Zobrazit výsledky od 1 do 5 z 5

Téma: Pokles FPS na mapě

  1. #1
    Administrátor
    Server Admin

    Datum registrace
    Feb 2013
    Umístění
    Praha
    Příspěvky
    9,090


    Pokles FPS na mapě

    Ahoj, našel by se nějaký zkušenější tvůrce map, který by dokázal poradit, proč je na této mapě pokles FPS? Primárně jde o pokles při pohledu do dálky, při pohledu do zdi je to v pohodě.
    Při pohledu do zdi nemám problém s 600-700 FPS, zatímco při pohledu do dálky je to kolem 110 FPS. Ostatní hráči s horším PC mají pokles klidně na 30 FPS.
    Co by to mohlo způsobovat?

    Posílám odkaz na rmf:
    https://uloz.to/file/G3p6t6NpFkQT/su...SfDz5lEGVlMN==

    Díky za případné rady
    Naposledy upraveno hofy; 04-05-21 v 23:08.

  2. #2
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    Odpověď: Pokles FPS na mapě

    Mrknu zitra po praci

    E: mapu jsem nestudoval ale jestlize ten pohled tvori dlouha chodba a plno veci co musi grafika vykreslovat ( hodne objektu, vysoke rozliseni textur ) tak taky hodne papa. Zitra zkusim omrknout a testnout r_speeds a uvidime
    Naposledy upraveno Algorythm; 04-05-21 v 23:15.
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

  3. #3
    Administrátor
    Server Admin

    Datum registrace
    Feb 2013
    Umístění
    Praha
    Příspěvky
    9,090


    Odpověď: Pokles FPS na mapě

    Je to tak, na druhou stranu podobných map, kde je vidět dost do dálky, je na DR spousta a problém s FPS tam není. Proto čekám, že to bude něco specifického, to vysoké rozlišení textur by klidně mohlo být. Sám tomu moc nerozumím, je to mapa kamaráda, který se teprve učí, takže tak. Každopádně moc díky a budeme rádi za pomoc. :-)

  4. #4
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Pokles FPS na mapě

    Rekni kamaradovi prosim at mi posle i potrebne .wad soubory ( textury ) a ostatni soubory, modely, zvuky at je to kompletni. Muzes do pm nebo klidne sem

    E: Podařilo se mi otevřít mapu v editoru. Vidím sice jen siluety ale scale 2.0 je podle mě na tu vzdálenost příliš vysoko. Když jí zvýší na nějakých 5 a víc, fps by se mohlo srovnat. Ale negarantuju to, je taky klidně možné, že bude muset ty chodby zkrátit. Dále jsem si všiml že nemá nic onullované, engine vykresluje i nepotřebné textůry. To na to může mít také vliv. Některé věci jsou tam rozbité na několik částí aníž by bylo třeba je takto rozdělovat ( více brushů, více stran, více textůr, větší žrout fps ).

    Poslední věc kterou mu zaručeně ( pokud verze kterou jsi mi poslal je aktuální ) sežralo majoritní výkon počítače je chyba LEAK. Má v mapě díru a engine hry vykresluje celou mapu naráz. Při kompilaci mu selhalo jak hlvis tak hlrad. Chyba se nachází ve stropě ve druhé místnosti
    Naposledy upraveno Algorythm; 05-05-21 v 17:06.
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

  5. #5
    Administrátor
    Server Admin

    Datum registrace
    Feb 2013
    Umístění
    Praha
    Příspěvky
    9,090


    Odpověď: Pokles FPS na mapě

    Moc díky za cenné rady, přetlumočil jsem je a kdyby problém přetrvával, pošleme mapu komplet včetně souborů. Té díry ve druhé místnosti jsme si nevšimli, to máš pravdu, že může být jedna z hlavních příčin, mimo tedy ty ostatní věci, které bude potřeba napravit. :-D

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •