Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 19

Téma: Nejlepší optimalizace výkonu Windows 7 pro programování a hraní na steamu.

  1. #1


    Nejlepší optimalizace výkonu Windows 7 pro programování a hraní na steamu.

    Zdravím, nedávno jsem přešel z w10 zpět na w7 s tím, že si počkám až bude w10 hotová a podají mi nabídku na update. Potřebuju však nějak efektivně vyřešit výkon. K W10 mě to táhne hlavně kvůli tomu, že se mi zdál "rychlejší" než W7. Start a vypnutí systému bylo rychlejší, načítání po přihlášení bylo rychlejší, mohl jsem úplně v klidu a bez lagu přepínat např mezi dotou a internetovým prohlížečem. Z jakéhosik prapodivného důvodu je w7 v tomhle ohledu (opět se mi to jenom zdá) pomalejší. Start i vypnutí systému je pomalejší, musím čekat mnohem delší dobu než začnu po přihlášení normálně pracovat a přepínání oken mezi hrou a prohlížečem je přímo otřesné (několikrát mi kvůli tomu hra padla).

    Potřebuju od zkušenějších radu jak co nejlépe optimalizovat PC pro nejlépe možný výkon.

    Nejdříve teda moje sestava:
    CPU - Intel Core 2 Duo E8400
    GPU - GIGABYTE RADEON HD 4670
    RAM - 4 GB
    OS - W7, 64 bit

    Ovladače:
    Stáhnul jsem ovladač z autodetekce přímo od stránky ATI pro grafickou kartu. Všechny ostatní ovladače mám od Windows.

    Spouštěné programy po přihlášení:
    - Connector pro spojení s mým domácím serverem (windows server 2011) - Soukromá paměť je 47000+ kB a průměrně využití procesoru je téměř nulové (v setinných %) (Zaznamenáno v registrech)

    -Microsoft security essentials - Soukromá paměť je 2500+ kB a průměrné využití procesoru je téměř nulové (Zaznamenáno v registrech)

    -dále se mi v PC určitě pouští Catalyst control center, toho ale nemám v registrech v záložce Run zaznamenaného, tak mě to trochu mate. Soukromá paměť je 11000+ kB a využití procesoru opět skoro nulové.

    Programy, které spuštím ručně:
    -KeePass - soukromá paměť 16000+ kB a využití procesoru téměř nulové
    -Steam - soukromá paměť 47000+- kB a využití procesoru je od 0,8 až do 3,3% (Skáče to)
    -Téměř pořád mám zapnutý Google Chrome - využití soukromé paměti při jedné záložce 85000+- kB, dále tam mám ještě jeden stejnojmenný proces, který využívá 55 000+- kB. Využití procesoru je 4,5% a 2,6+-%

    Na co PC používám nejčastěji:
    Hry(Dota2, CSGO), programování (Visual Studio 2013)

    Moje priority:
    1. Vysoký výkon (žádné sekání při přepínání oken apod.)
    2. Hratelnost
    3. Grafika

    Jsem ochotný udělat maximum pro zvětšení výkonu např.: zakázání některých nepotřebných služeb Windows, úprava hodnot v registrech, přetaktování procesoru.
    Nevím jestli existuje nějaká jiná možnost zvýšení výkonu, určitě však budu rád za každou radu. Jakožto student IT a dlouhodobý užovatel windows, mám s "vyšší" prací se systémem zkušenosti. Jediné, čeho se bojím a s čím nemám zkušenosti je to přetaktování (obzvlášť tedy v tomhle bych potřeboval pomoct).

    Pokud byste potřebovali jakékoliv jiní informace, rád se je pokusím předat, jinak předem děkuji za pomoc :).

  2. #2


    Odpověď: Re: Nejlepší optimalizace výkonu Windows 7 pro programování a hraní na steam

    Citovat Původně založeno Vojta1211 Zobrazit příspěvky
    Ssd, investice která se vyplatí vždycky, optimalizace pro výkon.
    To jsem měl taky v plánu, ale spíše bych zaměřil na nekomerční boost.

  3. #3
    Zhoblovanej totem Avatar uživatele apach29
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Havířov
    Příspěvky
    1,933


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Nejlepší optimalizace výkonu Windows 7 pro programování a hraní na steamu.

    Na taktovani najdes na internetu spoustu navodu, otazka je, jestli ti to dovoli deska a zdroj. Jinak SSD do PCIe na kterej nahodis system a programy co pouzivas nejcasteji, krom steamu, ti da obrovsky vykon bez prace.
    Jeste muzes koupit 8GB kit RAM s nejvetsi frekvenci, kterou tva deska podporuje. Taky to bude mit vliv na vykon, ale ne tak velkej, jako ve spojeni s SSD. Muzes koupit i SSD do SATA portu a vykon poznas hned.

  4. #4


    Odpověď: Nejlepší optimalizace výkonu Windows 7 pro programování a hraní na steamu.

    Tady jsou informace o mé základovce: http://www.gigabyte.cz/products/mb/s...45-ds4_10.html

    Je mi samozřejmě jasné, že koupi nových komponentů počítač zrychlím, ale já se spíše ptal na nekomerční boost. Jak jsem napsal předtím, potřeboval bych nějakého odborníka konkrétněji na windows. Tak nějak se ve mě drží nutkání si myslet, že mi na pozadí běhá spoustu skrytých systémových úloh, které nijak nevyužívám, a které by nijak neovlivnili chod mého počítače, kdybych je vypnul.

  5. #5
    Zhoblovanej totem Avatar uživatele apach29
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Havířov
    Příspěvky
    1,933


    Odpověď: Nejlepší optimalizace výkonu Windows 7 pro programování a hraní na steamu.

    Na vypnuti programu bezicich na pozadi jsou ruzny programky, treba CCleaner. Jestli chces taktovat CPU a mas dobry chlazeni, tak si precti toto a postupuj opatrne podle navodu. Vic ti s winem neporadim, jsem spise prez HW stranku a SW mne nema rad :D

  6. #6


    Odpověď: Nejlepší optimalizace výkonu Windows 7 pro programování a hraní na steamu.

    Citovat Původně založeno apach29 Zobrazit příspěvky
    Na vypnuti programu bezicich na pozadi jsou ruzny programky, treba CCleaner. Jestli chces taktovat CPU a mas dobry chlazeni, tak si precti toto a postupuj opatrne podle navodu. Vic ti s winem neporadim, jsem spise prez HW stranku a SW mne nema rad :D
    CCleaner se hodí zrovna na jiný věci, jediná jeho výhoda je v automatických opravách registrů a správa disku, jinak všechny ostatní funkce najdu ve winu někde jinde. Každopádně díky za rady, ten takt se přece jen musím někdy naučit.

  7. #7
    Stálý Maniak Avatar uživatele Ridik :D
    Datum registrace
    Jan 2014
    Umístění
    Vsude :D
    Příspěvky
    1,828


    Odpověď: Nejlepší optimalizace výkonu Windows 7 pro programování a hraní na steamu.

    ZAKLAD je vyhodit chrome do kybla
    ale existuji jakesi programy na vyboostovani vykonu pri hrani ale ci je to funkcni za to bych ruku do ohne nedal

    ale ten ssd disk popr vice ramek nikdy neni na skodu narozeniny mas ne ? :D
    Jakákoli provokace může být tvrdě trestána.

    A cenzura vládne.

  8. #8


    Odpověď: Nejlepší optimalizace výkonu Windows 7 pro programování a hraní na steamu.

    Citovat Původně založeno Ridik :D Zobrazit příspěvky
    ZAKLAD je vyhodit chrome do kybla
    ale existuji jakesi programy na vyboostovani vykonu pri hrani ale ci je to funkcni za to bych ruku do ohne nedal

    ale ten ssd disk popr vice ramek nikdy neni na skodu narozeniny mas ne ? :D
    Na osmnáctiny a za brigádku si příšti rok vysloužím celkově nový monitor, řidičák a kurz programování CNC. Na vnitřní komponenty PC si tedy budu muset počkat až na rok další. To ssd mám v plánu už hodně dlouho.
    Naposledy upraveno Grakon2702; 29-04-15 v 21:53.

  9. #9
    Stálý Maniak Avatar uživatele Ridik :D
    Datum registrace
    Jan 2014
    Umístění
    Vsude :D
    Příspěvky
    1,828


    Odpověď: Nejlepší optimalizace výkonu Windows 7 pro programování a hraní na steamu.

    no pridat 4 gb ramek by nemuselo bejt az tak financne narocne jako kvalitni ssd

    http://www.czc.cz/operacni-pameti-pr...027452=d4096.0

    za litra slusne ramky kdyz 2 tydny nepujdes chlastat odpustis si cigara tak to mas za mesic v kapse :D
    Jakákoli provokace může být tvrdě trestána.

    A cenzura vládne.

  10. #10
    Server admin Avatar uživatele NarutoO
    Datum registrace
    Jul 2013
    Umístění
    Kraj středočeský
    Příspěvky
    1,253


    Odpověď: Nejlepší optimalizace výkonu Windows 7 pro programování a hraní na steamu.

    To co píše Ridik :D není úplně od věci. Chrome je strašně náročný prohlížeč. Já jsem ho ke konci smazal.

    • určitě není optimalizovaný pro sedmičky
    • na windowsech (ať už xp, 7, 8) nedoporučuju vůbec
    • podle mýho názoru špatný používání pluginů a vůbec práce s pamětí


    Nedoporučuju Firefox, ten je na macu a windowsech taky dost špatnej (na linuxu běhá výborně), nevím jak je na tom Opera. Já používám na 8čkách Maxthon a dobrou zkušenost (i když né na windows) mám s Midori.

    Tolik k prohlížečům, kdybys měl další otázky, obrať se na mě na steamu.

    -Narut-

  11. #11


    Odpověď: Nejlepší optimalizace výkonu Windows 7 pro programování a hraní na steamu.

    Citovat Původně založeno NarutoO Zobrazit příspěvky
    To co píše Ridik :D není úplně od věci. Chrome je strašně náročný prohlížeč. Já jsem ho ke konci smazal.

    • určitě není optimalizovaný pro sedmičky
    • na windowsech (ať už xp, 7, 8) nedoporučuju vůbec
    • podle mýho názoru špatný používání pluginů a vůbec práce s pamětí


    Nedoporučuju Firefox, ten je na macu a windowsech taky dost špatnej (na linuxu běhá výborně), nevím jak je na tom Opera. Já používám na 8čkách Maxthon a dobrou zkušenost (i když né na windows) mám s Midori.

    Tolik k prohlížečům, kdybys měl další otázky, obrať se na mě na steamu.

    -Narut-
    O tom jsem se už hodně dlouho a častokrát rozhodoval, jaký prohlížeč použít. IE připadá v úvahu pouze na W10. Nejvíce jsem vydržel kdysi u Firefoxu, teď jsem na chromu. Vím, že ještě existuje Opera a Maxthon, ty jsem ale nikdy nezkoušel. Microsoft teď dělá úplně nový prohlížeč a má v plánu jím nahradit IE. Jsem zvědav, jaký bude.

  12. #12
    Stálý Maniak Avatar uživatele Ridik :D
    Datum registrace
    Jan 2014
    Umístění
    Vsude :D
    Příspěvky
    1,828


    Odpověď: Nejlepší optimalizace výkonu Windows 7 pro programování a hraní na steamu.

    reknu ti to takhle pokud mrkvosoft neco vytvori tak je v tom vzdy tolik der ze ti to akorad zasere disk hovnama a srackoidnima logama o hovne
    nad IE ani neuvazuj taha to kurevstev do pc jako prase zabezpecni lvl 0
    Jakákoli provokace může být tvrdě trestána.

    A cenzura vládne.

  13. #13


    Odpověď: Nejlepší optimalizace výkonu Windows 7 pro programování a hraní na steamu.

    Tak jsem zkusil zatím jen přetaktovat GPU, naštěstí mi CCC na to poskytuje služu amd onedrive. Zkusil jsem to dát na maximum. Teď tam ty hodnoty v určitém (dejme tomu 15 sekundovém intervalu) skáčou mezi hodnotami, co jsou na obrázku a maximálními hodnotami. Teplota je stále mezi 50 až 60 °C, spíše je ale neměnná. Na PC mám spuštění zatím jenom prohlížeč, chci to ale vyzkoušet při hraní. Jen se chci ujistit, je to podle vás v pořádku?

  14. #14
    Zhoblovanej totem Avatar uživatele apach29
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Havířov
    Příspěvky
    1,933


    Odpověď: Nejlepší optimalizace výkonu Windows 7 pro programování a hraní na steamu.

    Mel by jsi to vyzkouset v nejakym zatezovym benchmarku. Treba OCCT, 3DMark a podobne. Nechat to bezet aspon hodinku a pokud nebudou nejaky chyby, restarty PC nebo artefakty, muzes to tak nechat.

  15. #15


    Odpověď: Nejlepší optimalizace výkonu Windows 7 pro programování a hraní na steamu.

    Píšu teď z jiného PC...

    Stáhl jsem OCCT a dal hodinový test GPU. Chvilku se mi uprostřed obrazovka koulela nějaká chlupatá koule a teď je celá obrazovka modrá a má černé pruhy. S PC teď nejde nic dělat (zkoušel mačkat ESC na a nic). JE to v pořádku? Btw. Nevím, co to jsou ty artefakty, ale mám tušení, že to bude asi ono :D. Co mám dělat?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •