Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 51

Téma: Napůl stížnost, napůl udivenost

  1. #1
    Ex-admin Avatar uživatele Kacko
    Datum registrace
    Apr 2012
    Umístění
    Mladá Boleslav
    Příspěvky
    102

    Napůl stížnost, napůl udivenost

    Zdravím všechny hráče i administrátory.

    Tento příspěvek, ať nechodím kolem horké kaše, nemá být primárně stížností na admina, je to spíš jistá forma dotazu, popř. apelu na zdravý rozum.
    Šťastlivec, o kterém píšu, je váš admin z Knifu Zeus. Na serveru mi nebyl schopen odpovědět na moje naprosto objektivně položené otázky, proto je vložím na konec mého příspěvku.

    Nejsem typ člověka, který by si kvůli každé prkotině chodil stěžovat na fórum, ale mám už něco za sebou, v několika tlupách adminů jsem již účinkoval, jedné jsem dokonce "velel", proto mě zarazilo Zeusovo chování na Knifu.
    Pro ty, co knife obvykle nehrají - na knifu je poměrně uzavřená skupina hráčů, kteří se tam rádi vrací, mnoho z nich se navzájem zná. Proto není žádným překvapením, že když se potkají někde na aceru, prostě se navzájem vyhnou a počkají si na konec kola, kde si budou moct změřit své síly naplno. Nemyslím si, že by to bylo špatně, pokud nezdržují hru, je přeci jen jejich věc, jestli se zabijí, nebo ne.
    Proto mě zarazil krok na server právě příchozího Zeuse, který dva hráče, kteří se navzájem vyhnuli na mostě, okamžitě a bez jakéhokoli upozornění zabanoval na 3 hodiny.

    Co na tom shledávám špatně?
    a) Skutková podstata Nokillu sice naplněna byla, ale ke zdržení hry nedošlo, proto není důvod k banu.
    b) Pokud se za nokill považuje i vyhnutí se na mostě bez zdržení hry, je to špatně a je to řádný nesmysl.
    c) I kdyby tento čin pravidla zakazovala, je postavené na hlavu bez jakéhokoli upozornění potrestat hráče zákazem přístupu na server.
    d) Aby se hráč zlepšoval (a o to doufám Kotelně jde), musí vědět co má a co nemá dělat. Proto je v pořádku potrestat hráče za skutek proti pravidlům, ale pokud je to rovnou ban na 3 hodiny, hráč už nemá šanci se zlepšit a pokud zde nemá přátele, nebo ho tam něco hodně netáhne, nevrátí se tam. Toto by měl být hlavní bod v mé stížnosti, tresty podobného typu Kotelně jako celku odlákávají hráče, kteří přecházejí ke konkurenci.
    e) Admin by měl být schopen svůj trest obhájit, což Zeus rozhodně schopný nebyl. K logům nemám přístup, budu vděčný, když se na to někdo podívá, ale Zeus pořád dokola opakoval, že trest záleží na adminovi. Možná že má pravdu a v tom případě není chyba na jeho straně, ale na straně vedení, protože k pochybení opravdu a jednoznačně došlo.
    f) Nehledím na to, že Zeus byl poměrně arogantní, na mou poznámku, že "mám icq na Kotla" (které nemám, ale nelhal jsem, skutečně jsem myslel, že ho mám :D) odpověděl "jsi p4n", což mě celkem dostalo.

    Proto bych rád tímto zažehnul diskusi na téma tresty.

    Moje otázky míří hlavně na vedení portálu, popř. autora pravidel.

    1. Myslíte si, že jsou pravidla dostatečně jasná a není možné se splést v jejich chápání?
    2. Jste toho názoru, že zakazovat Nokill je správné?
    3. Myslíte si, že je v pořádku banovat na 3 hodiny bez jakékoli analýzy situace a bez jediného upozornění, slaye, nebo kicku?
    4. Ostatní admini také podobné prohřešky banují bez upozornění?
    5. A konečně: Bylo chování Zeuse správné?


    Děkuji všem za odpovědi, doufám, že nebudu odbyt.
    S pozdravem,
    Kacko.
    Per aspera ad Astra.

  2. #2
    Kotel
    Guest

    Re: Napůl stížnost, napůl udivenost

    Pokud to proběhlo přesně tak, jak jsi napsal, tak nevidím důvod, proč bys měl dostat ban. Zřejmě je v tom něco jiného.

  3. #3

    Re: Napůl stížnost, napůl udivenost

    1 Ano jsou - No kill = žádná spolupráce s členem druhého týmu (nějak překopaně žádné nezabíjení se naschvál)
    2 Ano je
    3 3 hodiny jsou ok, já normálně slayuju oba na začátku dalšího kola, ale to je na posouzení admina, 3 hodiny bych snesl
    4 Viz 3
    5 Podle mě ano, porušil si pravidlo, dostal si ban někde na horní hranici snesitelnosti


    E: Jak jsem si to letmo projel, nevidím důvod proč by neměl dostat ban... no kill jak sám říka provedl čímž porušil pravidla, to že mu admin dal ban na 3 hodiny a jiný admin dává jen slay... někdo za nadávky(rodina, rasismus) dává 3 dny, jiný 3 měsíce a taky nikdo neřeší jestli je to správné...
    Naposledy upraveno Zoid; 30-07-12 v 21:18.

  4. #4
    Nováček Avatar uživatele faTTal*
    Datum registrace
    Jun 2012
    Příspěvky
    102

    Re: Napůl stížnost, napůl udivenost

    Já bych chtěl jen dodat že uvážení dnes Zeuse na knife modu bylo podle mě špatné čekal jsem že příjde ´´slay´´ a on hned ban na 3 h, i tak bych ho chtěl vyzvat ať ze sebe neděla to co není jak na fóru tak ve hře a jestli proti mě něco má tak to nedokazovat na serveru níbrž mimo server. Toť vše..

    faTTal*.

  5. #5
    Administrátor
    Server Admin
    Avatar uživatele Bezdak
    Datum registrace
    May 2011
    Umístění
    Hlavní nádraží
    Příspěvky
    4,204

    *VIP*

    Re: Napůl stížnost, napůl udivenost

    Zdarec, nokill pravidlo se zavedlo kuli tomu že lepší hráči se vždy právě obcházeli nabrali si fragy na horších hráčích a pak se zabili. Nevim proč by si nemohli změřit své síly naplno už na mostě, jestli že se domluví, mohou rushovat i tam. Jinak já za nokill obvykle dávám slay a pak už se to neopakuje, ale nikde nemáme žádné "tabulky" jak a co banovat. Jinak ono by se dalo diskutovat i o tom zda hned banovat vláček/blok nebo nejdřív na to daného hráče upozornit, každopádně kdyby se hráč měl nejdříve upozornit, tak se z toho adminovi za chvilku zatočí škeble. Já tam rozdam někdy třeba 3 bany za kolo a pamatovat si nicky všech těch hráčů a všechny je následně upozorňovat a hlídat jestli to dělají znova je nereálné.

  6. #6
    Kotel
    Guest

    Re: Napůl stížnost, napůl udivenost

    V pravidlech už to je, jen není napsáno, jestli je za to kill nebo ban. Zřejmě to vyhnutí bylo vidět trochu víc. Na 3 hodiny se většinou banuje blok.

  7. #7
    Ex-admin Avatar uživatele Karl0s
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    doma
    Příspěvky
    1,697

    Re: Napůl stížnost, napůl udivenost

    Citovat Původně založeno Bezdak Zobrazit příspěvky
    Jinak já za nokill obvykle dávám slay a pak už se to neopakuje, ale nikde nemáme žádné "tabulky" jak a co banovat.
    nepsalo se někde, že se nemá banovat za každou blbost, nejprve ať se snaží admin situaci uklidnit jinými metodami? možná to bylo jen u vulgárnosti, nepamatuju

  8. #8
    Ex-admin Avatar uživatele Kacko
    Datum registrace
    Apr 2012
    Umístění
    Mladá Boleslav
    Příspěvky
    102

    Re: Napůl stížnost, napůl udivenost

    Ban jsem nedostal já, ale faTTal* a ještě nějaký další hráč, to především.

    Vyjádření Kotla považuji za směrodatné, ano, proběhlo to přesně tak, jen škoda, že tu není HLTV, abych to mohl dokázat.
    Nenacházím bohužel žádný smysl nokill pravidla, pravidlo by se mělo zpřesnit, tedy přepsat na zákaz zdržování hry.
    I tak ale nevidím jediný důvod k okamžitému banu.
    Per aspera ad Astra.

  9. #9
    Kotel
    Guest

    Re: Napůl stížnost, napůl udivenost

    no kill - úmyslná spolupráce s členem druhého teamu
    To je přesně to, co jsi napsal.
    Spousta pravidel na knifu dřív nebyla a nebanovalo se skoro nic. Na naléhání hráčů i adminů se přidaly bany za bloky, vláčky a no kill.

  10. #10
    Nováček Avatar uživatele faTTal*
    Datum registrace
    Jun 2012
    Příspěvky
    102

    Re: Napůl stížnost, napůl udivenost

    No jo ale NoKill se nemůže přece hodnotit ve výší ´´(vláčku či bloku)´´ to by byl nesmysl... Ale i tak HLTV by se hodilo.

  11. #11
    Ex-admin Avatar uživatele Kacko
    Datum registrace
    Apr 2012
    Umístění
    Mladá Boleslav
    Příspěvky
    102

    Re: Napůl stížnost, napůl udivenost

    Podle mě by bylo na místě se zamyslet nad touto mírnou změnou. Nevidím totiž důvod, proč by hráči na svůj duel nemohli počkat do konce kola. Stejně nakonec jeden z nich umře, jestli dřív nebo pozdějc, je jen jejich věc.
    Jsou módy, kde je zakázání jakékoli spolupráce na místě, knife k nim nepatří.
    Per aspera ad Astra.

  12. #12
    Ex-admin Avatar uživatele ZEUS
    Datum registrace
    Apr 2011
    Umístění
    Mladá Boleslav
    Příspěvky
    6,563

    Re: Napůl stížnost, napůl udivenost

    Jen tak na okraj... jsem především admin, kterej chodí na střílecí servery, nejvíc mě najdeš na DM, někdy na oldu nebo na DR a také někdy právě na knifu.
    Asi se ptáš, proč tam chodím. Chodím na vypomoct kolegům, když už mám střílení plnou hlavu a tak si jdu "pročistit" hlavu právě na knife.
    Nick rare mi něco říká... Nechodíš ty náhodou na G8MB ? Jestli ano, tak vím kdo jsi.... Kdyby si chtěl, tak bychom mohli jít na pivko a v klidu si to vyříkat.
    Teď k tomu, co píšeš.

    1. Ano jsou.
    2. Ano.
    3. Tady jde o to, že pokud bych jim dal slay, kick, slap, tak to udělají následně znova. Vlastní zkušenost, jednou jsem to zkusil, odešel jsem a následně připojil s jiným nickem a co nevidím, oni dva se potkají na mostě a udělají to stejné. Psal jsem ti in-game, že dávám upozornění za vulgaritu, když to nepomůže, tak kick a když ani to, tak ban. u NK to prostě nejde. Nevím, jak dlouho tu hraješ, ale před půl rokem, to tam bylo hrozný, samý děti, neskutečnej bordel apod.
    4. -------
    5. Já si za svým banem, který dostal Fattal a ten druhý, mám tušení, že se jmenoval wondy stojím. Porušili pravidla.

  13. #13

    Re: Napůl stížnost, napůl udivenost

    Ja si myslim že hodnoceni Zeuse nebylo dobré. Myslím že by bylo dobré ho napomenout, nevím jeslti proti fattalovi něco má ale nebylo by přece moudré to hodnotit ve hře a za nk 3 h ban to je taky blbost bez žádného napomenutí (komentoval bych to asi takhle - si kkt proč ho nechávaš tu máš ban na 3 h a nehodlám se s tebou o tom bavit) no nechci mluvit za fattala ale takhle bych to viděl já..

  14. #14
    Ex-admin Avatar uživatele ZEUS
    Datum registrace
    Apr 2011
    Umístění
    Mladá Boleslav
    Příspěvky
    6,563

    Re: Napůl stížnost, napůl udivenost

    Citovat Původně založeno Smith. Zobrazit příspěvky
    Ja si myslim že hodnoceni Zeuse nebylo dobré. Myslím že by bylo dobré ho napomenout, nevím jeslti proti fattalovi něco má ale nebylo by přece moudré to hodnotit ve hře a za nk 3 h ban to je taky blbost bez žádného napomenutí (komentoval bych to asi takhle - si kkt proč ho nechávaš tu máš ban na 3 h a nehodlám se s tebou o tom bavit) no nechci mluvit za fattala ale takhle bych to viděl já..
    Projdi si mojí historii banů, vždy jsem dával ban za nk 3 hodiny a nikdo si nestěžoval.... Kdyby to udělal můj kámoš, dal bych mu ban tak či tak.

  15. #15
    Ex-admin Avatar uživatele Kacko
    Datum registrace
    Apr 2012
    Umístění
    Mladá Boleslav
    Příspěvky
    102

    Re: Napůl stížnost, napůl udivenost

    Já si stojím za tím, že je nesmysl banovat bez upozornění. Nemůžeš paušálně říct, že to ten hráč udělá znova, tak to brát prostě nejde.
    BTW: S tím G8MB máš pravdu, známe se?
    Per aspera ad Astra.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •