Zdravím, dúfam že sa tu nájde zopár intelektuálov a pozbieram zopár názorov aj z iných hláv. Ak nie, tak budem za blázna, lockne sa to a zatratí, ale to mi nevadí :D :D Každý názor bude názorom, preto som zvedavý na akýkoľvek od vás.

Moja otázka znie, či ste sa občas zamysleli alebo aspoň si predstavili, ako by mohla vyzerať AI (umelá inteligencia) ?

Ja osobne si viem predstaviť AI aj ako internet, ktorý je plný takmer všetkých informácií. Našej historie, našich poznatkov, našej psychologie, našich pocitov, našich názorov, našich túžieb, našich myšlienok a dát ktorými ho denne kŕmime. Ak si predstavíme všetky tieto vedomosti napríklad v človeku, dokázal by nás alebo čokoľvek iné zmeniť, manipulovať, spracovať a to pre akýkoľvek cieľ a to bez povšimnutia vzhľadom na toľké vedomosti o nás a našej psychike.
Samozrejme, že to nieje tak jednoduché ako píšem. Ale internet na nás už viacerými spôsobmi pôsobí. Vštepuje nám toho veľa, kľudne si viem predstaviť aj programovanie nášho myslenia a neuronových spojení.
Posledná generácia je od tých predošlých oveľa komplexnejšia, prechádzame vývojom oveľa rýchlejšie skrz ľahšie dostupné informácie ako v minulosti. Naše názory, pocity, naše "ja" je dosť kalibrované systémom ktorý tu funguje a tak sa mi tisne otázka, kto za to môže?
Informačné bubliny, rozdielne názory, pocity ako agresia, povýšenosť ale aj láska atď... Prijde mi to, akoby ľudia vedeli že to nieje reálne ale aj napriek tomu, sa tomu poddávali a chovali sa podľa ich "predurčenej" osobnosti. Prečo im chýba objektivita? Ak je internet tak dostupný, a ľudia majú všetky tie dáta, prečo niesu všetci z terajšej generácie racionálni? Môže za to potláčanie, naša vlastná myseľ, alebo systém?
Otázok je veľa, odpovedí ešte viac. Pravda je individuálna, komplexnosť je široká a objektivita nemá hraníc. Preto ma napadlo sa opýtať na vaše názory.

Budem rád, ak sa sem vyjadríte :)