Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 25

Téma: Now reading...

  1. #1
    Terminátor Avatar uživatele Smile
    Datum registrace
    Jan 2011
    Umístění
    Brno
    Příspěvky
    1,252


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Now reading...

    Tato část fóra se jmenuje "Hudba, filmy, seriály", to už dneska nikdo nečte? Jestli se přeci jen někdo najde, tak sem vždycky napište, co aktuálně čtěte a třeba se budeme vzájemně inspirovat.

    Takže, já momentálně čtu C.J.Tudor - Kříďák a ikdyž to není úplně můj šálek čaje (raději mám dobrodružnou a fantasy četbu), tak musím říct, že je to skvěle napsaná kniha. Už od prvních vět vás chytne a nepustí, po každé kapitole ať už v jedné, nebo v druhé časové linii, budete chtít vědět, co bude dál.

    Přidávám anotaci:
    Spoiler Spoiler:
    "If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now."

  2. #2
    Banned
    Datum registrace
    Nov 2011
    Příspěvky
    66


    Odpověď: Now reading...

    Dobrá téma, tá anotácia mi trochu pripomína "It" od Kinga. Pokiaľ to je thriller v zmysle, že pán Kříďák je síce psychopat, ale inak človek z mäsa a kostí a neporušuje zákony fyziky, tak by to bolo pre mňa dosť zaujímavé, nemám rád nadprirodzených bubákov.

    Ja mám teraz rozčítané "Myslenie rýchle a pomalé" od Kahnemana, čo je najznámejšie dielo z oblasti behaviorálnej ekonómie, ukazuje ako ľudia uvažujú a čo ich pri tom (nevedomky) ovplyvňuje, ale je to relatívne náročné čítanie, takže to dávam kúsok po kúsku a medzi tým finišujem sériu Zaklínač od Sapkowského, ktorý s tým seriálom teraz nabral nový hype.

  3. #3
    Ex-admin Avatar uživatele Giussepe
    Datum registrace
    Oct 2011
    Umístění
    Nové Město nad Metují
    Příspěvky
    2,374


    Re: Now reading...

    Čtu Harryho Pottera. Už jsem u posledního dílu.

  4. #4
    Terminátor Avatar uživatele Smile
    Datum registrace
    Jan 2011
    Umístění
    Brno
    Příspěvky
    1,252


    Re: Odpověď: Now reading...

    Citovat Původně založeno aviatik Zobrazit příspěvky
    Dobrá téma, tá anotácia mi trochu pripomína "It" od Kinga. Pokiaľ to je thriller v zmysle, že pán Kříďák je síce psychopat, ale inak človek z mäsa a kostí a neporušuje zákony fyziky, tak by to bolo pre mňa dosť zaujímavé, nemám rád nadprirodzených bubákov.

    Ja mám teraz rozčítané "Myslenie rýchle a pomalé" od Kahnemana, čo je najznámejšie dielo z oblasti behaviorálnej ekonómie, ukazuje ako ľudia uvažujú a čo ich pri tom (nevedomky) ovplyvňuje, ale je to relatívne náročné čítanie, takže to dávam kúsok po kúsku a medzi tým finišujem sériu Zaklínač od Sapkowského, ktorý s tým seriálom teraz nabral nový hype.
    Celkové je vidět inspirace Kingem a obzvláště It. A nemusíš se bát, není tam nic nadpřirozeného, je to čistý thriller. Jinak mám dočteno a musím říct, že je to opravdu skvělé čtení a ten konec, respektive až ten epilog, ten byl prostě skvělej, naprosto jsem nic takovýho nečekal. Jinak Sapkowského mám už pár let přečteného, ještě před tím hypem okolo třetí hry nebo seriálu, hodně dobré čtení.

    No a protože jsem byl z první knihy autorky tak nadšený, tak další knihu beru C.J.Tudor - Jáma, není to pokračování, je to samostatná kniha, tak snad bude v podobné kvalitě, jako ta předchozí.

    Přidávám anotaci:
    Spoiler Spoiler:
    "If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now."

  5. #5
    Banned
    Datum registrace
    Nov 2011
    Příspěvky
    66


    Odpověď: Re: Odpověď: Now reading...

    Citovat Původně založeno Smile Zobrazit příspěvky
    Celkové je vidět inspirace Kingem a obzvláště It. A nemusíš se bát, není tam nic nadpřirozeného, je to čistý thriller.
    To je dobré, v tom prípade si to pridám na zoznam. Mám rád príbehy o chytrých/vynaliezavých sériových vrahoch/všeobecne záporákoch, zvlášť s poznávacími znameniami, ako bol Zodiac Killer a pod. It som nečítal (videl som len časť filmu a prišiel mi skôr smiešny ako strašidelný), lebo mi tam vadí ta nadprirodzenosť, akonáhle sa zistí, že je to nejaké démonické stvorenie, tak akákoľvek logika ide von oknom a môže si s tým autor robiť v podstate čo chce. Pri normálnom thrilleri musí mať prevedenie psychoušových plánov aj jeho prípadne porazenie nejaké obhájiteľné vysvetlenie, akokoľvek málo pravdepodobné v skutočnom živote.

    Ak máš rád dobrodružné/fantasy knihy s trochu dospelejším obsahom, ako ten Zaklínač napríklad, tak ti môžem odporučiť Kroniku kráľovraha (prvá časť sa volá Meno vetra). Excelentná (nedokončená) trilógia, akurát dopísanie toho posledného dielu trvá autorovi viac než GRRM dopísať GoT.

  6. #6
    Terminátor Avatar uživatele Smile
    Datum registrace
    Jan 2011
    Umístění
    Brno
    Příspěvky
    1,252


    Re: Now reading...

    Hele tak je pravda, že King nesedne každýmu, ale umí něco, co umí opravdu málokterej autor, umí třeba dvě kapitoly psát o naprostým hovně a stejně ti to prostě nedovolí tu knížku odložit, ale jasně, on je prostě na tenhle druh hororu zaměřenej, kde figuruje nějaké "nadpřirozené zlo" a podobně. Jinak ten Kříďák tak úplně není o nějakém promýšlejícím vrahovi, spíš je to o řešení záhadné jednorázovky, ale opravdu zručně napsané.

    Jinak můžu říct, že i druhá kniha od autorky skvěle napsaná, zatím jsem asi cca v první třetině a oproti první knize s napětím snad ještě přitvrdila.

    @Giussepe:
    Čtu Harryho Pottera. Už jsem u posledního dílu.
    Promiň, trošku jsme tě zazdili, každopádně Harry Potter je v podstatě už dneska klasika, slyšel jsem, že snad dokonce je už i mezi knihami k maturitě. Každopádně zaslouženě, tak perfektně promyšlený svět a napínavý příběh stojí za každou přečtenou stránku. Koupil jsem hned u nás první vydání, někdy v tom roce 2000 nebo 2001 a dodnes je v knihovně mám a rád po nich jednou za čas sáhnu.

    @Vojtíšek:
    Inspirace Kingem zjevná, což samozřejmě není nic špatného. Nicméně to může svádět ke srovnávání a to je předem prohraný boj. (jsem Stephenův fanboi)
    Nekecej, že se na něčem shodneme? Jedinou knihu od Kinga, kterou jsem prostě nezvládl dočíst do konce, byl Cujo, u kterého jsem se prostě nějak nedokázal udržet, ale jinak jsem četl každou co mám několikrát.
    Naposledy upraveno Smile; 17-05-20 v 22:30.
    "If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now."

  7. #7
    Pokročilý člen Avatar uživatele Noizik
    Datum registrace
    Dec 2016
    Umístění
    Biela dodávka
    Příspěvky
    130


    Odpověď: Now reading...

    Pieseň ľadu a ohňa, Kniha prvá

  8. #8
    Terminátor Avatar uživatele Smile
    Datum registrace
    Jan 2011
    Umístění
    Brno
    Příspěvky
    1,252


    Re: Odpověď: Now reading...

    Citovat Původně založeno Igas Zobrazit příspěvky
    Pieseň ľadu a ohňa, Kniha prvá
    Hele, první díl jsem četl a u toho jsem i skončil...:D Představa, že si teď přečtu pět, nebo šest nebo kolik jich je knížek a za deset let si je budu muset přečíst znovu, protože to autor konečně dopíše, ale já si z toho nebudu nic pamatovat, mě zase tolik nelákala, vzhledem k tloušťce knížek...:D

    Jinak protože Jámu jsem zapomněl doma, rozečetl jsem další knížku, Philip Pullman - Zlatý kompas. Jedná se o takové lehké čtení, nenáročné fantasy, ale hezky mísící skutečný svět s fantasy prvky. Kdysi to bylo zfilmované, ale stojí to za prd, nekoukat. Ale loni vznikl nový seriál pod názvem His Dark Materials (podle názvu celé knižní trilogie) a ten je o dost povedenější.

    Přidávám anotaci:
    Spoiler Spoiler:
    "If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now."

  9. #9


    Re: Now reading...

    Zaklínač tretia kniha: Krv elfov


  10. #10
    Pokročilý člen Avatar uživatele Noizik
    Datum registrace
    Dec 2016
    Umístění
    Biela dodávka
    Příspěvky
    130


    Odpověď: Re: Odpověď: Now reading...

    Jo no, je to až zbytočne dlhé

  11. #11
    Banned
    Datum registrace
    Nov 2011
    Příspěvky
    66


    Odpověď: Re: Odpověď: Now reading...

    Citovat Původně založeno Smile Zobrazit příspěvky
    Hele, první díl jsem četl a u toho jsem i skončil...:D Představa, že si teď přečtu pět, nebo šest nebo kolik jich je knížek a za deset let si je budu muset přečíst znovu, protože to autor konečně dopíše, ale já si z toho nebudu nic pamatovat, mě zase tolik nelákala, vzhledem k tloušťce knížek...:D

    Jinak protože Jámu jsem zapomněl doma, rozečetl jsem další knížku, Philip Pullman - Zlatý kompas. Jedná se o takové lehké čtení, nenáročné fantasy, ale hezky mísící skutečný svět s fantasy prvky. Kdysi to bylo zfilmované, ale stojí to za prd, nekoukat. Ale loni vznikl nový seriál pod názvem His Dark Materials (podle názvu celé knižní trilogie) a ten je o dost povedenější.
    S tým GoT mám presne rovnaký názor, skončil som niekde v polke tretej knihy myslím a nebudem to už čítať kým to ten starouš nedopíše konečne (rovnakým prekliatím trpí aj Kronika Kráľovraha čo som tu spomínal).

    Čo sa týka Temných hmôt od Pullmana, tie som zhltol ešte v tínedžerských časoch a možno si to dám niekedy ešte raz, pamätám si, že tam boli originálne fantasy prvky a skvelá zápletka. O filme som počul že to je sračka, seriál som ešte nevidel.
    Fun fact: Zrovna v tejto trilógii sa nachádza postava aviatika, podľa ktorej som si onehdy vybral tento nick :D

  12. #12


    Odpověď: Re: Now reading...

    Citovat Původně založeno SomTu/sefk_O Zobrazit příspěvky
    Zaklínač tretia kniha: Krv elfov
    Si kupoval knihy?
    „Vedomosti nepoužívané sú vedomosti zneužívané“ - Old Keyam
    „Daj si pozor na muža, ktorý nehovorí a na psa, ktorý nešteká“ - Čejenci
    „Je lepšie mať menej hromov v ústach a viac bleskov v rukách“ - Apači


  13. #13
    Terminátor Avatar uživatele Smile
    Datum registrace
    Jan 2011
    Umístění
    Brno
    Příspěvky
    1,252


    Re: Odpověď: Re: Odpověď: Now reading...

    Citovat Původně založeno Igas Zobrazit příspěvky
    Jo no, je to až zbytočne dlhé
    Délka by mi až tak nevadila, spíš fakt to, že je to nedokončené.


    Citovat Původně založeno aviatik Zobrazit příspěvky
    O filme som počul že to je sračka, seriál som ešte nevidel.
    Fun fact: Zrovna v tejto trilógii sa nachádza postava aviatika, podľa ktorej som si onehdy vybral tento nick :D
    Jak říkáš, film je sračka, ale seriál je povedenej a knižní předloze, co zatím můžu soudit (první série = první kniha), dost věrnej. Dneska sem rozečetl druhý díl, Jedinečný nůž, zatím pořád spokojenost. Vážně? Zatím jsem se tam s nikým takovým nesetkal, leda mě napadá Lee Scoresby, který je v češtině přeložený jako vzduchoplavec, tak že by ve vašem překladu byl aviatik?
    "If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now."

  14. #14


    Re: Odpověď: Re: Now reading...

    Citovat Původně založeno Indian0 Zobrazit příspěvky
    Si kupoval knihy?
    Jj, zaklínač je v pohodičke, ak sa ti páči žáner, tak určo kupuj


  15. #15
    Banned
    Datum registrace
    Nov 2011
    Příspěvky
    66


    Odpověď: Re: Odpověď: Re: Odpověď: Now reading...

    Citovat Původně založeno Smile Zobrazit příspěvky
    Vážně? Zatím jsem se tam s nikým takovým nesetkal, leda mě napadá Lee Scoresby, který je v češtině přeložený jako vzduchoplavec, tak že by ve vašem překladu byl aviatik?
    Presne tak, v slovenskom preklade bolo použité slovo aviatik, akožto archaický výraz pre letca. Ja mám inak obavu zo všetkých filmov/seriálov natočených podľa kníh, ktoré som čítal, lebo mám stále úzkosť z vecí, ktoré vo filme vynechajú a v knihe boli :D

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •