Zobrazit výsledky od 1 do 3 z 3

Téma: JB - Reakce s výhodou na napsání...

  1. #1
    Nováček Avatar uživatele Jaara
    Datum registrace
    Jul 2020
    Umístění
    Port Vila, Vanuatu
    Příspěvky
    18

    JB - Reakce s výhodou na napsání...

    Ahoj, viz. dnešek: Simon, evidentně Slovák, řekl (slovensky) "První reakce s výhodou na napsání slova bílástěna".

    Napsal jsem jako první "bilastena", nicméně mi to nebylo uznáno a namísto toho bylo jako první uznáno zpráva hráče až po mě "bielastena".

    Teď neřeším, kdo by měl mít výhodu, demo nemám - to je mi ukradené. Nicméně se ptám, jak to teda je s těmito překlady z jazyka do jazyka. Znamená to teda, že pokud někomu zadám první reakci na napsání např. francouzské slova "noire" (černý), výslovnost [NOÁ], musí hráči napsat noire, jinak jim to nemůžu uznat? A jak je to s česko-slovenskými překlady?

  2. #2

    Re: JB - Reakce s výhodou na napsání...

    Zdravím. Při první reakci na napsání slova musí člověk napsat slovo přesně, tak jak bylo řečeno. Žádné překlady nejsou povolené. Když Simon řekne rebrík, tak se nemůže uznat žebřík a naopak. Tak samo je to i s anglickými slovy. Když Simon řekne blek (black), tak by se správně měl uznat jen blek. Pokud by to chtěl speciálně gramaticky správně, tak by to u té reakce ještě musel dodat.

  3. #3
    Nováček Avatar uživatele Jaara
    Datum registrace
    Jul 2020
    Umístění
    Port Vila, Vanuatu
    Příspěvky
    18

    Odpověď: Re: JB - Reakce s výhodou na napsání...

    Citovat Původně založeno Grakon2702 Zobrazit příspěvky
    Zdravím. Při první reakci na napsání slova musí člověk napsat slovo přesně, tak jak bylo řečeno. Žádné překlady nejsou povolené. Když Simon řekne rebrík, tak se nemůže uznat žebřík a naopak. Tak samo je to i s anglickými slovy. Když Simon řekne blek (black), tak by se správně měl uznat jen blek. Pokud by to chtěl speciálně gramaticky správně, tak by to u té reakce ještě musel dodat.
    Děkuji za doplnění vědomostí ohledně pravidel.
    Můžete lock. ;)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •