Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazit výsledky od 16 do 25 z 25

Téma: bhop_simple

Nováček Avatar uživatele jozoo
    Datum registrace
    Feb 2021
    Umístění
    Brno

*VIP*

Odpověď: bhop_simple

Citovat Původně založeno Algorythm Zobrazit příspěvky
    Tvou mapu jsem prohlédl v bspvieweru a problém byl vidět už zde. Pošleš mi zde prosím zdrojovou dokumentaci .rmf? Rád bych se přesvědčil zda-li je to opravdu ono.
    před chozi zpravě máš ten soubour je to to mapa....edit ale dam to sem znovu... :

https://img.tpx.cz/uploads/mapa........edit.rar
    HMMMM MONKE

můj účet na CSFD.CZ
    ----------------------------------------------
    „Ve válce nebývají vítězové, jen vdovy.“

Server admin Avatar uživatele Algorythm
    Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění
    Zombie sekce, správa sekce maping

https://uloz.to/file/wx6aCBAm7H6v/do-fixed-rar

měl by sis stáhnout jiné .fgd na tvoření map pro hl/cs1.6. Brushe které tvořily obal mapy jsi měl převedené na func_detail. Také nepoužívej textůry které nejsou určeny pro goldsource engine, neboť ti to bude dělat paseku při kompilaci. Trochu jsem ti to poupravil aby tam nic nešpatilo z hlediska geometrie ale nemám potřebný wad se kterým bych mohl mapu zkompilovat takže zkus, případně uvidíš.
    "Somebody has to stand when others are sitting. Somebody has to speak when others are quiet."

-- Bryan Stevenson

https://steamcommunity.com/profiles/76561198155708709

Datum registrace
    Feb 2021
    Umístění
    Brno

*VIP*

https://uloz.to/file/wx6aCBAm7H6v/do-fixed-rar

měl by sis stáhnout jiné .fgd na tvoření map pro hl/cs1.6. Brushe které tvořily obal mapy jsi měl převedené na func_detail. Také nepoužívej textůry které nejsou určeny pro goldsource engine, neboť ti to bude dělat paseku při kompilaci. Trochu jsem ti to poupravil aby tam nic nešpatilo z hlediska geometrie ale nemám potřebný wad se kterým bych mohl mapu zkompilovat takže zkus, případně uvidíš.

dobře děkuji ti za pomoc.... na .wad je dobrý tento program..:

https://img.tpx.cz/uploads/wally.rar
    HMMMM MONKE

můj účet na CSFD.CZ

Datum registrace
    Feb 2021
    Umístění
    Brno

*VIP*

+ nemohl bys mi nějaky ten .fgd doporučit znám jenom hammer nebo jack.... :D a jak poznám textury které sou určení pro goldsource engine nějaké textury sem si vytvořil sam ale ostatní sou z jiných map to plati i pro null texturu.. :D... děkují za pomoc...
    HMMMM MONKE

můj účet na CSFD.CZ

Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění

https://uloz.to/file/VgUJKEGaUmeg/vhe-tools-rar

Přibalil jsem ti k tomu wad s tool texturami pro gldsource engine. Fgd v příbalu neumí zobrazovat ikony jednotlivých pointových entit, ale v rámci spokojenosti mi vyhovuje
    "Somebody has to stand when others are sitting. Somebody has to speak when others are quiet."

-- Bryan Stevenson

Datum registrace
    Feb 2021
    Umístění
    Brno

*VIP*

dobře diky.. a ten fgd se otevira v goldScr?? :D + na co je clip , hint , skip textury.. origin to je na to aby se textura otačela ne?....

a nedáš taky holdScr na uložto prosím? :D

jinak děkuji za pomoc....
    Naposledy upraveno jozoo; 23-03-21 v 18:01.
    HMMMM MONKE

můj účet na CSFD.CZ

Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění

Skip, null, hint, clip jsou tool textůry. Nemají funkci vzhledovou ale používají se kdekoliv tam kde mají nějakou funkci.

Null - tuto textůru by sis měl osvojit a poznat stejně dobře jako textůru clip. Je neviditelná takže se skvěle hodí na tvoření brushových entit u kterých je potřeba aby byly neviditelné. Hlavně jí ale budeš používat při nullování spojů a zadních stran brushů které nepůjdou vidět. Má totiž tu funkci že strany které onulluješ, nebude engine hry vykreslovat a zlepší se tím fps ( nutnost při optimalizaci mapy )

Clip - tato textůra je poněkud složitější na použití, nicméně její použití je vitální. Brushe, které jsou obalené touto textůrou jsou solidní pouze pro hráče, ale projektily ( granáty, střely, hozené zbraně ) proletí skrz jako kdyby tam nic nebylo. Ideální k nadstavení nízkého plotu kdy chceš zachovat jak design tak funkci. Používá se také do pohybových entit kdy vytváří rovnoměrné povrchy a zabraňují bugnutí se hráče. Stejně tak jako výplně mezi krabice aby se zabránilo hráči spadnout mezi ně. Tato texůtra má určité pravidla při kterých se dá použít a ty jsou:
    1) Na brush se nesmí dávat další textůry ( při kompilaci chyba MIXED FACE CONTENT )
    2) Nemůže existovat entita o jednom brushi s clip textůrou ( engine jí nevidí, mapa se nezkompiluje ) NUTNOST je buď jí spojit s druhým brushem s nějakou normální textůrou a udělat z nich jednu entitu nebo tu entitu převést na obyčejný brush

Hint - to ti vysvětlí nejlépe tady

Skip - a toto zase zde

Origin - toto je textůra která se používá společně s brushovými entitami. Někdy je potřeba udělit brushové entitě bod kolem kterého se bude otáčet, pohybovat se a celkově pro tu danou entitu to bude střed vesmíru. Používá se tak že si vytvoříš nějaký brush ( já používám kostku o velikosti 10x10 ) a obarvíš všechny strany na ORIGIN ( pozor, zase musí být originem obarveny všechny strany, nesmí se tam připlést jiná textůra ). Následně si označíš brush originu, přidáš k tomu ostatní brushe a stvoříš ze všech dílů jednu entitu. Nejčastěji se používá na func_rotating nebo func_rot_button

Sky - to asi nemusím vysvětlovat co to robí

Nevím o jakém holdscr je řeč

-- Bryan Stevenson

Datum registrace
    Feb 2021
    Umístění
    Brno

*VIP*

Skip, null, hint, clip jsou tool textůry. Nemají funkci vzhledovou ale používají se kdekoliv tam kde mají nějakou funkci.

Null - tuto textůru by sis měl osvojit a poznat stejně dobře jako textůru clip. Je neviditelná takže se skvěle hodí na tvoření brushových entit u kterých je potřeba aby byly neviditelné. Hlavně jí ale budeš používat při nullování spojů a zadních stran brushů které nepůjdou vidět. Má totiž tu funkci že strany které onulluješ, nebude engine hry vykreslovat a zlepší se tím fps ( nutnost při optimalizaci mapy )

Clip - tato textůra je poněkud složitější na použití, nicméně její použití je vitální. Brushe, které jsou obalené touto textůrou jsou solidní pouze pro hráče, ale projektily ( granáty, střely, hozené zbraně ) proletí skrz jako kdyby tam nic nebylo. Ideální k nadstavení nízkého plotu kdy chceš zachovat jak design tak funkci. Používá se také do pohybových entit kdy vytváří rovnoměrné povrchy a zabraňují bugnutí se hráče. Stejně tak jako výplně mezi krabice aby se zabránilo hráči spadnout mezi ně. Tato texůtra má určité pravidla při kterých se dá použít a ty jsou:
    1) Na brush se nesmí dávat další textůry ( při kompilaci chyba MIXED FACE CONTENT )
    2) Nemůže existovat entita o jednom brushi s clip textůrou ( engine jí nevidí, mapa se nezkompiluje ) NUTNOST je buď jí spojit s druhým brushem s nějakou normální textůrou a udělat z nich jednu entitu nebo tu entitu převést na obyčejný brush

Hint - to ti vysvětlí nejlépe tady

Skip - a toto zase zde

Origin - toto je textůra která se používá společně s brushovými entitami. Někdy je potřeba udělit brushové entitě bod kolem kterého se bude otáčet, pohybovat se a celkově pro tu danou entitu to bude střed vesmíru. Používá se tak že si vytvoříš nějaký brush ( já používám kostku o velikosti 10x10 ) a obarvíš všechny strany na ORIGIN ( pozor, zase musí být originem obarveny všechny strany, nesmí se tam připlést jiná textůra ). Následně si označíš brush originu, přidáš k tomu ostatní brushe a stvoříš ze všech dílů jednu entitu. Nejčastěji se používá na func_rotating nebo func_rot_button

Sky - to asi nemusím vysvětlovat co to robí

Nevím o jakém holdscr je řeč

Dobře děkuji moc za vysvětlení.... a promiň upsal sem se místo h mělo být g goldscr.... :D
    HMMMM MONKE

můj účet na CSFD.CZ

Datum registrace
    Mar 2016
    Umístění

Obavam se ze goldsource engine je majetkem valve a nebude to open-source. S tim ti uz neporadim, zkus pohledat na internetu, mozna tam neco najdes.

-- Bryan Stevenson

Datum registrace
    Feb 2021
    Umístění
    Brno

*VIP*

Obavam se ze goldsource engine je majetkem valve a nebude to open-source. S tim ti uz neporadim, zkus pohledat na internetu, mozna tam neco najdes.

dobře nakonec sem si stahl J.A.C.K a pracuje se my s nim lepe než s hammrem :D a ještě jednou diky za pomoc...
    HMMMM MONKE

můj účet na CSFD.CZ

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání