Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 59

Téma: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

  1. #1


    0 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Čaute. Poslednou dobou sa často deje to, že hráč čaká na spawne aby sa hneď na začiatku hry nechal nakaziť od zm a hraje všetky kolá ako zm a nehraje za CT. Problém to ako taký nieje, slobodné rozhodnutie ak to hráč občas urobí, akurát je problém že to robia často hráči ktorý to za zm vedia, robia to opakovane, a tým kazia ostatným hru, keďže potom je takmer nemožné odohrať mapu za CT a vyhrať to.

    Minimálne raz sme o tom debatovali na serveri... a padol návrh pridať do pravidiel aby toto bolo zakázané.. nakoľko to kazí hru ostatným hlavne hráčom u CT.

    Ak môžte vyjadrite sa k tomu, mne osobne to prekáža, nakoľko beriem že ak daných hráčov nakazia zm počas hry a potom sa to prehraje tak OK, ale keď k tomu dochádza s úmyslom hrať iba za zm prekáža to.

    edit: Keďže to trošku zamrzlo... chcem doplniť aj pár ďalších pripomienok na túto tému... Ako sa dole písalo, nemusí sa to riešiť banom ale kickom, čož mne nenapadlo nakoľko Algo dobre poznamenal že to vyresetuje xp za zm a tým príde aj o rýchlosť

    Ďalej, zabudol som tu pridať ešte i to schválne afkovanie za zm, (príklad Brokolica)... lebo vtedy to kazí pre hráčov za zm (i keď je to trošku iná téma, ale tiež je to len "pridanie" nového pravidla)
    Naposledy upraveno Tomas80Tiger; 03-03-21 v 13:52.

  2. #2
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Toto už se řešilo několikrát. Já jsem opět PRO zavedení nového pravidla. Ano, drásá mi nervy když vidím jak se rozdávají bany za reconnect za zm zatímco si některé individua usmyslí že si vyexpí rychlost na 25% a budou si hrát na řezníky a top hráče. Podle mě je to zaostalé a mělo by se to zarazit či to nějakým způsobem omezit. Tentokrát by bylo i strašně pěkné aby se k tomu vyjádřilo více hráčů
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

  3. #3
    Profesionální člen Avatar uživatele Deyik
    Datum registrace
    Nov 2018
    Umístění
    Master BaseBuilder
    Příspěvky
    220


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Souhlasím aby se tohle pravidlo zavedlo.
    Naposledy upraveno Deyik; 10-03-21 v 12:41.


    Believe it, go and prove it.

  4. #4
    Nováček
    Datum registrace
    Feb 2021
    Příspěvky
    17


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Taktiež súhlasím s týmto nápadom, nakoľko by sme mali všetci hrať spravodlivo a dovoliť aj slabším hráčom trocha si zahrať a poprípade dať možnosť naučiť sa to. :)

  5. #5


    1 z 2 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Sorry, ale ja s tým v princípe nesúhlasím a napíšem pár argumentov, prečo nesúhlasím minimálne s tým, aby bol z toho ďalší zákaz, ktorý by sa trestal banom (keďže inkasovať slay by bolo neúčinné).

    Niekedy sa hráč necháva na začiatku nakaziť nie preto, že by ho bavilo hrať za ZM, ale na truc, pretože mu vadí správanie CT, slabá kooperácia, nemožná koordinácia a iné dôvody. Ako CT nemôže hrať sám za seba, no ako ZM mu nič nebráni v tom, aby hral sebecky a len sám za seba. Niekomu možno vyhovuje viac hrať za samého seba než za neschopný či toxický kolektív.

    Nechal by som naďalej to na báze slobodného rozhodnutia hráčov. Hráč môže byť CT len jediný krát za kolo, ak túto možnosť stratí, tak dané kolo môže byť už len ZM. Niekto by chcel hrať za CT, ale na začiatku ho spawne ako ZM a dokončiť kolo už môže len ako ZM. V tomto vnímam CT ako zvýhodnenú či privilegovanú stranu.

    To súvisí s tým, ako vlastne vnímam main objective tejto hry. Nie ako v iných hrách, že výhra znamená výhru tímu, ale len ako možnú výhru pre jeden tím = CT. Keď som ZM a vyhráme kolo, tak sa z toho neteším, ak ma spawne ako ZM tak to od začiatku beriem ako prehranú hru a snažím sa, aby ju vyhralo čo najmenej ľudí, ideálne, aby to nevyhral nikto a aby som prekazil útek. Ako jedinú výhru v tejto hre vnímam to, že CT na konci prežijú, ideálne, čo najviac CT to zvládne. A som nadšený, keď sa im to podarí aj keď majú proti sebe silných zombíkov.

    Väčší problém mám s tým, keď za ZM hrajú slabší hráči alebo keď to ešte 1-2 leavnu alebo afkujú a hrá jeden, ktorý je furt froznutý, šikanovaný a nestíha. Prečo by mal byť niekto trestaný za to, ak by sa rozhodol pomôcť mu a spraviť hru pútavejšou? A ak by nemal byť trestaný, lebo išlo by o individuálny prípad a chcel by spraviť hru "spravodlivejšou", tak nebolo by to v rozpore s novoukotveným pravidlom? Ako by sa to riešilo, výnimkou v pravidle? Ja som v prvom rade za to, aby boli pravidlá jednoznačné a zrozumiteľné. Aké pravidlo vlastne navrhujete? Absolútny zákaz pre CT? Zákaz pri opakovanom nakazovaní sa? Zakázané s výnimkou každého tretieho kola? Zakázané s výnimkou "spravodlivých" úmyslov?

    Veď sú mapy, na ktorých v zásade vyhrávajú CT, ako napríklad jurský päťka, vážne by ste chceli trestať napríklad aj niekoho, kto by chcel pomôcť vyvážiť hru a pridal by sa k ZM? Osobne preferujem, aby bolo v hre čo najmenej možných zákazov a riešiť práve toto mi nepríde ako relevantné, ale ako chcete. Ja by som si to ešte nechal prejsť hlavou.

    --
    Berte to, prosím, ako len jeden z mnohých eventuálnych názorov do diskusie, uvítam, aby sa to poriadne prediskutovalo a hlavne aby bola diskusia pluralitná. Dúfam, že prídete s niečím dobrým.
    Naposledy upraveno TonyKorunka; 26-02-21 v 16:16.

  6. #6


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Hej... Chápem tvoju pointu... Tiež som premýšľal i nas týmito vecami... A tiež ma napadlo že hráč môže ostať na chvíľu afk kým sa zmení kolo a nestihne zareagovať kým ho zm nakazí (ja osobne sa často vyklikavam z hry... A netaz schytam zm)....

    Súhlasím s tebou.... A mojim úmyslom nebolo dopísať do pravidiel iba - Zákaz úmyselneho nakazenia zm na začiatku kola....

    Ten zákaz treba premyslieť... Niečo rozumné.... Ale treba brať v dotaz i to... Že nie vždy sa porušenie pravidiel hneď rieši banom... Myslím že nech by bol na serveri akýkoľvek admin... Vie na to hráča upozorniť a poprípade zistiť dôvod takého konania... A z toho vyvodiť či to je alebo nieje banovateľné

    (Sorry že píšem ako píšem... Zlozvyk písania na mobile)
    Naposledy upraveno Tomas80Tiger; 26-02-21 v 20:10.

  7. #7
    Nováček
    Datum registrace
    Jan 2020
    Příspěvky
    5


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Je ťažké sa vyjadriť k takejto téme, na jednu stranu súhlasím so zavedením nového pravidla ale na druhú stranu je to nefér pre hráčov čo chcú pomôcť niekomu komu sa spoluhráč odpojí alebo ho ctčka šikanujú zo začiatku. "Kebyže sa to dá spraviť tak že keď sa určitý hráč hráč necháva každé kolo nakaziť vkuse tak by sa ho poslalo prečistiť hlavu s kratším banom". Tiež by sa mohlo riešiť hráčov čo rozbíjajú prekážky pre zm, niekoľko krát som videl na servery adminov [občas samča, hlavne method_maan] že len prejdú cez trasu a hráčov čo rozbíjajú prekážky pre zm neriešia.

    Súhlasím aby sa zaviedlo nové pravidlo.
    Naposledy upraveno eSembak; 26-02-21 v 19:35.

  8. #8
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Abych to upřesnil. Pomoc slabšímu hráči je věc jedna. Solovat pro nejlepší score a nenechat ct tým ani jednou vyhrát ( viz. cavror ) protože máš bhop a full xp je věc druhá. Nikdo netvrdil že pokud umřeš během např 30 sekund tak dostaneš instantní ban. Člověk má kdykoliv možnost nakazit se a hrát zm ale taky si myslím že je jen fér nechat si zahrát slabší hráče a dát jim prostor se zlepšit nebo se naučit. Tímto je nepřitáhneš ale vyženeš protože hra v tomto bodě ztrácí pointu. Příkladem uvedeme 8 hráčů. To je počet kdy se dva hráči stanou zombie. Příjde cavror, naštvaný ešembák a už jsou zombie 4. Čili už se nehraje 6v2 ale 4v4 s tím že 2 zombie jsou zkušení, umí bhop a ví co dělají a jak využít terén proti enemy týmu. Netvrdím že je nutné to banovat ale že by bylo vhodné to omezit. Například udělit po 3 kolech kdy se člověk nakazil varování že příští kolo bude následovat kick ze serveru pro vynulování xp a s tím i bohužel score.
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

  9. #9


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Máš pravdu, riešiť to napríklad upozornením by bolo fajn, ja som len nechcel, aby sa to bralo ako nejaké striktné pravidlo či zákaz, nerád by som bol, aby zákaz zahrňoval aj nakazenie sa z trucu, keď hráč dostane nervy na CT tím a ďalšie jedno kolo by radšej hral samostatne ako zombík, to mi príde vždy lepšie ako leftnúť (pretože by mu to zakazovalo pravidlo).. detto aj to pomáhanie neskúseným hráčom za zombie. Ešte mi napadlo, nedalo by sa to nejako riešiť interne prostredníctvom modu, napríklad, že ak sa niekto nakazí do 10 sekúnd, tak dostane automaticky slay alebo by ho stucklo na ďalších 5-10 sekúnd?


    PS:Osobne mi toto neprekáža, ak napr. na mayi mám bilanciu 1:6 za CT, avšak ten jedenkrát to bolo tesné a poriadne vydrené, ale to je už skôr osobná preferencia, tak to spomínam len na margo. Ako som už naznačil, skôr ma hnevá, keď to majú ťažšie ZM, než CT.

  10. #10
    Server admin Avatar uživatele Mlýn
    Datum registrace
    Jul 2016
    Umístění
    Al Wakrah, Qatar
    Příspěvky
    507

    *VIP*



    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Nehovorím, že som to nikdy nespravil, ale je to shit no.
    Taktiež podporím návrh 24

  11. #11
    Nováček Avatar uživatele Cavror
    Datum registrace
    Sep 2014
    Umístění
    V srdci všech 13 letých holek
    Příspěvky
    69


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Achjo... Za mně tedy opravdu hloupý návrh, překvapivě.

    Jsem hráčem, který zásadně hrává za zombie tým na zombie escape. Chtěl bych předem říct, že to nedělám kvůli "honění ega a šikanování slabých hráčů", jak mi mnoho lidí a Algo říká. Ale za zombie mě prostě baví hrát a hraju za ně například i na mapě jungle kde se za zm opravdu nevyhrává. Nezajímá mě jestli zm vyhrávají nebo prohrávají, já za ně hraju. Zkrátka nestřídám týmy jako ponožky.

    Opravdu ani nevím co bych tu měl obhajovat. Vždyt je to úplně směšné. Chci hrát za zm, tak nemám jinou možnost než se nechat nakazit.
    Věřím, že CT to maji mnohem lehčí jak zm. Za kolo dostanu od 10 lidí 2 flashe, tak to neni má chyba, že CT prohrají ne? Místo toho, aby jste mi zakazovali hrát za zm, naučte ten zbytek hrát za CT.
    Všichni CT rychle běží na lanovku nebo zmačknout nějaké hloupé tlačítko, ale nikdo nikdy nezůstane vzadu v úzké uličce, aby mě tam flashoval a získaval čas pro ostatní. Každé CT prostě běží dopředu jak jellito (vidím to i za hru za zm, předběhnu 3 hráče a ten 4. hráč ani neví že jsem za ním, protože se nezajímá o nic jiného než být první u heliny). Chápu váš argument, že pak slabí hráči si nemůžou zahrát, ale jak se to pak mají naučit? Když budou polena zm, budou polena i CT.

    To že brečíte ve hře je jedna věc, ale že přijdete brečet na forum po novém pravidle mi přijde stupidní. Hlavně že řešíte nové pravidla, ale Algo mi už několikrát dával slaye :)
    Hru vám nekazím já nebo jiní hráči co se nechají nakazit. Prostě jsme si vybrali team.
    Napiš mi instagram, děvče.

  12. #12
    Pokročilý člen Avatar uživatele ∂αякηєѕ
    Datum registrace
    Feb 2015
    Umístění
    Havířov
    Příspěvky
    106


    0 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Na jednu stranu chápu že už u těch co umí bhop a mají xp že se to moc nedá hrát takže bych byl pro aby se zavedlo pravidlo kvůli toho aby se lidi nenechávaly schválně nakazit je to pak pro ty hráče co to moc neumí těžké dojít nakonec.
    Naposledy upraveno ∂αякηєѕ; 27-02-21 v 20:09.

  13. #13
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Na ZE je mnoho hráčů, kteří nemají výkonné počítače, nebo třebaže hrají jen jednou za čas, protože nemají čas. Jedná se o hráče, kteří ten bhop neovládají, neznají mapy a nemají zkušenosti s modem jako takovým. Nechci závádět striktní zákazy, jejichž porušení by se trestalo banem, zároveň však chci dát prostor nováčkům a udržet stálou populaci na serveru dokud to jde.

    Mne osobně by vyhovovalo zrušení respawnu hráčů jako zombie v případě že bych udělil slay ( hráč by si musel počkat na začátek dalšího kola a noví slabší hráči by měli prostor k tomu si zahrát a zároveň by trest slayem měl nějakou podstatu ). Toto už je ale pouze můj subjektivní názor. Zda - li bude vyslyšen nebo nikoliv nechám v rukou vedení.

    K tobě Cavrore, nebylo to myšleno nijak vůči tvé osobě, ale omlouvám se jestli jsem tě tím nějak urazil. Neřeším konkrétně tebe, ale fakt že těch hráčů můžeš být vícero a v momentě kdy se nakazí víc než 2 lidi hra ztrácí jak na významu tak na hráčích. Hp překážek na mapách nejsou dynamicky nastavitelné, časy se taky nemohou upravit aby to bylo vybalancované a aby měly ct nějakou šanci na úspěch. Abych uvedl příklad, na serveru je 12 hráčů. Z toho jsi na serveru ty, bubík, LeXa, ešembák. Vyberou se 2 náhodní zombie. Vy se necháte nakazit všichni 4 a už je to 6v6 což je pro mne vůbec nereálná představa jakožto ct hráče.

    No offense boys
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

  14. #14
    Náborář Avatar uživatele Samco
    Datum registrace
    Dec 2012
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    10,436


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Tu ide o tú ohľaduplnosť voči slabším, nie tak šikovným hráčom. Za ZM som aj ja chodil často (takisto aj ďalší ľudia - netreba zabúdať na hráča Ant, ten bol najšikovnejší a za ZM to dával jedna radosť), ale ešte na klasických zombíkoch. Rozdielom medzi týmito dvoma situáciami je, že vtedy tu bolo 5 serverov, z toho 4 boli vždy nabité do posledného miesta. Čiže ak to vtedy niekomu prekážalo, tak mal možnosť sa prepojiť na druhý server.

    V tomto móde máme len 1 server a viac ich ani mať nebudeme, keďže nebýva a ani v časoch najväčšej slávy nikdy nebýval kapacitne preplnený (tak ako napríklad kedysi klasickí zombovia). Čiže možnosť prepojiť sa na druhý server tu nie je.

    Preto diskusia k zákazu je podľa mňa na mieste.

  15. #15
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Jak jsem se jiz zminil dnes ve hre, kdyz uz rozebirame pravidla tak by prislo vhod zamyslet se nad cekanim na ostatni hrace. Casto se stava ze velka cast hracu zdrzuje zombie tym a zabranuji jeho postupu a nejaky chytrolin si "zavola", shodi bombu a zabije tak i 8 hracu z vlastniho tymu i pres to ze pockat mohl.
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •