Zobrazit výsledky od 1 do 7 z 7

Téma: Deathrun, nové mapy.

  1. #1


    Question Deathrun, nové mapy.

    Přeji krásný večer,

    jako pravidelný hráč módu Deathrun, bych se chtěl otázat jestli někdy budou nahozené nové mapy a pluginy na lepší jas a fix surfů atd.., které chybí v maplistě.

    Seznam map je zde: https://pastebin.com/PnwCq66a

  2. #2
    Nováček
    Datum registrace
    Nov 2018
    Příspěvky
    6


    Odpověď: Deathrun, nové mapy.

    Davam sem dokopy vsetky zozbierane navrhy na zlepsenie serveru deathrun ci uz odomna alebo od inych hracov na ktore sa pytali hraci in-game/cez steam. Predom pisem, ze su to navrhy viacerych hracov, nie len moje a tym aj by som chcel aj poziadat ludi, ktori maju chut sa vyjadrit, nech sa vyjadria ci s danymi navrhmi suhlasia, ktore by prijali ktore by boli zbytocne, tym je vacsia sanca ich presadit. Zacnem tymi mojimi:
    1. odkaz - tymto pluginom si moze hrac zvysi jas, cim sa upravi lepsia viditelnost na mape ked sa jedna o tmavu mapu(v mapliste je dost map kde nie je nic vidno)
    2. odkaz - jedna sa o plugin ktory opravuje zasekavanie sa pri surfovani, tento bug je bezny hlavne na mapach typu speedrun kde je moznost hrat na 333fps
    3. odkaz - na vela mapach su porty, no na niektorych z nich ked sa hrac portne, tak ho "spawne" napr kurzorom ku stene, co je dost otravne. Tento plugin opravuje uhly tychto bodov po preportovani sa, cize ked sa hrac preportuje, nebude otoceny ku stene ale k dráhe(samozrejme ked to tak admin nastavi :D)
    4. odkaz - vela hracov sa stazuje, ze CT mozu mackat pasce cez steny. Tento plugin tento bug fixuje.
    5. odkaz - tento plugin je skor taky "for fun", nakolko mame na deathrune vela map v mapliste, tak vela ludi aj na niektore tie mapy nadava ci uz kvoli narocnosti alebo kvoli lagom sposobenych na ich strane samozrejme. Tento plugin nakolko som ho neskusal, ale mal by spustit kazdu mapu hlasovanie v ktorom kazdy individualne moze zahlasovat z ponuknutych moznosti a ohodnotit danu mapu.
    6. -odkaz poslem iba do pm- - strafe hack blocker. Na server chodi sem tam cheater, ktory nici rank ostatnym hracom a robi problemy, tak som nasiel na nete nejaky plugin ktory mozno by zrovna tomuto pomohol, samozrejme tak isto si vyzaduje test na serveri ale bohuzial dlhodoby nakolko ten hrac tam nechodi kazdy den, niekedy ani raz za mesiac :D

    Toto su teda moje navrhy, okrem Map rate a toho strafe hack blocker pluginu som skusil kazdy jeden a fungovali dobre, akurat este by som sa pozastavil nad tym Surf fix, ktory sice fungoval ale neni som si nim stale isty na 100% hlavne v tom, ci by napr nezvyhodnil nejakeho hraca tym, ze by mu pridal vacsiu rychlost, samozrejme by to trebalo otestovat ako sa bude spravat na serveri a uz podla toho sa rozhodnut.

    Tieto dalsie su navrhy ostatnych hracov:
    1. Vymenit pesnicky ked niekto da rekord - na to bol asi najvacsi dopyt
    2. Mazanie ranku v /stats - aktualizacia nicku - uz dost znama vec teda skor bug na serveri. Niektori sa stazuju ze im schvalne niekto maze rank, ktory sa da vymazat vsetkym hracom na serveri na danej mape a to tak, ze niekto spamuje tlacidko "aktualizovat nick v stats". Dokonca uz sa aj stalo parkrat, ze sa niekto pripojil na server, zmazal schvalne rank vsetkym co vtedy hrali a odpojil sa.
    3. FPS oprava anticheatu - toto sa tu uz riesilo dlho, aj na fore, ale doteraz sa nevyriesilo myslim ze nic, aspon o tom neviem, tak to sem pre istotu znovu napisem. Ide o to, ze server hracom po pripojeni sa na server meni klientske nastavenie fps_max na 100 a anticheat, ktory kontroluje FPS hracov ktori ked toto obchadzaju a maju viac FPS ako je povolene, nasledne ich potom banuje. Lenze tam je nastaveny tento limit banu nieco od 115 alebo 120 fps a vyssie, a to prave kvoli tomu, ze ten fps checker ked ma hrac nastavene fps_max na 100, tak obcas hodi hodnotu 111 fps. A tu prave toto hraci vyuzivaju, ze si davaju stálych 111 fps za ktore ten ban logicky nedostanu a tym su vo vyhode. A klientske nastavenia sa im serverom naspat na 100 tak isto nezmenia, lebo asi zrejme toto obchadzaju nejakym programom alebo kto vie cim a ako... Ta 111 hodnota za ktoru moze fps_max 100 je myslim ze engine bug hry a toto sa da vyriesit jednoducho a to tak, ze sa zmeni nastavenie serverom fps_max na 99 alebo tusim este 99.5 staci aby tych 111 fps ten fps checker uz zaznamenat nemal.
    4. Speclist - vsimol som si, ze sa parkrat niektori pytali in-game na tuto vec, ze by to uvitali na serveri, tak preto to sem davam. Viem, ze davnejsie sa na to uz niekto pytal a odpoved znela, ze sa to rusilo kvoli cheaterom, ale nakolko tam uz hrava minimum ludi a vyskyt cheaterov je uz naozaj minimalny, tak mozno by to teraz preslo, preto to sem davam(odkaz - tento je zrovna na serveri ale speclist je vypnuty). Este k tomuto.. tak isto bol dotaz ci sa da pridat aby ked sledujete hraca, ste videli aj jeho fps. Nieco som nasiel, no neskusal som, lebo to vyzaduje minimalne 2 hracov..odkaz 1 - fps speclist, odkaz 2 - fps speclist. Ak by sa tam pridali aspon tie fps ak nie speclist, tak to by bolo za mna fajn.
    5. Sprava o napajani hraca - toto tiez som si vsimol ze sa niekto pytal, ze by uvital aby videl ked sa niekto napaja na server a aspon ze odkial je ten hrac(z akej krajiny). Ja som nasiel toto: odkaz. Je tam aj obrazkovy nahlad, samozrejme takychto alternativ tomuto pluginu je na nete tona...neviem ci by to uvitali aj ostatni, podla mna to je fajn.
    6. Replay(record) bot - to tu uz tiez bola tema na forum, zatial sa nevyriesilo nic, pre vela hracov vraj useless ale tak predsa to sem zahrniem - bot ktory nahrava demo hracov ale zaznamena len hraca ktory dal na danej mape rank #1. Potom mozete ist do spectu, kde si prikazom otvorite menu, kde si mozete prehrat demo cez bota, ktory vam ukaze gameplay prave tohoto hraca s rankom 1. K tomuto ked sa mozem v kratkosti tuto vyjadrit tak takto: Videl som to na niektorych serveroch a aj som to hladal na nete, myslim teda ale ze toto nie je uplne free..tie servery to maju prisposobene/modifikovane na ich mod. Free som nasiel jedine na KZ(jump) server ale to neviem ci ma zmysel s tymto stracat cas a pridavat to nakolko na DR ma uz vela hracov ten rank 1 zastropeny, cize nejake vylepsenia ranku(aby tento bot mal zmysel) sa uz moc nesustredia a aj tak je uz velmi nizka aktivita na serveri. A kvoli cheaterom to mat je uz lepsia volba skor anticheat cize mozno ten strafe hack blocker ak by sa nahodil a fungoval by spravne by bol asi fajn.
    7. No fall dmg - vela hracov sa stazuje na niektore mapy, ze su nehratelne lebo su vysoke skoky ktore uberaju vela hp. V tomto pripade by bolo najlepsie aby hraci sem napisali nazvy tychto map, ktore potom nech spravcovia serveru zhodnotia a bud schvalia alebo nechaju tak. Ja sem napisem zatial len tieto mapy, viac ma nenapada. deathrun_4rooms_fg, deathrun_ghosts, deathrun_taringacs_indianajones, deathrun_indianajones2, deathrun_3sixty_beta4.
    8. Priemerny rank v stats ked si rozkliknete niekoho nick name - nakolko tento priemerny rank sa pocita len z map ktore ma hrac prejdene, tie ktore nema ignoruje, tak bol navrh aby mapy ktore nema prejdene, simulovali vo webovej časti rank 999(ako v hre ked nemate prejdenu mapu mate v TAB rank 999) a tym zhorsovalo tento priemerny rank a nasledne nutilo hracov aby mali motivaciu potom hrat aj tie mapy ktore prejdene nemaju, respektive teda mozno donutilo hracov ktori si davaju na tom priemernom ranku zalezat, ak vobec su taki hraci. :D

    To by bolo vsetko, este raz by som teda upozornil na to, ze prve navrhy su moje, tie dalsie su od mnohych hracov aj za posledny rok aj viac ktore som si vsimol in-game v chate, o ktorych bud niekto pisal alebo sa na ne pytal preco tu nie su a ci by mohli byt... ja som to len dal takto dokopy. Cize ak s niektorymi niekto kto tam hrava nesuhlasi, nech sa kludne vyjadri a najlepsie ak by k tomu mohol napisat aj dovod. Ak mate nejake dalsie navrhy, asi kludne teda napiste a to ci niekto zo spravcov toho serveru uz k tomu pristupi, by bolo fajn, nakolko to moze pomoct k moznemu zvyseniu aktivity. Sami aj mozete vidiet ze vacsina veci je uz hotova, takze staci to len nahrat na server.

    DOPLNENE KU DNU 23.04.2023
    1. AFK kick - casto sa stava, ze na serveri su hraci necinni niekedy aj 1-2 mapy co predstavuje nejakych 40 minut, cim blokuju moznost vyplnit potrebny pocet "rtv" na to, aby sa odstartovalo hlasovanie o novu mapu. Preto navrhujem tychto hracov vyhadzovat zo serveru po napr. 3 minutach necinnosti.(presuvanie afk hracov do spectu nepomoze, lebo to v pripade rtv nefunguje pri map management plugine Galileo ktore tam je).
    2. Znizit pocet potrebnych hracov na zacanie Deathrun modu (cize hra za T). Aktualne to je nastavene na 8, co je pri aktualne dlhodobemu poklesu aktivity hracov na serveri niekedy naozaj vzacne, ze sa za T hrat bude. Nie kazdeho bavi hra na speedrun. Takze navrhujem to znizit aspon na 4. V poslednej dobe denny priemer aktivnych hracov co sledujem je tak 5-6. A ked niekto ma problem s hrou za T, je tam moznost si ten speedrun odvolit.
    Dakujem.
    Naposledy upraveno ghch; 23-04-23 v 16:32.

  3. #3
    Nováček Avatar uživatele Dropped
    Datum registrace
    Jun 2020
    Umístění
    Kofola
    Příspěvky
    7


    Odpověď: Deathrun, nové mapy.

    Cus, ohladom tych ct tlacitok by som podotkol, ze neviem popravde ako moc vadi bug so spustenim ct tlacitka skrz stenu. Toto vyuzivaju hraci pre otvorenie tzv. double dooru aby ho nemuseli zbytocne obskakovat a tym si tu cestu o nejakych tych 0,0xx sekund skratia. Pouziva sa to este aj na znicenie niektorych objektov ktore neumoznuju hracovi dokonale prejst cez danu plochu + zapnutie vetrakov na mapach kde nie su bloknute. Inak som nebol svedkom kde by tym niekto kazil mapu + stazoval si na to. Mozem este k tomu dodat to, ze pokial mapa nekonci portom do finishe, ktory ti neumozni tie ct tlacitka stlacat(aj to sa da bugnut) tak ten finish proste skipnes a skocis si k tym ct tlacitkam sam jako t.


    Pokial som spravne pochopil ten priemerny rank, tak by to bralo tu neprejdenu mapu automaticky ako rank 999? To je celkom zbytocnost, pretoze nesuhlasim s tym, ze hraci mapu neprechadzaju len aby im to nezhorsilo rank. Toto je skor tema tykajuca sa hracov s priemernym rankom mensim ako 4 a to su everall top 3 miesta. V topke sa momentlne ocitne aj kazdy, kto tento mod akurat zapol, az na par old school map, ktore maju miesta zabrane lepsi hraci.

    Minimalne ten fps detekt ktory sa tu taha uz tak 2 roky a nikto akoze nic.

  4. #4
    Nováček
    Datum registrace
    Nov 2018
    Příspěvky
    6


    Odpověď: Deathrun, nové mapy.

    Cau, diky za reakciu, ak mozem teda tak odpoviem..
    Tie T tlacidka..no praveze sa dost casto stava, ze to niekto z CT stlaci len tak a potom znici na cele kolo mapu tym, ze popusta vselijake traps ako napr diery, pohyblive entity a pod., na toto sa naozaj dost vela ludi stazovalo aj stale stazuje/nadáva ked to niekto robi. Vetraky sa blokovali z jednoducheho dovodu a to z takeho, ze toto skracovanie si vzdy vyzadovalo spolupracu cize minimalne 2 hracov. Niektorym hracom tie vetraky nebol nikto ochotny pustat a prave takyto clovek sa potom len stazoval, ze su ludia v topke vo vyhode a on nemoze dat potom lepsi rank, takze sa to vyriesilo tak, ze sa blokli a myslim, ze uz na ziadnej mape nejde skracovat cez vetrak. K tym dveram/bombam... viem ze na arctic je take nieco kde si to hraci radi odpaluju, tu entitu aby im to nezavadzalo v ceste, ale to je podla mna celkom aj zbytocne asi, ze ta to nijako neovplyvni ked to len obskocis. Samozrejme da sa to vyriesit tymto pluginom -> odkaz (mas tam aj video ako to funguje) ale neviem kto by mal tolko casu aby presiel 570 map a na kazdej z nich tieto tlacidka po jednom upravoval. Ak by si bol ochotny sa na tomto podielat a dali by ti na to flag, nebolo by odveci. :D Preto posielam prave hento ako riesenie lebo to staci len nahrat a je to vyriesene hned, toto zas je casovo narocne.

    Ten priemerny rank si pochopil dobre, neviem inak ci bol tento navrh niekedy aj vobec niekym podany, ale viem ze ked to tam hofy nahodil, tak chvilu po tom zacali hovorit, ze takto ako to je, by to este viac vylepsili, nakolko teraz to funguje tak, ze to pocita zvlast kazdeho a pocita len priemer tvojich prejdenych map a ich ranku - cize ked tam pride niekto novy, prejde si jednu mapu kde da rank 1, tak jeho priemerny rank bude 1. :D A ak si pamatam, tak prave kvoli tomuto toto chceli zmenit tak, aby tam simulovalo ten 999. rank na vsetky neprejdene mapy. Ono este si pamatam, ze niekto to chcel rozsirit tak, ze by bola zvlast tabulka kde by boli najlepsi hraci serveru, asi nejakych top10 a prave zoradeni podla tohoto priemerneho ranku a tusim prve, druhe a tretie miesto mali mat nejake specialne skiny nozikov, to tu myslim ze bola aj tema na forum tak pred 2 rokmi prave na tie noziky, ale tam to chceli davat za klasicky rank. A v tejto top 10 ze by boli hraci podla priemerneho ranku ktory by priemeroval pocet prejdenych map alebo tak nejak bol ten napad. Ja si to osobne uz nepamatam, to by musel napisat ten kto to chcel realizovat. Ja ani neviem ci by sa toto niekomu chcelo robit a ci by to malo este zmysel, lebo uz tam moc hracov nehrava. :D Ale samotny napad je podla mna fajn, je to taky "achievement z prechadzania map" ktory neviem ani ci vobec nejaky server ma, aspon som to nikde nevidel. Akurat tie noziky su asi zbytocne lebo na obmedzeny pocet modelov, zvukov atd v engine hry by niektore mapy potom zhadzovali server.

  5. #5
    Nováček Avatar uživatele Dropped
    Datum registrace
    Jun 2020
    Umístění
    Kofola
    Příspěvky
    7


    Odpověď: Deathrun, nové mapy.

    To s tyma tlacitkama je otazne, vela map rekordov je prave kvoli tym pomockam ktore niekotre trapy davaju. Zablokovat ich uplne, by vyzadovalo asi reset niekotorych map, ale to by hracom ktori tam stravili dost casu vadilo. Co som sa pytal dereka, tak tiez nebol nadseny so skracovanim map v poslednej dobe. Tusim si raz napisal, ze je to len rozdiel niekolko desatin. Popravde, nemusis byt nejak extra mudry na to, aby si pochopil, ze kazda stotina robi rozidiel medzi top 1 a top2. Pekny priklad je ten arctic, kde s obskokom cez tie barely by sa ti zhorsil cas. Samozrejme ze toto sa tyka znova len pro sceny, ale musis brat do uvahy, ze hraci tam travili vela casu, aby svoj cas vysperkovali co najviac.
    Inak tie vetraky si zapina kazdy sam a nie 2 hraci. Vynimkou je zopar map(naozaj zopar) kde tie vetraky po zapnuti nedavaju speed do konca kola.

    Co som odkukal zo zahranicnych serverov, tak oni tam maju stats na princepe bodov, ktore ziskavas za prejdenie mapy + umiestnenie.

  6. #6
    Nováček
    Datum registrace
    Nov 2018
    Příspěvky
    6


    Odpověď: Deathrun, nové mapy.

    Prave preto som poslal ten druhy plugin, ktory tam ma video navod kde si mohol vidiet, ze aj ked vsetky tlacidka zablokujes pre ct, tak podla vyberu im mozes niektore povolit, cize napr na tej mape arctic by si povolil Ct odpalovat tu bombu, ale zvysok by stlacit nemohli. Lenze toto je casovo narocne pri 570 map a teraz prejst kazdu jednu, navyse este niektore mapy maju tlacidka pocas drahy, napr na mape golddust ak si pamatam je vytah na tlacidko, bez ktoreho by si tu mapu tusim nepresiel keby sa tam to tlacidko blokne a to naozaj teda neviem ci by sa niekomu chcelo prechadzat tolko map a na kazdej z nich toto kontrolovat. Takze preto tento navrh, lebo zakazdym ked nejake ct tie tlacidka stlacalo, tak malokedy sa stalo ze s tym niekto nemal problem..vzdy tam na to nadavaju hraci ked im to niekto stlaca, obzvlast na mapach kde tym znicis drahu a musis cakat na nove kolo a kedze su len dve 9 minutove kola na mapu tak tym je to este horsie ak to niekto postlaca. K tym vetrakom - viem len o jednej mape zatial a to je s7ars, kde ten vetrak si pustis a toci sa cele kolo, tusim ho niekedy ani stlacat nemusis a dava ti boost aj tak, inak napr uz na tej arctic a na dalsich kde su vetraky o ktorych viem, tak nemas sancu si ho sam pustit, respawnut sa a stihnut sa na nom este boostnut, dovtedy sa vypne.. teda mozno co sa tyka teba tak zrovna na tej arctic by si ho vedel stihnut ale toto neni pripad dalsich x hracov ktori tam tiez hraju.

    Co som odkukal zo zahranicnych serverov, tak oni tam maju stats na princepe bodov, ktore ziskavas za prejdenie mapy + umiestnenie.
    Samozrejme, moze byt, ten koncept neni az taky unikatny aby to nikoho nenapadlo. :D Ja som to len zatial nikde nevidel, ale tak stale su desiatky mozno aj stovky deathrun, speedrun, deathrace serverov ktore to kludne mozu mat.

  7. #7
    Administrátor
    Server Admin

    Datum registrace
    Feb 2013
    Umístění
    Praha
    Příspěvky
    9,090


    Odpověď: Deathrun, nové mapy.

    Zdravím, díky za spoustu nápadů. Zatím jsem přidal nové mapy. Zbytek bude na delší práci, ale pomalu mám volněji, takže se budu snažit projít to a co půjde, zpracovat.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •