1. Vstup na jailbreak
Pri vstupe na jail (respektive po kazdej zmene mapy) vypisuje na boku akesi prikazy. Bohuzial nie su kompletne, takze k veci:
Prikazy:
- zobrazenie pravidiel /menu
- zobrazenie informacii /info
Obsah informacii (/info) - tyka sa toho zaroven jedna zmena - kazdy, kto chce hrat za dozorcu musi zahrat urcity cas za vezna, viac nizsie
"Za dozorcov ma pravo hrat len ten, kto ma (funkcny) mikrofon a nahratych na jailbreaku viac, ako 72 hod (3dni). Je zakazane akokolvek porusovat zakladne pravidla Kotelne, ako aj pravidla v /menu. Pametajte, ze ulohou dozorcov nie je zbavit sa co najrychlejsie veznov, ale zabavit ich a tym im zabranit k vypuknutiu vzbury."
Upozornujem ze vela hracov stale nepochopilo princip jailu a nastavaju situacie, kedy simon vybere na zaklade (napriklad) jednej otazky toho, co prezije a ostatnych zabije.
Prikazy pre dozorcov:
- pre vyber simona, zaradenie do fronty na simona a otvorenie simon menu /simon (pridat do simon menu stopky, spojazdnit spustenie a vypnutie soccerjamu)
- spustenie boxu /box (povolit pri pocte veznov mensom, ako 10 a iba vtedy, ak nie je - vzbura, prestrelka, schovka)
- zastavenie boxu /stopbox (iba simon)
Prikazy pre veznov:
- zobrazenie vezenskeho shopu /shop (treba dokoncit to bodovanie a rozumne obodovat veci v shope)
2. Zmeny na jailbreaku
Zrusit prikaz "RTV" - nie obmedzit na minuty, ale zrusit. Hraci budu jednoducho hrat az dokonca mapu, ktoru si zvolili.
Zrusit prikaz /nomic - niektori hraci navadzaju dozorcov k tomu, aby to napisali, pretoze sa chcu dostat k dozorcom.
Odstranenie niektorych map - jail_rats - absolutne dementna mapa a neprehladna mapa, spolocna cela pre veznov, jail_indiana - na hradbach su dela, z ktorych pocas (napriklad) hromadneho VD/prestrelky/schovky vezni (alebo aj dozorci) strielaju a kazia tym hru ostatnym) - map na zrusenie je viac, momentalne ma ale napadli len tieto dve
Uprava pravidla o CT zone na mape jail_crime, kde sa ako CT zona musi ratat aj horne poschodie zbrojnice a plosina, ktora z nej vedie az ponad futbalove ihrisko - potom sa hraci a dozorci hadaju, ze na vrchnom poschodi zbrojnice byt mozu, pricom nie je oddelene dvermi od toho spodneho
Zrusit kombinovanie modov - zakazat spustanie prestrelky, pokial je schovka a naopak
Zrusit spustenie prestrelky/schovky, pokial mal vazen predchadzajuce kolo posledne prianie a vybral si volny den
Zrusit spustanie prestrelky pocas vzbury a po 1 minute od zaciatku kola
Kazdy dozorca by mal mat moznost davat VD, pricom sa vzdy vypise, kto to VD dal. Hromadne VD bude moct dat iba simon
Pri prestrelke/schovke moze stlacat tlacidlo pre open, pouzivat prikaz /open (pripadne otvorenie ciel cez /simon menu) iba simon > Toto je uz myslim opravene, ale nie som si isty
Zrusit automaticke otvaranie ciel (myslim) po jednej minute > Kolkokrat sa stava, ze napr. spustim prestrelku a po minute sa cely zatvoria, alebo bol spomaleny simon, ktory minutu daval prikazy (pripadne skoro nic nehovoril) a potom ho zabili, pricom sa otvorili cely a vezni rozutekali (blba zhoda nahod, ale stava sa)
Kazdemu VD by sa mal cas ratat osobitne. Tzn. od doby, ked dostane VD 2 a pol minuty - po uplnuti sa mu zmeni farba na zltu a musi posluchat simonove prikazy
Zmena farieb oblekov veznov:
Zeleny oblek - VD
Cerveny oblek - hladany vezen
Zlty oblek - VD, ktoremu skoncil cas, samozrejme simon mu musi povedat, aby sa vratil, pripadne pripojil k ostatnym veznom, inak prenho prikazy neplatia - moze sa stat, ze simon nezavola ukoncene VD a zakaze skakat. VD bude v tomto pripade moct skakat, ale nejake mudre CT ho zabije, preto pridat toto do pravidiel (nejak rozumne to napisat)
Biely oblek - VIP, admin
Oranzovy oblek - klasicky vezen - to je urcite nevyhoda, kedze oranzovu vidno ovela zretelnejsie, takze napr. pri schovke mensia nevyhoda
3. Zmena niektorych pravidiel
S tymito zmenami by sa mali upravit (pripadne pridat/odstranit) aj nejake pravidla, ale momentalne nemam prehlad o vsetkych pravidlach na servery (samozrejme poznam ich, ale teraz nie som na PC a ine je dodrziavat ich ingame a spomenut si na ne teraz), takze by som poprosil niekoho sikovneho, kto by dokazal prepisat, upravit, pridat a odstranit rozumne pravidla tak, aby uz konecne nebolo tolko bordelu na jaile, ja verim ze sa to da dosiahnut

To je zatial vsetko, co ma napadlo, ak s niecim nesuhlasite, pripadne by ste chceli nieco pridat/odstranit kludne piste, ale nespamujte a nevyvolavajte konflikty/flame. Piste svoje nazory, ak sa vam nepacia tieto zmeny, tak pochopim, nie kazdemu to musi vyhovovat
Ak ma este nieco napadne, tak to dopisem do noveho prispevku, pripadne editnem tento a zvyraznim dopisane veci