Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 16

Téma: Stary pc

  1. #1
    Expert člen Avatar uživatele caHor
    Datum registrace
    Mar 2012
    Umístění
    Snina, Slovensko
    Příspěvky
    463


    Stary pc

    zdravim. potreboval by som poradit.. Asi pred vcerom sa mi pokazilo vetranie na ntb, preto som zapol stary pc. Nebol zapnuty 4 roky, tak
    sa zapinal asi 30 minut.. Nic zvlastne muselo sa nainstalovat 29 aktualizacii a 14 202 suborov aby sa pc zapol.. No ked sa zapol, ide uplne spomalene..
    Nemam v nom uz ziadnu hru, ale stale ide pomaly. neviem cim to bude. mozno to bude tym, ze mam v nom asi 4 ci 3 antivyrusy.. Vravel som bratovi lebo je to jeho pc, no on s tym nechce nic robit, tak sa obraciam na vas.. Ako zrychlit vykon pc?
    Este mam jednu "teoriu".. moj pc bol kupeny v roku 2006. Bol vtedy stavany na win XP.. Po par rokoch sa nam dos*al, tak sme ho dali preinstalova..
    Ten co nam ho robil, nam do neho nainstaloval nelegalnu verziu win7 - asi, lebo mi stale nieco pise ze mam nieco s win7.. Dostali sme ho so 4-my antivyrusmi, nainstalovanou grafikou.. No nemam nainstalovanu zvukovu kartu.. Moze to byt tym?
    Dakujem za rady..

  2. #2
    Ex-admin Avatar uživatele tyger103
    Datum registrace
    Jun 2011
    Umístění
    Vrchlabí
    Příspěvky
    1,019


    Odpověď: Stary pc

    Nevím na co máš 4 antiviry.Nech tam jeden.Vyluxuj prach,projed CCleanerem.Pomalý to může být taky tím,že máš RAM hodně malých hodnot.Hod sem jaký RAM máš.
    Náš svět jde do sraček,ale to neznamená,že to vzdáš i TY!

    Když prach a špína pokrývá, tvojí rodnou zem,
    nic jiného ti nezbývá, tak zbraň do rukou vem.
    A bojuj z hlavou vztyčenou než ti dojde dech,
    braň svojí zemi zničenou, buď hrdej že seš Čech.


    V případě mě se týkající žádosti o unban mi prosím zašlete zprávu.Z důvodu slabé aktivity nestíhám všechno číst,díky.
    http://gifun.net/?p=4535

  3. #3
    Expert člen Avatar uživatele caHor
    Datum registrace
    Mar 2012
    Umístění
    Snina, Slovensko
    Příspěvky
    463


    Re: Stary pc

    Ramku som mal vstavanu 125... Isiel dobre.. Potom brat hodil 512 ramku a pc isiel pomalsie ako so 125... teraz kupil 2x 512 ramku takze mi tobeha na 1gb ramku..
    Procesor mam AMD Sempron(tm) 1.60 gigaherza.. Mozno to bude prachom, skusim rozobrat bednu..
    Tie 4 antivyrusy mi tu hodil nas farar, ktoremu sme dali preinstalovat windows ked sa mi pc po prvykrat pos*al.. On je taky macher na pc.. Dal mi sem win7, ako som pisal bez nainstalovanej zvukovky.. Win7 asi taku zvukovu kartu nepodporuje.. Hodil nam sem Norton Security, TuneUp, Everest, Driver detective, McAfee, Eset Nod, Driver Genius, Deamon Tools, Nero, Mozzilu firefox a ja som si sem dal ICQ, Skype, steam a Google chrome.. Od kedy mame ten win7, tak pc je cely na scheiße...

  4. #4
    Zhoblovanej totem Avatar uživatele apach29
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Havířov
    Příspěvky
    1,933


    Odpověď: Stary pc

    Dej tam zpet win XP, ten starej stroj ti sedmicky neutahne. Stahni si na vsechno nejnovejsi ovladace(na desku, zvukovku, grafiku i bios by se hodil aktualizovat) a pak format "C" a instalni XPcka.

  5. #5
    Expert člen Avatar uživatele caHor
    Datum registrace
    Mar 2012
    Umístění
    Snina, Slovensko
    Příspěvky
    463


    Re: Stary pc

    Diky za radu.. skusim to .. potom editnem pripadne postnem novy prispevok...

  6. #6
    Banned
    Datum registrace
    Aug 2011
    Umístění
    Slovakia
    Příspěvky
    1,142


    Odpověď: Stary pc

    Podla mna to spomaluju tie 4 antiviry, aj mne sa raz podarilo dat eset a avast spolu a bolo pomale velmi, dokonca ani neslo.
    Musel som dat safe rezim a zmazat jeden a slo to normalne.

  7. #7
    Expert člen Avatar uživatele koNan
    Datum registrace
    Aug 2011
    Umístění
    Matrix
    Příspěvky
    534


    Odpověď: Stary pc

    4 antiviry????...šak to ani nejde nainstalovat ne? :D...jináč ten komp zas není na 7 nejhorší já mám třeba netbook 1.6Ghz 1GB ram+sdílená grafika a jede to tam líp než XP...takže nejlíp uděláš když přeinstaluješ systém a dáš si tam jeden antivirus :)...(AVG 2013 není špatný)

  8. #8
    Expert člen Avatar uživatele caHor
    Datum registrace
    Mar 2012
    Umístění
    Snina, Slovensko
    Příspěvky
    463


    Re: Stary pc

    Ok no ja som na PC antYtalent.. moj bracha tak isto.. ale to je uz moj problem.. diky za rady, skusim ich

  9. #9


    Odpověď: Stary pc

    Ježkovi oči! To s těma 4 antivirama vůbec najede win?

    Přeinstaluj Win na XP. Sežen si ovladače na desku, zvukovku, grafiku, popř. sitovku atd.
    Pak si tam nainstaluj bud Avast nebo Aviru (jen jedno z nich!!!!).
    Pak zbytek jako Flash player, Operu (kvůli ramce), openoffice a podobný věci.

  10. #10
    Expert člen Avatar uživatele caHor
    Datum registrace
    Mar 2012
    Umístění
    Snina, Slovensko
    Příspěvky
    463


    Re: Stary pc

    Ja viem no.. neviem ako mi to moze windows spustit, no mam tam 4 antivyrusy... taky problem som uz niekedy mal.. bratranec mi raz cistil pc s nejakym antivyrom a mi v pc nasiel cez 700 trojanov.. No ono to islo celkom dobre, lenze sa dlho spustalo..
    ak si dam na winXP, tak si pohode nainstalujem vsetko, grafiku, zvukovku, sietovku...
    bratranec je fakt dobry v pc, on vie aky antivyrus mi ma dat, to je jedno.. Operu velmi nepodporujem, mam radsej google chrome...

  11. #11
    Pokročilý člen Avatar uživatele cibik
    Datum registrace
    Sep 2011
    Příspěvky
    132


    Re: Stary pc

    ked mas toho bratranca preco mu nezavolas?A vobec take ze google? by si to mal omnoho skor.

  12. #12
    Ex-admin Avatar uživatele ZEUS
    Datum registrace
    Apr 2011
    Umístění
    Mladá Boleslav
    Příspěvky
    6,563


    Odpověď: Stary pc

    4 antiviry :D lol :D

    řiď se pokyny Apache, po formátu a nainstalování XP tam nech jen JEDEN antivirus, nejlepší zkušenost mám s Avirou, je free a nemá takový nároky na pamět.

    Pokud bys tam zase nacpal 2 a více antivirů, tak se budou předhádět kdo dřív udělá danou operaci.

  13. #13
    Ex-Náborár Avatar uživatele Charon35
    Datum registrace
    Oct 2010
    Umístění
    PN, NM, TN (SVK)
    Příspěvky
    7,899


    Re: Stary pc

    Citovat Původně založeno caHor Zobrazit příspěvky
    Ramku som mal vstavanu 125... Isiel dobre.. Potom brat hodil 512 ramku a pc isiel pomalsie ako so 125... teraz kupil 2x 512 ramku takze mi tobeha na 1gb ramku..
    Procesor mam AMD Sempron(tm) 1.60 gigaherza.. Mozno to bude prachom, skusim rozobrat bednu..
    Tie 4 antivyrusy mi tu hodil nas farar, ktoremu sme dali preinstalovat windows ked sa mi pc po prvykrat pos*al.. On je taky macher na pc.. Dal mi sem win7, ako som pisal bez nainstalovanej zvukovky.. Win7 asi taku zvukovu kartu nepodporuje.. Hodil nam sem Norton Security, TuneUp, Everest, Driver detective, McAfee, Eset Nod, Driver Genius, Deamon Tools, Nero, Mozzilu firefox a ja som si sem dal ICQ, Skype, steam a Google chrome.. Od kedy mame ten win7, tak pc je cely na scheiße...
    To je vidno aký je macher. Nezapol ti aj rodičovský zámok? :D

    Ak k XP máš aj ovladače, tak rob čo píše Apač. XP je klasika. Keby naschval nerobili veci priamo na novšie verzie, malo by ho omnoho viac ľudí.
    Všetko červeným daj do preč. Keď sa do PC moc nevyznáš, je to viac na škodu a práve to ti časom môže brzdiť PC. Ja už vyše roka nemám žiadny antivirak a žijem v pohode. Max mám Ccleaner a Spybot. Nájde viac nežiadúcich vecí než antivirák. Keď ho tam chceš mať, tak len 1. Ako píše Zeus, bijú sa medzi sebou a kradnú si veci. Preto to dlho trvá a je to na nič.

    BTW na Viste a 7dmičke sú tie aktualizácie najhoršie. Oproti XP to vždy sťahuje nejaké sračky pre urýchlenie, bezpečnosť a podobné blbosti, pritom to je akurát otravné. Na NTB mám Vistu a idem sa osprchovať, zjem večeru, stihnem si zapáliť a keď sa vrátim, ešte sa aktualizu Nod...
    Naposledy upraveno Charon35; 20-01-13 v 22:59.
    "The world suffers a lot... Not because of the violence of bad people. But because of the silence of good people." (Napoleon)

    "Nepoznám kľúč k úspechu. Viem však, že kľúčom k zlyhaniu je snaha zapáčiť sa kadému." (Cosby) + vyhovieť každému (Ja)

    Žiadosti o práva sa riešia IBA na fóre, nie cez steam!

    GL&HF. It´s just a game.

  14. #14
    Expert člen Avatar uživatele caHor
    Datum registrace
    Mar 2012
    Umístění
    Snina, Slovensko
    Příspěvky
    463


    Re: Stary pc

    Citovat Původně založeno Charon35 Zobrazit příspěvky
    To je vidno aký je macher. Nezapol ti aj rodičovský zámok? :D
    Vies, jemu davaju robit pc z celej dediny.. Vzdy ked som chcel nejaku hru dal mi ju a tak..
    myslel som to tak.. hoci je farar, hraval Call Of Duty a pod.

  15. #15
    Ex-Náborár Avatar uživatele Charon35
    Datum registrace
    Oct 2010
    Umístění
    PN, NM, TN (SVK)
    Příspěvky
    7,899


    Re: Stary pc

    Citovat Původně založeno caHor Zobrazit příspěvky
    Vies, jemu davaju robit pc z celej dediny.. Vzdy ked som chcel nejaku hru dal mi ju a tak..
    myslel som to tak.. hoci je farar, hraval Call Of Duty a pod.
    Keď je niekto farár, neznamená, že nežil. Možno robil väčšie kraviny ako vy ;) Ja som len narážal na to, že načo ti tam dal 4 antiviraky, ale to už je jedno. Ako to dopadlo? Máš to?
    "The world suffers a lot... Not because of the violence of bad people. But because of the silence of good people." (Napoleon)

    "Nepoznám kľúč k úspechu. Viem však, že kľúčom k zlyhaniu je snaha zapáčiť sa kadému." (Cosby) + vyhovieť každému (Ja)

    Žiadosti o práva sa riešia IBA na fóre, nie cez steam!

    GL&HF. It´s just a game.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •