Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 31 do 45 z 49

Téma: Nový PC

  1. #31


    Re: Odpověď: Re: Nový PC

    Citovat Původně založeno sedly Zobrazit příspěvky
    A ne že tu pastu narveš mezi základní desku a procesor. Jednomu klukovi se to povedlo a druhej den to šel reklamovat. Prodejce ho poslal na hezká místa a on že je bude soudit. :D

  2. #32
    Ex-admin Avatar uživatele tyger103
    Datum registrace
    Jun 2011
    Umístění
    Vrchlabí
    Příspěvky
    1,019


    Re: Nový PC

    No to už jsem se naučil s tou pastou,když mi bylo 12 a já si poprvé rozebral počítač,řikal jsem si co je to pod chladičem za sračku a celý jsem to otřel a zpátky nasadil,PC běželo pár sekund,pak jsem jenom viděl ten krásný pohled na trochu víc přehřátej porocesor. Ale naštěstí funguje do dnes :))
    jinak Raw: kdybych měl víc prachů,tak bych si možná koupil Ivy i5,tu grafiku za 4,5 tis,ale tohle je max.Jak jsem psal,rozhodnu se na 85% pro tohle http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011NMF01155I01 když k tomu hodím chladič,pastu,budu přes 15 tis...
    Naposledy upraveno tyger103; 04-11-12 v 19:59.
    Náš svět jde do sraček,ale to neznamená,že to vzdáš i TY!

    Když prach a špína pokrývá, tvojí rodnou zem,
    nic jiného ti nezbývá, tak zbraň do rukou vem.
    A bojuj z hlavou vztyčenou než ti dojde dech,
    braň svojí zemi zničenou, buď hrdej že seš Čech.


    V případě mě se týkající žádosti o unban mi prosím zašlete zprávu.Z důvodu slabé aktivity nestíhám všechno číst,díky.
    http://gifun.net/?p=4535

  3. #33
    Administrátor
    Server Admin
    Avatar uživatele Bezdak
    Datum registrace
    May 2011
    Umístění
    Hlavní nádraží
    Příspěvky
    4,204

    *VIP*



    Odpověď: Nový PC

    Jestli to budeš kupovat v czc, tak tam ti to složej zadarmo a ještě udělají nějaký výkonový testy myslim. Sám sem si to tam nechal složit.

  4. #34
    Ex-admin Avatar uživatele bones
    Datum registrace
    Mar 2011
    Příspěvky
    1,074


    Odpověď: Nový PC

    Citovat Původně založeno Bezdak Zobrazit příspěvky
    Jestli to budeš kupovat v czc, tak tam ti to složej zadarmo a ještě udělají nějaký výkonový testy myslim. Sám sem si to tam nechal složit.
    ani za nic :) urcite ti tam nainstaluju Pr0Cooler masta gangsta enhancery a budes tam mat desiatky zbytocnych programov v pozadi, pokial sa tyger uz hral s legom, tak to bude vediet zapojit

  5. #35
    Zhoblovanej totem Avatar uživatele apach29
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Havířov
    Příspěvky
    1,933


    Odpověď: Re: Nový PC

    Citovat Původně založeno sedly Zobrazit příspěvky
    A ne že tu pastu narveš mezi základní desku a procesor. Jednomu klukovi se to povedlo a druhej den to šel reklamovat. Prodejce ho poslal na hezká místa a on že je bude soudit. :D Udělej to ťupkovou metodou, tzn. že uděláš malé tupky vsude na procesoru a následně přitiskneš chladič. Jen to nežen moc ke krajům, aby pasta nevytekla okolo.
    Druhá metoda je, že dáš trošku pasty doprostřed procesoru a chladič přitiskneš.
    A nebo asi nejlepší, že dáš trochu pasty třeba doprostřed procesoru a přes mikrotenovej sáček rozetřeš po procesoru. Ta MX-2 se ale blbě rozetírá, takže bych zvolil spíš první metodu.
    Mikrotenovej sacek a neroztirat, ale "palcovat" jak klikani na klavesce. To je asi nej metoda.

  6. #36
    Administrátor
    Server Admin
    Avatar uživatele Bezdak
    Datum registrace
    May 2011
    Umístění
    Hlavní nádraží
    Příspěvky
    4,204

    *VIP*



    Odpověď: Nový PC

    Citovat Původně založeno bones Zobrazit příspěvky
    ani za nic :) urcite ti tam nainstaluju Pr0Cooler masta gangsta enhancery a budes tam mat desiatky zbytocnych programov v pozadi, pokial sa tyger uz hral s legom, tak to bude vediet zapojit
    Když mi přišel comp domu, tak jsem žádný data na disku neměl. Možná to bylo tim že jsem si k tomu nekoupil winy. To fakt nevim jestli tam instalují nějaký programy.

  7. #37


    Odpověď: Nový PC

    Citovat Původně založeno Bezdak Zobrazit příspěvky
    Když mi přišel comp domu, tak jsem žádný data na disku neměl. Možná to bylo tim že jsem si k tomu nekoupil winy. To fakt nevim jestli tam instalují nějaký programy.
    Při objednávce si můžeš napsat do formuláře co má technik s PC udělat. Např. vyndat ten rozeřvanej větrák co ta 311 má. Nebo že má na disku být jenom čistej Win s ovladači + základní programy, co tam budeš chtít. Pak nevidim problém.

  8. #38
    Ex-admin Avatar uživatele 514Pro
    Datum registrace
    Sep 2010
    Příspěvky
    325


    Odpověď: Nový PC

    Pokud chces hodne usetrit, napis co mas (znacku a wattaz) za starej case a potencionalne i zdroj v starym kompu. Diskem se da hodne usetrit, i kdyz ty moderni jsou rychlejsi o neco.

  9. #39
    Ex-admin Avatar uživatele 514Pro
    Datum registrace
    Sep 2010
    Příspěvky
    325


    Odpověď: Nový PC

    Tak jsem slozil nasledujici:

    Pokud máš rozumnej starší case, mechaniku a ventilár(y) na chlazení skříně, můžes v klidu odečíst těch 1000 Kč za ně.
    http://www.czc.cz/0u0v62ik8sh298hpml7cgv9mg1/seznam

    S toudle sestavou pustíš majoritu věcí dnes na 1920*1080 s plnejma detailama. Pokud ti chybí pár korun na tuto sestavu, doporučuju počkat měsíc a vydělat, vyprosit či ušetřit danou částku.

    Cena se dá srazit jen na grafice nebo procesoru.
    S i3 padají minimální fps (což je to nejdůžitější, ne průměrné) o něco víc vůči i5 ale ušetříš cca 1700 Kč

    Volba i3 vs i5 je hlavně o hrách, např. Guild Wars 2 je dost závislej na procesoru. Jiným hrám je to zase skoro jedno, ze zkušenosti je ale lepší o něco silnější grafika oproti procesoru než naopak. Ideální je pak samozřejmě 4 jádro i5.

    Levnější varianta s HD 7850 1GB je pak:
    http://www.czc.cz/96h88incbgj5e8g8u50nfb5fn7/seznam

    Důležité je nezapomenout, že v relaci do 15000 Kč víceméně každá ušetřená koruna znamená kompromis ohledně výkonu/kvality a bývá úměrná v rozdílu ceny, tedy naopak než u highendu.

  10. #40
    Ex-admin Avatar uživatele tyger103
    Datum registrace
    Jun 2011
    Umístění
    Vrchlabí
    Příspěvky
    1,019


    Re: Odpověď: Nový PC

    Citovat Původně založeno 514Pro Zobrazit příspěvky
    Pokud chces hodne usetrit, napis co mas (znacku a wattaz) za starej case a potencionalne i zdroj v starym kompu. Diskem se da hodne usetrit, i kdyz ty moderni jsou rychlejsi o neco.
    Já ten starej rozebírat nechci,akorát vyndám druhý HDD a nechám tam jen 80GB na XPčka +- nějaký programy.Vypalovačku mám doma a chci ten starej PC nechat jen na internet bráchovi/rodině.Zdroj tam je 400W,značku nevim,musel bych to otevřít,ale jak píšu,chci si to nechat.Vůbec nerad s tím PC manipuluji,základní deska je trochu poškozená a stačilo trochu silnější dotek a modrá smrt byla na světě :) Trvalo mi dlouho než jsem to upevnil do pracovního stavu.Ted je 2 měsíce klid a nechci do toho radši moc hrabat.
    Jinak co se týče prachů,vím že výš jak nad 14 +- pár stovek to nepůjde..když budu mít víc peněz,půjde to do Vánoc a jiných výdajů a na jaře na nový monitor(stávající max 1280*1024).Kdybych chodil do práce,bylo by to jiný,ale těžký je život studenta co se týče peněz :D
    Náš svět jde do sraček,ale to neznamená,že to vzdáš i TY!

    Když prach a špína pokrývá, tvojí rodnou zem,
    nic jiného ti nezbývá, tak zbraň do rukou vem.
    A bojuj z hlavou vztyčenou než ti dojde dech,
    braň svojí zemi zničenou, buď hrdej že seš Čech.


    V případě mě se týkající žádosti o unban mi prosím zašlete zprávu.Z důvodu slabé aktivity nestíhám všechno číst,díky.
    http://gifun.net/?p=4535

  11. #41
    Ex-admin Avatar uživatele 514Pro
    Datum registrace
    Sep 2010
    Příspěvky
    325


    Odpověď: Nový PC

    Akorát pamatuj, pokud budeš kupovat full HD monitor ( 1920*1080 ci 1200) tak 1GB paměti na grafice už začíná být u některých her limitujícím faktorem, zvláště pokud chceě použít AA, AF a vysokou kvalitu textur > Crysis a jiné náročné hry nemají probllém se dostat až na 1,6 GB paměti.
    7850 s 2GB stojí 4500 Kč, takže bych asi šel do i3 + ta 660 2GB, je to za rovných 14000 s daní.

  12. #42

  13. #43


    Odpověď: Nový PC

    Ta ASUS HD7770 v seznamu od alfy má 2GB.

  14. #44
    Ex-admin Avatar uživatele 514Pro
    Datum registrace
    Sep 2010
    Příspěvky
    325


    Odpověď: Nový PC

    Jenze 2GB na low/mainstream grafice je k nicemu, tam, kde potrebujes 2GB pameti uz to davno neutahne jadro. Stejne jako v pripade 4GB 680 a 670, tam, kde na vice monitorech uz potrebujes vic jak 2GB pameti, tak uz to nedava jadro. Na rozliseni (2,5x1,4) 27 a 30" LCD staci 2GB s prehledem.

    U te 7850 bych tech 1 GB vs 2GB jsem jeste koukal a asi bych spíše volil 1GB verzi, protoze u tedle grafiky je to na pomezi, kdy ti dojde pamet ale zaroven i vykon jadra. Rozdil se vetsinou prijevi o 10-15% horsim vykonem v hrach nebo fps dropem, kde ta pamet dojde, jinak ne.

  15. #45


    Re: Nový PC

    U 7770 nebo 7850 ti bude stačit 1GB... já mám 2GB na 660Ti... no zatím jak stíhá čip, tak stačí i paměť (resp. zatím se mi nepodařilo najít něco na co by karta nestačila)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •