Zobrazit výsledky od 1 do 7 z 7

Téma: Sekanie hry

  1. #1
    Server admin Avatar uživatele stupo
    Datum registrace
    Mar 2020
    Příspěvky
    227


    Sekanie hry

    Zdravím,

    od včera večera bojujem s neustálym sekaním serverov v 1.6tke. Mal som to šťastie, že s mojím internetovým pripojením som nikdy nemal problém s lagmi, no včera ma to dobehlo. Nič iné mi nelaguje, len 1.6tka. Pripájam demo, ktoré som uploadol tu:

    https://uloz.to/file/ZL0ag4LIWqJA/ttt-dem

    Na deme je jasné vidieť, že cca pár sekúnd mám ping normálny, no potom mám sek a ping vyskočí. Toto mi robí nonstop. Pár sekúnd to ide normálne, sek a znova.

    Dnes po prihlásení na JB6 ma to dokonca kicklo s týmto varovaním, ktoré nájdete tu:

    https://ibb.co/ngTnfPx

    Osobne mi toto hlásenie vyskočilo tak raz do mesiaca, čiže možno to s tým nemá nič.

    Na konkurenčnom portáli mi vpravo hore vyskakovala chyba niečo s paketmi tiež a tiež mi to sekalo ako v deme, obrázok tu:

    https://ibb.co/fdX97RT

    Rýchlosť internetového pripojenia mám 43mb/s., v prehliadači nemám žiadne náznaky lagovania a všetko ide ako vždy.
    Naposledy upraveno stupo; 03-10-20 v 12:41.

  2. #2
    Server admin Avatar uživatele piratjo
    Datum registrace
    Jul 2012
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    2,100

    *VIP*



    Odpověď: Sekanie hry

    Dovodov moze byt mnoho.
    Mas pripojenie cez wifi, alebo kabel? Zdiela niekto s Tebou doma net, rodina, susedia? Aky mas PC, Win, RAM, Procesor? Skusal si preinstalovat CS?

    Mne osobne rovnaku hlasku vyhadzovalo pri wifi pripojeni a zdielani netu so susedmi. Pomohol mi vlastny net - optika a napojenie cez kabel.


    Skus otestovat na inom pc/notebooku. Ak to bude sekat, chce to lepsi net. /40mb je dnes velmi malo na hranie/. Ak to sekat nebude chce to upgrade pc. Ak chces hrat musis pre to nieco obetovat.

    Pri 20mb som skusal zmenu cfg a podobne dalsie win nastavenia, ale ak sa net zahltit bolo vymalovane...
    Naposledy upraveno piratjo; 03-10-20 v 14:12.


  3. #3
    Server admin Avatar uživatele stupo
    Datum registrace
    Mar 2020
    Příspěvky
    227


    Odpověď: Sekanie hry

    Citovat Původně založeno piratjo Zobrazit příspěvky
    Dovodov moze byt mnoho.
    Mas pripojenie cez wifi, alebo kabel? Zdiela niekto s Tebou doma net, rodina, susedia? Aky mas PC, Win, RAM, Procesor? Skusal si preinstalovat CS?

    Mne osobne rovnaku hlasku vyhadzovalo pri wifi pripojeni a zdielani netu so susedmi. Pomohol mi vlastny net - optika a napojenie cez kabel.
    Pripojenie mám cez kábel. Bežím na 64bitovom systéme win10, ram 8GB, procesor Intel Xeon E5410, grafika Nvidia 9800GTX. Skúsim preinštalovať 1.6tku a uvidím.

    E: preinštalovanie nepomohlo
    Naposledy upraveno stupo; 03-10-20 v 13:33.

  4. #4
    Server admin Avatar uživatele stupo
    Datum registrace
    Mar 2020
    Příspěvky
    227


    Odpověď: Sekanie hry

    problém vyriešený...zamknite, vymažte to...neviem aký je postup :)

  5. #5
    Server admin Avatar uživatele piratjo
    Datum registrace
    Jul 2012
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    2,100

    *VIP*



    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Sekanie hry

    Citovat Původně založeno stupo Zobrazit příspěvky
    problém vyriešený...zamknite, vymažte to...neviem aký je postup :)
    Postup. Bude od Teba pekne ak sem napises ako si to vyriesil. A pomozes tym niekomu kto bude mat rovnaky problem.


  6. #6
    Server admin Avatar uživatele stupo
    Datum registrace
    Mar 2020
    Příspěvky
    227


    Odpověď: Sekanie hry

    Všetky chyby, ktoré mi vyhadzovalo sa týkalo paketov. Paket je teda blok prenášaných dát v sieti.

    Na začiatku som preinštaloval Counter Strike 1.6, kde problém pretrvával i naďalej. Preto som googlil chybu "cl_flushentitypacket", kde je na nete veľa návodov ako to odstrániť. Vyskúšal som dva, no samozrejme, že chyba pretrvávala i naďalej. Po surfovaní po internete som si všimol, že načítavanie videí na youtube síce načítava, ale robí to presne tak isto sekavo, ako to bolo s mojími lagami v hre. Keďže ti napr. na youtube načíta časť dopredu a mne šiel net 20s fajn a na 3s vypadol, vôbec ma to neovplyvňovalo pri prezeraní si vecí na nete. No v onlajn hrách to neplatí.

    Zapol som si správcu úloh a všimol som si, že prijatie pakiet bolo po väčšinu času (pochopiteľne) číslo vyššie, ako odosielanie pakiet (ak by to bolo naopak, vtedy vznikajú lagy). Po prezeraní si grafu mi vznikala chyba, ktorú tu popisujem od začiatku. 20s bolo prijímanie pakiet viac ako pakety, ktoré som odoslal a na 3s som neprijímal žiadne pakety, čo v hre spôsobilo spomínaný sek. Pri návšteve webovej schránky môjho poskytovateľa netu ale písalo, že žiadna údržba nie je plánovaná, preto som sa rozhodol časom (z nudy) preinštalovať aj windows (chyba sa mohla nachádzať aj na sieťovke, čo by ale v skutočnosti vyplývalo, že by mi net nešiel vôbec). Po preinštalovaní windowsu a nahodení všetkých potrebných vecí problém pretrvával.

    V nedeľu večer som sa po celom neaktívnom dni na nete znova prihlásil na počítač a skontroloval som, či to je v poriadku. Net bežal plynule ako vždy, čiže chyba bola na strane poskytovateľa internetu a nie na mojej strane.

    Ak vám budú spomínané chyby vyskakovať i naďalej, je to spôsobené internetovým pripojením, no možných chýb je viac. Určite si na začiatku treba pozrieť v systéme správci úloh prijímanie pakiet. Niekedy dávno pred vážne pár rokmi, keď som hrával 1.6tku sa dalo cez správcu úloh vo windowse 7 nastaviť priorita daných procesov. Pri zvýšenom pingu sa dalo na proces counter strike nastaviť zníženie lojality a ping sa zvykol zlepšiť. No keďže mne tie 3s dodávateľ neposkytoval služby, zrejme by to nefungovalo.

    Nebudem tu rozpisovať, že som pochopiteľne router reštartoval, kábel pripojil len na počítač, skontroloval, aké všetky zariadenia sú pripojené na mojom wifi routri a pod.
    Naposledy upraveno stupo; 05-10-20 v 16:39.

  7. #7


    Re: Sekanie hry

    Jsme rádi, že jsi problém nakonec vyřešil (resp. se vyřešil v podstatě sám, vzhledem k tomu, že problém byl na straně poskytovatele). Děkujeme za popsání toho, co se vlastně stalo. V budoucnu budeme tak moc lépe řešit problémy i u ostatních hráčů. Přeji příjemné hraní na našich serverech. Tohle téma tedy uzavírám jako vyřešené.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •