Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 39

Téma: Horské kolo

  1. #1
    Ex-admin Avatar uživatele 3k a Jerry
    Datum registrace
    Jun 2011
    Umístění
    Moravia
    Příspěvky
    2,544


    Horské kolo

    Zdravím všechny kdo tomuhle trošku rozumí..
    Momentálně sháním kolo nejlépe bych to chtěl vyřešit do konce tohoto týdne..
    Nejlépe do ceny 9000 - ideálka i za 8000 :D
    Sháním nějakeho obojživelníka pěkneho do všech ruznejch terénů.. moje výška je 180
    Moje požadavky su ať to něco vydrží, nejlépe tmavé barvy černá, šedá, modrá apod ..
    Tohle mě zatím nejvíc padlo do oka:
    http://www.mojekolo.cz/gt-aggressor-...tin-black-2013
    a chtěl jsem se zeptat zda ta velikost M na moji výšku bude dostačující, abych na tom nebyl jak slon na kolobežce..
    Ps zdržte se blbostí at si koupím ukrajinu, mám jich plnej sklep, ale já potřebuju jistotu že po 30 km od baráku se mě neurve někde šlapátko.


    "Jak byste chtěli, aby lidé jednali s vámi, tak vy ve všem jednejte s nimi." (Mt 7,12)

  2. #2
    Stálý Maniak Avatar uživatele Ridik :D
    Datum registrace
    Jan 2014
    Umístění
    Vsude :D
    Příspěvky
    1,828


    Odpověď: Horské kolo

    proc si nenechas postavit kolo na miru ?
    Jakákoli provokace může být tvrdě trestána.

    A cenzura vládne.

  3. #3
    Stálý člen Avatar uživatele AlternativníPravda
    Datum registrace
    Sep 2011
    Umístění
    Schönbrunn
    Příspěvky
    857


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Horské kolo

    Citovat Původně založeno Ridik :D Zobrazit příspěvky
    proc si nenechas postavit kolo na miru ?
    Za 8k docela zbytečný
    Citovat Původně založeno Neurol Zobrazit příspěvky
    Unihoc není dement, Unihoc je pičus, ale to deagle1981 taky. Vzniká nám zde tzv. banovací paradox.
    .

  4. #4
    Ex-Náborár Avatar uživatele Charon35
    Datum registrace
    Oct 2010
    Umístění
    PN, NM, TN (SVK)
    Příspěvky
    7,899


    Re: Horské kolo

    Za 8000? Tak to sory, ale možno z Tesca.
    Toto čo si sem dal je šunt. OK, na občasné jazdenie k babke a do obchodu to stačí. Ale to aj bicykel z Tesca...

    1. Vidlice SR SUNTOUR - to boli najväčšie črepy, Suntour dávali na najslabšie modely.
    2. Přehazovačka SHIMANO ACERA - najslabšia rada. V podstate ako všetko na tom bicykli.
    3. Brzdy PROMAX FORGED mechanické kotoučové - mechanické kotúče sú otrasné, hnusné a slabé. Navyše sa riadne na prd štelujú (kua čo som sa ja pri nich nap***oval). My sme ich volali ukrajinské železné kotúče. Polovica vykrivená a mäkká jak blato. Kvalitnejšie a lacnejšie V-brake majú lepší účinok než zlé lacné kotúče. Je to len obchodný ťah, lebo sú tam "kotúčové brzdy wuhaha".

    Čo sa týka veľkosti, najlepšie to je vyskúšať si to. Hlavne pri tvojej postave. Nejde len o veľkosť "M", ale aj o typ rámu. Je to ako s tričkami. Veľkosť M a L a pritom sú rovnaké keď si ich oblečieš. Prečo? Lebo strih...

    Pár letných prázdnin som zabil ako servisák, takže toľko odomňa.

    P.S. Takže ak to chceš trochu na serioznejšie jazdenie, nie 5 km týždenne, tak odporúčam zbehnúť do normálneho obchodu a popýtať sa na nejaký starší model (2.-3. ročný). Najlepšie nejaký stredne veľký obchod, nie žiadnu celoštátnu sieť. Malý obchodník z ceny moc nepoľaví lebo na tom prerobí, veľká sieť to má v prdeli, tý majú sklady jak hokejové haly, ale taký stredne veľký obchod potrebuje vyprázdniť sklad, tak ten najviac spustí z ceny.

    P.S.2. Pre rýpalov, ročné rozdiely v modeloch sú mizivé.
    Naposledy upraveno Charon35; 20-01-15 v 19:31.
    "The world suffers a lot... Not because of the violence of bad people. But because of the silence of good people." (Napoleon)

    "Nepoznám kľúč k úspechu. Viem však, že kľúčom k zlyhaniu je snaha zapáčiť sa kadému." (Cosby) + vyhovieť každému (Ja)

    Žiadosti o práva sa riešia IBA na fóre, nie cez steam!

    GL&HF. It´s just a game.

  5. #5
    Ex-admin Avatar uživatele 3k a Jerry
    Datum registrace
    Jun 2011
    Umístění
    Moravia
    Příspěvky
    2,544


    Odpověď: Horské kolo

    do 9000 na to moje nějake pruměrné ježdení by mě mělo snad stačit .. víc do toho ani dát nepotřebuju stačí mě když mě to nějakej rok vydrží, jinak tady ty obchody obcházet a nechat si radit od prodavačů to nesnáším ..
    chtěl bych to na delší víkendové ježdení aspon okolo těch 100 km za sobotu a přes den do práce a zpět 20 km ..
    Jinak mě došlo že budu muset koupit nějaky starší model proto je to taky model 2013 ..
    tak mě něco porad okolo těch 8000 nějaké extra požadavky nemám, ale at to trošku vypadá tady ty barevné kombinace některé to je na zabití prostě chci tmavou barvu bez nějakejch přechodů, abych nevypadal jak jolo na kolotoči.. kotoučovky zas líp brzdí a dat třeba 2000 za nějaky servis kola třeba jednou za 2 roky taky problem nebude ..


    "Jak byste chtěli, aby lidé jednali s vámi, tak vy ve všem jednejte s nimi." (Mt 7,12)

  6. #6
    Ex-Náborár Avatar uživatele Charon35
    Datum registrace
    Oct 2010
    Umístění
    PN, NM, TN (SVK)
    Příspěvky
    7,899


    Re: Horské kolo

    Tak neviem ako si zručný v tých veciach. V-brake si nastaví skoro každý doma, je tam väčšia vôľa na kolese, než na kotúči. A brzdí to dostatočne, keďže píšeš, že na downhill sa nechystáš. Kotúčovky si ťažšie nastavíš a to lanko sa naťahuje prakticky stále. Presný typ ti neviem povedať, už som z toho trochu mimo. To by som ti tu musel dať 504 návrhov. Ako som písal, robil som servis, nie predaj. Nejaké rady hore máš, ale vyberať 5 hodín za PC nejaký bicykel, ktorý ti v konečnom dôsledku nebude aj tak sedieť kvôli velkosti, na to fakt čas nemám :D Nejaké si ešte nájdi a daj sem. Dal si na výber 1.
    "The world suffers a lot... Not because of the violence of bad people. But because of the silence of good people." (Napoleon)

    "Nepoznám kľúč k úspechu. Viem však, že kľúčom k zlyhaniu je snaha zapáčiť sa kadému." (Cosby) + vyhovieť každému (Ja)

    Žiadosti o práva sa riešia IBA na fóre, nie cez steam!

    GL&HF. It´s just a game.

  7. #7
    Ex-admin Avatar uživatele 3k a Jerry
    Datum registrace
    Jun 2011
    Umístění
    Moravia
    Příspěvky
    2,544


    Odpověď: Horské kolo

    No u nás ani těch prodejen tolik néni a jezdit kvuli tomu do Prahy nebudu ..
    Já tipově těžko můžu dát když nerozumím kde je co dobrého a co špatného .. mě by spší sedělo kdyby mě někdo dal 5 návrhu a řekl ktomu něco a já si jen mezi něma vybral .. mě se může libit vzhledově, ale to bude třeba vše protože víc tomu nerozumím jen pár zakladních selkých věcí a ty kotučovky ja nevim dost lidi na to nadává, ale hromada si je zase vychvaluje to je za těžko brzdí líp tak říkam proč ne ..


    "Jak byste chtěli, aby lidé jednali s vámi, tak vy ve všem jednejte s nimi." (Mt 7,12)

  8. #8
    Ex-Náborár Avatar uživatele Charon35
    Datum registrace
    Oct 2010
    Umístění
    PN, NM, TN (SVK)
    Příspěvky
    7,899


    Re: Odpověď: Horské kolo

    Citovat Původně založeno 3k a Jerry Zobrazit příspěvky
    No u nás ani těch prodejen tolik néni a jezdit kvuli tomu do Prahy nebudu ..
    Já tipově těžko můžu dát když nerozumím kde je co dobrého a co špatného .. mě by spší sedělo kdyby mě někdo dal 5 návrhu a řekl ktomu něco a já si jen mezi něma vybral .. mě se může libit vzhledově, ale to bude třeba vše protože víc tomu nerozumím jen pár zakladních selkých věcí a ty kotučovky ja nevim dost lidi na to nadává, ale hromada si je zase vychvaluje to je za těžko brzdí líp tak říkam proč ne ..
    Kvalitné kotúče, su super. Ale to je u všetkého tak. Nekvalitné lankové kotúče sú na porážku. Chalani čo jazdili zjazd si dokonca museli meniť menšie kotúče, aby nerobili salto vpred. Takže kotúče brzdia jak hovado, ale je to aj iná údržba a preto ak sa do toho nevyznáš, do lankových kotúčov by som nešiel. Ak by som mal čas, niečo sem hodím.
    "The world suffers a lot... Not because of the violence of bad people. But because of the silence of good people." (Napoleon)

    "Nepoznám kľúč k úspechu. Viem však, že kľúčom k zlyhaniu je snaha zapáčiť sa kadému." (Cosby) + vyhovieť každému (Ja)

    Žiadosti o práva sa riešia IBA na fóre, nie cez steam!

    GL&HF. It´s just a game.

  9. #9
    Stálý Maniak Avatar uživatele Ridik :D
    Datum registrace
    Jan 2014
    Umístění
    Vsude :D
    Příspěvky
    1,828


    Odpověď: Horské kolo

    NEPRIJDE MI TO ZBYTECNY POKUD MA ZNAMOSTI TAK SE TO KOLO DA ZE Slevou dostat za tech 9000 na pohodu pokud necekas nejakou znackovou vydlici nejake uber kotouce a podobne

    uber kotouce stoji i 2jku a vydlice tak 4.5 k
    Jakákoli provokace může být tvrdě trestána.

    A cenzura vládne.

  10. #10
    Ex-admin Avatar uživatele 3k a Jerry
    Datum registrace
    Jun 2011
    Umístění
    Moravia
    Příspěvky
    2,544


    Odpověď: Horské kolo

    Nevykládejte mě tu pohádky, že za tu cenu neseženu normálně kolo na které se bude dát spolehnout a vysere se mě po půl roce..
    E. to že se nevyznám tak za to asi může to že jsem předtím měl vždy staré kolo a při nejhorším existuju nějake servise když už nic ..
    E1. do bazarových se mě vůbec nechce .. tam je ta jistota ješte menší u nového mam aspon tu 2 roční jistotu když už nic ..
    Naposledy upraveno 3k a Jerry; 21-01-15 v 05:26.


    "Jak byste chtěli, aby lidé jednali s vámi, tak vy ve všem jednejte s nimi." (Mt 7,12)

  11. #11
    Ex-admin Avatar uživatele ZeMi7
    Datum registrace
    Sep 2012
    Umístění
    Aim, AWP, d2only
    Příspěvky
    2,034


    Re: Horské kolo

    Co tohle? Není to nic super,ale přijde mi,že dostačující...
    Všechny drobnosti si můžeš za nějakou stovku koupit a vyměnit sám. Například již zmiňované brzdy.
    Navíc to máš i celkem blízko.

    http://www.cyklobazar.cz/inzerat/338...ym-doplatkem-/

    Sice nejsem odborník jako Charon, ale třeba přijde alespoň ten odkaz vhod. :D

  12. #12
    Server admin Avatar uživatele mirous
    Datum registrace
    Jun 2012
    Umístění
    Roztoky u Jilemnice nebo Říčany
    Příspěvky
    1,816


    Re: Horské kolo

    Teď se neorientuji v cenách, ale před pár lety jsem si koupil Authora Solution, tehdy stál 12 tisíc, dodnes se tato řada vyrábí ale už je asi zase o trochu lepší. Nevím kolik na něm mám najeto, protože už mám třetí tachometr, ale to kolo přežilo Krkonoše, denní dojíždění do školy, terény, silnice, všechno. Dodnes ho mám a dodnes je super. A to podotýkám, za celý roky nebylo v servisu. Jediné co, tak jsem měnil brzdové špalky a letos vyměním řetěz a nechám udělat vůli v náboji. Jinak k výšce, já bych potřeboval asi o trochu větší kolo, říká se, že když si stoupneš, tak mezi rámem a rozkrokem bys měl mít 15 čísel, jednu nohu na zemi nataženou a druhou na šlapce v horní poloze do pravého úhlu. Ale v prodejně ti poradí. Kupoval jsem ho v Authoru ve Vyškově. Před tím jsem měl Olprana ze supermarketu a v životě bych si takové kolo nekoupil, já ho dostal, ale bylo to peklo. Pokaždé se něco rozpadlo.

    Třeba tu: http://cz.author.eu/horska/mtb-27-5/...015-ua42832301
    Naposledy upraveno mirous; 21-01-15 v 13:44.

  13. #13
    Ex-admin Avatar uživatele 3k a Jerry
    Datum registrace
    Jun 2011
    Umístění
    Moravia
    Příspěvky
    2,544


    Odpověď: Horské kolo

    Nejsi první co mě radí kolo od autor, ale oni začali dělat ty kola v tak čurackém barevnem provedení že se mě absolutně nelibí ..


    "Jak byste chtěli, aby lidé jednali s vámi, tak vy ve všem jednejte s nimi." (Mt 7,12)

  14. #14
    Server admin Avatar uživatele mirous
    Datum registrace
    Jun 2012
    Umístění
    Roztoky u Jilemnice nebo Říčany
    Příspěvky
    1,816


    3 z 3 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Re: Horské kolo

    Vždyť mají na výběr u každého kola minimálně dvě barevná provedení, to si jako nevybereš? tys ale nikde nepsal, že potřebuješ kolo se zlatým rámem a růžovým výpletem kola :D

  15. #15
    Ex-admin Avatar uživatele 3k a Jerry
    Datum registrace
    Jun 2011
    Umístění
    Moravia
    Příspěvky
    2,544


    Odpověď: Horské kolo

    Já psal:
    "Moje požadavky su ať to něco vydrží, nejlépe tmavé barvy černá, šedá, modrá apod .."
    "


    "Jak byste chtěli, aby lidé jednali s vámi, tak vy ve všem jednejte s nimi." (Mt 7,12)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •