Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 55

Téma: Manuál pro začátečníky "Fundamentály hry"

Threaded View

  1. #1
    Expert člen Avatar uživatele VINCE C.
    Datum registrace
    Nov 2011
    Příspěvky
    393


    34 z 34 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Manuál pro začátečníky "Fundamentály hry"

    UNDER CONSTRUCTION


    Fundamentály hry jsou tématem tohoto článku. Jsem rád, že hlasování vyhrálo, protože toto téma považuji za naprosto zásadní, pokud se někdo má doopravdy naučit hrát. Uplně nejzákladnější dovednosti jsou:
    1. umět se pohybovat
    2. znát každou bednu, každý roh, každou zákrutu, každý pixel všech map - krátce řečeno: znalost map
    3. střelba.



    1. Pohyb

    I když si to většina hráčů nepřipustí, tak má v této oblasti obrovské mezery.

    Vše začíná už u nastavení hry. Klavesy pro pohyb (směr pohybu, chůze, skrčení, skok) musí být nastaveny tak, aby vás nijak neomezovaly v žádné situaci, do které se ve hře můžete dostat. Jak už jsem napsal, default je ideální.

    Při vašem pohybu prostorem ve hře se spojují dva vlivy. Váš pohyb pomocí klávesnice a pohyb myši, kterým měníte základní vektor, ze kterého pak vychází pohyb klávesnicí, což je pro vaši postavu pohled vpřed. Pro efektivní pohyb na mapě je práce s myší stejně důležitá jako práce s klávesnicí. Na efektivní pohyb po mapě se můžete podívat zde.






    2. Znalost map

    Tady to je moment, kdy si každý hráč musí pomoci sám.

    Jde o to mít v hlavě zapracován obraz prostředí okolo vás, který už pak podvědomě(automaticky) vyvoláváte. Ve hře už pouze přemýšlíte o tom, co se děje a co chcete udělat. Ne přemýšlet o tom, jesli na ten rantl jde vyskočit nebo ne atd.

    Nesmí se vám stávat, za žádných okolností, že budete narážet do překážek. To už přímo vychází z toho, co jsem psal o pohybu a toho, jak znáte prostředí.

    Hráč by měl taky znát odkud kam je z jednotlivých míst na mapě vidět. Hlavně z pohledu sebe mít stále přehled odkud a jak o mně může někdo vědět. Znát úhly, pod kterým vám soupeř vybíhá a podle toho volit vlastní pozici.

    Tohle se můžete do jistý míry naučit, že si založíte hru a běháte po mapách, ale pro pokročilejší využítí znalostí je další cesta pouze a jen praxe ve hře.




    3. Střelba

    Pro střelbu asi není úplně ideální jen text, takže tady je video. Snad aspoň v nečem pomůže.

    Naposledy upraveno VINCE C.; 13-12-11 v 19:06.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •