Zobrazit výsledky od 1 do 8 z 8

Téma: Upgrade pc sestavy

  1. #1


    Upgrade pc sestavy

    Zdravím,

    mám doma cca 7 let starou PC sestavu, kterou používám víceméně jen na hraní her a kromě jednoho upgradu před cca 4 lety funguje velice obstojně. Roky se už ovšem na výkonu projevily, některé hry už jdou ztuha a já bych rád slyšel váš názor na další možnost upgradu, respektive zda má cenu vyměnit jen konkrétní komponenty nebo rovnou vyměnit sestavu celou. Zajímal by mě tzv. bottleneck sestavy.

    CPU: Intel Core i5-4670K
    GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1070 Windforce OC
    RAM: Corsair 16GB KIT DDR3 1600MHz CL10 Black Vengeance Low Profile (tedy 2x 8GB)
    SSD: Crucial M500 - 240GB
    HDD: WD Blue (EZEX), 3,5" - 1TB
    MB: MSI Z87M GAMING

    Díky za vaše případné podněty.
    tonos de nokia
    Naposledy upraveno ThomasGrace; 21-10-20 v 07:11.

  2. #2
    Profesionální člen
    Datum registrace
    Oct 2018
    Umístění
    Západ ČR
    Příspěvky
    297


    Odpověď: Upgrade pc sestavy

    Čau, celkově, myslím, že by stačilo možná sehnat kdyžtak silnější grafiku a popřípadě i procesor i7 nebo lepší i5. Ale to je už na tobě :D a myslím, že se dá nějak sehnat i lepší pc do 8 - 10k klidně :D Když člověk umí hledat, tak najde :D Ale to je už pouze na tobě, jestli to budeš chtít z "bazaru" nebo rovnou uplně nový. + popřípadě sehnat i rychlejší ssd.

  3. #3


    Odpověď: Upgrade pc sestavy

    Jako první si počkej na Znedloba a hned jako druhý určitě upgradni na DDR4 paměti. Ještě, prosím tě, dodej, které hry převážně hraješ. Jestli na tomhle hraješ CS:GO, LoLko, DotU a jiné tomu podobné hry, tak je upgrade podle mě zbytečný.

    E//: Omlouvám se, nevšiml jsem si, že tahle základní deska podporuje jenom DDR3 RAM, tím pádem bych nic nevymýšlel a pouvažoval bych o nové sestavě.
    Naposledy upraveno Latins; 22-05-20 v 23:27.

  4. #4


    Odpověď: Upgrade pc sestavy

    1. faktor ceny?
    2. faktor hier?
    3. DDR4 rozhodne ako píše Latins
    „Vedomosti nepoužívané sú vedomosti zneužívané“ - Old Keyam
    „Daj si pozor na muža, ktorý nehovorí a na psa, ktorý nešteká“ - Čejenci
    „Je lepšie mať menej hromov v ústach a viac bleskov v rukách“ - Apači


  5. #5
    Terminátor Avatar uživatele piratjo
    Datum registrace
    Jul 2012
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    2,100


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Upgrade pc sestavy

    Ahoj,
    Jedine co moze hrac zmenit bez vymeny komponentov je grafika. U toho "stareho" pc to nema zmysel. Ak chces lepsi procak a ram musis si najprv zakupit novu dosku.
    Urcite napis svoj cenovy limit Znedlobovi. On Ti rad vysklada slusny herny PC. Myslim, ze aj pracuje niekde v obchode s PC komponentami.


  6. #6
    Banned
    Datum registrace
    Aug 2018
    Umístění
    Momentálne najväčší sithsky lord
    Příspěvky
    572


    Re: Upgrade pc sestavy

    https://www.facebook.com/groups/PCpo...net/?ref=share

    Tu nájdeš viacerých a rýchlejšia odpoveď

  7. #7
    Stálý člen Avatar uživatele Volume
    Datum registrace
    Jan 2013
    Umístění
    Praha
    Příspěvky
    716


    Odpověď: Upgrade pc sestavy

    Ahoj, souhlasím tady s klukama, buď počkej na Znedloba nebo se přidej do výše zmíněné grupky na fb, nebo klidně i této - https://www.facebook.com/groups/524427317702935.
    Určitě počítej na hraní s přechodem z modrého intel týmu do červeného (ryzenu)


    Slečno, víte jaký je rozdíl mezi konverzací a sexem ? Nechcete jít ke mě a popovídat si o tom ?

  8. #8
    Nováček
    Datum registrace
    May 2020
    Příspěvky
    5


    Odpověď: Upgrade pc sestavy

    Ahoj,
    problém je hlavně v procesoru, je to starý 4C/4T dnešní AAA hry vyžadují minimálně 4 jádra. Dnešní i3 9100F je trochu silnější než tvá stará i5.
    Pokud máš velmi omezený rozpočet, můžeš sáhnout po výměně pouze CPU za i7 4790K, bude to taková dočasná pomoc na další 2 roky.
    Pokud máš větší rozpočet rozhodně doporučuji výměnu komplet procesoru, desky a paměti.
    Bylo by dobré napsat, kolik jsi ochotný investovat do výměny.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •