Zdravím všechny hráče i administrátory.

Tento příspěvek, ať nechodím kolem horké kaše, nemá být primárně stížností na admina, je to spíš jistá forma dotazu, popř. apelu na zdravý rozum.
Šťastlivec, o kterém píšu, je váš admin z Knifu Zeus. Na serveru mi nebyl schopen odpovědět na moje naprosto objektivně položené otázky, proto je vložím na konec mého příspěvku.

Nejsem typ člověka, který by si kvůli každé prkotině chodil stěžovat na fórum, ale mám už něco za sebou, v několika tlupách adminů jsem již účinkoval, jedné jsem dokonce "velel", proto mě zarazilo Zeusovo chování na Knifu.
Pro ty, co knife obvykle nehrají - na knifu je poměrně uzavřená skupina hráčů, kteří se tam rádi vrací, mnoho z nich se navzájem zná. Proto není žádným překvapením, že když se potkají někde na aceru, prostě se navzájem vyhnou a počkají si na konec kola, kde si budou moct změřit své síly naplno. Nemyslím si, že by to bylo špatně, pokud nezdržují hru, je přeci jen jejich věc, jestli se zabijí, nebo ne.
Proto mě zarazil krok na server právě příchozího Zeuse, který dva hráče, kteří se navzájem vyhnuli na mostě, okamžitě a bez jakéhokoli upozornění zabanoval na 3 hodiny.

Co na tom shledávám špatně?
a) Skutková podstata Nokillu sice naplněna byla, ale ke zdržení hry nedošlo, proto není důvod k banu.
b) Pokud se za nokill považuje i vyhnutí se na mostě bez zdržení hry, je to špatně a je to řádný nesmysl.
c) I kdyby tento čin pravidla zakazovala, je postavené na hlavu bez jakéhokoli upozornění potrestat hráče zákazem přístupu na server.
d) Aby se hráč zlepšoval (a o to doufám Kotelně jde), musí vědět co má a co nemá dělat. Proto je v pořádku potrestat hráče za skutek proti pravidlům, ale pokud je to rovnou ban na 3 hodiny, hráč už nemá šanci se zlepšit a pokud zde nemá přátele, nebo ho tam něco hodně netáhne, nevrátí se tam. Toto by měl být hlavní bod v mé stížnosti, tresty podobného typu Kotelně jako celku odlákávají hráče, kteří přecházejí ke konkurenci.
e) Admin by měl být schopen svůj trest obhájit, což Zeus rozhodně schopný nebyl. K logům nemám přístup, budu vděčný, když se na to někdo podívá, ale Zeus pořád dokola opakoval, že trest záleží na adminovi. Možná že má pravdu a v tom případě není chyba na jeho straně, ale na straně vedení, protože k pochybení opravdu a jednoznačně došlo.
f) Nehledím na to, že Zeus byl poměrně arogantní, na mou poznámku, že "mám icq na Kotla" (které nemám, ale nelhal jsem, skutečně jsem myslel, že ho mám :D) odpověděl "jsi p4n", což mě celkem dostalo.

Proto bych rád tímto zažehnul diskusi na téma tresty.

Moje otázky míří hlavně na vedení portálu, popř. autora pravidel.

  1. Myslíte si, že jsou pravidla dostatečně jasná a není možné se splést v jejich chápání?
  2. Jste toho názoru, že zakazovat Nokill je správné?
  3. Myslíte si, že je v pořádku banovat na 3 hodiny bez jakékoli analýzy situace a bez jediného upozornění, slaye, nebo kicku?
  4. Ostatní admini také podobné prohřešky banují bez upozornění?
  5. A konečně: Bylo chování Zeuse správné?


Děkuji všem za odpovědi, doufám, že nebudu odbyt.
S pozdravem,
Kacko.