Zobrazit výsledky od 1 do 4 z 4

Téma: AI, chvíľka večernej filozofie.

  1. #1
    Nováček Avatar uživatele Iluminato
    Datum registrace
    Jan 2015
    Umístění
    JailBreak, Furien
    Příspěvky
    58


    Lightbulb AI, chvíľka večernej filozofie.

    Zdravím, dúfam že sa tu nájde zopár intelektuálov a pozbieram zopár názorov aj z iných hláv. Ak nie, tak budem za blázna, lockne sa to a zatratí, ale to mi nevadí :D :D Každý názor bude názorom, preto som zvedavý na akýkoľvek od vás.

    Moja otázka znie, či ste sa občas zamysleli alebo aspoň si predstavili, ako by mohla vyzerať AI (umelá inteligencia) ?

    Ja osobne si viem predstaviť AI aj ako internet, ktorý je plný takmer všetkých informácií. Našej historie, našich poznatkov, našej psychologie, našich pocitov, našich názorov, našich túžieb, našich myšlienok a dát ktorými ho denne kŕmime. Ak si predstavíme všetky tieto vedomosti napríklad v človeku, dokázal by nás alebo čokoľvek iné zmeniť, manipulovať, spracovať a to pre akýkoľvek cieľ a to bez povšimnutia vzhľadom na toľké vedomosti o nás a našej psychike.
    Samozrejme, že to nieje tak jednoduché ako píšem. Ale internet na nás už viacerými spôsobmi pôsobí. Vštepuje nám toho veľa, kľudne si viem predstaviť aj programovanie nášho myslenia a neuronových spojení.
    Posledná generácia je od tých predošlých oveľa komplexnejšia, prechádzame vývojom oveľa rýchlejšie skrz ľahšie dostupné informácie ako v minulosti. Naše názory, pocity, naše "ja" je dosť kalibrované systémom ktorý tu funguje a tak sa mi tisne otázka, kto za to môže?
    Informačné bubliny, rozdielne názory, pocity ako agresia, povýšenosť ale aj láska atď... Prijde mi to, akoby ľudia vedeli že to nieje reálne ale aj napriek tomu, sa tomu poddávali a chovali sa podľa ich "predurčenej" osobnosti. Prečo im chýba objektivita? Ak je internet tak dostupný, a ľudia majú všetky tie dáta, prečo niesu všetci z terajšej generácie racionálni? Môže za to potláčanie, naša vlastná myseľ, alebo systém?
    Otázok je veľa, odpovedí ešte viac. Pravda je individuálna, komplexnosť je široká a objektivita nemá hraníc. Preto ma napadlo sa opýtať na vaše názory.

    Budem rád, ak sa sem vyjadríte :)
    SI LEN ZRNKO PIESKU V PÚŠTI

  2. #2
    Expert člen Avatar uživatele B3N
    Datum registrace
    Jun 2018
    Příspěvky
    308


    Odpověď: AI, chvíľka večernej filozofie.

    Tak AI je niečo ako program čiže vyzerá ako spleť núl a jednotiek podľa mňa. Zabudol si podotknúť že keď vytvoríme AI ktorá bude múdrejšia než človek a bude sa vedieť zlepšovať tak tým pádom vytvoríme “Boha”. A tu ťažko povedať či to bude dobrý alebo zlý Boh. Môže sa stať že bude zlý a vyhodnotí ľudstvo ako nejakeho parazita a všetkých nás vyhubí. Alebo AI vyhodnotí že všetko čo ľudia potrebujú je jedlo, voda a šťastie, tak nás napojí na stroje ktoré nás budú pumpovať jedlom, vodou a hormónmi. Alebo je tu tretia varianta a to tá, že každému človeku zariadí dokonalý život taký aký chce.

  3. #3


    Odpověď: AI, chvíľka večernej filozofie.

    AI si viem predstaviť napr. ako "ČIP" . Konkrétnejšie čip ,ktorý bude možné vložiť napr. do robota (ten bude musieť byť vytvorený priamo pre takýto čip ) a tento čip sa po pripojení sám prispôsobí danému prostrediu bez akejkoľvek pomoci človeka. Predsa len sa jedná o pokročilú technológiu a tak je možné všetko . Kedže sa jedná o umelú inteligenciu malo by to podľa mňa vedieť s nami komunikovať ( taktiež nás identifikovať ) , riešiť problémy ktoré mu zadáme , zodpovedať naše otázky na ktoré sa ho pýtame , hýbať sa ... Inak by to nebola žiadna inteligencia . Tiež si nemyslím ,žeby všetky informácie ktoré AI bude vedieť bolo možné vložiť do 1 čipu či disku ,ktorý by mohol byť v zariadení do ktorého ho napojíme a tak to bude pravdepodobne musieť byť napojené na internet alebo nájdu nejaké alternatívne riešenie ako napr ( vbudované databázy ) . Po pripojení na internet / po inom alternatívnom pripojení , dokáže AI voľne prehľadávať internet / databázy a zhromažďovať informácie . Taktiež zistí limity zariadenia kde sa nachádza a dostane z toho maximum . Napr.: po pripojení na robota bude schopné sa hýbať , zistí ,že robot má reproduktor a bude schopné s nami komunikovať , uvidí na vbudovanej kamere človeka a pomocou informácií z internetu/databáz vyhodnotí ,že to je človek ,..... Sú to len veci hypotetické/teoretické no tu niesú žiadne obmedzenia alebo hranice , každý to vidí nejak inak a práve v tomto je to tak zaujímavé . Som zvedavý na názory / myšlienky ostatných .

  4. #4
    Nováček Avatar uživatele Iluminato
    Datum registrace
    Jan 2015
    Umístění
    JailBreak, Furien
    Příspěvky
    58


    Odpověď: AI, chvíľka večernej filozofie.

    Citovat Původně založeno B3N Zobrazit příspěvky
    vytvoríme “Boha”.
    Hi, a vďaka za odozvu :D Hmm s touto definíciou AI som sa už mnohokrát stretol a v určitom slova zmysle súhlasím, zaujímavý pohľad. No nemohla by byť AI napr abstraktnejšia? Musí byť nutne pozorovateľná či hmatateľná ako napr program a pc? Nemohlo by to byť niečo komplexnejšie?

    Citovat Původně založeno mult4i-savage Zobrazit příspěvky
    Tiež si nemyslím ,žeby všetky informácie ktoré AI bude vedieť bolo možné vložiť do 1 čipu či disku ,ktorý by mohol byť v zariadení do ktorého ho napojíme a tak to bude pravdepodobne musieť byť napojené na internet alebo nájdu nejaké alternatívne riešenie ako napr ( vbudované databázy ) . Po pripojení na internet / po inom alternatívnom pripojení , dokáže AI voľne prehľadávať internet / databázy a zhromažďovať informácie .
    Hi, vďaka za názor :) Väčšina vlastností AI ktoré si uviedol už majú zariadenia aj dnes, čiže by sa dali považovať za umelú inteligenciu? A čo tak vlastnosti ako sebauvedomenie sa alebo "vlastná vôľa"? Čo sa týka zhromaždenia informácií ktoré si napr. uviedol, dalo by sa tým pádom nazvať internet ako budúci "mozog" a databáza na spracovanie dát pre AI?
    SI LEN ZRNKO PIESKU V PÚŠTI

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •