Zobrazit výsledky od 1 do 13 z 13

Téma: Stáhl jsem si omylem vir...

  1. #1
    Terminátor Avatar uživatele Bee
    Datum registrace
    Feb 2014
    Umístění
    Plzeň
    Příspěvky
    1,081


    Stáhl jsem si omylem vir...

    Zdar potřebuju pomoc .. včera večer jsem stahoval spoustu ruzných věcí a antivirus mě na nic neupozornil .. nyní mám v kompu vir , nevím jak ho odstranit , každou chvílu mi tu vyskakují takoáhle okna a jde mi pomalu počítač.

  2. #2
    Ex-admin Avatar uživatele Saintpepo
    Datum registrace
    Jan 2012
    Umístění
    Karvina/Michalovce
    Příspěvky
    933


    Re: Stáhl jsem si omylem vir...

    Ahoj, je to malware, skús toto ak nepomôže tak si stiahni iný anti malware soft http://www.stahuj.centrum.cz/utility...-anti-malware/

  3. #3


    Odpověď: Stáhl jsem si omylem vir...

    BEEEEEE :D:D:D::D:D:D:D ja sjem ti řikal at to nestahuješ :D:D:D:D:D:DDD

  4. #4
    Ex-admin Avatar uživatele KeYo
    Datum registrace
    Mar 2013
    Příspěvky
    1,420


    0 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Stáhl jsem si omylem vir...

    preinstaluj si win a máš pokoj
    "Kto si umýva kok*t, ten si nemusí umývať ruky" Čajo

  5. #5
    Terminátor Avatar uživatele Bee
    Datum registrace
    Feb 2014
    Umístění
    Plzeň
    Příspěvky
    1,081


    2 z 2 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Stáhl jsem si omylem vir...

    Já , dement přes počítače budu něco přeinstalovávat :D

  6. #6


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Stáhl jsem si omylem vir...


  7. #7
    Terminátor Avatar uživatele Bee
    Datum registrace
    Feb 2014
    Umístění
    Plzeň
    Příspěvky
    1,081


    Odpověď: Stáhl jsem si omylem vir...

    Našel jsem složku ve který ten vir kempí, samozřejmě nešla odstranit.. bylo v ní 500 souborů a ani jeden nešel odstranit .. ale pak sem tam našel uninstal a poklikal jsem to tam a ted ty soubory mizí . Zdá se mi to až moc jednoduchý na to že je to vir , ale tak uvidím :D

  8. #8


    Odpověď: Stáhl jsem si omylem vir...

    Obnov počítač přes bod obnovení. Vrátí to to do stavu, v jakém jsi ho měl v určité době/bodě. Tady máš o tom něco víc přímo od microsoftu. http://windows.microsoft.com/cs-cz/w...#1TC=windows-7. Není to nic těžkého, nic přeinstalovávat nemusíš. Prostě jen klikneš na pár kláves pak chvilku čekáš a máš po problému. Všechno máš na tom návodě popsaný.

  9. #9
    Administrátor
    Server Admin

    Datum registrace
    Feb 2013
    Umístění
    Praha
    Příspěvky
    9,092


    Odpověď: Stáhl jsem si omylem vir...

    Citovat Původně založeno Bee Zobrazit příspěvky
    včera večer jsem stahoval spoustu ruzných věcí a antivirus mě na nic neupozornil
    Antivir není samospása, pokud uživatel nepřemýšlí a stahuje kde co, tak mu žádný nepomůže. Jinak taky bych se přikláněl k obnově systému, abys měl jistotu, že to bude pryč.

  10. #10
    Terminátor Avatar uživatele Bee
    Datum registrace
    Feb 2014
    Umístění
    Plzeň
    Příspěvky
    1,081


    Odpověď: Stáhl jsem si omylem vir...

    Obnova systému bohužel není možná a tak se musím spokojit stím snažším způsobem co mi vyšel :D že ve složce byl uninstal.exe , takže věřím :)

  11. #11
    Pokročilý člen Avatar uživatele Kyblík Hnoje
    Datum registrace
    Jun 2013
    Příspěvky
    202


    2 z 2 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Stáhl jsem si omylem vir...

    Pokud je to škodlivá aplikace, tak ten uninstall může dělat totálně cokoliv. Kdybych byl škodlivá aplikace, tak spuštění mého odinstalátoru by pro mě bylo jasným signálem, že jsem odhalen a musím se buď skrýt v systému, napáchat co největší škodu v co nejkratším čase a nebo neprodleně odeslat nashromážděná uživatelská data.
    Proto, pokud jsi to ještě neudělal, doporučuji provést hloubkový sken několika nezávislými antivirovými a antimalware programy (lze využít online nástroje), kontrolu procesů spouštěných při startu systému, provést pročištění systému a zkontrolovat integritu systémových souborů (příkaz „sfc /scannow“).
    Pokud jsi si tam totiž natáhl už takto viditelnou věc, tak je nanejvýš pravděpodobné, že není sama. Možná by nebylo na škodu, seznámit se se základními pravidly chování na internetu, zejména s částí „kam to sakra lezu, na co klikám a co to do kremrole stahuju“ ;-)

    Jaktože nepaříš?! Nekoukej jak se vyrábí řetěz a běž na Zombie Biohazard! :-) Nebo alespoň mrkni na moje mapy: Kyblíkárna, Sateda a nejnovější přírůstek Iratus.

  12. #12


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Re: Stáhl jsem si omylem vir...

    Kup novej monitor, vocase :D

  13. #13


    Odpověď: Stáhl jsem si omylem vir...

    Citovat Původně založeno Kyblík Hnoje Zobrazit příspěvky
    Pokud je to škodlivá aplikace, tak ten uninstall může dělat totálně cokoliv. Kdybych byl škodlivá aplikace, tak spuštění mého odinstalátoru by pro mě bylo jasným signálem, že jsem odhalen a musím se buď skrýt v systému, napáchat co největší škodu v co nejkratším čase a nebo neprodleně odeslat nashromážděná uživatelská data.
    Proto, pokud jsi to ještě neudělal, doporučuji provést hloubkový sken několika nezávislými antivirovými a antimalware programy (lze využít online nástroje), kontrolu procesů spouštěných při startu systému, provést pročištění systému a zkontrolovat integritu systémových souborů (příkaz „sfc /scannow“).
    Pokud jsi si tam totiž natáhl už takto viditelnou věc, tak je nanejvýš pravděpodobné, že není sama. Možná by nebylo na škodu, seznámit se se základními pravidly chování na internetu, zejména s částí „kam to sakra lezu, na co klikám a co to do kremrole stahuju“ ;-)
    Kyblík má pravdu, nechtělo se mi to rozepisovat :D. Proto jsem navrhoval ten bod obnovení. Nikdy nemůžeš vědět jestli sis tím odinstalováním nespustil jiný skrytý podprogram, který dělá škodlivé věci. Bohužel, takové podprogramy jdou pro windows naprogramovat tak, že jsou absolutně skryté, tzn., že je neuvidíš ani ve správci úloh a jediná možnost, kde to najdeš, je v registrech.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •