Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 16 do 30 z 35

Téma: Úprava herného času

  1. #16
    Nováček
    Datum registrace
    Mar 2016
    Příspěvky
    7


    Odpověď: Úprava herného času

    okey and proc nedame zpet nastaveni ktere bylo? mzslim si,ze zustane csko originalni v tom, ze zachova pdstatu pravidel , ktere vzsli pred .... lety.sorrz ya grAmatiku, plete se me ang.+cz tak jsem trosku jak blbka :) je fakt, ze jsem videl detektiva, ktery oznacoval revolverem a nechces od noveho hrace 0karmz nebo kdyz tam bude admin rovnou banana ze? so i think ze je vazne dobre si polozit otazku, zda to chcete posouvat dale hracum, kteri to uz nejakz patek hraji , ci chcete nove hrace.Rozhodnuti je na vas, jen si myslim, ze zachovani clasic mod ttt s nastavenim a popr. zmenit tz mapz coy je dulezite bz vam celkem pomohlo.(nezapomente na ten reconnect abz yustala stejna karma i po reconnect. :D hele fakt srz jsem trosku nalitej a jen to ze sebe chrlim, tak me odpustte tu gramatiku "D brou bro
    :

  2. #17
    Server admin Avatar uživatele stupo
    Datum registrace
    Mar 2020
    Příspěvky
    227


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Úprava herného času

    V prvom rade by trebalo zaktualizovať mapy, ktoré sa vôbec nehrávajú. Niekedy ale nastane situácia, že server hodí na výber práve "len" tieto mapy, tak sa to votne. Ale hneď po zmenení mapy každý píše rtv.

    Po zaktualizovaní máp by trebalo opraviť bugy, ktoré majú tieto mapy. Pamätám si ako sa "spevňoval" prechod na mape 4_houses, kde sa už nedá bugnúť na ten prechod. Osobne si viem predstaviť, že by sa napr. na mape assault_shadow nahradil výťah klasickým rebríkom (schodami) a horná šachta, kde väčšinou kempia zradci by sa zrušila. Nehovoriac o iných mapách.

    Už dávno je známe, že server nie je ani zďaleka tak plný, ako bol kedysi, aj keď poslednú dobu je server skoro vždy aspoň z polovice plný. Možno by bolo pri votovaní máp (ak ich nenominujú hráči) nastaviť systém párovania máp. V preklade, keďže sa môžu votovať 3 mapy, urobili by sa 3 skupiny, kde by boli mapy zoradené podľa veľkosti, alebo podľa typu a pod., keďže niekedy je na serveri 5 hráčov a musí sa votnúť mapa, kde je problém sa nájsť, ak tam hraje 15 ľudí a nie to, ak tam je tých hráčov 5. Vždy by teda votovačka ponúkala možnosť vybrať jednu z menších máp, jednu trebárs z west máp a potom tie najväčšie (pochopiteľne, ak si mapy nevotujú hráči).

    Čo sa týka itemov, okrem hráča Cikanek a Heisenberg nikto nepoužíva Hook. Čo sa týka revolvera, je to viac na škodu, keďže ak si to kúpi "jednoduchší" hráč, vyzabíja polovicu nevinných. V poslednom čase sa ale začínala využívať častejšie mína, čiže tento item by som ponechal, ale tie predošlé úplne vymazal. Čo sa týka ešte nakupovania itemov iným hráčom, skôr by som dal túto možnosť len kupovania itemov svojím "kolegom", pretože v poslednom čase sa začína aj toto zneužívať tak, že ak je človek 1on1, tak pri strelbe kúpi zradca item nevinnému, kedy ho odstaví na pár sekúnd a zradca ma znovu výhodu. Síce je to šikovnosť hráča a táto hra je proste celá nereálna, ale toto je tak trochu od veci.

    Taktiež som už veľakrát spomínal problém, ak detektív prezerá telo a vyskočí mu dialógové okno na celý monitor. Kľudne by sa to mohlo zrušiť a informáciu o statuse hráča by sa mohla zobraziť v chate, keďže vlastne detektív vo väčšej časti zomrie práve vtedy, keď si prezerá telo, pretože vtedy sa nemôže brániť. Taktiež by sa podľa mňa nemal detektív spawnovať s deaglom, ale to je asi len môj osobný názor :D.

    Posledná a zároveň veľmi dôležitá vec je nastavanie ponechania karmy po reconnecte.
    Naposledy upraveno stupo; 04-12-20 v 11:42.

  3. #18


    Odpověď: Úprava herného času

    Citovat Původně založeno stupo Zobrazit příspěvky
    V prvom rade by trebalo zaktualizovať mapy, ktoré sa vôbec nehrávajú. Niekedy ale nastane situácia, že server hodí na výber práve "len" tieto mapy, tak sa to votne. Ale hneď po zmenení mapy každý píše rtv.

    Po zaktualizovaní máp by trebalo opraviť bugy, ktoré majú tieto mapy. Pamätám si ako sa "spevňoval" prechod na mape 4_houses, kde sa už nedá bugnúť na ten prechod. Osobne si viem predstaviť, že by sa napr. na mape assault_shadow nahradil výťah klasickým rebríkom (schodami) a horná šachta, kde väčšinou kempia zradci by sa zrušila. Nehovoriac o iných mapách.

    Už dávno je známe, že server nie je ani zďaleka tak plný, ako bol kedysi, aj keď poslednú dobu je server skoro vždy aspoň z polovice plný. Možno by bolo pri votovaní máp (ak ich nenominujú hráči) nastaviť systém párovania máp. V preklade, keďže sa môžu votovať 3 mapy, urobili by sa 3 skupiny, kde by boli mapy zoradené podľa veľkosti, alebo podľa typu a pod., keďže niekedy je na serveri 5 hráčov a musí sa votnúť mapa, kde je problém sa nájsť, ak tam hraje 15 ľudí a nie to, ak tam je tých hráčov 5. Vždy by teda votovačka ponúkala možnosť vybrať jednu z menších máp, jednu trebárs z west máp a potom tie najväčšie (pochopiteľne, ak si mapy nevotujú hráči).

    Čo sa týka itemov, okrem hráča Cikanek a Heisenberg nikto nepoužíva Hook. Čo sa týka revolvera, je to viac na škodu, keďže ak si to kúpi "jednoduchší" hráč, vyzabíja polovicu nevinných. V poslednom čase sa ale začínala využívať častejšie mína, čiže tento item by som ponechal, ale tie predošlé úplne vymazal. Čo sa týka ešte nakupovania itemov iným hráčom, skôr by som dal túto možnosť len kupovania itemov svojím "kolegom", pretože v poslednom čase sa začína aj toto zneužívať tak, že ak je človek 1on1, tak pri strelbe kúpi zradca item nevinnému, kedy ho odstaví na pár sekúnd a zradca ma znovu výhodu. Síce je to šikovnosť hráča a táto hra je proste celá nereálna, ale toto je tak trochu od veci.

    Taktiež som už veľakrát spomínal problém, ak detektív prezerá telo a vyskočí mu dialógové okno na celý monitor. Kľudne by sa to mohlo zrušiť a informáciu o statuse hráča by sa mohla zobraziť v chate, keďže vlastne detektív vo väčšej časti zomrie práve vtedy, keď si prezerá telo, pretože vtedy sa nemôže brániť. Taktiež by sa podľa mňa nemal detektív spawnovať s deaglom, ale to je asi len môj osobný názor :D.

    Posledná a zároveň veľmi dôležitá vec je nastavanie ponechania karmy po reconnecte.
    Treba tie mapy vymenovať.

    Ak sa nemýlim, tak chaloši tam nahádzali bloky, tie sa nedajú dať všade. Ak by si chcel potrebovať premodifikovať mapu, potrebuješ jej projektovú verziu aspoň čo viem pri mojich minimálnych skúsenostiach s hammerom.

    Podobný systém s mapami tu je, stačilo by ho nahodiť a trochu upraviť.

    Hook, kupovanie itemov nevinným a tak isto aj revolver by som zmazal.

    Pri dialogovom okne neviem ako to bude s pluginom, to by sa na to musel Kotel pozrieť. Dialógové okno skáče aj keď nevinný pozerá telo.

    S reconnectom sa to riešilo a bol tam nejaký problém, kvôli ktorému sa to nevyriešilo.
    „Vedomosti nepoužívané sú vedomosti zneužívané“ - Old Keyam
    „Daj si pozor na muža, ktorý nehovorí a na psa, ktorý nešteká“ - Čejenci
    „Je lepšie mať menej hromov v ústach a viac bleskov v rukách“ - Apači


  4. #19
    Server admin Avatar uživatele stupo
    Datum registrace
    Mar 2020
    Příspěvky
    227


    Odpověď: Úprava herného času

    Mapy, ktoré tam sú teraz:

    de_westwood, cs_office, cs_estate, de_eldorado, cs_italy, cs_rio, de_blue_b5, gg_realcraft, 4_houses, 100rooms, cs_assault_shadow, de_wanted, de_westtime, de_atletico_rats, de_chata2003, cs_waterside, ttt_egyptian, cs_max, de_cheteau, cs_havana, fy_lodgement-d, fy_lodgement-n

    Ak som ich dobre sčítal, malo by ich byť 22 (som zvedavý, koľko ľudí to bude preratávať:D).

    Ja nevidím ako hráč, ktoré mapy sa hrávajú ako často, preto budem písať len za seba a za reakciu, ak sa dané mapy votnú (sám osobne neznášam mapu cs_rio, ale je jedna z najhranejších).
    Mapy ako fy_lodgement-d/-n sú čistým kopirákom mapy 4_houses, a preto nevidím zmysel ich tu držať. Dokonca v nočnom režime ja osobne nič nevidím, ale viem, že tak je to u väčšiny hráčov a stále nechápem zmysel tej diery v strede mapy.
    Medzi ďalšie mapy, ktoré sú votované minimálne, resp. kedy sa hneď do zoznamu píše rtv sú: de_westtime (absolútne najhoršia mapa pre tento mód), de_atletico_rats, cs_waterside, ttt_egyptian a cs_havana.
    Otáznymi mapami sú de_blue_b5 a gg_realcraft, pretože tieto mapy sa nevotujú skoro vôbec, ale ak sa hrajú, veľa ľudí nenamieta.

    Čo sa týka máp, je to iba úplne môj osobný názor, ale ako som písal, nenávidím aj niektoré veľmi hrané mapy, ale to je len môj postoj a nie postoj väčšiny.

    Ako náhrady by som stále videl mapu cs_militia, ktorú si pochvaľovali všetci (no ja som osobne za to, aby sa tam zmazal tunel v podzemí), kľudne by som možno vyskúšal aj klasickú de_dust2 tam šupnúť a niečo malé, ako to je podobne s mapou cs_max, ktorá tu je hrozne krátko, ale hrá sa veľmi často. Kľudne by som tu privítal aj ďalšie komentáre typu, aké mapy zmazať a prečo, a aké pridať a prečo.

    Ten systém máp by bol určite fajn, dôvod som písal v príspevku vyššie. Ak by sa upgradovali mapy, rozhodiť do skupín by nebol už žiaden problém. Taktiež verím, že by sa tu našiel aspoň jeden nadšenec, ktorý dokáže tieto mapy upravovať, resp. by dal svoje know-how ďalej.

    Itemy sme sa zhodli, dialógové okná, je jasné, že by to platilo aj pre nevinných. K tomu sa ale musí vyjadriť Kotol, tak ako aj ku reconnectu.
    Naposledy upraveno stupo; 04-12-20 v 16:07.

  5. #20
    Expert člen Avatar uživatele WhiteWolf
    Datum registrace
    Aug 2016
    Umístění
    Kde jsem
    Příspěvky
    356


    Odpověď: Úprava herného času

    Citovat Původně založeno Indian0 Zobrazit příspěvky
    Treba tie mapy vymenovať.

    Ak sa nemýlim, tak chaloši tam nahádzali bloky, tie sa nedajú dať všade. Ak by si chcel potrebovať premodifikovať mapu, potrebuješ jej projektovú verziu aspoň čo viem pri mojich minimálnych skúsenostiach s hammerom.

    Podobný systém s mapami tu je, stačilo by ho nahodiť a trochu upraviť.

    Hook, kupovanie itemov nevinným a tak isto aj revolver by som zmazal.

    Pri dialogovom okne neviem ako to bude s pluginom, to by sa na to musel Kotel pozrieť. Dialógové okno skáče aj keď nevinný pozerá telo.

    S reconnectom sa to riešilo a bol tam nejaký problém, kvôli ktorému sa to nevyriešilo.
    Zakázat reconnect stejně jak je na deathrunu
    LGBT stands for gay, lesbian, bisexual and transgender. It has been used since the 1990s and replaces the term ‘gay’, which on its own, did not describe the community correctly. Further expansion has led to the inclusion of queer and the community which is now LGBTQ

  6. #21
    Nováček Avatar uživatele AlexCZSK
    Datum registrace
    Apr 2018
    Umístění
    TTT/CTF/DMD2O
    Příspěvky
    82


    Odpověď: Úprava herného času

    de_atletico_rats to ma dostalo:DDDD

    btw: súhlasím s tebou stupo až na to rio:)

  7. #22
    Server admin Avatar uživatele stupo
    Datum registrace
    Mar 2020
    Příspěvky
    227


    Odpověď: Úprava herného času

    I. Sekcia - Mapy a ich nastavenie

    Aktuálne mapy bez "bugu":

    de_westwood
    cs_estate
    de_eldorado
    de_blue_b5
    4_houses
    de_chata2003
    cs_max
    de_cheteau


    Aktuálne mapy a ich "bugy":

    cs_italy - pri rádiu sa dá bugnúť do miestnosti, odkiaľ sa nedá ujsť
    cs_office - dvíhacie zariadenie na dverách v garáži je moc hlučne, seká to, absolútne by som to vyhodil a nechal klasický prechod ako je to z druhej strany
    cs_assault_shadow - vyhodiť bugnutý výťah a nahradiť ho rebríkom, prípadne schodami, zrušiť LEN hornú šachtu, kde kempia zradci
    de_wanted - táto mapa čo sa týka textúry je absolútne najhoršia..dá sa tam dostať skoro všade


    Úprava máp:

    gg_realcraft - určite zakázať podzemie
    100rooms - momentálne táto mapa ponúka dvojfarebené prevedenie (nápad ju zafarbiť až 4 farbami po 25 roomiek pre lepšiu orientáciu)


    Návrh na vymazanie máp:

    de_westtime
    de_atletico_rats
    cs_waterside
    ttt_egyptian
    cs_havana
    fy_lodgement-d
    fy_lodgement-n



    Návrh na pridanie nových máp:

    cs_militia - kvôli veľkosti mapy zrušiť úplne CT spawn, tunel smerom na CT resp. k CT spawnu a podzemnú časť mapy
    de_dust2 - táto mapa môže byť úplne najhranejšia alebo sa stane absolútnym prepadákom


    Rozdelenie máp do skúpín pre votovanie (ak nebudú hráči nominovať):

    1. skupina (najväčie mapy)

    de_cheteau
    cs_office
    cs_assault_shadow
    gg_realcraft
    cs_militia
    de_dust2

    2. skupina (stredné mapy)

    de_chata2003
    de_westwood
    cs_italy
    100_rooms
    de_eldorado
    de_blue_b5

    3. skupina (menšie mapy)

    cs_estate
    4_houses
    cs_max
    de_wanted
    + návrh na pridanie minimálne jednej menšej mapy (Niekedy hrozne dávno som hral na fy alebo aim mapách jednu mapu, ktorá bola ako bludisko s dvoma spawnmi. Na spawnoch bolo aj vytvorené klasické miesto pre AWP hráča. Mapa je menšia, veľa možností to ukempiť v bludisku ako zradca, ale netuším už názov :D).

    II. Sekcia - Itemy a ich nakupovanie

    Návrh na vymazanie itemov:

    Hook - nevyužíva ho skoro nikto, je možnosť sa dostať na miesta, kde sa klasický hráč nedostane
    Revolver - viac škody ako osohu



    Návrh na pridanie itemov:

    Diamond revolver - stál by 3 kredity a nahradil by revolver s tým cieľom, že by detektív nemal iba jeden náboj na označenie, ale hneď dva (aj keď sám si nie som istým týmto návrhom, keďže to označenie vo veľa prípadoch dokáže zradcu riadne vytočiť :D)


    Návrh na zrušenie nakupovania itemov nevinným hráčom:

    Oveľa logickejšie by bolo nakupovanie itemov len svojím "kolegom".


    III. Sekcia - Dialógové okno

    Nahradenie dialogového okna prezerania tiel informáciou o statuse hráča v chate.

    IV. Sekcia - Reconnect

    Nehrávam DeathRun, ale hráč WhiteWolf tu písal, aby sa to nastavilo minimálne ako tam, ak to nepôjde nastaviť, aby sa ponechala karma.

    E: V. Sekcia - Pridanie zbrane

    Ak je v móde zbraň AUG, myslím si, že by bolo dobré doplniť aj Krieg 552.
    Naposledy upraveno stupo; 31-12-20 v 11:43.

  8. #23


    Odpověď: Úprava herného času

    Citovat Původně založeno WhiteWolf Zobrazit příspěvky
    Zakázat reconnect stejně jak je na deathrunu
    A čo urobíš ak ti zle načíta plugin?
    „Vedomosti nepoužívané sú vedomosti zneužívané“ - Old Keyam
    „Daj si pozor na muža, ktorý nehovorí a na psa, ktorý nešteká“ - Čejenci
    „Je lepšie mať menej hromov v ústach a viac bleskov v rukách“ - Apači


  9. #24
    Nováček Avatar uživatele AlexCZSK
    Datum registrace
    Apr 2018
    Umístění
    TTT/CTF/DMD2O
    Příspěvky
    82


    Odpověď: Úprava herného času

    Hodila by sa menšia úprava viditelnosti nickov... Sice to je skoro cez celý stred obrazovky, ale niekedy sa musíš pozrieť na hráča 2 krát, aby ti to ukázalo jeho nick.
    Naposledy upraveno AlexCZSK; 06-12-20 v 20:43.

  10. #25
    Server admin Avatar uživatele stupo
    Datum registrace
    Mar 2020
    Příspěvky
    227


    Odpověď: Úprava herného času

    Citovat Původně založeno AlexCZSK Zobrazit příspěvky
    Hodila by sa menia úprava vyditelnosti nickov... Sice to je skoro cez celý stred obrazovky, ale niekedy sa musíš pozrieť na hráča 2 krát, aby ti to ukázalo jeho nick.
    ja tie nicky nevidím skoro nikdy :D..čiže niečo na tom bude Alex :D, ako vlastne na tom, že by si mal popracovať na gramatike :D
    Naposledy upraveno stupo; 06-12-20 v 20:53.

  11. #26
    Nováček Avatar uživatele AlexCZSK
    Datum registrace
    Apr 2018
    Umístění
    TTT/CTF/DMD2O
    Příspěvky
    82


    Odpověď: Úprava herného času

    Citovat Původně založeno stupo Zobrazit příspěvky
    ja tie nicky nevidím skoro nikdy :D..čiže niečo na tom bude Alex, ako vlastne na tom, že by si mal popracovať na gramatike :D
    no bóže tak som zabudol na "š" a po "v" ide "i"...

  12. #27


    Odpověď: Úprava herného času

    Zmazané mapy:
    ttt_egyptian
    fy_lodgement-d
    fy_lodgement-n

    Zmazaný hook, zmazaný revolver.

    E:
    Zmazaný nákup Tčok pre iných hráčov.
    Naposledy upraveno Indian0; 20-12-20 v 01:14.
    „Vedomosti nepoužívané sú vedomosti zneužívané“ - Old Keyam
    „Daj si pozor na muža, ktorý nehovorí a na psa, ktorý nešteká“ - Čejenci
    „Je lepšie mať menej hromov v ústach a viac bleskov v rukách“ - Apači


  13. #28
    Server admin Avatar uživatele stupo
    Datum registrace
    Mar 2020
    Příspěvky
    227


    Odpověď: Úprava herného času

    Po pravde som ani len nečakal, že niekto si tie návrhy prečíta a niekedy ich aj aplikuje. Samozrejme nemôžem čakať, že sa všetky návrhy aplikujú, no ak ste už zmazali aspoň tie 3 mapy, určite ste mali nejaké nové mapy pridať (nemuseli to byť tie, ktoré tu boli spomenuté). Aj tak stále nechápem, prečo ste nechali mapu westtime, ktorá je absolútne najnevhodnejšia pre tento mód, ale hold, Váš názor ako tento môj. Je super, že sme sa vrátili k starému nastaveniu, a to nenakupovania ajtemov iným, a taktiež chápem, že možno ďalšie veci ako napr. spravenie reconnectu, doplnenie nové ajtemu, vytvorenie skupiny máp a zrušenie prehliadania dialógového okna je asi v silách na tomto portáli len u Kotla.

  14. #29


    Odpověď: Úprava herného času

    Citovat Původně založeno stupo Zobrazit příspěvky
    Po pravde som ani len nečakal, že niekto si tie návrhy prečíta a niekedy ich aj aplikuje. Samozrejme nemôžem čakať, že sa všetky návrhy aplikujú, no ak ste už zmazali aspoň tie 3 mapy, určite ste mali nejaké nové mapy pridať (nemuseli to byť tie, ktoré tu boli spomenuté). Aj tak stále nechápem, prečo ste nechali mapu westtime, ktorá je absolútne najnevhodnejšia pre tento mód, ale hold, Váš názor ako tento môj. Je super, že sme sa vrátili k starému nastaveniu, a to nenakupovania ajtemov iným, a taktiež chápem, že možno ďalšie veci ako napr. spravenie reconnectu, doplnenie nové ajtemu, vytvorenie skupiny máp a zrušenie prehliadania dialógového okna je asi v silách na tomto portáli len u Kotla.
    Takmer všetko je v rukách len Kotla a jeho voľného času.
    „Vedomosti nepoužívané sú vedomosti zneužívané“ - Old Keyam
    „Daj si pozor na muža, ktorý nehovorí a na psa, ktorý nešteká“ - Čejenci
    „Je lepšie mať menej hromov v ústach a viac bleskov v rukách“ - Apači


  15. #30
    Server admin Avatar uživatele stupo
    Datum registrace
    Mar 2020
    Příspěvky
    227


    Odpověď: Úprava herného času

    Postnem tu, aj keď to tu znova úplne nesedí, ale je to ďalšia zmena na TTT. Veľa hráčov ma konfrotovalo s tým, že by chceli resetovať rank, keďže je priam nemožné sa tam dostať.

    Len pre info (1. Fatality cca 3,4 mil. bodov, 10. Niko cca 2,2 mil. bodov). Ja pri aktívnom hraní dosiahnem cca 120k bodov za mesiac (samozrejme, že je x hráčov omnoho lepších ako ja), ale ak sa chcú noví hráči dostať do top10, tak potrebujú minimálne rok a pol aktívneho hrania na to, aby sa tam dostali.

    Síce ja som s tým zo začiatku absolútne nesúhlasil, keďže mi chýba už "iba" 5 mesiacov aktívneho hrania a som tam, no je pravda, že z top10 sú aktívni len:
    fatality (hrá pod iným nickom),
    ritschi (hrá pod iným nickom),
    zombie pikacu (hrá pod iným nickom),
    vice (hrá pod iným nickom),
    overlod a niko to občas pustia,
    player (ak si niekto nezmení nick, tak to ráta ako hráča player, či sa to nedá rátať ako jeden hráč),
    matadoriss, spooky a zeby absolútna neaktivita.

    Reset ranku by možno motivalo nových hráčov sa do tohto rebríčka dostať a reset by sa mohol uskutočnovať vždy na konci roka, kde by sa vyhodnotili najlepší hráči TTT za daný rok. Keďže je ešte len 12.1.21, nebolo by to na škodu spraviť to. Samozrejme čakám, ak sa tu niekto vyjadrí, či je to v silách spraviť to, resp., prečo to nespraviť.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •