Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 21

Téma: upgrade PC

  1. #1
    Stálý člen Avatar uživatele The Keox
    Datum registrace
    Apr 2014
    Umístění
    Praha
    Příspěvky
    646


    upgrade PC

    Po nějaké době kdy jsem se poradil tady na foru jsem se rozhodl nějak upgradovat svůj PC
    PC problém : Po nějaké době (není určeno kdy) počítač sám o sobě spadne (freezne se a restartuje). Hodně lidí mi radilo že to je RAMKA (mám 8GB), někteří že se mi přehřívá CPU (cpu je AMD A10 APU 5800K - http://www.bohemia-computers.cz/prod...4GB-RAM-bez-OS) ->celý můj PC

    AMD se vždy přehřívá ale tohle by snad nemělo dělat

    Solution PC :

    vybral jsem si díky radám od Zhoblovaného totema chladič na CPU - https://www.alza.cz/cooler-master-hy...269976.htm?o=6
    a jako bonus jsem si vybral i GPU (grafika) - https://www.alza.cz/msi-gtx-960-gami...302445.htm?o=8 (nevím jestli 4G nebo 2G)

    Nevím jestli dokoupit lepší motherboard, ale problém mi to nedělá. Jelikož mám 500W nebo 400W (tady si nejsem jistý ale instalovaný je prý 500W) zdroj tak mi to grafárnu utáhne ale nevím jak s MotherBoardou (info je o 2 linky výše uvedené). Nevadí mi připlatit 1000 - 2000 v tomto rozmezí za lepší motherboardu. btw nemám problém si doplatit za nějaký 500W+ zdroj. cca celá sestava GPU,Chladič,Zdroj i MB bude tak v 9000-10000 kč

    Mám i v plánu dokoupit o 8GB ramek více + mám doma ještě skoro nové SSD od Kingstonu 120GB

    Byl bych rád za každou radu + Jelikož mám AMD integrovanou a chtěl bych si dokoupit NVIDII tak bych se rád zeptal jak a přes jaký program uvést jako hlavní grafiku MSI GTX 960 jelikož mám v plánu si jí pořídit na 100%.

    Byl bych rád za každou radu co a jak (od hlavního pc mastera, apache nebo jakéhokoliv technika který se v tom vyzná). Nemám potom zapotřebí poslouchat rady od někoho kdo sotva ví co to tu je za linky a neví co a jak (Spousta lidí se vyjadřuje a neví co píší)

    Děkuji,
    s pozdravem KEOX

  2. #2
    Profesionální člen
    Datum registrace
    Apr 2016
    Příspěvky
    310


    Odpověď: upgrade PC

    Ja si tiež plánujem kúpiť nový PC, tiež som si nechal poradiť od Apača, lebo sa naozaj vyzná. Mne doporučil, resp. sme sa zhodli na tomto:

    Procesor: Intel Core i3-6100 Skylake (pretaktovaný na 4,4GHz bez nejakých problémov utiahne náročne hry typu Battlefield 4, COD BO 3, GTA 5, The Witcher, atď...)
    Chladič pre procesor: SilentiumPC Fera 3 HE1224 (v recenziách som čítal, že uchladí pretaktované 8-jadro od AMD na 65°C, takže s Intelackym procesorom, čo má TDP 51W si poradí bez problémov.)
    Operačná pamäť: Kingston 16GB KIT DDR4 2400MHz CL15 HyperX Fury Black Series (u mňa je možný takt na 3000MHz, ale ty ak nechceš, tak nemusíš taktovať.)
    Grafická karta: SAPPHIRE NITRO R9 380X OC 4GB (pri výbere GPU som sa "zapotil" najviac, lebo od toho sa odráža celkový herný výkon. Nakoniec som prešiel na AMD, lebo majú nové otvorené jadro Tonga, takže ma dobrý taktovací potenciál. Váhal som aj nad ASUS STRIX R9 380X OC 4 GB, ktorá ma "skoro" také isté parametre ako ta prvá, ja som uprednostnil od Sapphire, pretože je jednak o 50€ (1500kč) lacnejšia a in-game má o 5-10fps viac ako tá od ASUSU. Akú si vyberieš, to je na tebe.)
    Pevný disk: WD Blue 1000GB 64MB cache (pomer cena/výkon je bezkonkurečná.)
    Počítačový zdroj: Corsair VS650 80+, alebo Seasonic SSP-550RT 80+ Gold (keby si chcel taktovať tak ako ja, tak si zvoľ ten druhý zdroj, lebo m lepšiu účinnosť, ak nie tak bohato postači aj ten prvý, cena okolo 1500kč.)
    Základná doska GIGABYTE Z170-Gaming K3 (výborna MB na taktovanie, kvalitné súčiastky, ktoré niečo vydržia, proste TOP. Viz. popis MB.)
    Počítačová skriňa Zalman Z1 Neo (pre takéto v celku kvalitné komponenty je treba aj nejakú kvalitnú PC skriňu, ja som si vybral tento model od Zalmana. Je perfektné odvetraná (3x 120mm vetráky, cena tak isto bezkonkurečna.

    Cena za všetko približne 700€ (21000kč) ak je to moc na teba, tak si to v kľude pozmeň. Na tejto zostave bez najmenších problémov utiahneš najnovšie hry na max. settings na FHD +-50-60fps (4K min 30fps+.)

    Takto som si vybral ja komponenty. Samozrejme akceptujem, že s niektorými komponentami nemusíš súhlasiť, ale to je už čisto na tebe, ako si to pomeníš.

    Týmto chcem hlavne poďakovať Apačovi za ochotu a čas, pri výbere správnych komponentov.
    Naposledy upraveno Qwix; 06-07-16 v 20:05. Důvod: Poďakovanie. :-)

  3. #3
    Zhoblovanej totem Avatar uživatele apach29
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Havířov
    Příspěvky
    1,933


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: upgrade PC

    Keox: pokud koupis tu 960ku, tak vem i zdroj, aspon 550W, nejlip nejakej seasonic s aspon gold certifikaci. jeste muzes zkusit projet pameti memtestem a uvidis, co ti to rekne. nejlip by bylo, kdyby jsi tu hodil screen chybovy hlasky po restartu.

    Qwix: jestli nakonec beres tu nitro grafiku a budes chtit taktovat vyber kvalitnejsi 650W zdroj. procti si recenze co jsem ti poslal a rozhodni se.

  4. #4
    Nováček
    Datum registrace
    Apr 2016
    Umístění
    Košice
    Příspěvky
    24


    Odpověď: upgrade PC

    k gtx960 spokojne 450w, načo 550w? K qwixovej zostave kvalitny 650w? Sranduješ? Max 550!

    Keox, ty hlavne zisti kde máš problém až potom niečo kupuj. Prebehni pc testami a zisti kedy ti to spadne, či pri zaťažení cpu, gpu, zaplnení ram, alebo kľudne to môže byť vadným sektorom na disku nedajbože chybou v systéme... Teda určite ako prvé by som robil reinstal win a potom testoval.


    PS: Teraz kupovať novú grafiku zo STAREJ rady je najväčšia hlúposť akú môžete urobiť. Čo nevidieť sú tu nové amd a to riadne zakolíše s cenami.
    PSS: K tým odporúčaným zdrojom , screen mojej zostavy tak na rýchlo...
    https://www.dropbox.com/s/v8hjyiosqb...58.23.png?dl=0
    Áno, 6 jadier, oc na 4.2ghz; gtx970 oc na 1428mhz...
    A zdroj? Seasonic ssr-550rm, áno 550w, s najväčším prehľadom.
    Ak by boli nejaké pochybnosti tak kľudne zapojím wattmeter v loade, ale zaručujem, že viac ako 400w mi to nezožerie ani keby neviem čo bolo.

    Tie zdroje čo si odporúčil sú také overkill, že by utiahli rovno zo dve také zostavy...
    A to teraz nevravím aby sa na zdrojoch šetrilo, ale radšej kvalitu s nižším výkonom, ako naopak, hlavne pri týchto zostavách.
    Naposledy upraveno Pit; 07-07-16 v 00:08.

  5. #5
    Zhoblovanej totem Avatar uživatele apach29
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Havířov
    Příspěvky
    1,933


    Odpověď: upgrade PC

    Ano hlavne kvalitu, proto jsi si vybral zrovna model, kterej ti muze zhoret a vzit sebou i desku.
    Radeji si za zdroj priplatim, vezmu o neco silnejsi a vim, ze s tim nebude mit problem, kdyz si pohraju s taktama. Nemusim mit strach, ze si dam do skrine 3 HDD a jeden SSD a zaroven bude v USB dalsi exterak + nabijeni telefonu/tabletu.
    Vidim, ze ti jeste zadnej zdroj neodpalil pulku PC, ale neboj, jednou k tomu dojde a mozna uz vsadis na jistotu.

    PS: Nemusis nam fotit kolik ti zere cela sestava, ono kdyz si koupis silnejsi zdroj, tak to neznamena, ze ti bude PC cucat ze zasuvky 650W, bude mit spotrebu porad stejnou, ale zdroj nepojede na hranici moznosti, bude mit delsi zivotnost, nebude se prehrivat a samy klady proste. konec :)
    Naposledy upraveno apach29; 07-07-16 v 01:26.

  6. #6
    Stálý člen Avatar uživatele The Keox
    Datum registrace
    Apr 2014
    Umístění
    Praha
    Příspěvky
    646


    Odpověď: upgrade PC

    Při spadnutí PC mi to nic nepíše. Jenom se freezne obrazovka a spadne...Reinstal už jsem zkoušel, zkoušel jsem i kompletní reinstalování a čištění disku. Problém je že já nevím jak zkontrolovat chybu - přes jakej program, jakým způsobem. Je tu možnost která mi je docela i sympatická - mám souseda IT takže bych mu to dal na reinstal,pročištění atd. (btw. 17.7 odjíždím někam a vracím se za měsíc tak by snad tu chybu mohl najít v tom časovým rozmezí)

    Takže určitě koupit minimálně 500w zdroj...Okey, ale co MB? Taky bude stačit tato nebo dokoupit nová

    PS : Rozhoduji se mezi AMD a NVDIA - poslední dobou jsou dobré recenze na AMD R9 myslím že je to ona teď 380 nebo 270. Podle mě není špatná ani koupě té 960 - takže kdyžtak bych chtěl radu
    PSS : poslední možnost je sestavení nového PC což už mi taky v hlavě proběhlo tolikrát - Můj, respěktivě náš (rodina) příjem peněz je omezený....Kdybych chtěl nějaký PC který utáhne CSGO na 16:9 nebo něco jiného +-150fps musel bych do toho dát moc peněz...700€ je pro mě moc Qwixi...Můj rozpočet na herní PC odhaduju tak do 13,000,- Kč +-pár stovek. Není to žádná sláva a k tomu bych i ten PC kupoval nejpozději po Vánocích jelikož jak říkám nemám nejlepší brigádu atd. Možná by mi to zatrvalo i několik měsíců nebo dokonce až rok si vydělat na PC do 13k či do 15k.
    Pokud Apach nebo někdo jiný si udělá chvilku na sepsání PC komponentů tak bych neviděl problém, záleží na vás klucí.

  7. #7
    Zhoblovanej totem Avatar uživatele apach29
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Havířov
    Příspěvky
    1,933


    Odpověď: upgrade PC

    Jestli je tvuj soused ajtak, tak mu dej at se na to mrkne, kdyz budes pryc. Je to nejlepsi reseni, kdyz sam nevis co a jak.
    Deska, pokud neni vadna, tak bych ji nechal a koupil jen dalsi stejny modul RAM. Uvidis, co ti rekne soused.

  8. #8


    Odpověď: upgrade PC

    Může to být cokoliv. Nejlepší by bylo, kdyby jsi se koukl hned po pádu na protokol události a tam se dá ve většině případů zjistit, co vypnutí způsobilo. Je zde i možnost, že může odcházet zdroj.

  9. #9
    Stálý člen Avatar uživatele The Keox
    Datum registrace
    Apr 2014
    Umístění
    Praha
    Příspěvky
    646


    Odpověď: upgrade PC

    Zdroj po koupi PC bouchl hned po prvním dni používání. Potom se to vyměnilo a bylo vše v pořádku. Nejsem moc nějaký mág....Poradil bys mi jak mám najet na ten protokol událostí? Klidně bych sem hodil screen co a jak je.....Jenom musím vědět jak to zapnout :D jak na to no.

  10. #10


    Odpověď: upgrade PC

    Přejděte na nabídku Start a klikněte na Ovládací panely. Dále klikněte na Systém a zabezpečení, jakmile se otevře toto menu zobrazeno, klepněte na položku Nástroje pro správu. Nakonec klepněte na Prohlížeč událostí.
    Pak sem dej screen.

  11. #11
    Stálý člen Avatar uživatele The Keox
    Datum registrace
    Apr 2014
    Umístění
    Praha
    Příspěvky
    646


    Odpověď: upgrade PC

    Citovat Původně založeno znedlob Zobrazit příspěvky
    Pak sem dej screen.
    Až nastane další chyba tak ti to sem hodim...pokud v tom PRhlížeči událostí mám ještě někam kliknout tak mi napiš. Jinak Díky :)

  12. #12
    Stálý člen Avatar uživatele The Keox
    Datum registrace
    Apr 2014
    Umístění
    Praha
    Příspěvky
    646


    Odpověď: upgrade PC

    Nešel mi sem dát obrázek tak ti to hodím takhle https://ctrlv.cz/tUzS
    Kdybys chtěl vědět sestavu je uvedené nahoře někde...+ někdo mi pověděl že by to mohlo být chlazením jelikožmám boxovaný chladič + že mám vir...ale snad to z toho zjistíš z toho screenu :)

  13. #13
    Zhoblovanej totem Avatar uživatele apach29
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Havířov
    Příspěvky
    1,933


    Odpověď: upgrade PC

    Klikni na to plusko u kriticke chyby a pak dvakrat na to, co se pod tim ukaze. To pak odfot a dej sem

  14. #14
    Stálý člen Avatar uživatele The Keox
    Datum registrace
    Apr 2014
    Umístění
    Praha
    Příspěvky
    646


    Odpověď: upgrade PC

    https://ctrlv.cz/yTKp tady to je. Otevřeno i s kritickou chybou

  15. #15
    Zhoblovanej totem Avatar uživatele apach29
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Havířov
    Příspěvky
    1,933


    Odpověď: upgrade PC

    vypada to na chybu disku. rozklikni ty chyby jeste pls
    Naposledy upraveno apach29; 12-07-16 v 21:49.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •