Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazit výsledky od 46 do 59 z 59

Téma: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

  1. #46
    Pokročilý člen Avatar uživatele ∂αякηєѕ
    Datum registrace
    Feb 2015
    Umístění
    Havířov
    Příspěvky
    106


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Nebo by se mohlo jak si můžeme vylepšovat zombie tak aby sme si mohly aji lidi expit na rychlost armor zdraví.

  2. #47


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Savagův nápad ohledně speciálních zbraní nezní až tak přehnaně. Miniguny které jsem sestavil na své mapě ze_thelostcity mají tak vysoký dmg právě z toho důvodu aby mělo smysl se proti zombie bránit i jinak než pomocí flashů. Možná, že bude právě stačit pouze přidat nějaké výhody pro ct aby to vykompenzovalo zombie bhop. Přidáním ct xp systému který by se po mapě a reconnectu vždy resetoval mi příjde vhod nakolik lidi často kupují granáty. Mohl by se skládat například z:
    1. větší dmg
    2. větší zásobník
    3. více armoru
    4. více hp

    a spojit to s xp systémem pro zombie ( buď si vyexpíš ct nebo zm z jedné xp banky ). Osobně mou pozornost upoutal i adrenalin systém na ctf serveru. Takové dočasné skilly které by poskytly určitou výhodu ( nekonečno nábojů po 10 sekund, regenerace apod. ) nezní nijak zle.
    Vskutku veľmi dobré nápady.

    Nebo by se mohlo jak si můžeme vylepšovat zombie tak aby sme si mohly aji lidi expit na rychlost armor zdraví.
    To isté už spomínal Algo.

    K pravidlu č. 7 se vyjádřím tak, že se jedná pouze o můj návrh a nic zde nestanovuji. Očekávám hlavně nějaký argument či nějaký nápad jak si poradit se situací a to univerzálně pro všechny hráče, ne kvůli jednoho individua. Toto téma se rozebíralo již několikrát a ještě mnohokrát se rozebírat bude pokud věci zůstanou tak jak v současnosti jsou. Hra je v tomto momentě nevyvážená kvůli blokování, bezúčelných pádů hráčů a overpowered zombies a částečně i kvůli strukturám jednotlivých map ( např. ze_egypt )
    Tu sa chcem pozastaviť a vysloviť názor, s ktorým možno nebudete súhlasiť: naozaj má byť hlavným cieľom radikálna snaha o vyrovnanú hru? Prečo na tom tak záleží? Chápem, že vyrovnané skóre tímov je dôležité napríklad pre classic, oldschool, knife, asi aj bb zombie, hoci ten mód nepoznám, ale nevidím dobré dôvody prečo by sme sa mali snažiť, aby to bolo čo najbližšie k 50/50. Neviem ako iní, ale mne osobne vôbec nevadí, ak je to aj 3/1 až 5/1 v prospech zombie, ak je to však 3/1 až 5/1 v prospech CT, tak s tým mám veľký problém, hra mi príde neskutočne otravná, nudná, zombíci tiež moc nie sú motivovaní hrať a často leavujú... ako som písal, mne nevadí, ak aj počas 20 minútach na mayi vyhrám ako CT jedenkrát, lebo viem, že tá mapa je brutálne náročná a ak sa mi to za CT podarí hoci aj jedenkrát, tak to beriem ako neporovnateľne väčší úspech, ako keď sa mi to za CT podarí napríklad na mape jurassic päťka. Neviem, ako by som to ešte inak povedal, tak to prirovnám k Takešimu hradu, kde súťažiaci vyhrávali len veľmi vzácne, tak vnímam mayu, votujem to, lebo to beriem ako výzvu pre CT a mám rád výzvy a adrenalín (ak chcem pri hre oddychovať, tak votnem niečo ľahšie a kratšie alebo si idem zaskákať na deathrun free).

    Ešte k tým vyrovnaným tímom, podľa mňa je to blbosť, pretože na rozdiel od niektorých módov alebo súťaží a turnajov, tak v tomto móde sa nikto neidentifikuje ako jeden ani druhý tím, proste sa stáva, že dakto každé druhé kolo ukončí za opačný tím (a ak vyhrajú ZM, tak vyhrajú v podstate všetci, preto si myslím, že v tejto hre proste ide len o úspech či víťazstvo CT, zombíci nevyhrávajú, ale snažia sa im to prekaziť), čiže neviem, komu záleží na tímoch, chápem, že je to dobrý indikátor toho, či to predsa len nie je 90% výhier pre ZM a vice versa, ale zase tiež si myslím, keď je fajn, že niektoré mapy sú pre CT ľahké a iné mapy naopak brutálne náročné, podľa mňa to je aj zmysel votovania, hráč si vyberá podľa toho, čo sa mu páči a na čo sa cíti, ja som za rozmanitosť a stupňovitosť, nie za priemernosť.

    Porovnajte si to napríklad s TTT módom, na niektorým mapách je to 10:1 pre nevinných (samozrejme, záleží aj na tom, kto je nevinný a kto zradca), inde je to 50/50, ale nikomu nikdy nešlo o to, aby to bolo 50/50, proste zradcovia to majú oveľa ťažšie, musia spolupracovať, plánovať a dohadovať sa, niekedy je vyhrať za zradcov umenie podobne ako vyhrať za CT napríklad na mayi.

    Zas tiež by podľa mňa nebolo fajn, ak by CT v strede mapy zabíjali ZM, to by ma veru nebavilo znovu sa respawnúť s vedomím, že to už nemám šancu dobehnúť.

    Napríklad, v tejto téme som si všimol, že Samčo obhajoval, že je dobré, keď je mapa pre CT náročnejšia, s tým úplne súhlasím: https://csko.cz/forum/showthread.php...e-egypt_two_lg.

    PS: nelobbujem za svoje záujmy, keďže bh neovládam a proti bh zombíkom som bezmocný, proste mi len príde fér, aby bola hlavná zbraň ZM v ich skilloch a CT zas v spolupráci (čakanie sa, hádzanie granátov, plán a dohody a ak na to väčšina kašle, tak si nezaslúžia každú druhú hru vyhrávať).
    Naposledy upraveno TonyKorunka; 13-03-21 v 19:23.

  3. #48


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    TonyKoruna - Celé toto nevzniklo kvôli nijakému vyrovnávaniu týmov alebo vyrovnávaniu počtu výhier ZM proti CT.... Vzniklo to kvôli problému ktorý bránil akejkoľvek výhre za CT.... Ja nemám problém s mapami kde vyhrávajú zm... Osobne mám mayu tiež rád i keď na nej vyhrávame možno raz z 10 kôl.... Mojím cieľom nebolo vyrovnávať skóre výhier ale vymedziť jedno konanie ktoré značne kazilo hru pre CT... Ja nemám problém s tým že vyhrajú ZM aj viackrát.... mám problém s tým keď sa za CT nedá vyhrať vôbec z dôvodu toho že sa na začiatku počkajú hráči a je hneď väčší počet zm.... Tak ako sa to týka konkrétne Cavrora... tak sa to týka i celkovo počtu hráčov za ZM nakoľko ich sila je hlavne v ich počte (čím viac ich je tým menšia je šanca že ich zvládnete pofreezovať všetkých)

    Mám pocit že tento thread sa dosť oddialil od dôvodu založenia (i keď to nemusí byť úplne na škodu lebo je tu pár dobrých nápadov)... Ale z tých nápadov čo tu padajú nemám veľmi dobrý pocit... v podstate by sa prekopala celá hra.. zmenilo by sa dosť veľa vecí a zas by sa podľa mňa muselo nejako balancovať hru... Podľa mňa je ZE dosť vyrovnané (vybalancované hrateľnosťou za oba týmy) teraz... jediné čo ho kazí je to čakanie na začiatku

    K ostatným nápadom:
    - pridať zbrane - za mňa skôr nie.... Po dvoch troch kolách by mal takú zbraň každý a zm by si vôbec nezahrali.... Tam by sa to dalo riešiť iba obmedzením počtu zbraní (tak ako je napríklad Glock na JB - jeden na kolo).. alebo veľkým počtom bodov na zakúpenie takej zbrane (čož by možno znamenalo že si ju do konca mapy ani nikto nekúpi)... taktiež ako hovorí TonyKorunka dosť by kazilo hru za zm respawnovať sa po zabití v polke mapy... Taktiež by dochádzalo k situáciám kedy by CT vyhrali tým že by uhitovali ZM týmito zbraňami (mám rád guľomety na Algovej mape... ale už minimálne 2krát som vyhral len tým že som ZM zabil keď boli 2-3)

    - xp pre CT - dobrý nápad... napríklad ako je to na zombie apokalipsa alebo biohazard už neviem na ktorom to je... to by bolo super

    - schopnosti pre CT - neviem nemám s tým nijaké skúsenosti a tak... mohlo by to byť niečo nové zaujímavé

    - granáty pre ZM - vraj to na ZE bolo.. nehrával som ešte v tedy... ale tie granáty by boli dobré ako písal Algo s tým že by neodhadzovali ZM.... a možno by bolo dobré ak by neodhadzovali ani CT v čupe alebo podobne... lebo napríklad do heliny alebo na lodi by stačilo dobre trafiť jeden ZM granát a CT by to proste vyhodilo vonku.. dochádzalo by k tomu že by každý naliezol čo na najbezpečnejšie miesto v escape vehicly a bugovalo by sa stáním v sebe

    Za seba hovorím že by som nad pridávaním týchto vecí viac popremýšľal nakoľko hra je dosť vybalancovaná a mohlo by to zas rozhodiť celý gameplay... Nehovorím že sú to zlé veci len neviem či by to nenarobilo viac škody ako úžitku... Ale pridať to na oživenie hry by bolo celkom zaujímavé

    Edit: Tony dobre poznamenal že gunnu na slow... neviem či niekde taký plugin je ale mám nápad ktorý je podobný s tým slow faktorom - UMP čo je na TTT.... rozhodí to hráča neskutočne a keď je napríklad na teknom mostíku tak ho to môže zhodiť... ale tu by zas muselo byť to obmedzenie napríklad jedno UMP na kolo a max 5 nábojov lebo by sa to dalo neskutočne zneužívať
    Naposledy upraveno Tomas80Tiger; 13-03-21 v 22:41.

  4. #49
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Autor pluginu nepočítal s tím že někdo bude chtít vypnout účinek těch granátů pro zombies. Ten kod by se do toho pluginu musel manuálně vymyslet a připsat.
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

  5. #50


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Jasné, rozumiem, narážal som len na to, čo tu bolo spomenuté, nie na pôvodný thread, som rád, že tu vznikla táto plodná diskusia, zas podľa mňa nevadí, že sa v tomto threade riešia aj iné veci, asi lepšie ako zakladať nové thready.

    Proste mám k tomu konzervatívny postoj, hra mi teraz vyhovuje, napísal som názor, prečo si myslím, že nemusí byť vyrovnaná, páčia sa mi niektoré návrhy (nebránim sa, ak by to malo byť obmedzované, napríklad slay bez možnosti respawnu, no nie prísne trestané), páči sa mi návrh nového XP systému, prípadne spraviť to na spôsob ctf, no som proti radikálnym zmenám (zbrane pre CT, ktorými by zabíjali ZM v priebehu mapy, skôr nezabíjať vôbec a čo najviac ich zdržovať, spomaľovať) a nesúhlasím s novými pravidlami, ktoré by boli založené na prísnych trestoch (som za krátke, zrozumiteľné pravidlá a za mierne tresty). :)

    Čo sa týka nejakej zbrane, tak skôr by som si predstavoval zbraň, ktorá by ZM spomalila, prípadne odhadzovala ďalej, ale nie som za to, aby bolo ľahké zabíjať ZM, tie guľomety na mapách sú fajn, ale do shopu by som nič také nedával.

    //E: čo keby si CT mohli kúpiť o jeden HE granát navyše? Hoci by šlo o miniatúrnu zmenu, dakde som tu čítal, že keď to trafí ZM, tak im to narušuje bh a niekedy pár dobre trafených grantov môže spôsobiť, že ZM umrie až na konci a nie v polovici, takže je to tesnotka (ako som to pár krát videl na mayi).

    Alebo na jednom ruskom serveri som si všimol, že sa dá kúpiť awp, ktoré po trafení odhodí zombíka na sto honov.

    Prípadne dať CT od začiatku viac armoru, respektíve po víťaznom kole 75/100? Aj tak ak mám od začiatku 50 armor a na mape nájdem kevlar, tak mi to nepripočíta, neviem, či je to tak zámerne spravené.
    Naposledy upraveno TonyKorunka; 13-03-21 v 21:00. Důvod: Doplnenie

  6. #51
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Ono je podle me fajn ze tentokrat se k tomu vyjadruji ve vetsim hraci takze je na miste to probrat vsechno at se vi kdo s cim souhlasi ci nesouhlasi.

    S tim He by to mozna i slo. Bhopovat se s tim sice da ale sance ze te pri odrazu zarazi ten "flame lag" a ty si poskaces na miste je celkem vysoka. U flashu bych nesouhlasil nakolko jich je na mapach obvykle dostatek a uplne znemozni zombies pohyb coz vede k tomu ze je zm zmrazen i 5x za sebou.

    S tim kevlarem je to asi bug. Stejne jako s naboji. Tyto 2 veci by se mely opravit.
    Naposledy upraveno Algorythm; 15-03-21 v 09:09.
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

  7. #52
    Nováček Avatar uživatele Iluminato
    Datum registrace
    Jan 2015
    Umístění
    JailBreak, Furien
    Příspěvky
    58


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Ja by som si ako noob vedel predstaviť na ZE aj doublejump za ct.
    Alebo, aby sa po nakazení CT od ZM zmrazilo na 5-10 sekúnd.

    Citovat Původně založeno Algorythm Zobrazit příspěvky
    Doublejump tady kdysi vedl k tomu že hráči skákali do textůr
    A to zmrazenie po nákaze? Tak by sa hráči spomalili po úmyselnej/neúmyselnej zmene teamu.
    Naposledy upraveno Iluminato; 17-03-21 v 23:54. Důvod: (-:
    SI LEN ZRNKO PIESKU V PÚŠTI

  8. #53
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Doublejump tady kdysi vedl k tomu že hráči skákali do textůr a na místa kde se normální zombie nedostali. Tím by se musel zavést i jump zombie a to by pak kalamita vzhledem k nízkým překážkám či krátkým propastem
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

  9. #54


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Za zombie 96% hier vyhrávam lebo CT nemajú moc možností ako zdržať zombie okrem granátov a pastí. Autolamu nikdo nekupuje tak navrhujem pridat zbraň M79 granátomet s menším dosahom.
    Spoiler Spoiler:


  10. #55


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Keďže v edite sa to neujalo píšem samostatne... Čo tak pridať sem UMP z TTT... s nejakými obmedzeniami (či už menej nábojov... za veľa bodov alebo obmedzený počet na kolo)... Dá sa s tým rozhodiť bhop alebo zhadzovať z tenkých mostov a podobne... (na TTT som sa takto natroloval na Westerne na strechách na tých tenkých doskách)

    Ak už sa má niečo pridávať.. tak niečo čo bude zm spomaľovať a nie ich priamo zabíjať (nakoľko už vyššie spomenuté bolo ako nafigu je keď musíte po polke mapy kedy vás zabijú odbehnúť zas celú trasu... čo ani nemusíte do konca kola stihnúť)

    Za to zmrazenie hráča pri nakazení by som bol iba častočne... aby to bolo maximálne prvých 20 sekúnd mapy... lebo ja som rád ak sa mi podarí nakaziť jedného hráča aby mi pomohol.. a keby ten hráč čakal ďalších 10 sekúnd tak by to bolo v podstate oničom....

  11. #56
    Pokročilý člen Avatar uživatele ∂αякηєѕ
    Datum registrace
    Feb 2015
    Umístění
    Havířov
    Příspěvky
    106


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Citovat Původně založeno killer-savage Zobrazit příspěvky
    Za zombie 96% hier vyhrávam lebo CT nemajú moc možností ako zdržať zombie okrem granátov a pastí. Autolamu nikdo nekupuje tak navrhujem pridat zbraň M79 granátomet s menším dosahom.
    Já bych byl taky pro aby se přidala

  12. #57


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Citovat Původně založeno Tomas80Tiger Zobrazit příspěvky
    Keďže v edite sa to neujalo píšem samostatne... Čo tak pridať sem UMP z TTT... s nejakými obmedzeniami (či už menej nábojov... za veľa bodov alebo obmedzený počet na kolo)... Dá sa s tým rozhodiť bhop alebo zhadzovať z tenkých mostov a podobne... (na TTT som sa takto natroloval na Westerne na strechách na tých tenkých doskách)

    Ak už sa má niečo pridávať.. tak niečo čo bude zm spomaľovať a nie ich priamo zabíjať (nakoľko už vyššie spomenuté bolo ako nafigu je keď musíte po polke mapy kedy vás zabijú odbehnúť zas celú trasu... čo ani nemusíte do konca kola stihnúť)

    Za to zmrazenie hráča pri nakazení by som bol iba častočne... aby to bolo maximálne prvých 20 sekúnd mapy... lebo ja som rád ak sa mi podarí nakaziť jedného hráča aby mi pomohol.. a keby ten hráč čakal ďalších 10 sekúnd tak by to bolo v podstate oničom....
    Ja si myslím, že toto by bolo skvelé riešenie, takisto by som zvažoval nad pridaním newton launchnera a míny z TTT, prvé odhadzuje a druhé berie dmg a dezorientuje, skôr by šlo o tú dezorientáciu.

    Napríklad obmedziť Newton Launchner 1 nábojom a 1 v zásobníku a mohlo by to stáť 20-40 kreditov a ešte k tomu to obmedziť že len jedno za kolo (napríklad). Podobne aj s tou mínou. Ale to UMP by podľa mňa bolo fakt dobré voči bunnyhopu. Z iných módov neviem posúdiť, keďže poznám len ZE a TTT.

  13. #58
    Nováček Avatar uživatele Cavror
    Datum registrace
    Sep 2014
    Umístění
    V srdci všech 13 letých holek
    Příspěvky
    69


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Vůbec netuším co UMP z TTT dělá, tak nemůžu říct jestli se má přidat nebo ne. Kdyžtak to někdo popiště prosím.

    Newton launcher je dle mého dvousečný meč. Na jednu stranu dokáže zm dostat hodně daleko, ale jelikož zm netrápí fall dmg a ani nic jiného, může to využit ve svůj prospěch a dostat se klidně až úplně dopředu. Tudíž zase věc, který znevihodní hlavně slabší hráče.
    Granát launcher mi přijde dost přehnaný. Všichni snad víme, že nejvíce rozhoduje mapa. Na některých mapách bych přidal tolik zbraní co to jen jde, ale na některých vůbec.

    Důležitý faktor, který by se měl řešit je počet hráčů na serveru. Pokud se spawne 1 zm a hráč si koupí granátlauncher je jasné, že ostatní nemusí běžet k vrtulníku a toho zm každé kolo zabijí. Většinu času stačí normální kulomet na zabití jediného zm. Granátlauncher by snad zvládl i dva. Proto jestli se přidá jakákoliv zbraň pro CT, chci aby se dobře promyslela vyváženost a její nákup by se omezil na počet hráčů na serveru (Podovně jako na JB je glock omezen na 10 hráčů). Je nesmysl kupovat zbraně, pokud je na serveru 8 lidí.

    Taky víme, jak to bývá s novými návrhy a jejich realizací. Byl bych rád, kdyby někdo napsal co je reálně přidatelné a co ne. Nerad bych aby to tu zemřelo jako tread se skvělými nápady, co nikdo neudělá.
    Napiš mi instagram, děvče.

  14. #59
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Vsechny pluginy obsahuji Cvary ktere se daji regulovat a usmernovat tim jejich vliv na gameplay. Muzu na tuto diskuzi vytvorit testovaci server podobajic se escapu a nahazet na nej vyse zminene pluginy na odzkouseni. Za predpokladu ze jsou to pluginy oddelene a nejsou soucasi core codu pro dotycny mod.

    Samozrejme jen v ramci odzkouseni.
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •