Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 56

Téma: Návrh na větší balance update

  1. #1

    Návrh na větší balance update

    S Connanem hrajeme mód dlouho a hodně krát jsme spolu prodiskutovávali možné změny, které by classy vyrovnaly a jednoznačně naznačily jejich úlohu v komplexním systému class i itemů. Převážnou část jsem navrhl já osobně, Connan některé z nich potvrdil. Předem podotýkám, že na všechny jsme dívali objektivně tak, abychom classu vyrovnali a více specifikovali její úlohu, ne abychom přilepšili sami sobě. Nebudu rozepisovat důvody, proč jsme taky navrhli, logicky na ně přijdete i sami. Pokud na to váš mozek nestačí, rozepíšu i důvody do komentářů.

    ================================================== =======

    Sniper
    * staty (int/hp/ob/kon) změnit z 15/20/5/25 na 60/0/0/60
    * zrušit glock
    * zrušit šanci na instakill na knife
    * zrušit +150% bonus dmg pro AWP
    * změnit vzorec pro dmg AWP z (+int * 1,2) na (+int * 2)

    Commando

    * staty změnit z 0/40/20/70 na 0/30/30/80
    * zrušit glock i deagle
    * změnit konstantní počet HP (+20) za kill nožem na vzorec (20 + int/2)
    * Povolit Ranger (commandos) boty

    Protector
    * staty změnit z 0/30/30/-10 na -30/70/70/-30

    Medic
    * staty změnit z 20/20/20/15 na 40/0/10/50
    * změnit zbraň z sg552 na ump
    * změnit původní vzorec healování z (nedohledáno) na (int/2) HP za sekundu
    * přidat vzorec, který by přidal medikovi XP za heal podle vzorce (HP/2)
    * pouze z pohledu medika přidat HP bary nad hlavami spoluhráčů (HP bary, jaké mají zombie na Zombie Apocalypsa serveru)

    Fire Support
    * staty změnit z 30/0/10/10 na 30/15/15/30
    * změnit vzorec pro dmg raket z (nedohledáno) na (100 + int - (lvl/4))
    * přidat možnost zničit rakety ze střelby již ve vzduchu
    * přidat bonus XP za udělení dmg raketama podle vzorce (dmg/2)

    Sapper
    * staty změnit z 20/0/20/5 na 0/30/30/35
    * změnit vzorec pro dmg min z (nedohledáno) na (100 + int*1,5)
    * přidat XP za udělení dmg minama podle vzorce (dmg/2)

    Demolitions
    * staty změnit z 10/10/30/15 na 0/10/10/40
    * změnit vzorec pro dmg dynamitu z (nedohledáno) na (100 + int*2)
    * přidat možnost udělit dmg sobě samotnému z dynamitu
    * přidat možnost zničení min střelbou

    ================================================== =======

    Přidat classu Grenadier
    * staty nastavit na 0/20/40/60
    * do inventáře přidat 1x Smoke, 2x Flash, 5x He, Deagle a Knife
    * pro dmg He přidat vzorec (Classic dmg + 50% + (int/2))
    * za zabití Hečkem přidat jedno He navíc
    * za zabití deaglem přidat 20HP

    ================================================== =======

    Odstranit item AWP Sniper (pouze pod podmínkou úpravy classy Sniper dle návrhu)

    ================================================== =======

    Notes

    * upravit šanci dropu na téměř nulovou

    Autodestrukce
    * všem jednotkám přidat šanci na smrt z vlny podle vzorce (lvl/2)
    * za zabití sebe sama odečíst v každém případě 25 XP

    SWAT
    * upravit šanci dropu na téměř nulovou
    * přidat ochranu vůči všem He

    Špicl
    * upravit šanci dropu na velmi malou

    Neomexový pancíř
    * upravit šanci dropu na velmi malou

    Infravize
    * přidat antiflash
    * vlastníkovi přidat možnost vidět hráče přes smoke (něco jako wh)
    * vlastníkovi zcela zviditelnit/zvýraznit letící rakety

    Megazásobník
    * přidat nekonečno nábojů
    * upravit šanci dropu na malou
    Naposledy upraveno Grakon2702; 29-06-16 v 12:37.

  2. #2
    Nováček Avatar uživatele Seeky
    Datum registrace
    Apr 2016
    Umístění
    Kadaň
    Příspěvky
    68

    Odpověď: Návrh na větší balance update

    Zdravím.

    Sniper:
    V pohodě, ale toho glocka bych mu nechal, ať má alespoň nějakou slowdown zbraň.
    Jinak ok

    Commando: Nejsem si jist, jestli je v případě přidání kondice dobrý nápad mu povolit commando's boty, přeci jen je rychlý dost.
    Jinak ok

    Protector: V pohodě

    Medic:
    Je pravda že je to dost nevybalancovaná classa, ale:
    Zbraň: SGčko bych mu nechal, UMP je špatná zbraň co dává malý damage a ještě má málo nábojů. Přes to nejede vlak, zbraň jako taková se na COD nehodí.
    Staty: Nevím co vás vedlo k tomu ubrat mu inteligenci, protože medikovo předost je lékárna, jak je z názvu usouzeno. Stačí teď když si napíšeš o heal, a medik ti hodí lékárnu co hází 18hp/vlnu, to je dost ubohé. Navrhuji zmenšit mu hpčka s obranou a přidat inteligenci.
    Jinak ok

    Fire support:
    Classa je proti větším levelům s obranou dost neúčinná, s tím zničením rakety bych to nechal tak jak to je.
    Vzorec je ok
    Jinak ok

    Sapper:
    Ten vzorec na XP má moc malé dělítko, chce to minimálně /4.
    Jinak ok

    Demolitions:
    Už teď je ta classa na vyšším levelu nesmrtelná, ten vzorec pro dynamit je dost vysoký, staty to má snad nejlepší ze všech class, nevím jestli tomu ještě přidávat, muselo by se ozkoušet zda by to ten dmg dynamitu sobě samému vyvážil

    AWP Sniper: Smazat každopádně

    Notes: Souhlasím

    Autodestrukce: Určitě ne, pro menší levely je to jediný způsob jak získat pár levelů, těch 50xp/smrt je strašně velké číslo. Podle mě by to mělo zůstat tak jak to je.

    Swat: Určitě bych nechal šanci na drop takovou, jaká je. S HE souhlas.

    Špicl: Souhlas

    Lékárnička: Souhlas

    Infravize: Až na ty rakety souhlas

    Mega zásobník: Souhlas.
    Naposledy upraveno Seeky; 16-07-16 v 19:11.

  3. #3
    Profesionální člen Avatar uživatele SpLaXS
    Datum registrace
    Jul 2014
    Umístění
    Kopřivnice
    Příspěvky
    271

    Odpověď: Návrh na větší balance update

    Já jsem PRO, akorát mi celkem vadí ty staty u medica, když už má mít to UMP...
    Probíral jsem staty s Connanem na steamu... Když už má mít MEDIC to UMP, tak bych mu dal trochu do INT. Klidně ať jsou staty 40/15/15/10 (plácl jsem), jen z něho zas nedělat nevybalancovanou classu... UMP bych přidal pod podmínkou, jestli by tam byla INT, aspoň těch 10 pointů.

    Jinak jsem PRO, všechno je v pořádku.

    E: Seeky k tomu SNIPERovi bych glocka nedával, je tam ten DEAGLE, který bohatě stačí. Navíc tref nohu, zpomalíš ho. Tref hlavu, zabiješ ho. :)

  4. #4
    Ex-admin
    Datum registrace
    Apr 2014
    Umístění
    ×××××
    Příspěvky
    268

    Odpověď: Návrh na větší balance update

    Sniper - změnit
    Comm. - nechat
    Prot - hp 50, obr 50, kon -20
    Medica - staty ok, ump fakt ne, heal klidně, ostatní taky klidně
    Fs - změnit
    U sappera bych dal tu int aspoň na 10, jinak ok.
    Demo. - změnit
    Granadier - už jsem psal Kotlovi, ať ho tam dá aspoň na zkoušku

    Notes - když už, tak notes 3+
    Autodestrukce - klidně
    Swat - klidně
    Špicl - klidně
    Lékarnu - nechat jak je
    Neomex - když už, tak jen Neomex 4
    Infravize - klidně
    Megazásobník - klidně

    Změnit = souhlasim
    Nechat = nesouhlasim
    Klidně = to je mi jedno
    Naposledy upraveno cyyxk; 28-06-16 v 19:18.

  5. #5
    Nováček Avatar uživatele >Odpad_spolocnosti<
    Datum registrace
    May 2013
    Umístění
    Holíč, SK
    Příspěvky
    19

    Odpověď: Návrh na větší balance update

    Citovat Původně založeno Seeky Zobrazit příspěvky
    Zdravím.

    Sniper:
    V pohodě, ale toho glocka bych mu nechal, ať má alespoň nějakou slowdown zbraň.
    Jinak ok

    Commando: Nejsem si jist, jestli je v případě přidání kondice dobrý nápad mu povolit commando's boty, přeci jen je rychlý dost.
    Jinak ok

    Protector: V pohodě

    Medic:
    Je pravda že je to dost nevybalancovaná classa, ale:
    Zbraň: SGčko bych mu nechal, UMP je špatná zbraň co dává malý damage a ještě má málo nábojů. Přes to nejede vlak, zbraň jako taková se na COD nehodí.
    Staty: Nevím co vás vedlo k tomu ubrat mu inteligenci, protože medikovo předost je lékárna, jak je z názvu usouděno. Stačí teď když si napíšeš o heal, a medik ti hodí lékárnu co hází 18hp/vlnu, to je dost ubohé. Navrhuji zmenšit mu hpčka s obranou a přidat inteligenci.
    Jinak ok

    Fire support:
    Classa je proti větším levelům s obranou dost neúčinná, s tím zničením rakety bych to nechal tak jak to je.
    Vzorec je ok
    Jinak ok

    Sapper:
    Ten vzorec na XP má moc malé dělítko, chce to minimálně /4.
    Jinak ok

    Demolitions:
    Už teď je ta classa na vyšším levelu nesmrtelná, ten vzorec pro dynamit je dost vysoký, staty to má snad nejlepší ze všech class, nevím jestli tomu ještě přidávat, muselo by se ozkoušet zda by to ten dmg dynamitu sobě samému vyvážil

    AWP Sniper: Smazat každopádně

    Notes: Souhlasím

    Autodestrukce: Určitě ne, pro menší levely je to jediný způsob jak získat pár levelů, těch 50xp/smrt je strašně velké číslo. Podle mě by to mělo zůstat tak jak to je.

    Swat: Určitě bych nechal šanci na drop takovou, jaká je. S HE souhlas.

    Špicl: Souhlas

    Lékárnička: Souhlas

    Infravize: Až na ty rakety souhlas

    Mega zásobník: Souhlas.


    JA úplne súhlasím zo seeky, lepšie by som to nenapísala ! Ak by to bolo tak ako sa to tu vypísalo tak som PRO :)


    V noci ke mě vlezl zlodej. Hledal peníze. Vstala jsem a hledala jsem s ním...

  6. #6
    Nováček Avatar uživatele Connan
    Datum registrace
    Oct 2014
    Příspěvky
    95

    Odpověď: Návrh na větší balance update

    Staty Medica se s největší pravděpodobností ještě změní, jak bylo původně myšleno.
    Medic dostal UMP, aby se víc projevila jeho funkce supporta, ale rapidně by se mu zvýšila int, aby také dával nějaký ten dmg (s plukáčema..)
    U toho healu mě napadlo, aby tam byla určitá kapacita healu, či že by to nebylo nijak časově omezené.
    U autodestrukce se s největší pravděpodobností -50xp zruší, protože by snad ani jednou z toho nedostal kladné xp.
    Šance u itemů není myšlena tak, že je to skoro nemožné získat, ale aby to bylo taky trochu štěstí, že padl, a ne jako teď, kdy 6 z 10 mají notes.

  7. #7
    Nováček
    Datum registrace
    Dec 2015
    Umístění
    Ostrava
    Příspěvky
    2

    Odpověď: Návrh na větší balance update

    souhlasím s fuginem - Eve :)

  8. #8
    Pokročilý člen Avatar uživatele Mr.BlackDay
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Aim Bojnice
    Příspěvky
    169

    Odpověď: Návrh na větší balance update

    *AWP snipera by som obmedzil do určitého lvlu.-
    *Commandu by som nechal aspoň 1 zbraň glock/deagle.-
    *SWAT súhlasím.-
    *Lekárničku by som nehal
    *Granatiera :D by som skúsil aspoň na skúšku
    *K tej autodeštrukcii- som proti aby sa odčítali XP
    *So všetkým ostatným súhlasím a nebudem sa brániť zmene v hre. Ale ako bolo spomenuté staty by som vyvážil úplne a nie len classy ktoré hráš práve ty :)
    *Black*
    + chcem aby si sa vyjadril k ostatným classám
    Naposledy upraveno Mr.BlackDay; 23-07-16 v 01:48.
    MEDIAL BANANA <3

  9. #9
    Pokročilý člen
    Datum registrace
    Sep 2015
    Umístění
    Handlová
    Příspěvky
    176

    Odpověď: Návrh na větší balance update

    Totálna *****. Ak toto prejde tak to je koniec však toto už bude ako gejšites úplná debilina ako nemám k tomu čo dodať pár zmien ok ale toto už je moc. Ale je to môj názor. Však ale keď sa vám to bude takto páčiť nech s páči, ja to nemusím hrať je to len hra, ale sa me nepáči že sa sem vyjadrujú ľudia čo to už ani pomaly nehrajú :D

  10. #10

    Odpověď: Návrh na větší balance update

    Dobře, vypíšu zde důvody, proč bych měnil zrovna takhle:

    Sniper:
    Má být rychlý a smrtící na dálku, ale papírový na blízko. Proto jsem změnil staty tak, jak jsem je změnil. Glock je zbytečný, když už má deagle. Instakill na knifu byl také absolutně zbytečný.

    Commando:
    Comm je jediná classa, u které jsem přemýšlel fakt dlouho. Změnit tuto class tak, aby nebyla OP, ale zároveň se zanechal její styl hry, je opravdu těžké. Proto, abych to commandům co nejvíce stížil, jsem odebral obě zbraně. Nyní by mohla killovat jenom nožem. Kon jsem zvětšil a povolil ranger z prostého důvodu. Má to být nejrychlejší postava v módu a jakmile do ní někdo jednou trefí, okamžitě ji to zpomalí a nemá šanci utéct ani zabít protivníka. Tohle je podle mne nejideálnější změna.

    Prot:
    Prot má být těžký tank. -30 int jsem dal z prostého důvodu. Kulomet se sto náboji a malým recoilem. Jako správný tank by měl vydržet opravdu hodně, ale neměl by dávat až moc velký dmg a neměl by být ani rychlý.

    Medic:
    Už odzačátku absolutně nevývážená a nesmyslná postava. Tato classa má být support, který healuje, ne kterého jde na větším lvlu zabít hodně těžko. Ta zbraň se k němu jako k supportovi vůbec nehodí.

    FS a Sapper jsou v podstatě stejné classy s malými rozdíly. U sappera je mnohem lehčí se vyhnout minám, proto jsem pro mnohem větší dmg z min než z raket. FS by nemělo tahat hry, přímo v názvu má SUPPORT.

    Demolitions:
    Tam byl největší problém dynamit, který ho nemohl zranit a nešel ani zničit. Demolitions je postava, která by měla dávat obrovské dmg, minimálně stejné jaké dává SS. Má k tomu vhodnou zbraň i item, který byl potřeba trochu nerfnout. Teď, když půjde dynamit zničit, nebude tak velký problém proti němu zahrát.

    Co se týče itemů, to je výčet nejčastějších, které potkáte na serveru. A tou téměř nulovou šancí na drop jsem měl opravdu na mysli nulovou šanci. Je načase, aby se hráči ztotožnili i se slabšími itemy.
    Naposledy upraveno Grakon2702; 28-06-16 v 21:29.

  11. #11
    Pokročilý člen
    Datum registrace
    Apr 2015
    Umístění
    Brno
    Příspěvky
    121

    Odpověď: Návrh na větší balance update

    nápad je to pěkný popravdě to není vůbec zlý :-D

    Citovat Původně založeno JoK123 Zobrazit příspěvky
    Totálna *****. Ak toto prejde tak to je koniec však toto už bude ako gejšites úplná debilina ako nemám k tomu čo dodať pár zmien ok ale toto už je moc. Ale je to môj názor. Však ale keď sa vám to bude takto páčiť nech s páči, ja to nemusím hrať je to len hra, ale sa me nepáči že sa sem vyjadrujú ľudia čo to už ani pomaly nehrajú :D
    já osobně tam nejsem už tak často protože mě to nebaví... jak je to všechno takové jaké je :-)
    když se udělají tyto změny hráči to budou zkoušet a ta aktivita se zvýší dle mého :-)
    já osobně se těším na snipera <3 :3 :-D takže tomuhle nápadu dávám Pro :-) a pokuď vím Gamešit si zakládá na VIP výhodách :-D tak ho sem prosímtě neser :-) co sem na jejich cod koukal... tak není to nijak extra dle tohoto popisu :-)
    a když se ti to nelíbí nehraj to :-) tuhle tu změnu tuna lidí ocení co si myslím já :-)

  12. #12
    Pokročilý člen
    Datum registrace
    Sep 2015
    Umístění
    Handlová
    Příspěvky
    176

    Odpověď: Návrh na větší balance update

    Citovat Původně založeno Grakon2702 Zobrazit příspěvky
    Dobře, vypíšu zde důvody, proč bych měnil zrovna takhle:

    Sniper:
    Má být rychlý a smrtící na dálku, ale papírový na blízko. Proto jsem změnil staty tak, jak jsem je změnil. Glock je zbytečný, když už má deagle. Instakill na knifu byl také absolutně zbytečný.

    Commando:
    Comm je jediná classa, u které jsem přemýšlel fakt dlouho. Změnit tuto class tak, aby nebyla OP, ale zároveň se zanechal její styl hry, je opravdu těžké. Proto, abych to commandům co nejvíce stížil, jsem odebral obě zbraně. Nyní by mohla killovat jenom nožem. Kon jsem zvětšil a povolil ranger z prostého důvodu. Má to být nejrychlejší postava v módu a jakmile do ní někdo jednou trefí, okamžitě ji to zpomalí a nemá šanci utéct ani zabít protivníka. Tohle je podle mne nejideálnější změna.

    Prot:
    Prot má být těžký tank. -30 int jsem dal z prostého důvodu. Kulomet se sto náboji a malým recoilem. Jako správný tank by měl vydržet opravdu hodně, ale neměl by dávat až moc velký dmg a neměl by být ani rychlý.

    Medic:
    Už odzačátku absolutně nevývážená a nesmyslná postava. Tato classa má být support, který healuje, ne kterého jde na větším lvlu zabít hodně těžko. Ta zbraň se k němu jako k supportovi vůbec nehodí.

    FS a Sapper jsou v podstatě stejné classy s malými rozdíly. U sappera je mnohem lehčí se vyhnout minám, proto jsem pro mnohem větší dmg z min než z raket. FS by nemělo tahat hry, přímo v názvu má SUPPORT.

    Demolitions:
    Tam byl největší problém dynamit, který ho nemohl zranit a nešel ani zničit. Demolitions je postava, která by měla dávat obrovské dmg, minimálně stejné jaké dává SS. Má k tomu vhodnou zbraň i item, který byl potřeba trochu nerfnout. Teď, když půjde dynamit zničit, nebude tak velký problém proti němu zahrát.

    Co se týče itemů, to je výčet nejčastějších, které potkáte na serveru. A tou téměř nulovou šancí na drop jsem měl opravdu na mysli nulovou šanci. Je načase, aby se hráči ztotožnili i se slabšími itemy.
    Sniper a knife ty si asi málo hral sniipera že ja som dal asi každý 3 kill s knifom a to mám 112 ale ok fs OP ako kkt ale to ti asi nevadí (ešte si ho aj vylepšil asi zaňho hráš) demo veď ten chudák má len jeden dynamit a ten dáva len 16o dmg pritom fs má 2 rakety čo dávajú 16o tiež nevadí ďalej medika ste dojebali už úplne. Sapper sa vôbec nepodobá fs ale to zas IQ ale však ďalej comm a rengerky hmm chod si zahrať furien, ninja notes + rengerky (však 18o+6o = 24o ok raketa môžeš uletieť) double jump však ten huntic prejde za 4 s :D nestihnem si ani dať ruku na myš :D Prot 32o hp plus trenovaný veteran(1oo hp plus) a kevlar a máme tu goooool sniper nemá šancu ho dať na 3 rany ale to je vyvážene podlá teba :D nejdem ťa ďalej komentovať :D proste si priznaj že to nevieš :D a nepokaz to ešte viac ako to je len keby sa ľudia zamysleli že cod nie je o lvloch ale o itemoch nezabudnite že si nechávame aj itemy ako su trenovaný veteran atd.. podlá mňa sú niektoré classy nevyvážene ale nebudem tu robiť cele cod nanovo kvôli pár indivíduám kedysi to bolo úplne inak a tie servery boli plné s vip som mal problém sa tam dostať :D PROTI
    Naposledy upraveno JoK123; 28-06-16 v 22:46.

  13. #13
    Profesionální člen Avatar uživatele SpLaXS
    Datum registrace
    Jul 2014
    Umístění
    Kopřivnice
    Příspěvky
    271

    Odpověď: Návrh na větší balance update

    Ehm.. Sniper s vylepšenou INT a jiným vzorem bude dávát víc, než-li 140 hp.

  14. #14
    Pokročilý člen
    Datum registrace
    Sep 2015
    Umístění
    Handlová
    Příspěvky
    176

    Odpověď: Návrh na větší balance update

    kukni koľko
    má prot obrany :D plus kevlar a trenovaný veteran asi nie no

  15. #15
    Pokročilý člen
    Datum registrace
    Apr 2015
    Umístění
    Brno
    Příspěvky
    121

    Odpověď: Návrh na větší balance update

    pokuď vím kdyby si nasáčkoval trenovaného veterána :-) budeš pomalejší než si myslíš :-)
    2 hity snipera nezabijou :3 kdyby něco Sniper dokaže s troškou šikovnosti utéct jestli mu bude poskytnuta ta rychlost co je výše uvedené :-)
    tak jak může dostat prot kevlar a veterána tak i sniper pluky :3 :-)
    Naposledy upraveno Shakespeare; 28-06-16 v 23:25.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •