Zobrazit výsledky od 1 do 11 z 11

Téma: ZM escape - návrh

  1. #1


    2 z 2 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Lightbulb ZM escape - návrh

    Ahoj. Raz som si na jednom ruskom ZM escape serveri, ktorý som náhodou navštívil, všimol, že rusáci tam majú pár inovácii a v niečom zas, naopak, zaostávajú. Síce tam bolo všetko v azbuke, no všimol som si, že im tam v chate ukazuje, ktorý hráč zničil objekt (dosky, kamene, škatule atď.). Taktiež im tam ukazuje, kto na konci privolal helikoptéru, loď atď. (call).

    Chcem sa opýtať, čo si o tom myslíte. Som veľmi pasívny hráč, tak neviem, či sa to už niekedy navrhovalo či skúšalo a absolútne nemám šajnu, aká náročná by mohla byť eventuálna realizácia. No čo môžem z vlastnej skúsenosti povedať je, že v tom vidím veľkú výhodu a má to len jednu miniatúrnu nevýhodu, t. j. že na niektorých mapách, kde je veľa objektov, by to teoreticky mohlo zaspamovať chat. Môžem poslať aj IPčku toho servera, kde to tak majú nastavené, lenže neviem, či sa to už neberie ako reklama na iný server.

    Screenshot, ako to cca vyzerá v hre.

    Píše sa tam v podstate, že určitý hráč zničil nejaký objekt a vyskočí to v momente ako sa objekt rozpadne. Za tým sú aj nejaké čísla, mám podozrenie, že každý objekt na mapke je očíslovaný, ale fakt neviem, tápem. Ak by to tak bolo, tak asi by to bola riadna piplačka, úplne nevďačná robota sa s tým vôbec zaoberať, no ako som písal, nevyznám sa do toho ani kúsok, tak nech posúdia kompetentní. Zdar.
    Naposledy upraveno TonyKorunka; 08-02-21 v 02:11.

  2. #2
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    Odpověď: ZM escape - návrh

    Ahoj,
    Napad to rozhodne spatny neni, poslednich par dni jsem smyslel nad necim podobnym. Ta cisla budou pravdepodobne oznacovat ID entity ke ktere patri. Otazkou je jestli je mozno priradit ke kazde entite specificke jmeno. Bylo by to vhodne k urcite specifikaci. Zaroven by to chtelo nejaky filtr ktery by omezoval jake entity by tento plugin registroval.
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

  3. #3
    Náborář Avatar uživatele Samco
    Datum registrace
    Dec 2012
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    10,436


    Odpověď: ZM escape - návrh

    Ahoj, u Rumunov ukazovalo iba kto volal helinu/auto/iný prostriedok. To by podľa mňa nebolo zložité nastaviť. Avšak zobrazovať kto by ničil prekážky by už asi bolo problémom nastavenia v správnom rozsahu, keďže častokrát sa stane že do prekážky niekto iba raz alebo dva krát strelí/rezne nožom a až tretí alebo štvrtý človek sa podiela na úplnom zníčení prekážky. Tam by bol zjavne problém s identifikáciou primárneho vinníka.

  4. #4


    Odpověď: ZM escape - návrh

    Miesto zobrazovania toho kdo zničil prekážky by bolo lepšie pridať zobrazovania HP prekážok. Hráči by vedeli kedy tu prekážku zničit.
    Spoiler Spoiler:


  5. #5
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    Odpověď: ZM escape - návrh

    Nebo pridat oboji at je klid. :D
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

  6. #6
    Náborář Avatar uživatele Samco
    Datum registrace
    Dec 2012
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    10,436


    Odpověď: ZM escape - návrh

    Ale zase v 95% prípadoch si dokážeme všimnúť, kto to ničí a vieme hneď zasiahnuť.

  7. #7
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    Odpověď: ZM escape - návrh

    Hm ale ten hp bar by se tam hodil
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

  8. #8


    Odpověď: ZM escape - návrh

    Citovat Původně založeno Samco Zobrazit příspěvky
    Ale zase v 95% prípadoch si dokážeme všimnúť, kto to ničí a vieme hneď zasiahnuť.
    To je síce možné, lenže v tých 95% zrejme už predpokladáš prípady, kedy ste pripravení a sledujete, že to potenciálne niekto môže rozbiť, ale často sa stane, že niekto len tak zničí dosku po ktorej idú viacerí a nikto to práve vtedy nečaká (alebo je víkendový večer, keď je na serveri cez 20 a aj viac hráčov) alebo admin sleduje iné miesto ako to, kde došlo k incidentu, v takomto prípade by to bolo jasné, navyše, myslím si, že by to uľahčilo robotu aj vám, keďže by ste to nemuseli kontrolovať pohľadom, ale ukázalo by to v chate. Napríklad na mapách ako jp1 aj jp3 či house_v1 ak niekto spadne dole z dosky a nevráti sa po rebríku, tak by bolo jednoduchšie sa dovtípiť, kto to rozbil, bez zastavovania a čekovania.

    Okrem toho, ak by náhodou nebol žiadny admin na serveri (OK, hold, skoro vždy tam je aspoň 1) alebo by bol práve vtedy ZM, tak by bolo oveľa jednoduchšie ukázať prstom na sabotéra, navyše, vy, admini, to síce sledujete, ale máloktorí hráč si to všimne, ak sa to zomelie v sekundu, takto by si to každý všimol, bez žiadnych pochybností.

    Ešte dva podnety:
    1. Ten screen, čo som poslal, nie je zrovna dobrý príklad, lebo ten most sa skladá z veľkého počtu dosák a ak to niekto kompletne rozstrieľa, tak to spraví riadny spam v chate, ale neviem moc o mapách u nás, kde by to mohlo byť problém. Ten HP bar by mohla byť skvelá inovácia.

    2. Tento bod je podstatnejší. Ono, ak by to fungovalo, tak by to do značnej miery zmenilo spôsob hry, na aký sme zvyknutí. Napríklad, na mapách, kde nepočuť call (napr. egypt) by bolo pre ostatných (najmä ZM) jasné, koľko im ostáva času, aby ešte potenciálne mohli vyhrať. Takisto, ak musia ZM ničiť dvere, aby sa dostali ku tlačidlu na otvorenie brány, tak by ukázalo, kedy to zničili. Ešte mi napadlo, že na niektorých mapách, kde sa treba prestrieľať ku tlačidlu na call by sa ZM ukázalo, ako ďaleko sú zatiaľ CT (napr. jungla). Nie sú možno to až také výrazné zmeny, ale som si istý, že časom by sa to ustálilo ako indikátor, napríklad aj tí rusáci na tieto správy v chate niekedy čakajú a podľa toho sa zariadia. //: toto však nepovažujem za výhodu – dlhoroční hráči to môžu ponímať naopak ako nevýhodu – ale píšem to ako technickú poznámku, lebo v konečnom dôsledku by šlo o zásadnejšiu zmenu ako sa na prvý dojem môže zdať
    Naposledy upraveno TonyKorunka; 08-02-21 v 16:22.

  9. #9
    Náborář Avatar uživatele Samco
    Datum registrace
    Dec 2012
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    10,436


    Odpověď: ZM escape - návrh

    Citovat Původně založeno TonyKorunka Zobrazit příspěvky
    To je síce možné, lenže v tých 95% zrejme už predpokladáš prípady, kedy ste pripravení a sledujete, že to potenciálne niekto môže rozbiť, ale často sa stane, že niekto len tak zničí dosku po ktorej idú viacerí a nikto to práve vtedy nečaká (alebo je víkendový večer, keď je na serveri cez 20 a aj viac hráčov) alebo admin sleduje iné miesto ako to, kde došlo k incidentu, v takomto prípade by to bolo jasné, navyše, myslím si, že by to uľahčilo robotu aj vám, keďže by ste to nemuseli kontrolovať pohľadom, ale ukázalo by to v chate. Napríklad na mapách ako jp1 aj jp3 či house_v1 ak niekto spadne dole z dosky a nevráti sa po rebríku, tak by bolo jednoduchšie sa dovtípiť, kto to rozbil, bez zastavovania a čekovania.

    Okrem toho, ak by náhodou nebol žiadny admin na serveri (OK, hold, skoro vždy tam je aspoň 1) alebo by bol práve vtedy ZM, tak by bolo oveľa jednoduchšie ukázať prstom na sabotéra, navyše, vy, admini, to síce sledujete, ale máloktorí hráč si to všimne, ak sa to zomelie v sekundu, takto by si to každý všimol, bez žiadnych pochybností.

    Ešte dva podnety:
    1. Ten screen, čo som poslal, nie je zrovna dobrý príklad, lebo ten most sa skladá z veľkého počtu dosák a ak to niekto kompletne rozstrieľa, tak to spraví riadny spam v chate, ale neviem moc o mapách u nás, kde by to mohlo byť problém. Ten HP bar by mohla byť skvelá inovácia.

    2. Tento bod je podstatnejší. Ono, ak by to fungovalo, tak by to do značnej miery zmenilo spôsob hry, na aký sme zvyknutí. Napríklad, na mapách, kde nepočuť call (napr. egypt) by bolo pre ostatných (najmä ZM) jasné, koľko im ostáva času, aby ešte potenciálne mohli vyhrať. Takisto, ak musia ZM ničiť dvere, aby sa dostali ku tlačidlu na otvorenie brány, tak by ukázalo, kedy to zničili. Ešte mi napadlo, že na niektorých mapách, kde sa treba prestrieľať ku tlačidlu na call by sa ZM ukázalo, ako ďaleko sú zatiaľ CT (napr. jungla). Nie sú možno to až také výrazné zmeny, ale som si istý, že časom by sa to ustálilo ako indikátor, napríklad aj tí rusáci na tieto správy v chate niekedy čakajú a podľa toho sa zariadia. //: toto však nepovažujem za výhodu – dlhoroční hráči to môžu ponímať naopak ako nevýhodu – ale píšem to ako technickú poznámku, lebo v konečnom dôsledku by šlo o zásadnejšiu zmenu ako sa na prvý dojem môže zdať
    Neviem ako to ponímajú ostatní, ale ja osobne by som sa moc nechcel spoliehať na to, že by to ukázalo, kto zničil most mimo môj dohľad, ak by som to aj osobne nevidel a na základe toho by som mal udeľovať slay/ban. Predsa len je väčšou istotou keď človek aj vidí priamo, kto to ničí.

  10. #10


    Odpověď: ZM escape - návrh

    Tak to hej, to je dobrý argument, určite stokrát lepšie prehliadnuť vinníka než potrestať niekoho neoprávnene, len nebýva to práve tak v drvivej väčšine prípadov? Že sa netrestá hráč ktorý sa najväčším podielom pričinil na ničení, ale ten, kto to zostrelil ako posledný? Neviem, hrám krátko, pravidlá podrobné nepoznám, ale zdá sa mi, že to tak chodí a až doteraz som si myslel, že vinník je ten posledný (aj keď to nemusel spraviť vedome). Nehovorím, že je to správne či férové , ale zdá sa mi, že to tak de facto skoro vždy dopadne. Ale ak som niečo prehliadol, tak sa ospravedlňujem, nech nikomu nekrivdím.

    Lebo sám často reznem nožíkom do dosky, nech to potom padne rýchlejšie a zombík nestihne prejsť, preto ma to zaujíma.

    //E: z toho, čo sa tu zatiaľ spomínalo usudzujem, že pridanie HP baru objektov by bolo najlepšie riešenie, pretože by tým odpadlo odvolávanie sa na nevedomosť, keby dakto zostrelil objekt (a ak by niekto o tých hp baroch nevedel, tak verím, že by na to rýchlo prišiel). Neviem, aké náročné by to bolo a či je to vôbec možné, ale ak by sa to náhodou v budúcnosti realizovalo, tak pridanie hlásení o call a zostrelovaní objektov danými hráčmi vidím len ako náležitý bonus k hp barom. Nebol by to predsa záväzok, že vypísaný hráč by automaticky musel byť potrestaný, ale mohlo by to slúžiť ako indikátor. Napríklad, ak si nikto nevšimol, kto zostrelil dosku alebo by to nebolo isté, no ukázalo by to v chate, tak by bolo hneď zjavné, na koho si treba posvietiť. Ale je to len jeden z názorov vhodených do diskusie. Možno prídete s niečím lepším. A možno to ani nestojí za tú robotu, keďže by to asi nebolo jednoduché spraviť. Ale myslím si, že v konečnom dôsledku by to mohla byť skvelá inovácia.
    Naposledy upraveno TonyKorunka; 08-02-21 v 18:31.

  11. #11
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    Odpověď: ZM escape - návrh

    Z hlediska selskeho rozumu neni vhodne nastrelovat most kdyz se po nem jeste ma prechazet. Byt je to jeden clovek nebo cela group, jakmile stejny napad dostane vice lidi, padne dolu cely team a uz se tim vyrazne meni smer hry. To same plati o nozi ktery muze mit na tomto take podil.
    Navic se to neda brat jako arguement nebot za mostem muze zustat klidne 10 lidi a hlidat toho jednoho ktery jde jako posledni aby prosel bez uhony. Bohuzel mentalita hracu je takova ze 1 energeticky clovicek bezi maraton aby zavolal, 1 brani obvykle nekde vzadu a zdrzuje zombies a 20 hracu kteri se pohybuji nekde uprostred a nepodivaji se ani jednou dozadu jestli ten jeden nepotrebuje pomoct.
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •