Zobrazit výsledky od 1 do 2 z 2

Téma: Europa Universalis IV

  1. #1
    Pokročilý člen Avatar uživatele Tukan
    Datum registrace
    Mar 2012
    Umístění
    Brno-Venkov
    Příspěvky
    119


    Europa Universalis IV

    Nazdárek kašpárek,

    hraje tu někdo EU4? Rád bych aby mě někdo poradil s jednou dost nepříjemnou věcí ve hře...

    Začal jsem scénář hry od úplného počátku, kdy hra začíná (něco okolo 1440) za Portugalce. Můj krátkodobej plán byl kolonizovat pobřeží atlantiku jižní polokoule (západ afriky, východ jižní ameriky) a to hlavně z těchto důvodů - jižní amerika potřebuje ve svém kolonizačním období otroky které nabízí skoro celá afrika, nejbližší obchodní úzel do ameriky je však Pobřeží slonoviny (východ afriky). Můj středně dobej plán byl kolonizovat a obsadit zbytek kontinentů (jižní ameriku a afriku). Můj dlouhodobý plán byl obsadit Pyrenejský poloostrov, na kterém sídlila o dost silnější Kastílie.
    Abych své dlouhodobé plány mohl uskutečnit, potřeboval jsem silného spojence a nejlíp souseda s Kastílií. Jedinej, kdo se jevil jako silnější a aktivní nepřítel Kastílie, byla Francie. Započal jsem tedy dobívat Kastílii se spojencem Francií. Bohužel naše pakty mezi Portugalskem a Francií rychle skončily díky mé nenasitnosti.
    Své krátkodobé plány jsem splnil, středně dobé plány plním a dlouhodobý plán stroskotal díky Francii, která se mi sere do Pyrenejí. Bohužel mé armádní limity činí 107k jednotek, z toho mám využitých pouze 67k jednotek. Příjmy mám stále okolo 13 korun do plusu avšak když je nějáká větší bitka, jdou dost nízko, někdo dokonce i do mínusu. Francouzké armádní limity činí něco okolo 160k jednotek z toho má využitých něco okolo 80k jednotek. S příjmama je Francie na absolutně jiné úrovni, takže se s ní nemohu vůbec rovnat a pochybuju o tom, že bych francii porazil, ať už bych měl za spojence kohokoliv, klidně celou Evropu.
    Jsem ve vojenské alianci s poměrně velkým Hessenskem, Čechama, velice slabím Švédskem a malinkou Sardinií. Vojenskou koalici proti mě uzavřela Kastílie a Alžír (severní afrika) s Mali (západní afrika). S těmito třema národy nemám nejmenší problém vzhledem k jejich nevyspělosti.
    Proti Francii je uzavřena koalice, ve které je hafo malých států přímo sousedících s Francií. Francie je v alianci s nemalým Saskem a Skotskem, které vlastní celou Británii.
    Chci zlikvidovat Francii a je mi jedno jakým způsobem a s jakýma strátama, chci ji prostě vymazat z Pyrenejí. Poraďte mi jak, save klidně pošlu.


    Pohled na Evropu:


    Pohled na svět (zelenej v jižní Americe a ve východní a jižní Africe jsem já):


    Pohled na svět:


    ABSOLUTLY PAPA HOWNED
    Naposledy upraveno Tukan; 07-09-14 v 17:44.

  2. #2
    Stálý člen Avatar uživatele AlternativníPravda
    Datum registrace
    Sep 2011
    Umístění
    Schönbrunn
    Příspěvky
    857


    Odpověď: Europa Universalis IV

    S Ťukanem hledáme někoho na mulťas, kdyby měl někdo zájem tak nám napište.
    Citovat Původně založeno Neurol Zobrazit příspěvky
    Unihoc není dement, Unihoc je pičus, ale to deagle1981 taky. Vzniká nám zde tzv. banovací paradox.
    .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •