Zobrazit výsledky od 1 do 9 z 9

Téma: [W10] Se špehem v zádech

  1. #1
    Stálý člen Avatar uživatele AlternativníPravda
    Datum registrace
    Sep 2011
    Umístění
    Schönbrunn
    Příspěvky
    857


    [W10] Se špehem v zádech

    Nazdar, na netu jsem se dočetl, že mrkvosoft nás "špehuje" jak to jen jde. Systém ma zabudovaný keylogger (i pro dotykové obrazovky), odesílá tunu věcí do Redmondu. Věřím, že na tom, co wéčka vše logují, není moc pravdy, ale když jsem se dnes koukal do nastavení, našel jsem pár bodů, které mě docela zarazily. Jako například:

    Tato možnost nejde ani vypnout. Citace ze stránek microsoftu:
    Spoiler Spoiler:


    Takže teď se nabízí otázka pro Vás, jak to teda doopravdy je?
    Citovat Původně založeno Neurol Zobrazit příspěvky
    Unihoc není dement, Unihoc je pičus, ale to deagle1981 taky. Vzniká nám zde tzv. banovací paradox.
    .

  2. #2


    Odpověď: [W10] Se špehem v zádech

    Microsoft od nás opravdu získává data. Celý systém je spojený hned do několika databázových serverů od microsoftu a jakmile jste připojeni k netu, systém prostě ta data posílat bude. Jedná se o data o vašem HW, o vašem adresáři a dokonce i o tom, co vlastně na klávesnici napíšete. Zní to dost blbě co? Ale na druhou stranu si není nad čím lámat hlavu. Na světě je snad už několik stovek tisíc uživatelů s Win10. Takovéto shromažďování dat má opravdu za úkol zlepšování systému. To, že se to používá ke špehování je konspirační teorie. Podívejte se na sebe a řekněte si, dělám na PC něco špatného nebo dokonce ilegálního? Třeba nelegální stahování filmů či her. Nikdo není svatý, ovšem jaká je pravděpodobnost, že si ke "kontrole" vyberou zrovna vás ze všech těch statisíců až miliónu uživatelů? Data se odesílali do databázových serverů už od prvních dob internetu, jenom se o tom tolik nemluvilo.

  3. #3
    Administrátor
    Server Admin

    Datum registrace
    Feb 2013
    Umístění
    Praha
    Příspěvky
    9,092


    Odpověď: [W10] Se špehem v zádech

    Defaultně nejde vypnout minimálně odesílání diagnostických dat, automatické aktualizace, odesílání a sběr dat o kliknutých odkazech v programech a vyhledávání přes lištu.

    Já jsem použil Destroy Windows 10 Spying a smazal všechny novinky typu Cortana, OneDrive, Lidé, zprávy, počasí, Xbox, nový prohlížeč fotek a videí, Bing apod. Vše ostatní blokuju přes firewall, kde mám jen whitelist.

    https://hideu.wordpress.com/2015/08/...pying-forever/
    Naposledy upraveno hofy; 18-08-15 v 20:18.

  4. #4
    Stálý člen Avatar uživatele AlternativníPravda
    Datum registrace
    Sep 2011
    Umístění
    Schönbrunn
    Příspěvky
    857


    Odpověď: [W10] Se špehem v zádech

    Zase na jednu stranu si říkám, že je dobře, když nás někdo sleduje - pokud to zabrání terorismu a kriminalite, tak proč ne. Pokud někdo ale za 25 let na mě vytáhně, že jsem 4 roky hrál nelegálně stáhnutou hru nebo že jsem stahoval filmy atd., tak to je pak na hovno.
    Citovat Původně založeno Neurol Zobrazit příspěvky
    Unihoc není dement, Unihoc je pičus, ale to deagle1981 taky. Vzniká nám zde tzv. banovací paradox.
    .

  5. #5
    Administrátor
    Server Admin

    Datum registrace
    Feb 2013
    Umístění
    Praha
    Příspěvky
    9,092


    Odpověď: [W10] Se špehem v zádech

    Spíš si myslím, že ani jedno. Kdo má reálnou potřebu se skrýt, tak použije třeba Tails a ne Windows 10. A stažený film nikoho nezajímá.

  6. #6


    Odpověď: [W10] Se špehem v zádech

    w10 môže automaticky zablokovať pirátske verzie hier a programov
    Je mi fuk tvůj ksicht, je mi fuk tvoje bitch, je mi fuk tvůj biz,nevím, jestli rozumíš česky, je to tak prostý, říkám to po stý, seš mi fuk!
    Je mi fuk tvůj klip, je mi fuk tvůj styl, je mi fuk tvůj shit,nevím, jestli rozumíš česky, je to tak prostý, říkám to po stý, seš mi fuk!



  7. #7
    Stálý člen Avatar uživatele AlternativníPravda
    Datum registrace
    Sep 2011
    Umístění
    Schönbrunn
    Příspěvky
    857


    Odpověď: [W10] Se špehem v zádech

    Citovat Původně založeno Detektor Zobrazit příspěvky
    w10 môže automaticky zablokovať pirátske verzie hier a programov
    To jsem teď četl na zingu a je to blbost. Microsoft by musel mít zdroják od každého programu a hry a ten porovnat s tím co máš v pc. Navíc by tato možnost znemožnila modding u her, protože by byl přepsaný zdrojak a msoft by to vyhodnotil jako cracklou hru. Tato věc platí jen pro věci z Windows Store.
    Citovat Původně založeno Neurol Zobrazit příspěvky
    Unihoc není dement, Unihoc je pičus, ale to deagle1981 taky. Vzniká nám zde tzv. banovací paradox.
    .

  8. #8
    Server admin Avatar uživatele metriox
    Datum registrace
    Jun 2011
    Umístění
    near Banská Bystrica
    Příspěvky
    647


    Re: [W10] Se špehem v zádech


  9. #9
    Pokročilý člen Avatar uživatele Kyblík Hnoje
    Datum registrace
    Jun 2013
    Příspěvky
    202


    Odpověď: [W10] Se špehem v zádech

    Pokud za používání systému platím, nemám rád, když se ke mě firma chová takovýmto způsobem. V podstatě jedinou alternativou je Linux.
    Zajímavý článek je zde: http://www.dasm.cz/clanek/jak-z-wind...ktopovy-system

    Jaktože nepaříš?! Nekoukej jak se vyrábí řetěz a běž na Zombie Biohazard! :-) Nebo alespoň mrkni na moje mapy: Kyblíkárna, Sateda a nejnovější přírůstek Iratus.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •