa mi moc nechce teraz toľko vrážať do kníh.
    „Vedomosti nepoužívané sú vedomosti zneužívané“ - Old Keyam
    „Daj si pozor na muža, ktorý nehovorí a na psa, ktorý nešteká“ - Čejenci
    „Je lepšie mať menej hromov v ústach a viac bleskov v rukách“ - Apači


  2. #17
    Terminátor Avatar uživatele Smile
    Datum registrace
    Jan 2011
    Umístění
    Brno
    Příspěvky
    1,252


    Re: Odpověď: Re: Odpověď: Re: Odpověď: Now reading...

    Citovat Původně založeno Indian0 Zobrazit příspěvky
    Vieš poradiť nejaké schopné kníhkupectvo? Rovno kupim celý pakeľ, len ceny sa hýbu 100€+ a to sa mi moc nechce teraz toľko vrážať do kníh.
    Tak to hodně štěstí při shánění, nevím jak u vás, ale tady jakmile vyšel seriál, tak bylo beznadějně vyprodáno.

    Citovat Původně založeno aviatik Zobrazit příspěvky
    Ja mám inak obavu zo všetkých filmov/seriálov natočených podľa kníh, ktoré som čítal, lebo mám stále úzkosť z vecí, ktoré vo filme vynechajú a v knihe boli :D
    Jako jo, většinou to tak je, ale existují i světlé výjimky. Jako tohle není ten případ..:D Ale špatné to není a drží se knihy celkem věrně. :)

    Jinak dočetl jsem Jámu. Ne, že by to bylo špatné, autorka si pořád drží stejný styl psaní, napětí až do konce. Tentokrát ovšem i s prvky nadpřirozena a inspirace Kingem (tentokrát převážně Řbitov zvířátek) už trošku začíná smrdět přímo kopírováním.

    Tak teď mám rozečtený třetí díl Jeho temných esencí, konkrétně Jantarové kukátko.

    Přidávám anotaci:
    Spoiler Spoiler:
    "If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now."

  3. #18
    Banned
    Datum registrace
    Nov 2011
    Příspěvky
    66


    Odpověď: Re: Odpověď: Re: Now reading...

    Citovat Původně založeno Indian0 Zobrazit příspěvky
    Vieš poradiť nejaké schopné kníhkupectvo? Rovno kupim celý pakeľ, len ceny sa hýbu 100€+ a to sa mi moc nechce teraz toľko vrážať do kníh.
    Ja som kupoval celú sériu Zaklínača nedávno, silne doporučujem čítať v češtine. https://www.martinus.sk/?uItem=135368 tu máš za 77 eur

  4. #19


    Odpověď: Now reading...

    Dikes :3
    „Vedomosti nepoužívané sú vedomosti zneužívané“ - Old Keyam
    „Daj si pozor na muža, ktorý nehovorí a na psa, ktorý nešteká“ - Čejenci
    „Je lepšie mať menej hromov v ústach a viac bleskov v rukách“ - Apači


  5. #20
    Banned
    Datum registrace
    Nov 2011
    Příspěvky
    66


    Odpověď: Now reading...

    Teraz keď vidím, že tu toľko ľudí číta fantasy/sci-fi žánre - čítal tu niekto Jiřího Kulhánka? Vládci strachu, Divocí a zlí, Cesta krve, Noční klub (za mňa najlepšie), Vyhlídka na věčnost... určite jeden z mojich celkových TOP autorov, každú knihu som prečítal niekoľkrát a prvýkrát som sa od toho nemohol odtrhnúť a chodil celý deň s nosom v knižke :D Veľmi netradičné podanie sci-fi a fantasy prvkov ako upíri, strašne veľa krvi, akcie a hlavne brilantného čierneho humoru. Zohnať originálne výtlačky je skoro nemožné, lebo nepovoľuje dotlač a teda sa predávajú ako rarity na bazároch atp., ale všetky sa zadarmo dajú stiahnuť tu http://kulhanek.wz.cz/ . Posledná vyšla v 2011, dúfam že sa ešte niekedy dožijem ďalšieho meisterstücku od neho.

  6. #21
    Terminátor Avatar uživatele Smile
    Datum registrace
    Jan 2011
    Umístění
    Brno
    Příspěvky
    1,252


    Re: Odpověď: Now reading...

    Citovat Původně založeno aviatik Zobrazit příspěvky
    Teraz keď vidím, že tu toľko ľudí číta fantasy/sci-fi žánre - čítal tu niekto Jiřího Kulhánka? Vládci strachu, Divocí a zlí, Cesta krve, Noční klub (za mňa najlepšie), Vyhlídka na věčnost... určite jeden z mojich celkových TOP autorov, každú knihu som prečítal niekoľkrát a prvýkrát som sa od toho nemohol odtrhnúť a chodil celý deň s nosom v knižke :D Veľmi netradičné podanie sci-fi a fantasy prvkov ako upíri, strašne veľa krvi, akcie a hlavne brilantného čierneho humoru. Zohnať originálne výtlačky je skoro nemožné, lebo nepovoľuje dotlač a teda sa predávajú ako rarity na bazároch atp., ale všetky sa zadarmo dajú stiahnuť tu http://kulhanek.wz.cz/ . Posledná vyšla v 2011, dúfam že sa ešte niekedy dožijem ďalšieho meisterstücku od neho.
    Mám Kulhánka staženého už dlouho, ale zatím ho pořád odkládám a odkládám. Četl jsem totiž něco, co si myslím, že je podobný styl, Led od Pavla Korněva a moc se mi to nelíbilo, takže jsem všechny tyhle postapo fantasy tak nějak odsunul na vedlejší kolej. Jinak dočetl jsem už i poslední díl Jeho temné esence a naprostá spokojenost, dlouho už jsem nečetl takhle naprosto originální fantasy. Dokonce už u nás vyšla první kniha z jeho nové trilogie, která se odehrává ve stejném světě, takže už si na ni brousím zuby, ale třetí díl zatím nemá dopsaný.

    Jinak jsem v rámci čtenářského klubu na http://cbdb.cz/ začal číst Zlodějku knih. Zatím se ale nějak nemůžu začíst, ten styl psaní je hrozně zvláštní.

    Přidávám anotaci:
    Spoiler Spoiler:
    Naposledy upraveno Smile; 29-05-20 v 14:12.
    "If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now."

  7. #22
    Banned
    Datum registrace
    Nov 2011
    Příspěvky
    66


    Odpověď: Re: Odpověď: Now reading...

    Citovat Původně založeno Smile Zobrazit příspěvky
    Mám Kulhánka staženého už dlouho, ale zatím ho pořád odkládám a odkládám. Četl jsem totiž něco, co si myslím, že je podobný styl, Mráz od Pavla Korněva a moc se mi to nelíbilo, takže jsem všechny tyhle postapo fantasy tak nějak odsunul na vedlejší kolej.
    Korněva nepoznám, je pravda že Kulhánek má niekoľko "nasledovníkov", ale on sám je všeobecne pokladaný za neprekonaného veľmajstra tohto žánru. Silne doporučujem, aby si tomu dal šancu, začni napríklad tým Nočným klubom, to nie je postapokalyptické, je to relatívne krátke a je to jazda od prvej do poslednej strany (považuje sa to za jeho najlepšie dielo). Potom uvidíš, či si sa v tomto štýle našiel.

    Na tom CBDB je nejaká aktívna komunita? To som ešte moc nepozeral, ja mám účet na goodreads, ale to používam skôr na trackovanie toho, čo a kedy som všetko prečítal a čo plánujem prečítať.
    Naposledy upraveno aviatik; 29-05-20 v 13:47.

  8. #23
    Terminátor Avatar uživatele Smile
    Datum registrace
    Jan 2011
    Umístění
    Brno
    Příspěvky
    1,252


    Re: Now reading...

    No uvidíme, hned to asi nebude, ale šanci tomu dám. A ten Korněv, četl jsem akorát tu jednu knížku, odehrává se ti v části Ruska, která byla přenesena do jiného světa, takže lidi tam mají normální reálné zbraně, auta atd, ale zároveň jsou tam upíři, kouzla atd.

    V podstatě čbdb funguje uplně stejně, můžeš si tam zaznamenávat postup čtení, historii, co si chceš přečíst do budoucna, dává ti to i návrhy, co si přečíst na základě toho, co už jsi četl. Funguje tam bazar knih a na fórum je celkem dost aktivních lidí, odhadem v desítkách, až stovkách pravidelných přispívajících.
    Naposledy upraveno Smile; 03-06-20 v 08:40.
    "If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now."

  9. #24
    Terminátor Avatar uživatele Smile
    Datum registrace
    Jan 2011
    Umístění
    Brno
    Příspěvky
    1,252


    Re: Now reading...

    Jinak dočetl jsem Zlodějku knih, která byla právě knihou na květen, v tom čtenářském klubu. A další knihou, na měsíc červen, začínám zpochybňovat, jestli to byl dobrý nápad, se do toho čtenářského klubu přidávat, neboť se jedná o nějakou romanticko - erotickou knihu...xD Takže jsem vyloženě nadšenej, jmenuje se to 53 dopisů pro mou lásku.

    Přidávám anotaci pro otrlé:
    Spoiler Spoiler:
    "If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now."

  10. #25


    -

    I am sorry, I can help nothing, but it is assured, that to you necessarily will help. Do not despair.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •