Zobrazit výsledky od 1 do 11 z 11

Téma: zvíšenie procesora

  1. #1
    Nováček Avatar uživatele Lo7oR
    Datum registrace
    Aug 2012
    Příspěvky
    69


    zvíšenie procesora

    Čavte chcel by som sa vás spýtat ako sa dá zvíšit procesor lebo kamarat si to urobil a mal
    1.9Ghz a ma 2.6Ghz ale nechcel mi to povedat neviete ako sa to robí?

  2. #2
    Stálý člen Avatar uživatele Klimax
    Datum registrace
    Apr 2014
    Umístění
    Košice
    Příspěvky
    700


    Odpověď: zvíšenie procesora

    Pretaktoval ho. Pri zapinani pc stlacis F2 a najdes si to tam niekde.

  3. #3


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Re: zvíšenie procesora

    podlož ho nejlepe nějakou kovovou planžetou a bude vejš. :D


    Knife Just Idea -_ Nejaky osamely atmyn ktory popise o zivote,laske a tak? :*
    Knife Just Idea -_ som 17 rocna pekna blondina ktoru pritahuju admini napiste mi :*

    :DD

  4. #4
    Nováček Avatar uživatele Lo7oR
    Datum registrace
    Aug 2012
    Příspěvky
    69


    Re: zvíšenie procesora

    lol

  5. #5
    Stálý člen Avatar uživatele Klimax
    Datum registrace
    Apr 2014
    Umístění
    Košice
    Příspěvky
    700


    Odpověď: zvíšenie procesora

    Ale pomaly dvihaj frekvenciu aby nedoslo k poskodeniu cpu.

  6. #6
    Nováček Avatar uživatele Lo7oR
    Datum registrace
    Aug 2012
    Příspěvky
    69


    Re: zvíšenie procesora

    ok dík za radu

  7. #7


    Odpověď: zvíšenie procesora

    Jaký máš procesor a desku?

  8. #8
    Pokročilý člen Avatar uživatele Kyblík Hnoje
    Datum registrace
    Jun 2013
    Příspěvky
    202


    Odpověď: zvíšenie procesora

    Nic ve zlém, ale nemyslím si, že bys měl zasahovat do konfigurace hardwaru, když o tom vůbec nic nevíš, jen kvůli tomu, že to má kdejaký jouda. Co budeš dělat, až ti nebude chtít nabootovat systém nebo ti začne padat do BOSD? Dám ti přátelskou radu – rozmysli si to.

    Jaktože nepaříš?! Nekoukej jak se vyrábí řetěz a běž na Zombie Biohazard! :-) Nebo alespoň mrkni na moje mapy: Kyblíkárna, Sateda a nejnovější přírůstek Iratus.

  9. #9
    Zhoblovanej totem Avatar uživatele apach29
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Havířov
    Příspěvky
    1,933


    Odpověď: zvíšenie procesora

    Citovat Původně založeno Kyblík Hnoje Zobrazit příspěvky
    Nic ve zlém, ale nemyslím si, že bys měl zasahovat do konfigurace hardwaru, když o tom vůbec nic nevíš, jen kvůli tomu, že to má kdejaký jouda. Co budeš dělat, až ti nebude chtít nabootovat systém nebo ti začne padat do BOSD? Dám ti přátelskou radu – rozmysli si to.
    Nejak se to naucit musi. Ja se taky ucil z navodu na netu a to tenkrat na muj procesor a desku sehnat byl problem. Pokud to bude delat opatrne a nauci se dopredu co delat, kdyz mu to prestane bootovat, nebo pri zatezi hazet modrou smrt, nevidim v tom problem.

  10. #10
    Pokročilý člen Avatar uživatele Kyblík Hnoje
    Datum registrace
    Jun 2013
    Příspěvky
    202


    Odpověď: zvíšenie procesora

    To souhlasím, pokud nepodcení přípravu. Na Googlu se dá najít spousta návodů. Jen mě zarazilo, že mu tu všichni radí, aniž by ho upozornili na rizika a možné problémy, které mohou nastat. Z výše uvedených příspěvků není vůbec jasné, o jakou sestavu se jedná, natož pak to, zda je uživatel natolik způsobilý, disponující tolika odbornými znalostmi, že by si dokázal v případě problémů poradit či celou proceduru dotáhnout do konce. Rovněž by bylo dobré si uvědomit, proč to vůbec dělat. Zvýšení výkonu nemusí být vůbec tak velké, jak se očekává, ba naopak. Sahat po hardwarové optimalizaci by bylo v tomto případě dobré až poté, co bude odladěn software. To je dle mého názoru dobrý začátek. Pročistit Windows (či co to je za OS), zjistit si aktuální konfiguraci, provést celkovou diagnostiku a stav systému a jednotlivých hw komponent, identifikovat nejslabší článek. Co když ho vůbec nebrzdí rychlost procesoru, ale třeba pomalý HDD nebo zanesený ventilátor?
    Můj počítač to není, ale už jen z toho, že chce tazatel procesor zvišovat s měkkým I jen proto, že to udělal jeho kamarát, který jistě tvrdí že je to strašně super mít zvíšený procesor, se mi to nezdá jako dobrý nápad a výše uvedené rady či pokusy o radu s konkrétním nástinem postupu zdejších chytráků (bez urážky) mi nepřipadají příliš férové. Skoro to vypadá, jako byste rádi viděli, až se to posere. Dotaz dobrý, odpovědi hloupé…

    Co se týče původního dotazu, zde je nějaký materiál pro nastudování: 1, 2, 3… (nečetl jsem, neznám, informace jsou náhodně vybrané, neověřené).

    Jaktože nepaříš?! Nekoukej jak se vyrábí řetěz a běž na Zombie Biohazard! :-) Nebo alespoň mrkni na moje mapy: Kyblíkárna, Sateda a nejnovější přírůstek Iratus.

  11. #11


    Odpověď: zvíšenie procesora

    Podle mě mu ta deska přetaktování ani nedovolí, protože takovej jouda si mohl koupit jedině už složenou sestavu a tam většinou rvou to co nemuzou prodat (h61, am3 se starým chipsetem atd).
    Takže podle mě nic nepřetaktuje.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •