Zobrazit výsledky od 1 do 5 z 5

Téma: Zvysenie vykonu precesoru

  1. #1
    Stálý Maniak Avatar uživatele human
    Datum registrace
    Apr 2012
    Příspěvky
    2,187


    Zvysenie vykonu precesoru

    Zdravim, dnes som narazil na toto video a potreboval by som od vas poradit. Je to stastne riesenie alebo len tym nieco pretazim viac, nez by som mal? Upravuje sa tam velkost strankoveho suboru vo virtualnej pamati.
    https://www.youtube.com/watch?v=JrOXxt7629g
    [13:44] jolo32323: mas ten mik vobec zapojeny?
    [13:45] Annie: mám dve ružové dierky, v oboch bol a nejde:D

  2. #2
    Pokročilý člen Avatar uživatele lynx
    Datum registrace
    Nov 2012
    Příspěvky
    163


    Odpověď: Zvysenie vykonu precesoru

    tazko povedat, nastuduj si nieco o strankovani pameti resp. virtualnej pameti, rozpisovat ako to pracuje je na dlho. V jednoduchosti je to len o tom ze fyzicka pamet je rozsirena o virtualnu, ktora sa vytvori ako priestor na disku, a to nastavenie je len o tom kolko miesta zo svojho disku poskytnes pameti dodatocne pre ukladanie dat s ktorymi pracuju aplikacie a programy. To znamena, ze nacitavanie informacii prebieha okrem rychlej pameti aj z "pomaleho disku". Takze v podstate sa to cele javi skor ako neefektivne riesenie. Virtualna pamet sa pouziva skor z hladiska ekonomickeho ako vykonoveho (viac pameti pre programy za menej $.). Povedal by som, ze najidealnejsie by bolo nepouzivat ziadnu virtualnu ale len fyzicku pamet (pristupove casy ramky a disku sa neda porovnat). Ak sa mylim opravte ma. Tym nastavenim urcite nic nepretazis, ale nemyslim, zeby to malo na nieco extra vplyv. Skutocne vysledky dosiahnes len taktovanim cpu, gpu a ramiek a pravidelnou udrzbou pocitaca, jak fyzickou (cistenie chladicov, ventilatorov od prachu) tak softwarovou (odinstalovanie zbytocnych programov, vypinanie prebytocnych procesov, defragmentacia disku, cistenie registrov).
    If I tell you I'm good, you would probably think I'm boasting. If I tell you I'm no good, you know I'm lying.

  3. #3
    Stálý Maniak Avatar uživatele human
    Datum registrace
    Apr 2012
    Příspěvky
    2,187


    Re: Zvysenie vykonu precesoru

    Dik za radu. Rozmyslal som aj nad tym taktovanim ale neverim si natolko :D
    [13:44] jolo32323: mas ten mik vobec zapojeny?
    [13:45] Annie: mám dve ružové dierky, v oboch bol a nejde:D

  4. #4
    Pokročilý člen Avatar uživatele lynx
    Datum registrace
    Nov 2012
    Příspěvky
    163


    Odpověď: Zvysenie vykonu precesoru

    Pokial mas novy pocitac ktory ti hravo potiahne vsetky veci co chces, tak nema taktovanie velmi zmysel. Ak si opacny pripad rozhodne by som sa na to dal. Vytrieskat z masiny dobrych 20-30% vykonu zadarmo za to stoji. Je pravdou, ze taktovanim uberies zo zivotnosti istych suciastok, ale zavisi to hlavne od toho do akych extremov to pozenies, lahke zvysenie vykonu suciastky moc nepocitia. (bavime sa o teplote a napeti). Zisti si najprv co to o hw svojho pc, napr. bezne a max.pracovne teploty, (aby si vedel rozlisit co je normalne a co uz nie) a o taktovani (napr. v biose, ale aj cez rozne programy casto priamo od vyrobcov) sa docitas na internete je toho po kkt, navody, tutorialy, urcite vygooglis nieco aj priamo k tvojmu cpu alebo grafickej karte.. po nataktovani je to uz len o sledovani teplot a zatazovych testoch. Vykon (napr. prac. frekvencie u cpu ci gpu) zysujes postupne a hned sa otestuvaju zatazovymi testami (napr. pri grafike rozne animacie) teda o tom kolko tvoj system zvladne a kedy mas dat stop vies vzdy dopredu. Neni sa coho bat.
    If I tell you I'm good, you would probably think I'm boasting. If I tell you I'm no good, you know I'm lying.

  5. #5
    Stálý Maniak Avatar uživatele human
    Datum registrace
    Apr 2012
    Příspěvky
    2,187


    Re: Zvysenie vykonu precesoru

    Uvidim, asi sa do toho pustim. Fakt dikes za rady. Pomohol si mi.
    [13:44] jolo32323: mas ten mik vobec zapojeny?
    [13:45] Annie: mám dve ružové dierky, v oboch bol a nejde:D

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •