Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 31 do 45 z 59

Téma: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

  1. #31


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    K pravidlu č.7: Nemôžme rozkázať hráčom za akú stranu chcú hrať. Toto pravidlo sa dá aj tak obchadzat pretože ako keby sa bude snažiť ich zdržovať a pritom ho "nechtiac" nakazí. Ako usúdiš či sa nechal alebo nenechal? Môže sa vyhovorit že sa nechcel nakaziť.

    E: som ZA aby sa obmedzili sloty na 12 alebo 15 hráčov kvôli tomu že vozidlá majú obmedzenú kapacitu a musím ich vyhadzovať aby sa to vozidlo pohlo.
    Naposledy upraveno killer-savage; 10-03-21 v 18:34.
    Spoiler Spoiler:


  2. #32


    0 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Posledná vec k debate s tebou Cavror.... Z mojej správy si si zas vybral len to čo ti vyhovuje a zas si si to vysvetlil po svojom... Ja nemám problém hrať s hráčmi ktorý to vedia... napríklad či je u ZM Algo alebo Ešembák... tak je takmer isté že za CT nevyhrajeme... a ja s tým nemám problém.... nemám problém s tým že nevyhrám za CT... Mám problém s tým.. že nabehneš na server... urobíš bordel a vytočíš polovičku servera ktorá to potom leavne a nieje s kým hrať... Mám problém s tým že keď si ty na servery tak sa to za CT nedá dohrať vôbec... Nemám problém s dobrými hráčmi.. mám problém s hráčmi ktorý svojim chovaním zhadzujú server a zapríčiňujú to že nieje s kým hrať....

    S tým pravidlom ohľadom toho čakania na začiatku ti to vysvetlím na jednoduchom hernom princípe.. Predstav si že máš v hre vzácnu zbraň.. zistí sa že dokáže dávať instakill hráčom a je veľmi OP... čo urobia vývojári aby hráči ktorý nemajú túto zbraň neodchádzali z hry len kvôli tomu že sa proti tejto zbrani nedá vyhrať? Znížia jej dmg alebo jej nastavia dlhý reload time... Tomu sa hovorí game balancing... je to princíp ktorý dobrý vývojári (v tomto prípade admini alebo kto sa stará o servery) využívajú nato aby hra bola hratelná i pre nových hráčov i pre tých ktorý hrajú pre zábavu....

    Keď už spomínaš čo spomenul Samco... Keby to takto bolo.. že by boli aspoň 2 servery... tak by sa toto pravidlo pridávať nemuselo.... hráči ktorý by s tvojím hraním mali problém by odišli na druhý server a po chvíli by si hral pravdepodobne sám...

    A k tomu čo ty nazývaš vyplakávanie... Je to tvoj subjektivný názor... oproti xyz ďalším subjektivným názorom ktoré oponujú tvojmu... Dám ti príklad... Niektorý ľudia hovoria že komunizmus je super... Ale väčšina je toho názoru že s ním je viac problémov ako úžitku a preto je dneska demokracia... (nezastávam sa ani jedného...)... Tá malá skupina sa ohradí tým že niekedy komunizmus fungoval a že len dnešná doba bráni tomu aby fungoval... a v tom je ten háčik... je iná doba iný svet.. veľa vecí inak funguje... To že majú ľudia iný názor nieje vyplakávanie.. je to len iný názor ktorý buď akceptuješ.. alebo len si zapcháš uši palcami a spievaš si Lalala to čo hovoríte vy je hlúposť a môj názor je jediný správny...

    Ako hovorím.. nechcem sa k tvojmu zmýšľaniu a podobne viac rozpisovať... preto sa zamysli nad tým čo píšem... a nehovor že ty jediný máš pravdu a my vyplakávame

  3. #33
    Náborář Avatar uživatele Samco
    Datum registrace
    Dec 2012
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    10,436


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Citovat Původně založeno Algorythm Zobrazit příspěvky
    Samozrejme jako pri kazdem jinem modu se budou brat veci situacne. Nemyslim si ze by bylo uplne rentabilni kickovat afk hrace, stejne tak dat ban nekomu kdo nema znalost mapy kdyz nekde neco omylem spusti takze zohlednovani situace je podle me na miste.

    Jsem v soucasnosti v praci takze nejake smysluplne zneni navrhu bych napsal odpoledne. Pozdeji editnu

    E//
    Takže abychom nestáli jen u planých řečí tak začnu s návrhem aktualizace pravidel. Žádám hráče a adminy aby se vyjádřili ke konkrétním pravidlům v případě že by s nimi nesouhlasili, popřípadě měli nápad jak jej doplnit.

    1. Zákaz o ničení mostů spoluhráčům - Podle mne dost jasné pravidlo. Ničení mostů spoluhráčům je zakázáno, avšak s jednou výjimkou a to když jsou zombie hráči příliš blízko a zanechání mostu by ohrozilo zbytek ct týmu. V tomto případě je to povoleno a Ct hráč může obětovat spoluhráče který se nachází na mostě spolu se zombie hráčem.

    2. Zákaz o zavírání dveří spoluhráčům - druhé nejjednodušší pravidlo a se stejnou výjimkou jako v zákazu o ničení mostů spoluhráčům. V případě že je zombie hráč příliš blízko dveří/brány a ohrožuje zbytek ct týmu, je povoleno spoluhráče obětovat a dveře zavřít. ( toto basic pravidlo dokonce není ani uvedené mezi pravidly na serveru )

    3. Zákaz mačkat koncová tlačítka za zombie tým (funkce call) - podle mne dost konfliktní zákaz. Zákaz bych ponechal s výjimkou že poslední ct hráč se někde schovává a zdržuje hru ( mohlo by to, ale také nemusí urychlit průběh kola, zde riziko přenosu hromadného slaye do dalšího kola ) - tady bych rád věděl co si o tom hlavně myslí ostatní

    4. Zákaz o napomáhání nepřátelskému týmu - pod tímto zákazem je jednoduché si představit hráče který rozbije překážku která má poskytnout ct týmu časovou výhodu a zpomalit naopak zombie tým. Doplnil bych do něj i trest za vlastní neschopnost ( často, ale fakt dost často sleduju že hráči nepřeskočí nějakou jednoduchou překážku, spadnou do vody či na zem a automaticky rozbijí překážku pro zombie a to i přesto že je přítomna většinou i cesta zpět která se nachází obvykle pár metrů od místa dopadu )

    5. Zákaz blokovat helikoptéru/vlaky/auta/lodě - asi každý který na našem escape serveru hrál v uplynulých 3-4 letech si vybaví, že když se postavíš do druhého hráče ve chvíli kdy se nacházíte na pohybující se entitě ( plošiny, auta, lodě, vlaky, kyvadla, otáčející se objekty ) tak se pohyb entity zastaví a rozhýbe se opět až poté co se hráči od sebe vzdálí. Entita se takto zastaví i když skočíte skrčení do okna, či se pod entitu skrčení doplazíte. Tento bug se dá využít v prospěch ct týmu ale také v prospěch zombies. Bug si našel ve hře své opodstatnění kdy na sebe mohou ct hráči čekat než odletí/odjedou. Nicméně neznalí hráči kterí na serveru hrají prvně o tomto neví a na sprosťáka se postaví přímo do hráče nebo skočí do okna. Povolena výjimka kdy se čeká na ''naložení'' zbytku hráčů do vozidla.

    6. Povinnost čekat na ostatní hráče - je slušnost čekat na ostatní. Mod je sestaven na vzájemné spolupráci. Než se zmáčkne nějaké tlačítko, bylo by vhod se nejdřív otázat do chatu jestli se může vůbec zmáčknout a jestli ostatní stíhají ( i ti kteří jsou úplně vzadu a zdržují postup zombie hráčům ). Masová vražda těch kteří chrání zbytek týmu mi příjde dost sobecká. Opět s výjimkou, že v případě, že přílišné čekání může ohrozit zbytek ct týmu je možno tyto hráče obětovat a ''shodit bombu'' případně odletět s helikoptérou. Při prvním přestupku slay, po druhém kick, po třetím ban

    7. Zákaz se nakazit zombie hráčem mimo přirozený výběr ( při spawnu ) - Kvůli tomuto pravidlu tady tento thread vznikl. Pravidlo se vztahuje na hráče kteří nebyli vybráni na začátku kola a schválně se nechají nakazit zombie. Je třeba brát ohled na nové a slabší hráče. Jeden zombie má přes 10 000 životů a i bez vylepšení je rychlejší než ct. U tohoto bych stanovil několik výjímek:
    - v případě že jsou po výběru 2 zombie a jeden z nich se odhlásí, 1 ct hráč může chybějící zombie nahradit a při této situaci tuto úlohu může plnit každé kolo jiný hráč ( První kolo byli 2 zombie, jeden se odhlásil, nahradil ho ct
    hráč č.1. Druhé kolo byli opět 2 zombie, jeden se opět odhlásil, nahradí jej ct hráč č.2 )
    - v případě že je ct hráč afk ( při zneužívání se bude hlídat ''afk aktivita'' ) se na něj tento zákaz nevztahuje
    - v případě že se hráč připojí během jíž rozehrané hry
    - v případě že bude dotyčný hráč zaseklý v jiném hráči ( bug )
    - v případě že se situace odehraje po prvních 30 vteřinách kola, při běžném plnění úkolu modu ( návrh takový že by se udělil kick hráčům kteří by se nechávali dobrovolně a opakovaně nakazit 30 vteřin po vypuštění zombies )

    8. Reconnect za zombie - stávající zákaz, výjimku tvoří afk hráči ( opětovné připojení do hry ze spectu )

    9. Globálně platné pravidla na kotelně ( cheating, vulgarismy etc... )

    Jelikož se mi nepodařilo ani najít konkrétně vypsaná a platná pravidla od kterých by bylo možno se odrazit tak jsem vypsal kompletní seznam toho co by se mělo dodržovat + těchto pár nových. Názory jsou vítány všechny, jen poprosím určitý nadhled na věc a konkrétnost poznámek. Na serveru nejsme sami a je třeba brát ohled na slabé hráče kteří se teprve učí. Dejme jím prostor k tomu se zdokonalit a rozvíjet.
    1. To je samozrejmé, každý by to mal pochopiť. Z môjho pohľadu ale nesúhlasím s obetovaním hráčov. :/ CT by sa mali snažiť dobiehajúcemu pomôcť buď strieľaním zombíka alebo Frost granátom.

    2. To by som zjednotil s prvým bodom a doplnil to k nemu.

    3. Je to na individuálnej báze, lebo ak CT ostalo niekde zašité na začiatku mapy a zombíci sa k nemu nedostanú, tak asi iná možnosť nie je. Jedine počkať na koniec kola. V každom prípade tu hrozí hlavne riziko bugu, čiže zahrnul by som to komplexne do zákazov.

    4. Logická vec, ktorá by možno ani nemusela byť v pravidlách. Výnimky sa však vždy nájdu, čiže kľudne sa to tam môže dať.

    5. Jediná, ale za to významná výhoda prechádzania cez seba je vzájomné čakanie s dopravným prostriedkom na konci mapy. Ja som bol ale zástanca možnosti, keď sa nedalo ešte prechádzať navzájom cez spoluhráčov. Tento môj názor a pohľad som však oželel, lebo možnosť počkania je veľmi vhodná aj pre začínajúcich hráčov, ktorí nie sú trošku pomalší.

    6. To by mala byť samozrejmosť. Našťastie čoraz menej hráčov si túto skutočnosť neuvedomuje. Keď to porovnám s takými šiestimi rokmi dozadu, tak za ten čas sme tu urobili významný pokrok.

    7. Ako som už spomínal, tento návrh rozhodne podporím s individuálnymi výnimkami, ktoré si približne vypísal. Je mi ľúto hlavne tých začínajúcich, lebo z takej hry nemajú skoro nič a radšej odídu. Roky som sa snažil o sťaženie hry pre CT, tak sa postupne odobrali možnosti kúpenia viacerých granátov, prišlo k navýšeniu HP u zombíkov a k ich neodhadzovaniu v čupe. Bol by som nerád, kebyže sme museli toto všetko opäť vrátiť do pôvodnej podoby. Ešte by bola možno na mieste otázka, či by sme zo začiatku neboli nútení zrušiť XP pre zombíkov. Nejaký krok by sa ale mal určite podniknúť, najmenej bolestivejšie by bolo zavedenie tohto pravidla.

    8. Bez zmeny.

    9. Jedná sa o samozrejmosť.

  4. #34


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Po včerajšom hraní by som doplnil do pravidla č. 5 ešte zákaz blokovať dvere a brány pred Otvorením... nemyslím držať ich pre hráčov aby sa čo najskôr zavreli ale blokovať ich zavreté a tým pádom blokovať postup CT v pred....

    Včera sme hrali na ze_military_v1_exp kde sa otvára tá brána... Nakoľko je i tá brána entita tak ju stánim v sebe hráči dokážu blokovať.... Tak isto i dvere na jurassicu už neviem ktorom tie čo sú na začiatku... alebo na ze_house_v1 sú tie dvere ktoré sa taktiež dajú blokovať... To blokovanie nieje priamo o tom že sa hráč postaví do nich... je to o tom že hráči niekde pri dverách stoja v sebe a to buguje entitu... takisto na novom ze_wilderness_remastered_final keď sa hráči postavia vedľa tej koľajnice do seba tak to buguje ten vlak...

  5. #35
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Co jsem tak cetl a hledal drive reseni tak se ten bug da eliminovat udajne updatem zakladniho modulu pro zombie mod. Nicmene toto by vyzadovalo nastavovani serveru od zakladu a tezko rici jestli si Kotel bude chtit udelat cas.
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

  6. #36


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Aj keby si Kotel na to čas našiel neviem či by to bolo dobré... Ten nápad má svoje pro i proti...

    Pro - nebude sa bugovať a tým pádom bude menej slayov kickov a v podstate práce ohľadom schválneho bugovania helin atď.

    Proti - vznikne nový problém.... a tým bude že keď niekto nebude čakať s volaním... tak majú posledný proste smolu... nebude sa dať podržať helina atď. A tu vzniká ďalší problém ktorý teraz je minimálny lebo hráči vedia podržať helinu ak niekto zavolá hneď ako tam dobehne
    - nebude sa dať podržať helina atď. niekde tesne pred odletom ale bude viac času počas ktorého zm môžu naskákať do heliny a pod. (čož nieje až taký problém... problémom je že by hráči museli hrať viac týmovo a menej každý sám za seba... museli by sa lepšie hádzať freezenady)

    Za seba hovorím.. je mi jedno či by sa toto konkrétne s tým pluginom menilo.... skôr ma trápi to či by hráči boli schopný čakať a napísať do chatu tú jednoduchú otázku: Volať?...
    V podstate by sa tým zmenil celý ráz hry... už by nebolo cieľom utekať dopredu a podržať helinu kým niekto zdržiava v zadu zm... Ale neviem napísať ako by sa to hralo po tejto zmene... sú mapy ktoré by to neovplyvnilo... Ale sú mapy kde sa dosť spoliehame na to že podržíme helin atď. a tam by sme museli buď lepšie zdržiavať zm alebo by sa niektorý hráči museli obetovať (čož ja som si istý že takých schopných obetovania sa je málo...)

  7. #37
    Nováček Avatar uživatele Cavror
    Datum registrace
    Sep 2014
    Umístění
    V srdci všech 13 letých holek
    Příspěvky
    69


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    "Hráč se může nechat nakazit na spawnu zombiekem, pokud skore výher týmů zombie, je menší než CT teamu. Například je skore 3:6, hráč může hrát za zm. Naopak při skore pro zm 6:5, hráč se již nesmí nechat nakazit"
    Můžete se vyjádřit k tomuto bodu? Díkets
    Napiš mi instagram, děvče.

  8. #38
    Náborář Avatar uživatele Samco
    Datum registrace
    Dec 2012
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    10,436


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Citovat Původně založeno Cavror Zobrazit příspěvky
    Můžete se vyjádřit k tomuto bodu? Díkets
    To už je zbytočne prekomplikované, túto výnimku by som tam nezahrňoval.

  9. #39
    Nováček Avatar uživatele Cavror
    Datum registrace
    Sep 2014
    Umístění
    V srdci všech 13 letých holek
    Příspěvky
    69


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Průměrný hráč ZE má asi dvojciferné IQ. Zakazovat hrát hráčům za jeden tým je prostě blbost.
    Napiš mi instagram, děvče.

  10. #40
    Nováček Avatar uživatele Iluminato
    Datum registrace
    Jan 2015
    Umístění
    JailBreak, Furien
    Příspěvky
    58


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Ja ako nováčik, ak by som sa chcel naučiť hrať ZE a zároveň dodržiavať toľké emancipačné pravidlá tak to si radšej zahrám classic. Keď som zapol ZE a cavror to tam 3hardil za zm tak ma to práveže viac motivovalo..a za zm mi zas cavror a jemu podobní pomáhali s nákazou a priučil som sa tak trikom, lebo sám nováčik proti 3 skúseným ct neni šanca
    SI LEN ZRNKO PIESKU V PÚŠTI

  11. #41


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Možno by som pridal špecial drahé zbrane z apo alebo half life pre CT pretože každý zombie pridáva svojmu teamu +10.000 HP a na to tie súčastné zbrane nestačia. Predstav si situáciu 3 v 7 a jeden zo zombie je ten "skúsenejší" a ešte sa nájdu hráči čo nevedia načasovať granáty alebo ho missne kvôli bhopu tak rip. A čo som veľa krát zažil tak stačí 1 nakazený zm + bhop proti 6 CT = ZM win.

    E: vidím to tak že chcete nejaké obmedzenie pre zm lebo sú moc silny. Ale čo keď to je opačne a proste sú len CT moc slabý, tak im niečo pridať.
    Naposledy upraveno killer-savage; 13-03-21 v 00:36.
    Spoiler Spoiler:


  12. #42
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    https://csko.cz/forum/showthread.php...rh%26%23367%3B

    Toto se tu rozebiralo nejakou chvili zpet
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

  13. #43


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Tam vidím dobrý návrh od Samča
    V rámci bonusových XP pre CT si viem predstaviť asi len vyšší damage, rýchlejšie prebíjanie, väčší zásobník. Rýchlosť nie, nakoľko by nováčikovia boli v podstatnej nevýhode. Odhadzovací zombie granát by sa určite mohol vrátiť.
    A aj tak CT vôbec nevyužívajú buy menu za body
    Spoiler Spoiler:


  14. #44
    Náborář Avatar uživatele Samco
    Datum registrace
    Dec 2012
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    10,436


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Citovat Původně založeno Iluminato Zobrazit příspěvky
    Ja ako nováčik, ak by som sa chcel naučiť hrať ZE a zároveň dodržiavať toľké emancipačné pravidlá tak to si radšej zahrám classic. Keď som zapol ZE a cavror to tam 3hardil za zm tak ma to práveže viac motivovalo..a za zm mi zas cavror a jemu podobní pomáhali s nákazou a priučil som sa tak trikom, lebo sám nováčik proti 3 skúseným ct neni šanca
    Určite je tu menej emancipačných pravidiel, ako v porovnaní s módmi JB a TTT. Classa pre ZM sa nastavila tak, aby aj nováčikovia mali šancu robiť za ZM nákazu.

  15. #45
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    Odpověď: Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri

    Podle mě mají ct granátů více než dost v současnosti. Na některých mapách jsem musel jejich počty i snižovat neboť jich tam bylo přehnaně mnoho ( viz. ze_jurassicpark_v5 )

    K výjimce k pravidlům ohledně obětování spoluhráče bych dodal jen to, že se jedná jen o znění toho pravidla. Ve skutečnosti se to stává na denním pořádku, že někdo někoho zavře za dveřmi protože má metr od sebe zombie hráče. Trestat takového hráče je nesmysl a spíše navrhuji jen aby se to k pravidlům připsalo pro kompletnost jeho znění.

    K pravidlu č. 7 se vyjádřím tak, že se jedná pouze o můj návrh a nic zde nestanovuji. Očekávám hlavně nějaký argument či nějaký nápad jak si poradit se situací a to univerzálně pro všechny hráče, ne kvůli jednoho individua. Toto téma se rozebíralo již několikrát a ještě mnohokrát se rozebírat bude pokud věci zůstanou tak jak v současnosti jsou. Hra je v tomto momentě nevyvážená kvůli blokování, bezúčelných pádů hráčů a overpowered zombies a částečně i kvůli strukturám jednotlivých map ( např. ze_egypt )

    Savagův nápad ohledně speciálních zbraní nezní až tak přehnaně. Miniguny které jsem sestavil na své mapě ze_thelostcity mají tak vysoký dmg právě z toho důvodu aby mělo smysl se proti zombie bránit i jinak než pomocí flashů. Možná, že bude právě stačit pouze přidat nějaké výhody pro ct aby to vykompenzovalo zombie bhop. Přidáním ct xp systému který by se po mapě a reconnectu vždy resetoval mi příjde vhod nakolik lidi často kupují granáty. Mohl by se skládat například z:
    1. větší dmg
    2. větší zásobník
    3. více armoru
    4. více hp

    a spojit to s xp systémem pro zombie ( buď si vyexpíš ct nebo zm z jedné xp banky ). Osobně mou pozornost upoutal i adrenalin systém na ctf serveru. Takové dočasné skilly které by poskytly určitou výhodu ( nekonečno nábojů po 10 sekund, regenerace apod. ) nezní nijak zle.
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •