Zobrazit výsledky od 1 do 11 z 11

Téma: Herný ntb

  1. #1


    Herný ntb

    Zdravím, vzhľadom na to, že momentálne mám viac voľného času a momentálny ntb, už je schopný ledva zvládať veci do školy a práce, tak som sa rozhodol pre kúpu nového ntb, na ktorom by som bol schopný rozbehnúť aj nejaké tie hry. Ja sa veľmi do týchto záležitostí nevyznám, tak by som Vás chcel poprosiť o pomoc. Budget mám, tak do 900€.
    Vďaka.

  2. #2


    2 z 2 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Herný ntb

    https://www.alza.sk/acer-nitro-5-obs...k-d6487953.htm -> myslím, že lepšie asi nezoženieš momentálne do tej sumy, škoda je len 8GB RAM ale dá sa to. Máš tam i7 + 3060 čož je paradicka. Inak všetky ostatné PC do takejto ceny majú 1650Ti čož sa až tak neoplatí, bral by som toto.

  3. #3


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Herný ntb

    Akorát si k tomu sežeň nějaký Windows pokud nejsi zvyklý na Linux.

  4. #4


    Odpověď: Herný ntb

    Vďaka ;)

  5. #5
    Banned
    Datum registrace
    Nov 2011
    Příspěvky
    66


    2 z 2 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Herný ntb

    Na tvojom mieste by som si premyslel, či je herný notebook naozaj to, čo chceš. Ja som si X rokov dozadu ako prvák na výške kúpil herný Dell Inspiron za 36k CZK (~1400 EUR) a bola to jedna z najhorších investícii môjho života (hneď za kúpením VIP na Kotelne v roku 2013).

    - pri akejkoľvek väčšej záťaži to hučí ako štartujúci Boeing 747. Ak zdieľaš izbu so spolubývajúcim, alebo priateľkou, tak sa priprav na to, že ťa začnú nenávidieť
    - prehrieva sa to tak, že na tom ako kompenzáciu potom môžeš tým spolubývajúcim robiť praženicu (a keď to máš náhodou v lone tak cítiš, ako sa ti real-time odparujú spermie)
    - po pár mesiacoch začne odchádzať baterka a ustáli sa to na stave, kedy bez nabíjačky vydrží tak hodinu, ak vôbec (a to ani nemusíš nič na tom hrať)
    - je to ťažké a rozmerné hebedo, takže ak sa budeš často presúvať získaš nábeh na skoliózu (nezabudni, že musíš s tým všade nosiť aj nabíjačku, viď predchodzí bod)
    - pokiaľ máš nad 20 rokov, budeš s tým na verejnosti vyzerať ako permavirgin xd

    Môžeš namietať, že som mal len smolu na blbý model, ale podobné skúsenosti s hernými notebookmi nájdeš všade po internete. Je to marketingový odrb, kúp si radšej nejaký solídny business notebook na prácu/školu a ak sa chceš hrať, počkaj 1-2 roky, kým sa ustáli trh s grafikami a kúp si normálny desktop. Alebo začni využívať čas rozumnejšie a miesto hrania hier začni lúštiť krížovky, prípadne fetovať.

  6. #6
    Ex-admin Avatar uživatele Giussepe
    Datum registrace
    Oct 2011
    Umístění
    Nové Město nad Metují
    Příspěvky
    2,374


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Herný ntb

    Mám též herní notebook, takže potvrzuji vše, co píše aviatik.

    Když jede herní notebook na vyšší výkon tak je skutečně hlasitý. Já to řeším sluchátky, takže mně to je celkem ukradený - ale spolubydlícím, popřípadě kolegům ve škole na přednášce to FAKT bude vadit.
    S tím přehříváním - asi jak který model - já mam Lenovo Legion a ten to má řešený docela dobře. Nicméně dát si ho na plnej výkon na klín fakt není dobrej nápad. To odvedené teplo ti fakt začne vařit spermie.
    Degradace baterie je běžný jev u všech notebooku. Já jsem ale herní notebook kupoval cileně s tím, že bude permanentně na nabíječce, protože stejně jakmile zapneš nějakou výkonější hru, tak ti baterie stejně hovno vydrží a vybije se ti tak po 1-2 hodinách.

    Hmotnost herních notebooku bývá vyšší, přece jen je tam ta grafická karta, kterou ostatní notebooky/ultrabooky nemají a ta něco váží. Takže na časté(denní) nošení to fakt není. + nabíječka taky něco váží. A zrovna u mýho ntb je nabíječka fakt nehorázný monstrum.


    Takže fakt to stojí za zvážení jestli je herní notebook, to co potřebuješ. Pro mě je například celkem dobrým řešením, neboť ho mám permanentně v zásuvce, občas si ho v autě převezu na víkend jinam a jednou za několik měsíců si ho vezmu do práce.

  7. #7
    Nováček
    Datum registrace
    Nov 2013
    Příspěvky
    15


    Odpověď: Herný ntb

    Tiež mám notebook konkrétne Lenovo legion po 2 rokoch je k.o neskutočne sa prehrieva a je strašné zalagovaní už by som do notebooku druhý krát nešiel je jedno ktorý si kúpiš stále to bude po 2 rokoch otom istom odporúčam rovno Pc..

  8. #8


    Odpověď: Herný ntb

    Citovat Původně založeno mato323 Zobrazit příspěvky
    Tiež mám notebook konkrétne Lenovo legion po 2 rokoch je k.o neskutočne sa prehrieva a je strašné zalagovaní už by som do notebooku druhý krát nešiel je jedno ktorý si kúpiš stále to bude po 2 rokoch otom istom odporúčam rovno Pc..
    To, že se ti přehřívá notebook po 2 letech používání není žádný velký objev a z velké části je to i tvá chyba. Každý stroj potřebuji po nějaké době údržbu. A PC / NT nejsou vyjímkou.

    Prah se usazuje neustále. Je nasáván ventilátory dovnitř zařízení, kde se převážně usazuje na ventilátorech (Kvůli statické elektřině?, Tohle přesně nevím). Po čase se tam nahromadí větší množství a začíná blokovat množství chladnějšího vzduchu dodáván žebrování, které chladí tzv. heatpipy. Další kritické místo, které se usazuje víc jsou vývody toho teplého vzduchu...

    A proč se ti seká / zalagovává, jak tomu říkáš ty? To je taky jednoduchý:
    1) Kvůli tomu, že se přehřívá, tak musí z nějaké části omezit svůj výkon z důvodu, aby nedosáhl teploty, která by mohla začít degradovat jednotlivé komponenty.
    2) Budeme předpokládat, že sis nenatáhl nějaký vir do svého systému a že tvůj operační systém je Windows.
    - Windows (spíše HDD, když o tom tak uvažuji. Ale nevím, jak je to přesně s SSD. Když tak napište zkušenější) se po nějakém čase začíná zanášet starými informacemi o tomhle a tamhle tom. Potřebuje občas čistě reinstalovat celý Windows, aby znova začal šlapat tak jak má. + další věci pro správný chod PC / NT. Dál se o tomhle rozepisovat už nebudu.

  9. #9
    Terminátor Avatar uživatele piratjo
    Datum registrace
    Jul 2012
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    2,100


    Odpověď: Herný ntb

    Skuste mu tu za 900e vyskladat herny PC, nech moze porovnat.

    PS: tiez som mal herny ntb za 30k czk a uz do toho viac nepojdem.


  10. #10
    Pokročilý člen
    Datum registrace
    Oct 2014
    Umístění
    Brno
    Příspěvky
    133


    Odpověď: Herný ntb

    Nedoporucuju kupovat herni notebook i presto ze ja s tim svym jsem uz cca 7 let spokojeny (lenovo ideapad y510p).

  11. #11
    Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping
    Příspěvky
    241


    Odpověď: Herný ntb

    Musí to být za každou cenu zrovna notebook? :D
    "You turned the page. I burned the book."

    https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •